BezpiecznaCiaza112023

Jak odstawić smyka od piersi:)

13 lata 2 miesiąc temu #61810 przez Madzia89862
Manga za namowa zakładam nowy wątek,byś mogła udzielić mi wskazówek i cennych rad związanych właśnie z tym tematem gdyż mój maluszek niedługo skończy 16 mies a on nadal wisi na cycu.Problem jednak w tym ze on zawsze przy nim zasypia.dla niego to "uspokajacz".w ciągu dnia nie pije jedynie do drzemki no i w nocy raz dostaje jak się wybudzi..łącznie może w ciągu doby pije od 2-4 razy.Mleka modyfikowanego ni w ząb nie tknie bo wypróbowałam wszystkie jakie są dostępne w sklepach,niestety każdym pluł,wzdrygiwał się i tyle.tak jest do tej pory.nie umiem go odstawić od piersi bo wiem ze inaczej nie zasnie..;/uspokoiłaś mnie że jak to zrobię to mały nie musi pić innego mleka.Ale dodam ze sery twarożki,nie wspomnę o jogurtach to uwielbia no i kaszki na mleku dostaje.wiec chyba z dziennym zapotrzebowaniem nie będzie problemu.tylko jak odstawić malucha od piersi?Myślę ,że to już naprawdę odpowiedni moment na to..no i inne doświadczone mamusie może też coś doradzą?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #61814 przez Manga
Madzia, u mnie było podobnie - Aleks zasypiał TYLKO przy piersi! Zarówno drzemka w ciągu dnia, jak i wieczorem nie obyła się bez cycusia. No i w nocy, gdy się budził, to zasnął tylko, jak dostał mleczko.

A o tym, jak się udało odstawić (i to w ciągu jednego dnia), napiszę wieczorkiem, bo teraz śmigam do pracy. Do wieczora! Do tego czasu pewnie inne mamy opiszą też swoje doświadczenia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #61828 przez Madzia89862
jak to dobrze ze mamy podobna sytuacje:)z zasypianiem przy piersi:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #61889 przez kasiora
"miedzy kuchnia a salonem " mowili ciekawie na ten temat :
mks.plejada.pl/41536,jak-odstawic-dzieck...rsi_,aktualnosc.html

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #61897 przez Madzia89862
ogladalam ten program niestety zostawienie smyka na dwa czy trzy dni z kims nie wchodzi w gre

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #61904 przez kasiora
Tam nie chodzilo glownie o zostawienie dziecka na pare dni, tylko o to ze dziecko odstawia sie radykanlnie i jest sie konsekwentnym :)

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #61925 przez SISUNIA88
ja niestety musiałam odstawić z dnia na dzień bo straciłam pokarm...myślałam że będzie gorzej ale mały nawet się przestawił na mleko z proszku..najgorzej było wieczorami bo chciał do cyca.. ale jakoś się odzwyczaił.... mi to chyba gorzej przyszło... bo karmienie to cudna sprawa...

"Poczęcie dziecka to cud, przed którym człowiek milknie, chyli czoło i klęka"




Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #62060 przez martela89
Madzia moja mama moją siostrę karmiła do 3 roku i ona też zasypiała tylko przy cycu,nawet w nocy mama musiała się położyć obok niej i dać cyca.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #62118 przez Madzia89862
kasiora no tak i doradzili ze najlepszym sposobem bedzie znikniecie mamusi na jakis czas zupelnie..

no martela nie strasz mnie...nie no moj to dostaje cyce przysypia klade go do lozeczka a on sie kladzie na brzuchu i tak zasypia na amen ja juz wtedy dawno wychodze z pokoju.
sisunia no ale twoj smyk byl o wiele mlodszy i mniej przyzwyczajony do cyca..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #62309 przez Manga
Patrzę Madzia na Twój suwaczek i wiek Twojego synka pokrywa się z wiekiem mojego, gdy przestałam karmić - karmiłam 15 miesięcy i 1 tydzień. A Aleks był prawdziwym cycoholikiem.

U mnie było tak, że musiałam przestać i było mi bardzo ciężko (jak się okazało - mi bardziej niż Aleksowi).

Ale to jest fajny wiek, bo jesteś już mamą mądrego i rozumiejącego dziecka.

Ja wytłumaczyłam Aleksowi, że już nie będzie dostawał "titi", a on... ZROZUMIAŁ.

Pierwszego wieczoru trochę popłakał. Ale zasnął. Przytulony do mnie.
W nocy, gdy się obudził dostał jeszcze pierś pożegnalną i ostateczną.

