BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE SIERPIEŃ 2012 :)

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 1 miesiąc temu #330550 przez Majowka
Nator, super brzuszek! Gratuluje okraglosci! :kiss:
Wcale nie jest taki maly!
A Ty szczuplutka, mozesz sobie tyc na zdrowie! :laugh:

Mi wczoraj zrobil misiek, ale zadnej roznicy nie widac pomiedzy tym poprzednim zdjeciem.
(prosze dziewczyny, nie cytujcie fotki, bo bede ja chciala pozniej usunac...mam nadzieje, ze rozumiecie :kiss: )

Jak Wam mija niedziela? Ja dopiero wstalam :laugh:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #330601 przez judi24
Super brzuszek Majóweczka :)
Nator jaka Ty chudziutka jesteś, nie pwoedziałabym że to Twoja druga ciąża :):)

Niedziela mija spokojnie, ja dzisiaj miałam gościa w domku, przyjechała do mnie kolezanka z liceum w odwiedziny, a potem pojechałam z Panem K i moją suczką nad jeziorko na spacerek :p, pogoda mimo braku słonca przyjemna :) a teraz domek i odpoczywanko przed TV

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #330626 przez villemo-16
hej Wam!

Z tego co mi wiadomo, opryszczka narządów rozrodczych jest groxna tylko i wyłacznie, jeśli jest w trakcie porodu. Poza tym, jeśli jest opryszczka, to zalec sie cesrke, bo malec moze sobie z wirusem nie poradzic. Ale to tylko i wylacznie (z tego co wiem) jest szkodliwe w trakcie porodu ;) wiec sie nie martw.

Laski, ja mam jutro usg polowkowe, ktore zweryfikuje diagnoze lekarza, który nastraszyl mnie jakimis torbielami i niesymetrycznymi splotami naczyniowkowymi. Generalnie, trzymajcie kciuki. Mam nadzieje, ze bedzie dobrze. zreszta, jakby nie bylo, niewiedz ajest straszna. Badzcie ze mna... 16.15 bede cala w nerwach modlac sie, by wszystko bylo ok.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #330633 przez chłopek
hej villemo bedzie ok, nic sie nie martw.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #330636 przez martadam23
na temat opryszczki n.rodnych...
Opryszczka w ciąży to poważna infekcja, która wymaga natychmiastowej konsultacji z lekarzem, który monitoruje stan pacjentki (częste badania kontrolne, połączone z badaniem na obecność wirusów opryszczki) aż do momentu rozwiązania. Lekarz prowadzący podejmuje także decyzję co do formy porodu, najbezpieczniejszej z punktu widzenia zdrowia dziecka (w niektórych przypadkach wskazane jest cesarskie cięcie).
Aż 85 proc. wszystkich infekcji HSV u noworodków ma miejsce w trakcie porodu. Do infekcji okołoporodowej może dojść niezależnie od stadium choroby u matki. Zarówno w fazie pierwotnej, wtórnej jak i bezobjawowej matka może zarazić opryszczką swoje dziecko. Największe znaczenie ma pierwsza droga rozprzestrzeniania się wirusa, czyli zakażenie pierwotne. Ryzyko transmisji jest w tym przypadku największe.

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=41629http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=41630

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #330638 przez martadam23

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=41629http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=41630

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #330647 przez martadam23

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=41629http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=41630

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #330681 przez nator1
Villemo, trzymam mocno kciuki, ale wierzę, że to jakieś cienie na usg i strachy na lachy! Uszka do góry, jesteśmy z Tobą :)

Majówka, ślicznie wyglądasz, a fakt, że lepiej nie cytować z foto. Jaka Ty ładna kobietka jesteś!!! B)

Judi, dziękuję, faktycznie jestem drobna i czasem się śmieję, jak latam z Kacprem bez make up nie wyglądam na jego mamulę :silly: No trza się odmładzać, hi hi!

A ja dziś byłam w Jura Parku w Solcu. Było kosmicznie fajnie!!! Kacper się wylatał, tatuś się spocił ciągnąc wózek, a ja naspacerowałam się i dotleniłam brzusio
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #330758 przez Majowka
Czesc dziewczyny,
Judi, Nator, dzieki :kiss:

Villemo, trzymam kciuki jutro, zobaczysz bedzie dobrze! :kiss:

Judi, nie martw sie ta opryszczka, mam kolezanke, ktora tez cierpiala na ta przypadlsc, a synek jak malowany :laugh:

Nator, ale wypad! Suuuper! Swietnie wygladacie! Juz nie moge sie doczekac na spedzanie czasu z moim synkiem :) :kiss:
Na tej fotce wogole brzuszka nie widac :) Tez jeszcze potrafie sie zamaskowac :laugh: chociaz bedzie coraz trudniej..... :laugh:
Ale Kacperek szczesliwy! Mowiliscie mu juz ze bedzie mial siostrzyczke? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #330802 przez adagma
Cześć Dziewczyny :)

Widzę, że w weekend raczej cichutko tu było. Pewnie wszyscy korzystali ze słonecznych chwil. Oj piękna pogoda była :D

Majoweczka, nator śliczne brzuszki! :D

Nator, Ciebie faktycznie można uznać bardziej za starszą siostrę niż za mamusie Kacpra :) Ślicznie wyglądasz, w ogóle nie widać po Tobie ciąży :)

Judi, może to w ogóle nie opryszczka, tylko jakieś podrażnienie. Nie ma co martwic się, szczególnie, że też słyszałam, że opryszczka jest groźna dla maluszka przy porodzie.

A mój weekend był bardzo aktywny. W sobotę widziałam moje nowe mieszkanko. Powiem nieskromnie, nieźle się prezentuje :D Projekt kuchni już się robi. Wstępna koncepcja łazienki powstała :) Ale cała operacja "mieszkanko" była dość stresująca, przez wizytę rodziców i teściów. Na szczęście opinie o mieszkaniu były pozytywne :) Niestety po tych emocjach sobotnich, przez cały wieczór tak mnie bolała głowa, że myślałam, iż zejdę z tego świata :( Dopiero w niedzielę ból puścił. I całe szczęście, bo w niedzielne popołudnie mieliśmy zaplanowane spotkanie ze znajomymi w knajpce. Śmieję się, że w końcu zaczęliśmy wychodzić do ludzi, bo pierwszy trymestr to raczej spędziłam w łóżku :P

A dziś idę do fryzjera. Chcę tylko podciąć włosy, ale może skończy się na zmianie fryzury? :D Zobaczymy co poradzi fryzjerka :) Choć mój mężczyzna pewnie nie byłby zadowolony :P Już na mnie krzyczy, że w ogóle chcę podciąć włosy :P

Miłego dnia :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #330818 przez nator1
Majówka,

takie wypady to frajda dla rodziców równie wielka jak dla dzieciaków i dla takich wypadów też "warto" mieć dzieci, bo człowiek może bez krępacji z synkiem wpaść w basen piłek lub wpakować się do małej ciuchci na przejażdżkę i piszczeć jak dzieciak :lol:

A brzusia to faktycznie nie widać mocno, ale z Kapim nawet na koniec ciąży potrafiłam być tajną ciężarówką - poszukam to Wam pokażę, bo mam takie foto na tydzień przed porodem.

Kacpi wie o siostrze i chce jej dać na imię Krzyś lub Dziadek Zbyszek (to mąż naszej niani) :silly:

Adagma dziękuję za ciepłe słowa, no i cudownie, że mieszkanko się podobało, bo pewnie stres co rodzice i teściowie powiedzą tez się odbił na bólu głowy.
No i jak planujesz metamorfozę zrób foto przed i po... Czasem takie odmiany są fajne :silly: Ja najbardziej spektakularnie zmieniłam się, gdy z włosów ciemnych do łokci obcięłam do ucha i rozjaśniłam blond balejagem :ohmy: Mąż przeżył szok, ale woli mnie w ciemnych długich. No ale metamorfoza była fajna.

A tu foto z wczoraj gdzie ciut widać brzusio bo zdjęcie bokiem
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #330888 przez nator1
Halo, wstawać śpiochy :lol:

mi się nudzi, he he

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #330896 przez adagma
Hihihi, racja nator, strasznie senna atmosfera na forum. chyba faktycznie wszyscy jeszcze śpią :)

A mój szef własnie wyjechał z biura, więc luzik do końca dnia :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #330907 przez nator1
U mnie w końcu wyszło słoneczko, bo rano była taka szarówka za oknem, że mi też się nie chciało wstać.
Ale ja to muszę małego do przedszkola zawieść, więc mam mobilizację do wstania:)

A jak szefa nie ma to fanie - może chociaż Ty będziesz ze mną.
Ja właśnie kupiłam na allegro ochraniacz na fotel do samochodu... teraz tylko samochodzik muszę kupić hi hi :) Nie ma jak dobra kolejność!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #330908 przez Majowka
Ja wstalam! :)

Adagma, wlasnie, zrob nam fotke nowego mieszkanka! Tez chcemy zobaczyc!
Powodzenia u fryzjera!

Hehe, Nator, no to piekne imiona wybral :laugh: :laugh: :laugh: ciekawe czy bedzie ciutke zazdrozsny :)
Wierze, ze te wypady sa super, znowu mozna poczuc sie dzieckiem :laugh:
Faktycznie na tym ostatnimi zdjeciu widac co nieco :laugh: :laugh: :laugh:

No, reszta dziewczyn! Meldowac sie od rana! :laugh: Co tak cicho....?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl