BezpiecznaCiaza112023

Holandia

12 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 11 miesiąc temu #268668 przez Angelaw
Witam
Spotkalam sie z wieloma opiniami zarowno pozytywnymi jak i negatywnymi o tutejszym prowadzeniu ciazy
Wiec napisze jak to jest w moim przypadku
Piszac post jestem w 33 tygodniu ciazy a termin porodu mam na 15 lutego 2012
Ciaza moja byla planowana wiec szybko zrobilam test ciazowy ale do poloznej bo tutaj ona prowadzi ciaze dzwonilam w okolo 4-5 tygodniu 
Pierwsza wizyta byla w 9 tygodniu z usg i skierowaniem na badania krwi
Druga w 12 tygodniu z kolejnym usg oraz standardowo cisnienie,waga
Trzecia w 16 tygodniu i tutaj  tylko cisnienie krwi ,waga i bicie serca 
W 20 tygodniu skierowana zostalam na usg dokladne w innej placowce gdzie sprawdzono wszystkie organy dzieciaczka oraz zrobiono wszelkie pomiary a takze sprawdzono plec dzidziusia
Rowniez w 20 tygodniu kolejna czwarta wizyta u poloznej cisnienie krwi,waga, bicie serduszka i omowienie wynikow z usg
Piata wizyta w 24 tygodniu cisnienie krwi,waga i bicie serduszka
Szosta wizyta w 27 tygodniu znowu standardowo cisnienie,waga, bicie serca i skierowanie na kolejne badanie krwi
W miedzyczasie robilam tez badanie moczu na obecnosc bakterii poniewaz skarzylam sie na bole w podbrzuszu niewielkie wiec dla ostroznosci skierowano mnie na to badanie
Siodma wizyta w 30 tygodniu z kolejnym usg,cisnieniem i waga
Osma wizyta w 33 tygodniu cisnienie,waga,bicie serca
Dziewiata wizyta w 35 tygodniu z usg I standardowym cisnieniem i waga, wod plodowych wystarczajaco, maly glowka w dol, kolejny pomiar wielkosci glowki, brzuszka i dlugosc nozek, to juz ostatnie usg
Dziesiata wizyta w 37 tygodniu, ale ja mialam ja pare dni wczesniej wiec w 36 tygodniu poniewaz dzwonilam z pewnymi niepokojacymi objawami, polozna sprawdzila czy szyjka zamknieta i kazala zrobic badanie moczu, posluchala serduszka i wymacala dzieciaczka, wszystko okazalo sie w porzadku
Jedenasta wizyta tydzien pozniej i to byl 37 tydzien rutynowe pytania, cisnienie krwi, macanko brzuszka jak maly ulozony jest i bicie serducha
Dwunasta wizyta za tydzien 38+5 tygodnia ponownie cisnienie, waga, ulozenie dziecka, bicie serduszka, test moczu paskowy
Trzynasta wizyta 39+6 tygodnia cisnienie, waga, ulozenie dziecka, bicie serduszka

Maly gotowy do wyjscia
Jesli nic sie nie zacznie dziac do tygodnia to nastepna wizyta za tydzien czyli w 41 tygodniu i wtedy zostanie umowiona wizyta do ginekologa

a jednak zaczęło się...
wprawdzie nie 15 jak wyliczono datę ale 17 lutego o 3.00 w nocy...
zaczęły odchodzić wody, zaczęły się jakąś godzinke pózniej skurcze, ale nie często...
do 8.00 poczekaliśmy bo nie było sensu sie spieszyć,zadzwonilismy do położnej, zrobiła telefoniczny wywiad i kazała dzwonic jak skurcze będą co jakieś 3-5 minut...
wody nadal się sączyły, skurcze były coraz częstsze i w końcu około 10.00 przyjechała połozna, sprawdziła rozwarcie było niewielkie bo 1,5-2 cm...kazała czekać...ale pół godziny pozniej skurcze juz były co 2 minuty wiec znowu dzwoniliśmy do połoznej, zdecydowałam się na znieczulenie zewnatrzoponowe wiec o 11.00 nie było na co czekać i pojechaliśmy do szpitala...
w szpitalu pokoik w pełni wyposażony, czyściutki, przyjemny i miła obsługa...
zawieziono mnie na znieczulenie gdzie dwóch panów sie mna zajęło, sprawnie, delikatnie, z usmiechem na twarzy ciagle pytali jak się czuję...wrociłam na sale, podpieto mnie pod urzadzenia i kazali odpoczywac, podali tez oxytocyne bo z rozwarciem nadal było echo...
o 17.00 znieczulenie przestało działać co oznaczało że cos zaczyna się dziać...
i zaczęło...poród odbierała połozna i jakaś jeszcze jedna kobieta...
o 18;13 przyszedł na swiat nasz syn...
z waga 3580g i 52cm dlugosci...
w szpitalu zaproponowali pozostanie do dnia nastepnego bo byl wieczor i nikt do domu by juz nie przyjechal jesli chodzi o pomoc przy dziecku...
zostalismy...dnia nastepnego okolo 12.00 wrocilismy do domu juz w trojke...
zostaly mi zalozone tylko dwa szwy...po 4 dniach sie wchlonely i rana calkiem sie zagoila...

moge powiedziec jedno, ze mimo iz ciazy nie prowadzi lekarz a polozna i porod odbiera rowniez ona to w moim przypadku wszystko przebieglo sprawnie, bez komplikacji i z czystym sumieniem moge powiedziec ze jestem zadowolona z tego systemu...
Podziękowania: roszpunka2509

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl