BezpiecznaCiaza112023

Nadżerka

14 lata 1 miesiąc temu #7893 przez Scholastyka21
"Nadżerką powszechnie nazywane jest schorzenie szyjki macicy w części pochwowej, polegające na ubytku tkanki nabłonkowej. Przypomina plamkę o intensywnie czerwonym kolorze i nierównej powierzchni. Może ją wykryć lekarz podczas standardowego badania ginekologicznego. Nie można jej lekceważyć, ponieważ zaniedbana może doprowadzić nawet do powstania zmian nowotworowych.

Przyczyny
Najczęściej występuje u kobiet w wieku 25-35 lat. Mogą ją wywoływać wszelkiego rodzaju infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze. Ich ryzyko wzrasta u kobiet współżyjących płciowo. Nie bez wpływu pozostaje także gospodarka hormonalna organizmu oraz porody i poronienia, a nawet stosowanie tamponów.

Objawy
Problem z nadżerką polega na tym, że zwykle nie ma żadnych objawów. Może jednak wywoływać stany zapalne, a co za tym idzie nieprzyjemne upławy i plamienia. Mogą pojawić się także niezbyt silne bóle w dole brzucha i okolicy krzyżowej. W przypadku zaawansowanej nadżerki mogą występować także krwawienia i bóle podczas stosunku."

źródło: www.we-dwoje.pl/nadzerka,artykul,8367.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7916 przez sloneczko
ja mialam nadzerke ale to juz dluzsza historia ktory sie zaczela w 14 roku zycia gdy sie pojawil wyrostek, pozniej torbiele przez ktore musialam miec dwa razy laparoskopie robiona( po czym lekarze stwierdzili ze latwo w ciaze nie zajde) hahaah i na koncu pojawila sie nadzerka cale zamieszanie spowodowane niedopotrzeniem lekarzy skonczylo by sie zle, gdyz torbiele pekaly...

na dzien dzisiejszy wszystko minelo, i tak o to za 8 tygodni zostane przeszczesliwa mama ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7919 przez sara125
ja mialam po porodzie mi sie zrobila ale juz mi lekarz wypalil ja i na pol roku mam zakaz uzywania tamponow

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7921 przez sloneczko
ja tez dlugo tamponow nie moglam uzywac

oh niestety juz taki nasz babski los ;))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7941 przez anusia
też niestety borykam się jeszcze z tym problemem,

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7968 przez jedynaczka
fajnie Scholastyka że poruszyłaś ten temat..
bo ja póki co ciągle borykam się z nadżerką właśnie..
i mam pytanie.. czy plekarze ginekolodzy usuwają nadżerkę u siebie w gabinecie czy trzeba niestety udać się do szpitala ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7973 przez Moniq
przewąnie usuwają w gabinecie
ja też miałam ten problem 3 czy 4 lata temu, miałam ją wypalaną; a teraz po porodzie ten problem wrócił :( ale jest malutka, na razie była przeleczona przeciwzapalnie i za kilka tygodni mam się zgłosić na kontrolę i się okaże czy pomogło

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7984 przez sloneczko
u siebie w gabinecie przewaznie to robia, trwa do ok 5-7 min ale troszke niemile uczucie jest...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7988 przez jedynaczka
o to dobrze ze w gabinecie :)
sloneczko niemiłe uczucie ? to znaczy że boli ? ;|

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7990 przez sloneczko
mnie np bolalo,

lekarz to musi wypalic, i zapach tez nie nalezal do zapachow z perfumerii ;)

ale dalo sie przezyc, przy siusianiu troszke szczypalo, pozniej mozesz tylko prysznic brac zadnych kapieli (ok 2 tygonie chyba bylo niepamiatam dokladnie) no i zadnego wspolzycia, rana musi sie zagoic!!
ale tak to masz juz pozniej swiety spokoj. Warto to szybko zalatwic, bo naprawde z tym nie sa zarty!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7993 przez jedynaczka
no właśnie już jakiś czas chodze z tym.. i w końcu zamierzam usunąć..
a podobno jest tez metoda przez wymrożenie..
nie wiecie która lepsza? skuteczniejsza?
może akuratnie to nie bedzie bolało ? ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8030 przez andziaa35
mialam nadzerke 9 lat temu leczylam ja przez prawie rok, ginekolog smarowal mi ja jakims plynem (10ml-ok.120zl) musialam zuzyc 2 butelki az wkoncu gin stwierdzil zebym lepiej zaszla w ciaze to mi wypali-co za typ. Zmienilam gina i po ok m-cu wyleczylam kupilam 3 razy wieksza butelke za ok 20zl i po 2 smarowaniach znikla calkiem. Troche to dawno bylo i nie pamietam jakie to nazwy byly, jak kiedys wybiore sie do gina to sprawdzi w mojej karcie (tzn jak przylece do PL)


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8068 przez iwonan12
Dziewczyny ja też mam nadżerkę ale lekarz powiedział żeby jeszcze poczekać z wypalaniem.
Mojej koleżance znowu lekarz stwierdził żeby poczekała jeśli planuje drugie dziecko i wtedy jej wypali



[url=http://w

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8102 przez sloneczko
jedynaczka napisał:

a podobno jest tez metoda przez wymrożenie..
nie wiecie która lepsza? skuteczniejsza?
może akuratnie to nie bedzie bolało ? ;)



wiesz co niewiem ja mialam wypalana, ale ten bol da sie wytrzymac, moze nie zawsze boli, ja mialam spora, i to mysle ze dlatego.

skoro dziecko urodzialas to dasz rade ;) ale nie ma co czekac!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8110 przez Scholastyka21
dziewczyny ja jak narazie mam nadżerkę 2-ego stopnia plus jakieś zapalenie, brałam globulki gynalgin i na cytologię mam dopiero przed wakacjami przyjść, a tak nie muszę, dziwne nie? powinien sprawdzić czy mi się wyleczyła ta nadżera wstrętna :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl