Dzienniczek ciąży - sklep internetowy Brioko.pl

Autor artykułu: Katarzyna Płaza-Piekarzewska Porady

Odbicie się po jedzeniu dziecku nie jest regułą. Bywa tak szczególnie u dzieci, które jedzą powoli, że się nie odbija. Natomiast dzieci, które jedzą bardzo łapczywie często połykają również powietrze. Musi się więc ulotnić w postaci odbicia (jedno wystarczy), żeby nie bolał dziecka brzuszek.

Tak jak napisałaś należy dziecko unieść po karmieniu do pozycji pionowej, oprzeć sobie na ramieniu i delikatnie po klepać. Pamiętaj żeby na ramieniu mieć pieluszkę, jak dziecku się uleje to nie pobrudzi Twojego ubrania.Jeżeli dziecko zaśnie, albo chcesz je odłożyć, a właśnie zjadło. Pamiętaj żeby ułożyć je na boku. Możesz zwinąć kocyk i położyć za pleckami, tak żeby mieć pewność, że jego pozycja jest stabilna.Łóżeczko powinno być pochylone pod kontem 15 stopni (czyli główka wyżej niż nóżki). W takiej sytuacji, gdy dziecku się uleje to nie zakrztusi się. Przy buzi dobrze jak położysz pieluszkę.


Katarzyna Płaza-Piekarzewska
Katarzyna Płaza-Piekarzewska

z wykształcenia i pasji magister położnictwa. Certyfikowany Doradca Laktacyjny. Instruktor Masażu Shantala. Praktykę zawodową zdobywa pracując ze "świeżo upieczonymi" rodzicami i ich dziećmi na oddziale noworodkowym w jednym z warszawskich szpitali, a wirtualnie na www.blog.zapytajpolozna.pl czytelnicy znajdują odpowiedzi na pytania związane z ciążą, porodem i macierzyństwem..

Więcej
Reklama

Bestsellery

 • Koszulka Regularna mama

  Regularna mama

 • Koszulka Brioko baby

  Brioko Baby

 • Dzienniczek ciąży

  Dzienniczek ciąży

 • Dzienniczek żywienia dziecka

  Dzienniczek żywienia

 • Dzienniczek żywienia maluszka

  Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2020 ZapytajPolozna.pl