BezpiecznaCiaza112023

Bebilon/Bebiko - mleko modyfikowane?!

12 lata 8 miesiąc temu #166895 przez chłopek
mój synek także pije mleko z kartonu w dzien a na noc cyca,mleka typu bebilon/bebiko sie nie wypije, jak bym maly i mialam cos do zalatwienia to szybko trzeba bylo to zrobic bo młody zaraz plakal i pluł mlekiem modyfikowanym:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #166916 przez Martynka__89
My odkąd skończyliśmy przygodę z karmieniem naturalnym używamy Bebilonu 2, co prawda od długiego czasu Mateuszek pije tylko rano mleko z kaszką.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #167057 przez natmur11
my uzywamy nan3 i nan na dobranoc chociaz ostatnio kupilam nestle smakowe z miodem i tez z checia pila. Na bebilonie bylismy jakis czas ale kupki miala jakies dziwne po nim. bebiko wcale pic nie chciala chociaz na dobranoc juz wypila:) A pije 2 razy dziennie po 210. mleko krowie dostala raz w zyciu napewno po skonczeniu roku, akurat nam sie skonczylo modyfokowane i na rano nie mialysmy a bez mleka ani rusz wiec dostala zwykle. Wczesniej nie odwazylabym sie dawac tego mleka bo to duze obciazenie dla zoladka, zwlaszcza mleka z kartonu UHT

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #167102 przez sylwus136
u nas Kacperek raz wypił kakao ale to było miesiac temu czyli miał 14 miesięcy.A teraz zastanawiam sie kiedy wprowadzic krowie ? jak myślicie ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #167111 przez natmur11
wg dietetykow nie powinno sie wprowadzac wczesniej niz po 3 roku ale mysle ze to przesada, po skonczeniu roku mozna juz probowac podawac. chociaz ja planuje sie wstrzymac gdzies do 2 lat

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #167143 przez chłopek
moje szwagierki swoim dzieciom wprowadzily mlekokrowie w 8 miesiacu, i dzieciom nic nie jest zdrowe sa. dla mnie to dziwne nie zaleca sie podawania mleka od krowy dzieciom ponizej 3roku zycia,a ciekawe na czym nas karmili rodzcie napewno nie mlekiem modyfikowanym

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #167159 przez Emme
w kwestiach żywienia zawsze będą zwolennicy dawnego stylu karmienia i jego przeciwnicy. różnica tylko polega na tym, że kiedyś nie było takich możliwości jak teraz, a przede wszystkim wiedzy (na różne tematy). To co dawniej było uznawane za normę, dziś już nią nie jest, między innymi dzięki postępowi techniki czy medycyny (np dziś już nie ma azbestowych osiedli). pewne normy zostały ustalone, które sprzyjają rozwojowi dziecka, a czy rodzic się będzie do nich stosował to inna sprawa. Jedynie w razie jakichś problemów będzie mógł mieć do siebie pretensje, bo normy są teraz powszechnie znane. trzeba jeszcze pamiętać, że skutki nieprawidłowego żywienia dziecka jak i w okresie ciąży nie muszą być, nie są widoczne od razu, lecz skutki można zauważać nawet w wieku dorosłości. oczywiście to wybór rodzica.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #167339 przez natmur11
mnie rodzice chowali na mleku proszkowym ktore trzeba bylo gotowac przez 5 min przed podaniem a krowie dawano sporadycznie jesli ktos mial swoja krowe i wiedzial czym ja karmil. nie oszukujmy sie ale w dzisiejszym mleku jest tyle chemi a nawet jak mamy wlasna krowe faszerujemy ja chemia.
Emme ma racje normy sa powszechnie znane a kto sie do nich zastosuje to jego wybor. A kto sie nie zastosuje to przynajmniej za jakis czas nie powie ze jakis pediatra czy lekarz zaszkodzil naszemu dziecku. No a inna sprawa mleko krowie jest tluste i anpewno bardziej kaloryczne niz zbilansowane mleka modyfikowane wiec decydujac sie karmic maluchy wlasnie takim mlekiem mozemy liczyc sie z tym ze nasze dziecko moze miec problemy z nadwaga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #167369 przez Gosiaczek31
A my niestety musimy przejść na mleko krowie od wrzesnia. W żłobku publicznym tylko takie mleko dają :( Ubolewam nad tym bo Kuba ma lekką skazę białkową. Nie wiem jak to będzie. W ostateczności będzie jadł w domu śniadanie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #167370 przez natmur11
a nie mozesz donosic wlasnego mleka? nie wiem jak jest w twoim zlobku ale moja znajoma jak oddawala malucha do zlobka to ubrania, pieluchy, chusteczki, mleko musiala swoje donosic

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu - 12 lata 8 miesiąc temu #167380 przez Gosiaczek31
w prywatnych może można się dogadać ale w państwowych nie :( Kierowniczka żłobka kazała nam wcześniej powoli wprowadzać mleko krowie. Spróbujemy jak Kuba skończy roczek.
Zastanawia mnie tylko czy dzieciom 5 miesięcznym też dają mleko krowie :unsure: Bo od tego wieku przyjmuja.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #170667 przez eash
dziewczyny, ja wyłącznie piersią karmiłam tak do 7 tygodnia - w tym czasie kilka razy podano małej mleko modyfikowane, w szpitalu chyba ze trzy razy nan1, a w domu bebiko1. potem do ukonczenia przez nia 3 miesiaca zycia podawalam pol na pol piers i bebiko1, a potem juz tylko bebiko1, po 6 miesiacu zycia bebiko2. mala nigdy nie sprawiala klopotow z powodu takiego sposobu odzywiania, tzn. nie odmawiala picia tego mleka, nie wykazywala zadnych alergii i uczulen, pila zawsze chetnie i duzo (odkad karmimy tylko modyfikowanym, to w zasadzie trzymam sie schematu karmienia rozpisanego na opakowaniu), prawidlowo sie rozwija i przybiera na wadze, jest zdrowa. zdecydowalam sie na to mleko ze wzgledu na cene - w podobnej jest tez nan, ale ze siostra swoim dzieciom podawala bebiko, to i ja je zaczelam kupowac. w tej chwili paczka bebiko 1 350g w biedronce lub np. w sieci sklepow "U Kubusia" kosztuje 11,90zł, w aptekach w granicach 16zł. od niedawna pojawily sie opakowania 500g, nie pamietam ceny. opakowanie 350g bebiko2 jest chyba zlotowke drozsze. a w zwiazku z tym, ze mala toleruje wszystkie nowosci pokarmowe i nigdy nie grymasi ani nie choruje, jak skonczy rok zamierzam podawac jej stopniowo mleko krowie. juz od 6 miesiaca sporadycznie podaje jej zreszta jogurty dla maluchow albo deserki owocowe gerber z dodatkiem jogurtu czy twarozku i malej nic sie nie dzieje zlego, a to sa produkty na mleku krowim. bebilon jest drogim mlekiem i podawanie go starszym dzieciom wiąże się z duzym wydatkiem. np. moja corcia w miesiącu wsuwa ok. 10 paczek bebika po 350g, czyli mleko za ok. 130zł. gdyby to byl bebilon - to chyba ze trzy razy tyle...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #170719 przez natmur11
moja klaudia w miesiacu wypija 4-5 paczek nan to wychodzi jakies 90zl bebilon starczal nam na 2 tyg czyli miesiecznie jakies 2 paczki wychodzily to tez 90zl.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #171658 przez eash
a, to przepraszam - moze kogos w blad wprowadzilam...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #188620 przez Winka
Jeśli mleko modyfikowane to tylko bebilon :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl