BezpiecznaCiaza112023

Opuchniecie nóg,rąk

14 lata 2 miesiąc temu #626 przez agata
Od paru dni mam opuchniete nogi i ręce,twarz.
Zaraz zgłosiłam się do lekarza.Pobrali mi krew ,mocz,badali serduszko dziecka.Nastepnie kazali mi zbierać mocz całą dobe.
Znów pobierali krew i lekarz powiedział,że prawdopodobnie to zatrucie ciążowe.
Zaczynam 37 tydzień ciązy i bardzo sie martwie.
Może któraś z Was miała coś takiego.
Będę wdzięczna za każde info.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #638 przez Scholastyka21
Od około 7 miesiąca ciąży miałam strasznie opuchnięte dłonie i stopy, do tego stopnia, ze nie mogłam ściągnąć obrączki i założyć normalnych wiązanych butów. Lekarz powiedział że to prostu taki mój urok i to nic poważnego i rzeczywiście po porodzie dolegliwości te ustąpiły.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #674 przez aniaw
Mi też zaczynają puchnąć szczególnie stopy - zauważyłam, bo nie mogę wcisnąć się już w moje ulubione butki:)
Wyniki badań mam ok. Lekarz kazał mi często nogi kłaśś na podwyższeniu i robić masaże stóp (takie głaskające a nie pobudzające.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #769 przez Mirella
Ja też pod koniec ciąży bardzo napuchłam, kilka dni po porodzie nagle zobaczyłam że łydki mi schudły :) niestety opuchlizna na dłoniach została do tej pory, od roku nie noszę obrączki, a przed ciążą była nawet ciut za luźna. Internistka stwierdziła że to z powodu anemii, ale jakoś jej nie wierzę, i jak teraz do niej pójdę to poproszę o skierowanie na USG nerek, bo coś mi się wydaje że to poważniejszy problem, tak też twierdzi znajoma pielęgniarka. Tak więc dziewczyny obserwujcie po porodach czy wszystko wraca do normy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #886 przez olusia10003
Ja jestem w 34 tyg ciąży i często mam wieczorem opuchnięte dłonie i stopy ale to podobno normalna reakcja w czasie ciąży :) Lekarz na opuchliznę przepisał mi żelazo twierdził że to może pomóc :) I miał rację opuchlizna całkiem nie zeszłą ale jest dużo mniejsza :) ale za to mam częste biegunki po tym żelazie :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #913 przez tysia178
ja też tak zapuchłam w ciązy, i lekarz powiedział ,że to normalne:) każda kobieta puchnie w ciąży,ja bym tam w to zatrucie zabardzo nie wierzyła,,

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1399 przez Agnieszka
mniej więcej w połowie ciąży nogi zaczęły puchnąć, ale tylko gdy za długo się spacerowało
potem opuchlizna już nie schodziła wcale
problemem było to, że to była już zima, w butach ciasno, nie dopinały się, a nogi wyglądały jak dwa baloniki! zawsze mnie śmieszyło jak się na nie patrzyłam:)
ale po porodzie wszystko wróciło do normy



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1461 przez olusia10003
Niestety ale musimy się pogodzić z tymi różnymi niedogodnościami bo takie są uroki ciąży :( A le za to jesteśmy wynagrodzone ślicznymi kochanymi maluszkami :) naszymi dzieciaczkami :) :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1767 przez tysia178
wszystko minie jak dzidzia sie urodzi :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1796 przez olusia10003
Na pewno minie, bo przecież musimy mieć dużo sił do zaopiekowania się naszymi pociechami a kto zrobi to lepiej jak nie my :) Oczywiście nie dyskryminuje tatusiów ale mama to mama :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1821 przez olusia10003
Zapewne ale tatuś tak samo kocha swoje dziecko jak i mama i nie można mu zakazać brać dziecko na ręce itp z powodu obawy że zrobi mu krzywdę bo może nie umieć trzymać dziecka absolutnie nie możemy tego robić, on by nigdy nie zrobił krzywdy swojemu dziecku jedynie możemy podpowiedzieć jak powinien robić to prawidłowo :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1965 przez Scholastyka21
jak dzień po porodzie odwiedziły mnie mama z siostrą, to odrazu stwierdziły że cała opuchlizna mi zeszła, szczególnie widac było na twarzy, bo w ciąży miałam trzy podbródki :silly:
i ja też poczułam się jakoś mniej spuchnięta, ale śmieszył mnie mój brzuch, bo kilka godzin po porodzie (naturalnym) był jak wisząca galareta i jak chodziłam to skakał, teraz na szczęście wszystko wróciło do normy, choć wiadomo, że nie wygląda jak przed ciążą
:laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2013 przez tysia178
Co racja to racja.. Trzeba się dużo napracować żeby uzyskać figurkę sprzed ciąży a i to nie każdej mamusi się udaje.. Jedna przytyje 5 kg a druga 35 :) taki już nasz ciężki los.. szkoda,że mężczyźni nie mają takiego problemu.. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2025 przez Scholastyka21
mi znacząco powiększyła się miednica po porodzie a z tym to już się chyba nic nie da zrobić, przez to też boczki dostałam i w stare spodnie to już się nie zmieszczę :p
ale czymże są takie problemy? jak tylko widzę mojego skarba uśmiechniętego już od samego rana to dla niego wszystko bym zrobiła :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3619 przez Agnieszka
a nie wiem czy wiecie, ale od 2010 roku jest wprowadzony nowy rodzaj urlopu dla taty włąśnie tatierzyński, który ma wykorzystać w przeciągu 12 miesięcy od urodzenia dziecka.



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl