BezpiecznaCiaza112023

Grudnióweczki 2013 :)

10 lata 7 miesiąc temu #758713 przez mała82
A ja zrobiłam na obiad ziemniaczki z jajkiem sadzonym i do tego mizeria <mniam>

Nutka ale na botwinkę mi ochoty narobiłaś :blink: w tygodniu też muszę zrobić :)

Łazienka sprzątnięta, więc czas na weekendowe lenistwo :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #758717 przez Milady_de_Winter
Kochane!

Wracam po dłuższej nieobecności i dopisuję się do listy:
- Mefiana
- Nutka
- Kristi
- jeta
- Kas_O
- monisia100100
- asiula315
- anitka90
- motylek 270
- Marta82
- Gosica
- moofka
- karbon
- Brukselka
- anulka27
- kamcia287
- WhiteBlackberry
- Pyskaaaa
- uska
- mała82
- piranetka
- Gosia82
- Milady_de_Winter

Niestety mnie również nie ominęła przyjemność leczenia szpitalnego. Tydzień temu na wizycie moje wyniki moczu przeraziły doktorka. Więc kiedy przy badaniu brzuszek stwardniał od razu dostałam skierowanie. Ogólnie przydało się. Wykluczyli bakterię którą gin podejrzewał, podleczyli infekcję układu moczowego. Każdego dnia mogłam słuchać serduszka mojej Kruszynki. Dowiedziałam się, że jest ułożona ukośnie, zostałam poinformowana o ćwiczeniach które mogę wykonywać aby zachęcić Maleństwo do prawidłowego ułożenia się. Okazało się przy okazji że nasza córcia nie lubi badania KTG. Praktycznie za każdym razem kopała w głowice. Twardnienie brzuszka które odczuwałam jest po prostu sygnałem dla mnie żeby zwolnić tempo. Nie bardzo mi to wychodzi. Miałam zamiar jeszcze popracować ale córcia zdecydowała inaczej i od tygodnia jestem na zwolnieniu. Pracuję troszkę z domu.

Mi też włączył się syndrom wicia gniazda więc na razie nie nudzę się. Mąż maluje dziś pokoik dziecięcy. Mebelki już czekają; większość ciuszków jest. Do kupienia został wózek i akcesoria typu termometr, aspiratorek do noska.

W ramach szkoły rodzenia byłam ostatnio na zwiedzaniu porodówki. W moim miasteczku jest tylko jeden szpital więc nie mam problemów z wyborem. Na szczęście porodówka jest świeżo po remoncie: sale 2 osobowe; sala do porodów rodzinnych. Miałam oczywiście tysiąc pytań a i tak kilka przypomniało się kilka jak już wyszłam. ogolnie dla Maleństwa biorę tylko pampersy i chusteczki nawilżane. Resztę zapewna szpital. Dla siebie poza oczywistymi oczywistościami pakuję majtki poporodowe i podkłady. Kolejne zajęcia przede mną :)

Jesień to moja ulubiona pora roku więc jestem przeszczęśliwa. Tylko mogłoby byc troszkę cieplej.

Ogólnie coraz ciężej mi... sapię nawet przy zakladaniu butów :) A jak Malutka kopa zasunie to aż się zwijam. Najgorzej jest w nocy bo masakrycznie bolą mnie biodra i żebra.

Będę miała teraz trochę więcej czasu to odezwę się częściej i odpisze trochę bardziej szczegółowo.

Pozdrawiam :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #758741 przez piranetka
Nutka u mnie dzisiaj kotleciki mielone z kapustą w sosie pomidorowym, do tego ziemniaczki i jakaś surówka :blush: A obiadu jeszcze nie było, mój D jeszcze z pracy nie wrócił. Zazwyczaj czekam na niego i jemy razem taką obiado-kolację bardziej :)
Milady_de_Winter dobrze że już jest wszystko w porządku :) oj, coraz więcej dziewczyn odwiedza ten hotel :(

Kurcze, ostatnio popsuł mi się odkurzacz (zaledwie kilka dni po gwarancji był :angry: ). Teraz muszę z miotłą latać :dry: Już nie nadążam wycierać kurzy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #758751 przez jeta
No jeszcze odkurzanko i gotowe :)

mala82 - nie działa link do allegro.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #758776 przez Kristi
Hejo :)

U nas dziś pracowity dzień sprzątaliśmy dzisiaj sypialnie i złożyliśmy łóżeczko :lol: niech się wietrzy :) i wózek:)
(zdjęcia na mailu)

moni31 Przykro mi z powodu koleżanki... :dry:

Gosica Nie dziwię się że się wkurzyłaś też bym tak zareagowała;p

jeta Ja jednak nie skusiłam się dzisiaj na mycie okien bo zajęliśmy się łóżeczkiem :blink:

piranetka Ja co wieczór myślę o porodzie i coraz bardziej mnie to przeraża :dry: :dry: U nas w szpitalu jest strasznie ograniczona ilość miejsca w pokojach więc rzeczy trzeba będzie na bieżąco donosić..

mała82 A podkłady poporodowe chodzi Co dla ciebie czy na łóżko do szpitala? JA dla siebie kupiłam z belli 3 paczki i majtki poporodowe jakieś normalne takie, :silly: , wkładki laktacyjne i laktaror w razie czego :blink:

Nutka My dzisiaj zrobiliśmy pomidorową z pieczywkiem czosnkowym taką jak jest w pizza hut nie wiem czy kiedyś jadłyście jak nie to polecam :blink:

Milady_de_Winter Jak czytam wszystkich wrażenia z KTG o chyba żadem maluszek nie lubi nasza też tak kopała że tylko to było słychać :silly:

Dziewczyny powiedzcie mi jak jest ten materac kokos-gryka-pianka to, z której strony maulszka kłaść? Może to głupie pytanie ale dziwną ma jedną stronę ten materac...

Pozdrawiam mamusie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #758819 przez Gosica
Nooo juz po imprezie. Musze przyznac ze nawet w miare było. A objedzona jestem jak bąk, ledwo siedze. Mąż troche obrażony bo wypił 2 drinki i dostał zakaz na więcej, ale niech sie focha,tyle spokoju :silly:

Pirantka znajomi mówią ze nas czasami jak by nagrał to lepiej niz kabaret :lol: tacy udani jestesmy :laugh: hehehe o masz racje z tą walizą :lol:

mała82 ja słyszalam ze podkłady poporodowe z belli są dobre. Plus majteczki siateczkowe planuje do tego miec,podklad na materac zeby nie zapaprac poscieli, pizamki, kosmetyki dla siebie i malego, ciuszki dla małego i pewnie mase innych rzaczy zabiore znając moje zapędy bo "nie wiadomo czy sie nie przyda" :blink: o tu masz taką orientacyjną listę
www.planujemydziecko.pl/index.php/Porod/...Wyprawka-do-szpitala

Kristi dobrze ze zadalas to pytanie bo tez bedziemy miec łozeczko z takim materacem i dobrze wiedziec co i jak :)

Jeszcze brat mojego Ł. ma przyjść do nas z dziewczyną,moze znajomi też wpadną, więc dziś wieczór się zapowiada miło i ciekawie- w końcu jakaś odmiana a nie ta ciągła monotonia ;)

Buziaki

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #758820 przez mała82
jeta allegro.pl/wygodna-koszulka-ciazowa-i-do...-38-i3575753507.html m.in. taką piżamkę zamówiłam :) Mam nadzieję, ze teraz link działa

Kristi w tych materacach kokos - gryka dzieci podobno najpierw kładzie się na stronie z kokosem :) A co do podkładów to chodziło mi o te i o te. Właśnie nie wiem jakiej firmy i ile szt kupić, nigdy wcześniej nie używałam takich rzeczy :) 3 paczki Belli? Ile sztuk jest w paczce? A te podkłady na łóżko też kupujesz? Jeszcze chcę sobie zamówić ręczniki jednorazowe z włókniny.
U nas też już jakiś czas łóżeczko się wietrzy, ale jeszcze bez materacyka, w poniedziałek zamówimy, tyle, że my zdecydowaliśmy się na lateks-kokos, jeszcze braliśmy pod uwagę termoelestyczny.
Mówisz pomidorówka z chlebkiem czosnkowym mmmm pyszota musi być, uwielbiam obie te rzeczy, ale w takim połączeniu to jeszcze nie próbowałam :)

Gosica fajnie, że imprezka udana. No mężom zazwyczaj takie zakazy się nie podobają :blink: Listy wyprawkowe na necie już poprzerabiałam, tylko, że ja akurat słyszałam różne opinie o tych podkładach z Belli i nie wiedziałam też ile tego kupić i tych podkładów na łóżko tak samo. A niedługo trzeba będzie spakować swoją torbę do szpitala. Ile tych podkładów i majtek planujesz wrzucić do torby do szpitala? Kurcze czasami trudno mi uwierzyć, ze już bliżej końca niż dalej ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #758825 przez Kristi
te drugie podkłady też zamierzam kupić ale nie wiem z jakiej firmy bo to chyba wszystko jedno bo to na łóżko. A te z belli mam narazie 3 paczki po 10sz. i do tego 2 pary majtek poporodywych siateczkowych podobno wielokrotnego użytku że tylko się je pierze.
A to nie była taka zwykła pomidorówka bo to się robi z pomidorów takich z puszki to się wrzuca do blendera i poźniej doprawia i goruje, i do tego śmietana ,,rama,, albo jakaś podobna no i to pieczywko mniam... :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #759086 przez motylek270
Kristi widziałam łóżeczko i muszę Ci powiedzieć ze mamy identyczne :) Ten sam miś na białym tle! Łóżeczko było od razu z szufladą i materacem, prawda?

Milady dobrze ze wszystko juz w porządku. A co miałaś w tym moczu złego, że trafiłaś do szpitala? Pytam bo ostatnio i ja miałam złe wyniki ale lekarz przepisał mi globulki, bo okazało się ze złe były te wyniki przez drożdżycę- infekcję!

mała82 ja podobnie jak pozostałe dziewczyny podkłady z Belli sobie zakupiłam i ostatnio zabrałam się za pakowanie torby. Włożyłam do komody i czeka. Tylko pojawił się problem bo nie wszystko mi w tę torbę weszło. Ciapy i klapki już się nie zmieściły. Ja majteczki kupiłam z włókniny ale słyszałam, ze siateczkowe są lepsze, bo przepuszczają więcej powietrza i szybciej rana się goi. Co do moczu to u mnie bywa różnie: dwa razy wyszły mi słabiej, a tak miałam dobrze. Teraz mi lekarz nie zlecał badania moczu bo brałam globulki przez 4 wieczory, potem 2 tygodnie bez nich i potem znów przez 4 wieczory i akurat to wypadnie w tygodniu wizyty u lekarza. Więc bez sensu byłyby te badania. Natomiast widzę, że jest już lepiej.

Gosica dobrze, że impreza udana. Ja wczoraj robiłam u nas imprezkę: przyszli sąsiedzi z Kacprem 1,5 rocznym, ale urwis rozrabia, siostra męża i siostra wujeczna. Posiedzieliśmy troszkę. Robiłam barszcz czerwony w drożdżowymi ślimaczkami ze szpinakiem i serem, zapiekankę ryżową z mięsem mielonym i pieczarkami, sałatkę żurawinową i brokułową i kilka przystawek: jajka, faszerowane papryki. Jak widzicie menu typowo ciążowe: przewaga żelaza!

Miłej niedzieli, zapowiada się słonecznie!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #759095 przez jeta
mała82 - fajna koszulka :)

gosica - lista się przyda. wyczytałam że mężowi przysługuje dwa dni wolnego w pracy. Wiecie coś o tym? To jakiś okolicznościowy urlop?

Co do podkładów na łóżko - jakiej wielkości kupujecie? Bo są 3. 40x40, 60x40 i 90x40. Mam w planach zakupy takich rzeczy. Znalazłam sprzedawcę na allegro, który ma dobre zaopatrzenie i korzystne ceny.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #759101 przez Kristi
motylek u nas nie było szuflady bo nie chcieliśmy bo mamy bardzo mało miejsca i tak by się nie wysuwała ale z szufladą też byłe :blink: Co do badań moczu u mnie wychodziły jakieś bakterie ale lekarz twierdził że to normalnie więc chyba się zna :silly:

jeta wydaje mi się że im większe tym lepsze ale w sumie może ktoś się na tym znato nam podpowie :blink:

Miłego dzionka :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #759232 przez moofka
jeta mężowi przysługują 2 dni urlopu okolicznościowego z tytułu narodzin dziecka :) mój najpierw bierze 2 tygodnie L4 na opiekę nade mną i później właśnie 2 dni UO i dopiero na koniec urlop ojcowski :)

ja się zaraz zaczynam pakować, jutro mam się zgłosić do szpitala przed 8 rano. plan mam taki, że skoro nie muszę leżeć to sobie pozwiedzam cały oddział ginekologiczno-położniczy :D poszukam też mojej położnej ze szkoły rodzenia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #759367 przez anitka90
Hej dziewczyny.

Widzę, że znów sporo do nadrobienia :)

Nie odzywałam się, bo mam ostatnio problemy z moim m... ech :(

Widzę, że zabieracie sie poważnie za pakowanie torby do szpitala. Ja jeszcze torby nie mam ;) byłam w sobote w rossmanie i zakupiłam takie małe tubki pasty do zębów, bo będą praktyczniejsze w kosmetyczce do szpitala.
Kobietki, co Wy tak się wiążecie już z tymi hotelami? kurcze, potrzymajcie jeszcze trochę :)

W końcu mam już wanienkę z wkładką dla maleństwa :) oczywiście będąc na zakupach w sobotę musiałam o smyka zahaczyć :) i w końcu kasjerka miło mnie zaskoczyła. Bo kolejka była niesamowice długa a oczywiście nikogo nie interesuje że ciężarna stoi w kolejce z dwoma rzeczami, aż w końcu kasjerka przeprosiła kobiety, które żywcem zdeptałyby człowieka i powiedziała, że teraz pani w ciąży będzie obsłużona. Aż mi się miło zrobiło, że istnieje obsługa taka ludzka po prostu.

A jak tam Wasze maleństwa? wiercą się? mój Kamilek miał dwa dni spokojne, aż się martwiłam już, ale jak zaczął wiercenie to chyba prędko spać nie pójdziemy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #759379 przez mała82
motylek270 trochę poczytałam na internecie o tych podkładach i kilka osób polecało podkłady firmy hartmann, sprawdziłam na allegro i są sporo droższe o tych Belli i nie wiem czy warto przepłacać

jeta też się zatrzymałam na rozmiarach tych podkładów, że to musieli tyle rodzajów wszystkiego wymyślić :ohmy: i jeszcze ile tego zamówić. Również zabieram się za kompletowanie torby do szpitala i z tymi podkładami na łóżko i poporodowymi mam największy problem.

moofka szybkiego powrotu do domu i dobrych wyników :) pewnie jak masz okazję to wykorzystaj na zwiedzanie szpitala :)

anitka90 ooo to miło ze strony kasjerki :) mi tylko w jednym warzywniaku tak się zdarzyło 2 razy :) Zakupy udane? Też muszę się zamówić wanienkę :) Nasz mały ostatnio dość mocno się wierci w brzuszku, pewnie coraz mniej miejsca tam ma :)

Dzisiaj zatrudniliśmy jedną z babć do dziergania czapki i szalika dla małego. Znalazłam na jednej stronce czapę która nam się spodobała i taką sobie też zamówiliśmy u niej:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #759391 przez anitka90
mała82 czapeczka cudna :)

U nas w szpitalu podkłady na łóżko zapewniają, tylko trzeba się zaopatrzyć w podpaski poporodowe. Ja Myślę kupić z belli, z resztą takie też są podane na stronie szpitala ( co trzeba wziąć do szpitala)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl