BezpiecznaCiaza112023

Grudnióweczki 2013 :)

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #688971 przez mefiana
No i poniedziałek :)

Brukselka- faktycznie fajną masz prace :laugh:

Moofka- normalnie jakbym czytała o sobie :) Zakochałam się w szwedzkich kryminałach. Połknęłam "Millenium" i wszystkie książki C.Lackberg :laugh: Uwielbiam :)
Brzuszek też Ci pięknie urósł. Jest się czym cieszyć :woohoo: U to za 4dni zaczynasz leniuchować na całego i bardzo dobrze a co :lol:

Moni31- czyli nie jestem sama z III częścią Greya :silly: Oby to przytulanie do kibelka lada dzień się skończyło. Ileż można tak randkować :silly:

Asiula- to będziesz miała teraz co czytać :lol: Obyś tylko o nas nie zapomniała. Też bym poczytała coś tak wciągającego.

Pyśkaaa- kurde oby to już było tez takie chwilowe z tymi mdłościami. Kończysz już 16 tydzień,a dziadostwo wróciło :angry: Moja przyjaciółka też nie mogła zrozumieć mojego zachwalania Harrego :lol:

WhiteB- ależ kulturalny gołąbek :woohoo: Nie ma co heheh

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #689136 przez jeta
Hej!

Dyskusja o książkach :) Ja greya przeczytałam. Czasem mnie nudziła, niektóre momenty po prostu opuszczałam, ale fragmentami interesująca. Lubię dobrą książkę. Często sięgam po Nicholasa Sparksa. Lubię też klasyki np. "Wichrowe Wzgórza". Mam sporo takich pozycji jeszcze do przeczytania, które planuje w wakacje nadrobić, bo później będzie ciężko z chwilą na książkę.

Asiula mam nadzieję, że test zdany! Czekam na wyniki!

Brukselka - ale masz fajną pracę! :)

Co do poradnika to ja mam od siostry " W oczekiwaniu na dziecko" Czasem zaglądam sobie do niego przed snem. Poza tym często szukam informacji w necie co w danym tygodniu dzieje się z bobasem. I zaczęłam kupować "Mamo to ja" Zawsze coś ciekawego się przeczyta.

Brzuszki coraz bardziej widoczne! Miło popatrzeć :)

Pozdrawiam! :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #689198 przez moni31
Ja tez uwielbiam szwedzkie kryminały...Jo Nesbo, C. Leckberg, S.Larson, Mankel... Rewelacja jak dla mnie, ale lubie osd czasu do czasu male zmiany:)

Dziś byłam na badaniach genetycznych... oczywiście obawiam sie wyniku, choc pocieszam się, ze przyzierność karkowa maluszka jest ok


25.12.2008 40 tc (*)(*)(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #689216 przez moofka
mefiana i moni - to my książkowe bratnie dusze jesteśmy ;) u mnie zaczęło się od millenium, c.lackberg też wszystkie książki przeczytałam. teraz przerabiam a.edwardsona, zostały mi 2 w kolejce z tych co wydali i się zastanawiam kogo następnego na warsztat brać, zwłaszcza że na L4 będę mieć dużo czasu :) moni nesbo dobry?

i trzymam kciuki za dobre wyniki genetycznych :kiss:

mefiana brzuszek w końcu taki ciążowy się zrobił i zbieram gratulacje jak kogoś znajomego spotkam :) wcześniej jak mi taki wałek sterczał to se pewnie myśleli "ale gruba" albo "się nażarła" :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #689230 przez Nutka
Hej kobietki :)

Widzę że dyskusja o książkach na całego :)
Co do poradników o ciąży to na razie jestem na etapie czytania "Mamo to ja" (zamawiam właśnie 2 prenumeratę) :)
Wracając jeszcze do Gray'a to powiem wam szczerze że na podobnym poziomie (tematyka), ale ciut lepszym słownictwem napisana jest książka Paulo Coelho "Jedenaście minut", ale nie tam żeby zaraz "dupę urywała" :)

Mefiana fajne nowe zdjątko :) :) :)

Tymczasem uciekam na chwil kilka kociakowi obciąć pazury u weta, bo już za długie szpony uchodował :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #689272 przez GOSIA82
Hej Mamuśki!
Właśnie wróciłam z Naszego maila,super brzuszki dziewczyny,mój jakoś przestał rosnąć :( ,w pracy na obiedzie wszyscy się śmieli,że weszłam w 5 miesiąc a nic nie widać(zwłaszcza w moim uniformie),ja widzę,ale tak naprawdę kto mnie nie zna to by nie poznał...
Chciałam się Was zapytać czy też macie bóle podczas chodzenia,mnie normalnie rwie bardzo tam w środku,aż usiąść muszę...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #689354 przez Asiula315
Hejka dziewczyny.... Masakra nie wiem co sie dzieje siedzę i rycze cały dzien...jeszcze do tego bol głowy i gardła.... Nic mi sie nie chce.... :( mam nadzieje ze to szybko przejdzie.... Dzięki za tytuły poradników....rozejrze sie ;)
gosia82 - co do bóli... To mam bardzo często takie jakby skurcze w dole brzucha i pachwinach na chwile bol chwyci dość mocno a zaraz przejdzie... Ja cos czytałam ze to od powiekszajacej sie macicy. ...takze mysle ze to nic groźnego....
Moni31 - nie martw sie wyniki bedą napewno dobre :)
Mefiana - bez obaw napewno nie zapomnę...hehe ( bardzo lubię tu zaglądać ) fajny brzuszek!
Jeta- dzięki ja tez mysle ze wyniki pozytywne....a co do czasopism to ja ściąglam sobie na tableta " Dziecko" tez fajna gazeta, ciekawe artykuły ;)
WhiteBlackBerry- naprawdę cię rozumiem....ale zwalam to na hormony ...tylko moj nie moze ze mną juz wytrzymać...hehe .....cały czas pyta no o co ty placzesz.... A ja mu nie jestem wstanie wytłumaczyć dlaczego.....Dziwne... ! No nic jutrzejszy dzien bedzie lepszy...!
Pozdrawiam gorąco :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #689473 przez Marta82
Czesc dziewczyny,

Ja tez jestem molem ksiazkowym ale ciaza troche ograniczyla moje czytanie bo poprostu po paru stronach czytania zasypiam. W ciagu dnia nie mam za bardzo czasu na czytanie. Harrego Potera uwielbiam i kazda czesc czytalam po kilka razy, nawet zmierzylam sie z originalnymi wersjami. Uwielbiam tez szwedzkie kryminaly ale dostep do nich mam sredni tutaj.....
Greya zaczelam czytac ale nie zrobil na mnie duzego wrazenia. Spodziewalam sie czego lepiszego i bardziej ambitnego.


Co do poradnikow to wlasnie czekam na przesylke z Polski i tam bede miala kilka ksiazeczek:) juz nie moge sie doczekac bo poki co musze sie zadowolic tylko internetem. Moj lekarz sie ze mnie smieje ze wszystko wiem najlepiej bo sie zawsze naczytam i z drugiej strony tez wszystkim sie przejmuje.

Gosia82 - ja mam takie bole i jak wspomnialam ostatnio mojemu lekarzowi o tym to powiedzial mi zebym sie nie martwila bo to jest calkiem normalne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #689478 przez Marta82
Zapomnialam dodac ze w sobote poczulam takie jakby skrobnie w brzuszku i od tamtej pory caly czas sie zastanawiam czy to moj synus wreszcie daje o sobie znac. Skrobanie sie powtarza co jakis czas.
Nie wiem do czego to uczucie porownac i nie wiem tez czego sie spodziewac.

Opowiadalam mojemu mezowi i on uwaza ze to musi byc nasz maluch. :) :) :)


Czy to jest to?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #689508 przez moni31
Moofka Jo Nesbo jest super - tylko to pisze facet, więc używa "męskiego" jezyka...
A ten edwarson podoba ci się? Zastanawiam się czy nie zakupić jakiejs ksiązki:)

Nutka - 11 Minut czytalam już dość dawno - ale nie powiem podobała mi się

Asiula tez miałam takie dni, ze ryczałam bez powodu. To chyba całkiem normalne

Gosia wg mnie ten ból jest normalny, ja w poprzedniej ciąży tak miałam jak duzo chodziłam albo szybko. Musiałam sie na ulicy zatrzymać na chwilke i przechodziło...

No i niestety u mnie dziś dzień z kibelkiem zaliczony:(

Marta myslę, ze to to:) Zazdroszczę... Spróbuj połozyc się na lewym boku - jest szansa, że poczujesz.... ajeszcze dzieciatka lubia sięuaktywniać jak coś słodkiego dostana:)


25.12.2008 40 tc (*)(*)(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #689641 przez Milady_de_Winter
Moofka - ja Jo Nesbo uwielbiam... fajnie napisane, fajna tematyka, trzyma w napięciu do końca. Przeczytaj koniecznie.
Jest któraś z Was może na takich portalach jak lubimyczytac.pl?

Co do bóli to rzeczywiście nasiliły się ostatnio... nie są jakieś straszne ale dół brzucha pobolewa.

Mi tez się wczoraj wydawało, że poczułam maleństwo. Dziwne uczucie - takie przelewanie i bąbelki. Czekam niecierpliwie na silniejsze oznaki obecności.

Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #689651 przez Natalia
:laugh: Witam wszystkie przyszłe grudniowe mamusie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #689949 przez Pyśkaaaa
witamy nowa mame
własnie was poogladałam na mailu :) ale macie juz fajowe brzusie :P
a ja ciagle jakos nie moge sie zebrać co by sie ujawanić :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #689956 przez mefiana
Witam dziewczyny :)

Pogoda u nas bez szału drugi dzień. Wczoraj cały dzień padał deszcz i z łóżka praktycznie nie wychodziłam tylk filmy mieliłam, a dziś już by mogło odpuścić, bo zaczyna się robić porażka. Mój M z synkiem dziś patrzyli jak mi młode kopniaczki sprzedaje, ale jak przykładali dłonie to cisza :blink:

Moni31- wyniki z genetycznych na pewno będą dobre :) Jak się czyta Jo Nesbo?

Moofka- mi na razie tak nie gratulują. Moja rodzinka często komentuje, że brzusio fajny, że rośnie etc. a z rodzinki M to w sumie tylko teściowa, bo teściu to już dosyć starszy pan. A starsze rodzeństwo to w sumie jakby nie było tematu heh

Nutka- ciesze się, że nowa fotka się podoba :) Może mała prośba o aktualizacje tabelki? Bo mam wrażenie, że kilka z nas się wykruszyło :S

Asiula- ja też tak miałam przez pare dni, ale na szczęście to tylkoo hormony. Z moją przyjaciółką rozmowa na tym etapie ciąży wyglądała tak że 2 min się uśmiechała by przez nastepne 2min płakać i znowu się smiała. Ciężko mi było nadążyć no ale cóż...uroki

Marta82- Wg mnie to ewidentnie to :laugh:

Milady- Ja w sumie nie jestem zapisana na takich portalach, ale może któregoś dnia :) Twój maluszek też daje powoli o sobie znać :) Fajnie :woohoo:

Pyśkaaa- no właśnie :silly: Może na dniach Ci się uda :)

Natalia- witaj :) Na którego masz termin?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #690093 przez Kaś_O
hej dziewczyny, trochę was nadrobiłam tak skrótowo. Jeśli chodzi o szwedzkie kryminały to naprawdę fajne, a tej trylogii nie czytałam również chyba za dużo szumu w około i jakoś mnie nie ciągnie. Ostatnio czytałam właśnie "w ofierze molochowi" Åsa Larsson bardzo fajna książka.

Co do książek o ciąży to ja polecam "ciężarówką przez 9 miesięcy" koleżanka w pierwszej ciąży mi poleciła i naprawdę super książka dla kogoś kto lubi czytać nie tylko medycznie ale i życiowo. Bez porównań do owoców ale rzeczowo co u maluszka jakie Ty możesz mieć odczucia, co rodzina pewnie teraz wyprawia z Twoim życiem i jak się zachowuje oraz obala wiele mitów. Takich jak właśnie ruchy dziecka. A szczególnie w pierwszej ciąży żeby nie popadać w panikę że w 20tyg jeszcze się ich nie czuje bo to jest normalne że w pierwszej ciąży nawet nie wiesz kiedy coś się kopnęło czy akurat na bączka Ci się zbiera.. W 2 ciąży faktycznie łatwiej poczuć dziecko ale ja jeszcze nie doszukałam się wyraźnych oznak, może coś tak mi się wydaje ale nie jestem pewna więc nie chcę się nadzieją tutaj karmić. Jak w pierwszej ciąży byłam to endokrynolog mi mówiła że kiedyś miały pacjentkę w klinice co w 12tc czuła ruchy i faktycznie można było je zauważyć poczuć jak sie położyło rękę na brzuchu. Ale mówiła też że dziewczyna to istna anoreksja była i brzuszek ledwo jej wystawał a żebra można było policzyć bo wszyskie było widać.

Ja mam USG 1 lipca i to moje 2 USG w tej ciąży. Jestem ciekawa co mi lekarze powiedzą i liczę że dowiem się już płeć :P


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=64867http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=54914

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl