BezpiecznaCiaza112023

plytkie ssanie piersi

12 lata 11 miesiąc temu #113664 przez annaioliwka
Witam wszystkie mamy,

Mam prawie 4 miesieczna coreczke, ktora od porodu karmie tylko piersia.
Niestety nie wiedzialam ze dawanie smoczka dziecku powoduje plytkie ssanie.
Od pewnego czasu coreczka sie nie najada do konca i wola jesc duzo czesciej.
A do tego karmienie zaczelo sprawiac mi bol, poniewaz przez plytkie ssanie niunia czesto mnie gryzie.

czy sa jakies sposoby aby dziecko od nowa nauczylo sie gleboko ssac piers?

"..Bo w zyciu chodzi o to, by miec przy sobie tych, co sa cenniejsi niz zloto.."
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #113668 przez Emme
mi położna pokazywała, ze jak dziecko ma otwartą buzię to wyłapać moment i przyłożyć mu pierś, którą trzyma się niedaleko od brodawki. trudno mi to wytłumaczyć :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #113682 przez martela89
Spróbuj przejechać brodawką po ustach córki tak żeby ją połaskotać,jak otworzy buźkę to wsuń pierś.
W końcu dojdziesz to perfekcji. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #113684 przez annaioliwka
w taki sposob, jak polozna po porodzie pierwszy raz przystawila dziecko do piersi ?

"..Bo w zyciu chodzi o to, by miec przy sobie tych, co sa cenniejsi niz zloto.."
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #113686 przez Emme
myślę, że tak :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #113713 przez Manga
Masz możliwość spotkania się z jakimś specem od laktacji? Dobrze by było, żeby to ktoś zobaczył i doradził.

Ale myślę jeszcze, że może tylko Ci się wydaje, że chwyta pierś nie najlepiej... Jak przybiera na wadze? Może wszystko jest w porządku i niepotrzebnie się martwisz.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu - 12 lata 11 miesiąc temu #113728 przez annaioliwka
dobrze przybiera na wadze, ale zamiast coraz rzadziej jesc, wola coraz czesciej. A do tego wczesniej zajadala ok 10-15min bez przerwy i a teraz musze jej co chwile podawac piers, bo albo jej wypada, albo wypluwa.. :/

nie znam nikogo z kim moglabym to skontaktowac :/

"..Bo w zyciu chodzi o to, by miec przy sobie tych, co sa cenniejsi niz zloto.."

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #113737 przez sylka
U mnie synek też pytko łapał pierś zasysał i po chwili mu uciekała i tak do ok 1 miies. pomogło nakładanie nakładek z Aventu po jakimś czasie zaczęłam co któreś karmirnie zdejmować i synek ssie bez nich już spory okres czasu i jest ok. Brodawkę najlepiej wkładać przejeżdzająć nią po ustach dziecka od dołu jak je szeroko zacznie otwierać to masz już ją na wysokości ust i tylko włożyć :) Fakt ciężko to wytłumaczyć łatwiej pokazać. Kubie nie muszę wkładać sam otwiera teraz buźkę i łapie :D
W szpitalu napewno masz pordnię laktacyjną a w przychodni połóżną która może przyjść i Ci pokazać. Dziwne że mała dopiero teraz zaczęła źle chwytać pierś.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #113782 przez Manga
Przyszedł mi jeszcze pomysł, żebyś zmieniła pozycję karmienia. Może to coś pomoże.

Ale myślę też, że przecież czasami dzieci bez jakiegoś wyraźnego powodu domagają się częstszego karmienia. Może też być tak, że większa chęć do jedzenia z piersi jest wynikiem rosnącego ząbka, reakcją po szczepieniu itp.
Może powinnaś spokojnie poczekać na dalszy rozwój wypadków, pozwalając na nieco częstsze
ssanie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #114205 przez annaioliwka
mysle ze to bardzo dobry pomysl z tymi nakladkami :)
pozycje karmienia juz zmienialam i tak samo bylo.
Podawalam malej od wczoraj piers tak jak to polozne wkladaly zaraz po urodzeniu i troche pomoglo.
takze mysle ze jeszcze kilka dni i wrocimy z niunia do normy :)

dzieki wszystkim za porady :)

"..Bo w zyciu chodzi o to, by miec przy sobie tych, co sa cenniejsi niz zloto.."

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #116178 przez taakamama
Dzieci mają takie skoki kiedy domagają się większej liczby karmień, to całkiem normalne i zaraz znów się wyrówna. Smoczek może mieć wpływ na płytkie i bolesne dla mamy chwytanie brodawki. Czasami tak utrudnia karmienie że trzeba się z nim pożegnać i przejść na butlę. Najlepiej smoczusia podawać tylko kiedy naprawdę jest dziecku potrzebny.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl