BezpiecznaCiaza112023

od kiedy podawac herbatke ?

14 lata 2 miesiąc temu #5008 przez sloneczko
Witajcie, mam pytanie do mam ktore juz to wprowadzily, a mianowicie od kiedy po urodzeniu mozna juz podac niemowlakowi herbatke, wode przegotowana czy gotowe jedzonka ( mam na mysli sloiczki)

Dziekuje ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5010 przez _aga86_
Jesli karmisz piersia nie dopaja sie dzieci za szybko (nie wiem dokladnie kiedy mozna). Natomiast jesli karmisz mlekiem modyfikowanym; wode mineralna- przegotowana mozesz podawac po 1 wszym tygodniu- tak samo z herbatka. Co do sloiczkow- jeszcze nie probowalam podawac (Julka ma niecale 4m-ce) ale juz rozgladalam sie za daniami dla niemowlat i na niektorych sloiczkach napisane jest, ze mozna podawac maluszkom po 4 m-cu...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5011 przez sloneczko
Wiesz co ja jestem jeszcze z brzuszkiem, ale bardzo sie zastanawiam od kiedy mozna i dlatego zapytalam ;)

Dziekuje

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5013 przez Moniq
tak jak aga napisała dzieci karmionych piersią nie trzeba dopajać do 5 a nawet do 6 miesiąca życia; jeśli chodzi o słoiczki i takie tam, to dzieciom karmionym sztucznie można podawać po skończeniu 4,5-5 miesięcy, zaś karmionym piersią po skończeniu 5,5 miesięcy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5015 przez sloneczko
super odpowiedz, wlasnie o taka mi chodzilo ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5020 przez Scholastyka21
jeśli karmisz mlekiem modyfikowanym, to słoiczki i kaszki, a także kleiki już od 4 miesiąca możesz podawać, natomiast przy piersi okres ten wydłuża się i dopiero od 6 miesiąca mozesz podawać jedzonka
herbatki są już od 1 miesiąca dostępne w sklepach

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5039 przez sloneczko
super, dzieki za odpowiedz ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5067 przez Mirella
O ile mnie pamięć nie myli to rumianek można praktycznie od początku, są takie herbatki hipp od pierwszych dni życia. Ale to tylko przy karmieniu butlą, jak piersią to bez dopajania.
Ja też jak byłam w ciąży to się zastanawiałam nad takimi sprawami, potem o nich zuuuupełnie zapomniałam, a teraz nie mogę się nadziwić skąd tyle wiedzy się we mnie bierze w miarę jak Klaudia dorasta. Wiedza o dziecku przychodzi razem z dzieckiem, słoneczko, w odpowiednim czasie będziesz wiedziała że to ten czas, kiedy Twoje dziecko już może dostać kaszkę, słoiczek czy herbatkę.
Mamy to wiedzą :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5068 przez sloneczko
Napewno masz racje, z czasem sama bede podejmowac decyzje ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #5090 przez _aga86_
Zgadzam sie z Mirella... Tez sie czasami zastanawiam skad wiem, ze dziecku chce sie pic a nie jesc:) Dziecko ma kilka rodzaju placzu, aczkolwiek dla mojego narzeczonego to jeden i ten sam placz:D A ja wiem kiedy placze, bo jest glodna, chce Jej sie pic, ma mokro, jest spiaca, albo znudzona:) To jest poprostu macierzynstwo- tak zwany instynkt macierzynski- i Ty sloneczko bedziesz wszystko wiedziala:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #231178 przez kotek23
Córkę urodziłam pod koniec maja a wtedy było bardzo gorąco. Od samego początku przepajałam ją wodą a później herbatką z kopru włoskiego.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 1 miesiąc temu - 6 lata 1 miesiąc temu #1066811 przez Kolendra25
Ja swojej córce zaczęłam podawać herbatki od ok 4 miesiąca. Nie było żadnych problemów i bardzo dobrze je przyjęła. Może to też kwestia tego, że dawałam jej herbatki Humany humana-baby.pl/kategoria/herbatki/ , a one są na prawdę bardzo dobre jeśli chodzi o skład

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

2 lata 9 miesiąc temu #1070234 przez ulke
Mam problem z córka. MIanowicie nie chce pić niczego innego oprócz soków owocowych i herbaty. Co mam z nią robić/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

2 lata 9 miesiąc temu #1070235 przez Andreaa
Ja też bylam za dziecka nauczona pić tylko herbatę, soki a nawet napoje gazowane. Potem sama zaczęłam je ograniczać i przeszłam w większości na wodę gazowana. A teraz najchętniej pije wodę po prostu kranu bo nie chce kupować zadnego plastiku. Kwestia przyzwyczajenia.

Jeśli chesz podawać dziecku soki, polecam te samodzielnie robione w domu:
www.eujuicers.pl/wyciskarki/sokowirowki

Kupcie taką sokowirówkę. Soki powinny być o wiele zdrowsze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl