Dzienniczek ciąży - sklep internetowy Brioko.pl

Ciąża

Trymestr III - Ciąża tydzień po tygodniu

Przedstawiamy: ciąża tydzień po tygodniu z ilustracjami brzuszka i rozwoju dziecka.

Poznasz rady na każdy tydzień ciąży dla ciebie i dla przyszłego tatusia. Przypomnimy Ci o ważnych badaniach i pomożemy znaleźć odpwiedź na wszystkie nurtujace Cię pytania. W dziele Ciąża znajdziesz informacje na temat ciąży, porodu i okresu po urodzeniu.

Trzydziesty szósty tydzień ciąży

Dziecko przygotowuje się do narodzin. Jeśli główka dziecka zaczyna kierować się do kanału rodnego może sprawić, że dno macicy zacznie się obniżać.

Trzydziesty szósty tydzień ciąży - Dziewiąty miesiąc ciąży

Mama:

Coraz częściej odczuwasz niepokój i lęk oraz rozdrażnienie. A także podniecenie i/lub ulgę na myśl, że to już niedługo. Śni Ci się dziecko i marzysz o nim.

Dziecko:

Narządy zostały otoczone brązową tkanką tłuszczową. Natomiast pod skórą jest biała tkanka tłuszczowa. Zadaniem brązowej tkanki tłuszczowej jest dostarczanie ciepła. Natomiast białej jest utrzymanie ciepła. Natomiast meszek, który był i maź płodowa zaczyna się złuszczać (zrzucać) wraz z martwymi komórkami zaczynają pływać w płynie owodniowym. Ten płyn pije dziecko i połyka. W związku z tym połknięte elementy zaczynają się osadzać w jelitach i zostają wydalone w postaci smółki. Mogą zostać wydalone dopiero po narodzinach. Dziecko przygotowuje się do narodzin. Jeśli główka dziecka zaczyna kierować się do kanału rodnego może sprawić, że dno macicy zacznie się obniżać. Waga dziecka około 2800 gram.

Rady dla mamy:

Podczas wizyty u lekarza możesz poprosić o badanie na paciorkowiec GBS w ciąży

Rady dla taty:

Przygotuj się na bycie tatą i chętnie uczestnicz w zajęciach szkoły rodzenia. Jeśli już uczestniczyłeś, to zapewne znasz już podstawowe czynności takie jak: powinno trzymać się noworodka, zmieniać pieluszki, kąpać malucha itd. Pamiętaj, że we wszystkim możesz wyręczyć mamę. Oczywiście oprócz karmienia piersią! :) Także bądź odważny i jak tylko pojawi się dziecko na świecie, to chętnie ćwicz czynności przy dziecku. Przecież to praktyka czyni mistrza! Trzymamy kciuki.

Reklama

Bestsellery

 • Koszulka Regularna mama

  Regularna mama

 • Koszulka Brioko baby

  Brioko Baby

 • Dzienniczek ciąży

  Dzienniczek ciąży

 • Dzienniczek żywienia dziecka

  Dzienniczek żywienia

 • Dzienniczek żywienia maluszka

  Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2020 ZapytajPolozna.pl