Drugiego wieczoru i w nocy troszkę popłakał. Zasnął przytulony.

Trzeciego i kolejnego - po prostu zasnął od tak. Oczywiście przytulony :)

Wydaje mi się, że niezwykle ważna jest tu rozmowa z dzieckiem, a potem konsekwencja. Ja miałam zadanie ułatwione, bo rankiem po "pożegnalnej piersi" zaczęłam brać lekarstwa i przy których nie mogłam już karmić, więc nie mogłam się złamać.

Tyle moja historia. Może i u Ciebie się sprawdzi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #62338 przez Madzia89862
oh manga...i ja sprobuje..mam nadzieje ze u mnie podziala choc sceptycznie podchodze bo Fifi nie dostanie cyca jest jedna wielka histeria;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #62352 przez _aga86_
Madzia trzymam kciuki :) Z tego co czytam to wszystko czego chcemy dziecka oduczyc konczy sie tym samym- histeria :/ Pocieszajace jest to, ze zazwyczaj nie trwa to zbyt dlugo. Musisz byc wytrwala. Ja jakis czas temu uczylam Julke zasypiac w lozeczku- pierwsza proba- masakra!!! Kolejne byly coraz lepsze. Napewno bedzie ciezko, bo nie ma nic gorszego jak "blagajacy" placz dziecka. Mi pomagalo to, ze powtarzalam sobie, ze to dla Jej dobra. POWODZENIA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #62366 przez Madzia89862
Ohh Aga dziękuję za wiarę we mnie wsumie to w nas:)
Moj smyk zasnal 0 22 (od dluzszego czasu sie przestawil i chodzi nawet po 23 spac)no i obudzil sie o 2 w nocy. oczywiscie placz chwile przeczekalam pod jego pokojem myslac ze moze zasnie niestety rozkrecil sie jeszcze bardziej ;/no i weszlam i uspokoilam przytulilam i dalam cyca..myslalam ze zasnie ale u nas wiatr tak silny wial ze masakra i chyba to nie dawalo mu spokoju by zasnac.to wzielam go do pokoju do nas ale tam tez zle..marudzil tarl oczka to poszlismy spowrotem do jego pokoju i mowilam do niego ze juz nie bedzie cyca ze juz jest duzy i wogole ale teraz dostanie ost raz..dalam(kit ze piers chyba byla pusta bo wczesniej wydoil:))no i nie zasnał przy niej mimo wszytsko polozyłam go do swojego lozeczka i tu histeria i placz niesamowity,a ja spokojnie poglaskalam po glowie i dalam buzi i wyszlam.stalam pod drzwiami i modlilam sie by sie uspokoil (wkoncu to po 2 w nocy bylo a sasiedzi spali wszyscy a wokol mnie sami staruszcy mieszkaja)chcialam wejsc moj M tez ale mowie jeszcze chwile no i marudzil chyba z dobre 3 min ale uspokoil sie i zasnał.przyszlam do sypialni polozylam sie niespelna po 10 min znowu ryk..stanelam pod drzwiami mimo wszytsko nie wchodzilam(moze uznacie mnie za sadystke)chwile poplakal i sam zasnal.obudzil sie o 8:)zanim doszlam do jego pokoju jeszcze sie motal i probowal uozyc do snu wiec nie bralam go i jest po 9 a on smacznie spi:)zobaczymy jak mi pojdzie w dzien.ja to miekka jestem z tym karmieniem;/ciezko mi bylo w ocy ale uwazam ze to najwyzsza porapozegnac sie z ycusiem...;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #62400 przez _aga86_
Jaka sadystka- co Ty mowisz?? To sie nazywa wytrwalosc i konsekwencja. Czasami niestety trzeba pocierpiec. Teraz bedziesz miala dodatkowy problem- samodzielne usypianie... Pisalas, ze usypial przy piersi. Julka kiedys usypiala przy butli i jak zaczela dostawac normalna kolacyjke musialam nauczyc ja samodzielnego usypiania- i niestety tez musialam nasluchiwac- nie raz juz chcialam wejsc, a nawet ryczec mi sie chcialo, bo mialam wyrzuty sumienia, a teraz jestem z tego bardzo dumna i wiem, ze to jest najlepszy sposob- konstekwencja i jeszcze raz konsekwencja. POWODZENIA, Dacie rade!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #62404 przez Madzia89862
potrzebne mi takie wsparcie bo ja wymiekam..ale jak jeden dzien dam rade to chyba pozniej z gorki idzie co nie??:)no i mam nadzieje ze maly to jakos zniesie..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl