BezpiecznaCiaza112023

Pomocy!!!

14 lata 3 tygodni temu #11034 przez iwo23_1990
Witam Was dziewczyny, mam ogromny problem byłam dzisiaj w szpitalu ponieważ mam złe wyniki moczu, mam białko, krew ślad, krwinki czerwone i białe... Na pogotowiu kazali mi zostać jestem w 13 tygodniu ciąży, jednak kiedy zażądali ubezpieczenia to niestety ja nie jestem nigdzie ubezpieczona ponieważ niedawno zrezygnowałam ze szkoły gdzie byłam ubezpieczona do bezrobocia nie zapisywałam się ponieważ biorę ślub w kwietniu i będę ubezpieczona przez męża... a po drugie podobno kobietom w ciąży przysługuje opieka medyczna i kobieta nie musi być nigdzie ubezpieczona... Czy to prawda?? i Czy któraś z was miała takie wyniki moczu i nic się nie stało... przepisali mi Duomox i urosept i puścili do domu.... Proszę wypowiedzcie się na ten temat... :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #11037 przez martela89
Co do ubezpieczenia to prawda. Kobietom w ciąży przysługuje opieka lekarska :)
A co do moczu to nie wiem bo ja ciągle mam coś nie tak w moczu,biorę żurawit bo lekarz mi kazał i tyle. Ale ja mam problemy z nerkami to może przez to.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #11038 przez sylwus136
co do twojego problemu z moczem to nie umiem pomoc ale jesli chodzi o ubezpieczenie to z tego co wiem musisz je posiadać niestety. za kazdym razem mnie sie pytaja jak jestem w szpitalu o ksiazeczke albo zaswiadczenie a jak sie spytałam kiedys ze gdybym nie miała to pani powiedziała mi ze musiałabym poniesc całe koszty.A co do ubezpieczenia przez meza to mój np.chce nam załozyc ksiazeczke rodzinna ale podobno moze to zrobic dopiero kiedy mały sie urodzi...niestety nie wiem jak to z tym jest do końca ale jesli jest tak ze mozna dopiero po urodzeniu dzidzi to duzo Ci to nie pomoze.Najlepiej jesli zapytałabys siew szpitalu którym byłaś...tak mi sie wydaje.wiem ze duzo nie pomogłam ale mam nadzieje ze dasz sobie rade.pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #11039 przez iwo23_1990
Dziękuje ze odpowiedzi, ale najbardziej mnie niepokoi to bialko w moczu i krew ślad...:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #11041 przez Madzia89862
tzn u nas jest tak jak mowi sylwus.w ciazy nie wciazy musi posiadac ubezpieczenie kobieta w razie hospitalizacji w innym przypadku poniesie ona wszelkie koszty leczenia:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #11050 przez Mirella
www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=2&dzialnr=1&artnr=589

iwo, niedawno czytałam o tym w jakiejś gazecie, którą niestety wywaliłam, ale tam było napisane, że kobietom w ciąży i dzieciom do lat 18 wszystko należy się gratis, a przychodnie o tym nie wiedzą, albo nie przyjmują tego do wiadomości i wprowadzają kobiety w błąd. Najlepiej zadzwoń do swojego NFZ i wszystkiego się dowiedz. Ta ustawa podobno od pięciu lat obowiązuje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #11054 przez angellika1
ja z koleii słyszałam, że po ustaniu stosunku pracy przez jakiś czas jest jeszcze ochrona ubezpieczeniowa ale nie wiem ile miesięcy najlepiej będzie jak sprawdzisz w necie, moja znajoma zwolniła sie z pracy a potem jakoś miesiąc póxniej miała wypadek i nie płaciła za leczenie bo jeszcze ubezpieczenioe obowiązywało

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #11055 przez angela660
no ja miałam ten sam problem tzn. ubezpieczeniowy. Na szczęście mój tata się zorientował, że skoro już się nie uczę- bo jak dowiedziałam się że jestem w ciąży to już na studia nie szłam- to jego ubezpieczenie mnie nie obowiązuje, co najlepsze chciałam sobie opłacać ubezpieczenie prywatnie, ale z racji tego że jestem w ciaży żadna ubezpieczalnia mnie nie ubezpieczyła - okres karencji. I nie pozostało mi nic innego jak urząd pracy- gdzie też trzeba ukryć ciążę bo w innym wypadku pewnie też by nie zarejestrowali- patologia poprostu. Gdybym tak nie wiedziała to przy porodzie okazałoby się że muszę za wszystko płacić.

Nic nie wiedziałam o tym że kobietą w ciąży przysługuje opieka mimo wszystko i zapewne u mnie w szpitalu po dobroci by to nie przeszło, a jeśli wyskoczyłabym z jakimś art. prawnym to zapewne odbiłoby się to na mnie stokroć;/

A co do moczu, niestety nie bardzo Ci pomogę, ja w pierwszym trymestrze miałam złe, ale to chodziło o azotyny i bardzo dużo leukocytów, śladowe ilości białak nie są groźne- a jeśli jest go więcej to nie wiem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #11080 przez Katarzynka
Ja jestem żoną od września i jak się dowiedziałm że jestem w ciąży to mąż mnie ubezpieczył u siebie w pracy i wcale nie ma jeszcze dzidzi na świecie a jest w brzuszku a mąż żone może ubiezpieczyć :)
Bo jak się uczyłam byłam na rodziców puźniej nie było potrzebne. Więc można założyć książeczke rodznną zanim dzidzia się urodzi ja mam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #11113 przez Mirella
O ile się orientuję, przy zakładaniu książeczki rodzinnej nikt o ciążę nie pyta. Mąż może Cię ubezpieczyć w każdej chwili, natomiast dziecko rzeczywiście dopiero jak się urodzi i dostanie swój pesel.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #11158 przez angela660
no wiadomo, że ubezpiecza się dziecko po urodzeniu, a żonę można w każdej chwili - tylko nie wiem czy wtedy mowa o książeczce rodzinnej;p

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #11163 przez Moniq
kobiecie w ciąży przysługuje bezpłatna opieka, w szpitalu lub przychodni mogą zapytać Cię o dowód ubezpieczenia, bo placówka musi wiedzieć kto bedzie płacił, jesli jesteś ubezpieczona to płaci NFZ a jak nie to budżet państwa; tu masz wywiad z rzecznikiem praw pacjenta praca.gazetaprawna.pl/wywiady/310206,kob...yc_ubezpieczona.html szpital nie miał prawa Cię odesłać.
zakłada się jedną książeczkę ubezpieczeniową, wpisuje się w nią żonę, a potem dziecko

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #11169 przez iwo23_1990
Właśnie wiem też widziałam ten artykuł i wiele innych, powiedziałam o tym pielęgniace która mnie miała przyjąc i stwierdziła że nic takiego nie ma i ze mam byc ubezpieczona albo bede placic za pobyt, nie chcialam sie tam klucic bo wogole bardzo niemili lekarze tam byli a po drugie bylam juz za bardzo zdenerwowana ta sytuacja i ze dziecku moze sie cos stac ze wzielam i pojechalam... oni mi tylko zrobili usg i przepisali duomox i urosept, na drugi dzien zrobilam powtorne badanie czyli dzis i wyszlo juz w miare dobre bez bialka bez krwi, krwinek bialych jest mniej i krwinki czerwone to tylko pojedyncze ale pojawily sie jakies moczany jedak to nie jest takie zle... dlatego odstawilam duomox biore urosept i czekam do srody na mojego lekarza...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #11175 przez Moniq
iwo nie odstawiaj sama antybiotyku, bo taka nie doleczona infekcja może przerodzić się w dużo gorszą, bierz dalej leki i skontaktuj się jak najszybciej ze swoim ginekologiem, duomox jest bezpieczny dla kobiet w ciąży a poważna infekcja może zaszkodzić dziecku

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #11178 przez Madzia89862
dokladmie ja duomox mialam tez przepisany w trakcie i po porodzie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl