BezpiecznaCiaza112023

samobadanie piersi ...

14 lata 4 tygodni temu #8722 przez kasiora
znalazlam ciekawa i praktyczna stronke o samobadaniu piersi :)
www.biust.pl/rak_piersi/jak_sie_badac_samobadanie.htm
zachecam do poczytania i oczywiscie badania piersi :)

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #8887 przez angellika1
Samobadanie w moim przypadku to codzienna toaleta :) od czasu kiedy wyczułam u siebie "guzek" przez tydzień nie mogłam spać i jeść tak sie denerwowałam nim ...na szczęście usg pokazało że to jakiś gruczoł i nie ma sie co denerwować :D od tamtej pory usg robie raz w roku i prawie codziennie badam sobie piersi.. nie chce przezywać już tego co wtedy
zachęcam WSZTSTKIE kobiety do samobadanie i kontroli stanu swojej kobiecości :) :) :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #43890 przez Winka
Ja też gorąco polecam samobadanie - to naprawdę istotne! Dzięki temu możemy się w porę zorientować, że coś może być nie tak, mamy wtedy większe szanse na zapobieganie chorobom! A to naprawdę nie zajmuje wiele czasu :) A ja znalazłam takie coś [url=http://http://www.megapedia.pl/badanie-piersi.html]badania piersi[/url] :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #43922 przez kasiora
winka twoj link nie dziala ...

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #507204 przez AniaF
Dla mnie od pewnego czasu badanie piersi to codzienność. Stało się po prostu częścią porannej toalety. Muszę się jednak przyznać, że kiedyś kompletnie nie przejmowałam się ich badaniem. Wydaje mi się, że było to spowodowane moim przeświadczeniem, iż "jestem młoda i przecież nic mi się nie może stać" Oprócz tego- moje lenistwo. Dużą rolę w zmianie mojego nastawienia miała nowa pani ginekolog. To ona przy każdej wizycie tłukła mi do głowy, że muszę się samo-badać, że jest to konieczne. W końcu jej się udało;)W tym temacie znalazłam ostatnio artykuł "dlaczego boimy się badać" na portalu medigo.pl, polecam lekturę: www.medigo.pl/nowotwory-twoje-zdrowie/dl...imy-sie-badac-piersi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #745091 przez Darka
Tylko pamiętaj, że samobadanie to brak pewności czy wszystko jest okej. Nie ma to jak "żywy" lekarz i badanie piersi na miejscu. Masz większą szanse na to, że wszystko będzie dobrze w przyszłości.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #745105 przez ferritka
dokładnie tak, niestety uważa się, że młodych dziewczyn to nie dotyczy i mała który ginekolog proponuje badanie piersi podczas wizyty.

też znalazłam u siebie taki guzek ( a bardziej mój Pan go znalazł, ale długo nie musiał szukać, bo okazało się że jest całkiem spory 11mm!!!!) i podobnie jak angelika myslałam, że umrę :( stres niewyobrażalny, a podczas badania nie oddychałam tak się bałam...na szczęście u mnie to również nic poważnego, ale od tego czasu sprawdzam się regularnie. u mnie to dość świeża sprawa, mam się kontrolować u lekarza za 4 miesiące, usg to usg.

samobadanie powinno być dla nas taką samą czynnością jak mycie zębów.

Kuba Maly Kregielek <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #978834 przez fototapeta do kuchni
Profilaktyka to podstawa! koniecznie należy systematycznie się badać!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #979402 przez komaka
Regularnie sama badam sobie piersi i nie wyobrażam sobie inaczej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 tydzień temu #1032540 przez junonka
W celu upewnienia się co do zmian genu BRCA1 warto wykonać badania genetyczne. Szczegółowe badania genetyczne wykonują w zdrowegeny.pl. Warto zadbać o swoje zdrowie, a także przeprowadzać badania, które są w stanie wykryć wszelkie zmiany w początkującej fazie. Takie badania można wykonać również w nfz jednak kolejki są długie, a zakres badań ograniczony.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1061211 przez Domii1983
Ja jakoś nigdy nie wykonywałam samobadania piersi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 2 miesiąc temu #1068358 przez Bona1990
Ja również myślałam, że samobadanie piersi może być trudne, że na pewno nie będę umiała go wykonać. Jednak lekarz przy kolejnej wizycie kontrolnej polecił mi rękawicę do samobadania w domu. Poszukałam w necie i znalazłam taką na stronie naturalnaplodnosc. Femiglove pomaga mi w kontroli moich piersi. Wykonana jest z takiego specjalnego tworzywa, które zwiększa czułość dłoni. Dziś oprócz badania u lekarza nie wyobrażam sobie, że nie będę jej miała u siebie w domu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl