BezpiecznaCiaza112023

Mamy lipcowe 2017

7 lata 3 miesiąc temu #1051146 przez angela_216
Witaj Wysoczanka, miło Cię powitać;) fajnie że coraz więcej Nas;)
My naszemu niespełna 3 letniemu synkowi mówimy że będzie mała dzidzia, brat lub siostra nie wiadomo i razem wybieramy imię. Mówi że chce siostrę i wybrał imię Hania;)

Kakasia20 z pierwszym porodem tez mialam przygodę co prawda łagodną w porównaniu do twojej ale stres był ogromny. Mój synek wyszedł z tego bez szwanku, uroodzony w 35 tyg przez cc.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1051290 przez paalinkaa
Witam nowe mamusie :)

Ja mam 13 miesiecznego synka, ktorego na tym etapie ciezko mi przygotowac bo mlody nie lapie o co chodzi ;) niby mowimy ze jest dzidzius w brzuszku no ale mowic to my sobie mozemy... bedzie blizej rozwiazania to nastawimy go ze siostrzyczka mu przyniesie prezent jak bedziemy wychodzic ze szpitala. A moze jak bedzie z nami sluchal monitora tetna to jakas wiez sie pojawi :)

Dzisiaj jestem jakas taka padnieta... ledwo zyje ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1051468 przez angela_216
Paalinkaa 13 mcy to stanowczo za mało;) a to już wiesz jaka płeć że piszesz siostrzyczka?

A ja dzis powoli ale to powoli wracam do żywych, przez dwa dni męczyły mnie wymioty ale chyba nie ciążowe tylko zatrułam się czymś;( ale byłam taka słaba że już miałam do szpitala pod kroplówkę jechać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1051492 przez Wysoczanka
Witam mamuśki.
Może wy znacie jakieś cudowne domowe leki na kaszel? Męczy mnie już trzeci tydzień :/
Po tygodniu okazało się, że mam zapalenie oskrzeli. Brałam antybiotyk. Parę dni po skończeniu antybiotykoterapii znów wszystko wróciło.
Już nie mam siły.....a co gorsze synek mój też coś zaczyna pokasływać i katar ma. Niech się ta zima już skończy :/

A tak poza tym w piątek miałam usg. Dzidzia rozwija się dobrze. Niestety lekarz nie był pewien co do płci, więc nadal żyjemy w nieświadomości :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1051684 przez paalinkaa
Na kaszel ja pije domowa miksture bo ciagle dni mijaja od kataru do kataru. 2 cebule pokrojone, 1/2 glowki czosnku obrana i pokrojona, sok z 2 cytryn i to zalane miodem. Stoj jeden dzien na blacie, co jakis czas mieszasz - wieczorsm juz sie napic mozna a takto odcedzasz na dzien nastepny i pijesz. Dla mnie dziala :)

Ze corcia to powiedzieli nam na prenatalnych :) zeby tak sie nastawiac. Przy synku w 13 tc sie nie pomylili :) dzisiaj mam swojego lekarza to tez zapytam co tam widzi ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1053660 przez Anushkaa
Heeej Dziewczyny ;)

Ja mam termin na 28 lipca ;)


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1053849 przez angela_216
Hej Anushkaa napisz coś więcej os sobie i dzidzi?

Co tam dziewczyny? Ja już ostatnie dni w pracy spedzam i od marca wolneeee. Wreszcie! Już czuję się zmeczona. 15 mam wizyte ale mój gin nie chce jeszcze zgadywać płci, więc pewnie nie powie jeszcze ;(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1054583 przez Kasia83
cześć Kochane:)
Mam na imię Kasia i 33 lata:) jestem w 19tc, polskie usg mówi , że termin 8-10 lipca a angielskie , że ok 15:) Tak, mieszkam w Anglii od pół roku. Przyjechałam za miłością :) Poprzednie lata spędziłam w relacji, która absolutnie nie przynosiła mi satysfakcji że tak delikatnie powiem, długo staraliśmy się o dziecko bo ok 7 lat i nic. Z nowym partnerem zachodzę w ciążę za pierwszym razem hehe Piszę, że zachodzę ponieważ w zeszłym roku już byłam w ciąży ale w 10tc okazało się, że serduszko nie bije i musieli mi wywołać poronienie. Ale teraz jest wszystko na szczęście ok:) Nie pracuję ponieważ nie mogłam znalezc pracy, setki wysłanych cv i lipa. Tutaj o pracę jest ciężko, nie to co było 10 lat temu. Więc po 3 miesiącach od poronienia postanowiliśmy, że znów zajdziemy w ciążę - przynajmniej robię coś sensownego - noszę dziecko :D Gdybym miała 20 kilka lat pewnie dalej tej pracy bym szukała ale mając prawie 34 postanowiłam, że jestem na to właśnie teraz gotowa. Mój partner ma tu stałą pracę już od 10 lat także jest ok. No ale jestem sama tutaj , zawsze się czyms zajmę ale kontakt z ludzmi też jest potrzebny:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1054611 przez angela_216
Hej ale fajnie ze nas coraz więcej!
Kasia83 trzymam kciuki żeby wszystko sie dobrze potoczyło i skończyło;) U mnie w tym roku 30 stuknie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1054612 przez angela_216
My dzis naszemu prawie 3 latkowi zdjelismy pampersa, pierwszy dzien mamy za sobą! całkiem pozytywne wrazenia;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1054684 przez Kasia83
a ja sniadanko jem :) u mnie godzina wczesniej!! :P Mam mocne spanie, codziennie śpię w nocy 12 godzin i zatem wstaję o 10, 10.30...
Miałam dziś piękny sen z moim dzieckiem w roli głównej:) To był chłopczyk taki miesięczny :) Hmm ciekawe... przez pierwsze 3 miesiące mieliśmy takie przeczucie, że to na 100% będzie dziewczynka, już nawet cały czas mówimy do niej Emilka :D A tu nagle przysnił mi się Franek :D 24 lutego się okaże. Jak oczywiście dobrze się ułoży:)

Powiedzcie mi, macie ogólnie apetyt? Bo ja jem bo muszę...na nic tak naprawdę nie mam ochoty. Nie mam zamienionych smaków, po prostu non stop czuję, że jestem pełna. Jem malutkie porcje ( przed ciążą wręcz się objadałam jak mi coś smakowało to niewazne było, że mi już staje w gardle - musiałam to zjeść :D) ale często. Mam nadzieję, że to wystarczy...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1054782 przez Anushkaa
Ja o sobie coś więcej...

To tak mam 25 lat i to moja pierwsza ciąża, więc do wszystkiego milion pytań i wątpliwości ;) Nadal pracuję, praca lekka i przyjemna, bo w salonie z biżuterią ;p Ale planuję tylko do końca marca pracować, troszkę też trzeba odpocząć, bo później to może być z tym różnie ;)

Dzisiaj zaczął się 16 tydzień, wczoraj byłam na wizycie, bo zmieniałam lekarza prowadzącego... wcześniejszy był hm... dość staroświecki. Zabraniał wszystkiego, a ciążę mam zdrową, więc po wizytach bardziej czułam się chora niż w ciąży. Ale obecny zrobił na mnie dobre wrażenie, więc mam nadzieję, że już u niego zostanę ;)

Jeśli u mnie chodzi o jedzenie to sprawa ciężka, ogólnie na razie schudłam, bo nie mogę jeść. Ale jeśli już jem to takie bomby witaminowe żeby dostarczyć wszystkich potrzebnych wartości bąbelkowi ;)

Aaaa.... i sugerowaną płeć miałam pierwszy raz na tym usg genetycznym.... wczoraj lekarz zasugerował tak samo... więc najprawdopodobniej będzie.... baby boy ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1054806 przez Kasia83
Anushkaa czasem warto zmienic lekarza. W zeszlym roku jak bylam w ciąży to też miałam lekarza przedpotopowego. Wybrałam go bo poleciła mi go przyjaciółka, która prowadziła u niego dwie ciąże i była zachwycona. Tylko , że ja się okazałam osobą dociekliwą i nie za bardzo zgadzałam się ze wszystkim co mówił także to nie dal mnie:) Tutaj w UK jestem bardzo zadowolona z opieki i nie wiem dlaczego ludzie tak narzekają na opiekę w Anglii, może po prostu kwestia charakteru:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1054809 przez Anushkaa
Kasia ja właśnie teraz chodzę do poleconego przez szwagierkę. Na razie wywarł na mnie dobre wrażenie, tym bardziej, że nie straszył bez powodu tylko mówił spokojnie co wolno, a czego nie. Ja przed ciążą byłam bardzo aktywna i w ciąży na prawdę ciężko zrezygnować ze wszystkiego.... Tym bardziej jak się okazuje, że nie trzeba, tylko wszystko z głową i umiarem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1054810 przez Kasia83
Jak mi tutaj położna powiedziała, żebym była aktywna, żebym ćwiczyła jogę to myślałam, że się przesłyszałam:D W PL by to nie przeszło hehe a widocznie tutaj znają właściwości jogi i pochodnych dyscyplin, że tak powiem i wiedzą jaki to ma korzystny wpływ na ciało i na ducha:) Ucieszyłam się bardzo bo ja własnie jogę praktykuję od 3 lat, z tymże teraz już nie mogę wykonywać wiele pozycji bo mnie brzuszek blokuje no i zbytnie rozciąganie mogłoby coś tam w środku nadwyrężyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl