Dzienniczek ciąży - sklep internetowy Brioko.pl

Ciąża

Trymestr I - Ciąża tydzień po tygodniu

Przedstawiamy: ciąża tydzień po tygodniu z ilustracjami brzuszka i rozwoju dziecka.

Poznasz rady na każdy tydzień ciąży dla ciebie i dla przyszłego tatusia. Przypomnimy Ci o ważnych badaniach i pomożemy znaleźć odpwiedź na wszystkie nurtujace Cię pytania. W dziele Ciąża znajdziesz informacje na temat ciąży, porodu i okresu po urodzeniu.

Drugi tydzień ciąży

Początek pierwszego miesiąca ciąży, to jeszcze wielka niewiadoma. Jeśli starasz się o dziecko pod koniec 2 tygodnia będzie owulacja! Bądź czujna. Przeczytaj o czym jeszcze powinnaś pamiętać w drugim tygodniu ciąży.

Drugi tydzień ciąży - Pierwszy miesiąc ciąży

Mama:

Ciekawostka dla starających się. 
Komórka jajowa utrzymuje gotowość do zapłodnienia przez około 6 do 8 godzin, a plemniki przeżywają około 2 dni. Zaś okres płodny w jednym cyklu trwa około 4 dni. Należy wziąć pod uwagę, że nie każdy cykl jest płodny czyli nie w każdym uwalnia się komórka jajowa. Czasami stres, zmiana klimatu powoduje, że jest cykl jest bezowulacyjny.

Dziecko:

Choć jeszcze nie doszło do zapłodnienia. Pamiętaj, żeby przyjmować kwas foliowy, który zapobiega powstaniu wad układu nerwowego. Wady te najczęściej powstają w pierwszych 10 tygodniach. Wtedy kiedy kobieta jeszcze nie wie, że jest w ciąży.

Rady dla mamy:

Tak jak w poprzednim tygodniu namawiamy do zerwania ze złymi nawykami. Koniec z paleniem papierosów przed ciążą i w ciąży! Koniec z piciem alkoholu w tym czerwonego wina! To czas zdrowego jedzenia i dbania o siebie! :) 
Zacznij przyjmować kwas foliowy lub kontynuuj jego przyjmowanie. Możesz zacząć przyjmować suplementy witaminowe przeznaczone dla kobiet w ciąży i zdrowo się odżywiaj.

Rady dla taty:

Jeśli starasz się z partnerką o dziecko. Postaraj się ją oczarować. Przygotuj romantyczną kolację, lub upichć pyszne danie.

Czy wiesz, że:

Na ten moment jeszcze nie ma możliwości potwierdzenia na 100%, że jesteś w ciąży. Musisz uzbierać się w cierpliwość. Czy wiesz, że wiele objawów ciąży, jak mdłości - nie są to objawy ciąży. Mdłości pojawiają się dużo później i nie u każdej kobiety.

Dziecko:

Reklama

Bestsellery

 • Koszulka Regularna mama

  Regularna mama

 • Koszulka Brioko baby

  Brioko Baby

 • Dzienniczek ciąży

  Dzienniczek ciąży

 • Dzienniczek żywienia dziecka

  Dzienniczek żywienia

 • Dzienniczek żywienia maluszka

  Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2020 ZapytajPolozna.pl