BezpiecznaCiaza112023

pierwszy pokarm dla dzidziusia

11 lata 9 miesiąc temu #400885 przez tess103
Moja corcia skonczy wkrotce 5 miesiecy.Chce juz podawac jej staly pokarm.Od jakiego pokarmu mam zaczac i w jakiej ilosci??? :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #400915 przez Mirella
ja zaczynałam od ziemniaczka :) jednego ziemniaka ugotowanego i zmiksowanego, bez soli ugotowanego oczywiście. Potem marchewka, a dalej to już nie pamiętam, trzeba by jakiegoś schematu żywieniowego poszukać. No chyba że chcesz dawać słoiczki to stosownie do wieku, ale też lepiej zacząć od jakichś prostych potraw. Ale na mój gust to na początek lepiej samej gotować

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #401150 przez slowiczek
ja od marchewki zaczynalam, pozniej ziemniak, dynia... przy wprowadzaniu nowych rzeczy male ilosci - kilka lyzeczek na poczatek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #401257 przez iwonaryki
ja to najpierw Grzesiowi podawałam startą marchew z jabłkiem a potem poszły w ruch kaszki , deserki , Marysi podawałam kaszki i jabłuszko starte , marchew a potem różnego rodzaju deserki zupki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #401620 przez angellika1
Ja zaczynalam od samej marchewki na początku od 1 łyżeczki :) później dodawalam inne składniki i też pojedyńczo zeby wrazie czego wiedzieć co ewentualnie uczula

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #585292 przez tatarck
Witam, mam pytanie, kiedy podajemy pierwsze posiłki i jakie jesli karmię piersią. Moja córka ma 2 miesiące.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #585660 przez Katarzynka
ja też karmiłam piersią i dawałam tak w połowie 5 miesiąca jabłuszko

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #585780 przez slowiczek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #585937 przez madziaska
Ja tez karmilam piersia, ale dalam staly pokarm jak corka skonczyla 4 miesiace, choc dzieci karmione piersia powinny dostac po 6 miesiacu. W planach mialam powrot do pracy, wiec zaczelam wczesniej. U nas pierwsza byla marchewka ze sloiczka. Do 6. miesiaca byly sloiczki, potem nastalo lato, wiec gotowalam sama warzywka z ogrodka ;) Czytalam, ze powinno sie zaczac od warzyw, a nie owocow, bo te drugie przyzwyczajaja do slodkiego smaku.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #586043 przez Katarzynka
moja babia mówiła ze jak słodkie to szybciej złe :-) a marchewka była na drugi raz ale to też tak za kilka dni bo na początku codziennie nie dawałam tylko tak raz na tydzień potem 2 i tak coraz czarciej a mały do teraz i tak najbardziej ze wszystkiego lubi cyca:-) :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #984869 przez KarolineCZ
Według mnie przed wprowadzeniem nowych pokarmów warto trochę poczytać. Upewnić się co w danym miesiącu dziecko może jeść i kiedy warto wprowadzać do diety dziecka gluten. Wiem, że na tym portalu www.mojealergie.pl/czy-dieta-niemowlaka-moze-zawierac-gluten/ . Można znaleźć wiele bardzo ciekawych informacji na temat glutenu. Warto o tym poczytać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl