BezpiecznaCiaza112023

Ciąża bliźniacza

14 lata 3 tygodni temu #12122 przez Mirella
A to po co Ty się z jędzami zadajesz? Kopa w d... i za drzwi!!! :P A jak się w ciąży schudło to to moim zdaniem wcale nie jest powód do dumy, to normalne że w ciąży sie tyje, trzeba wpakować w siebie wszystko co najlepsze, żeby dziecku było jak najlepiej, to i kilogramów trochę przybywa. Poza tym organizm robi zapasy na przyszłe karmienie. Zapytaj tych schudniętych ile czasu karmiły.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #12124 przez basik_twins
Ooooooo widzisz !
I za to Cie kocham normalnie kobito :lol:


Co do zołz - nie zadaje sie juz z nimi bo za bardzo sie denerwowałam no ale pamietam te teksty

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #12144 przez pip_ip
Naprawde - twój brzuszek wygląda cudnie i nie widać żadnych zbędnych gramów!:) A moja koleżanka przed ciążą była nieco zaokrąglona, w ciąży przytyła 25kg, a malutka tyle z niej wyssała, że teraz nie ma ani jednego zbędnego grama tłuszczu, więc głowa do góry! Ty masz śliczny brzuszek i jestem pewna, że z takimi dwoma malutkimi ssakami po ciąży dojdziesz do swojej figury zanim się obejrzysz!:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #12149 przez martela89
basik ja już mam na plusie 7 kg i to z jednym maluszkiem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 tygodni temu #12180 przez basik_twins
Kochane jesteście :kiss: wszystkie pokolei :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 tygodni temu #12209 przez Moniq
basik, dwie niunie muszą swoje ważyć :lol: ja w ciąży na początku nie tyłam i miałam taką schizę, że może coś nie tak z małą, że może to jej zaszkodzi itp, jak zaczęłam przybierać, to mi ulżyło :lol: w ciąży się przybiera i tyle, byle dziewuszki w brzusiu miały co jeść, masz piękny brzusio, w razie doła obejrzyj sobie ten komiks, co nam narysowałaś, jest wspaniały :lol: :lol: :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 tydzień temu #13250 przez basik_twins
Byłam w PL na 3D małe mają

Oliwia
główka 189
brzuszek 172
udko 37
nosek 8
waga 493g


Maja
główka 194
brzuszek 169
udko 35
nosek 7
waga 510

i ładnie było widać wargi sromowe wiec w 100% wiem że dziewczynki nie będzie żadnej niespodzianki :)
Jestem taka szczęśliwa aż brzuch mi urusł :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 tydzień temu #13252 przez ilona
to weź w "brzuszki" wrzuć jakiegoś fotsona :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 tydzień temu #13257 przez basik_twins
Musze sobie baterie kupic :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 tydzień temu #13745 przez sandzia000
Witam, piszę prace magisterską o ciążach mnogich, jeżeli któraś z Pań ma więcej niż jedną pociechę,proszę o wypełnienie poniższej ankiety. Staram się obliczyć prawdopodobieństwo wystąpienia ciąży mnogiej, szukam przyczyn występowania, tych nie tylko genetycznych,ale również i środowiskowych oraz robię statystykę, bardzo proszę o pomoc, rozesłanie ankiety, cokolwiek. Zbieram ją do 2011 roku:) Pozdrawiam ! Link z ankietą infobot.pl/r/1IX4

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 tydzień temu #13781 przez basik_twins
Z chęcią wypełnie ale z tego co wiadomo o jednojajowych to to że sami naukowcy nie wiedzą do końca co wpływa :lol: c innego dwujajowe no ale jak sie siedzi w temacie to wie sie wiecej nie? na takich studiach ?? Może byś się podzieliła jakimś info co :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 tydzień temu - 14 lata 1 tydzień temu #13782 przez basik_twins
ale musze jeszcze troche poczekać bo się jeszcze nie urodziły :(

i w ogóle sa np tylko województwa a ja mieszkam w Holandi już od 2 lat prawie bez żadnych zjazdów do PL więc to też można by było ująć - taka mini sugestia :blink: jak nie to wypełnie z PL adresem i nei to zebym problemy stwarzała nie ... tak tylko se gadam :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 tydzień temu #13817 przez sandzia000
Jednojajowe bliźnięta to proces spontaniczny, mniej więcej taki sam odsetek ich występuje, natomiast bliźniaki dwujajowe, trojaczki z 3 różnych jajeczek to juz zupełnie inny proces. Kiedyś było tak, że tatusiowie bliźniąt dwujajowych mają lepszej jakości nasienie :)
Ogólnie jest to równiez wina poliowulacji, czyli,ze w cyklu uwalniają się więcej niż 1 jajeczko ;] i ten proces podlega środowisku i genetyce. Np. pijąc dużo mleka krowiego i spożywanie nabiału moze zwiekszyć prawdopodobieństwo ciąży mnogiej, gdyż krowy mające IGF ( insulinopodobny czynnik wzrostu) stymulujący owulację ( w skrócie :P) przenika do naszych organizmów i jest syntetyzowany jak własny, czyli, że może być więcej niż 1 jajeczko:)

A województwa są mi po to potrzebne, by jakos rozmiescic to na wykresach w Polsce :)

Jestem bardzo otwarta na sugestie, co dwie głowy to nie jedna ;] zawsze się przyda spojrzenie na pracę z innej perspektywy:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #15200 przez Emme
Może to nie konkretnie moja historia, ale bezpośrednio mnie dotyczy. Ale muszę zacząc od początku :)

Moja mama, gdy była ze mną w ciąży (jakieś 24lata temu), cały czas myślała, że urodzi dużego Dawidka. Zawsze marzyła o córeczce Natalce i synku Dawidku. Natalka była już na świecie, więc miała minąc jeszcze tylko chwila, aby się to marzenie ziściło. I nadszedł dzień porodu....
Z powodu stópkowego ułożenia, poród odbył się przez cesarskie cięcie.
Po wybudzeniu, przyszła pielęgniarka i dialog między nią, a mamą wyglądał mniej więcej tak:
- Ma Pani bardzo podobne do siebie córeczki.
- A skąd zna Pani moją pierwszą córkę?
- Nie znam.
- To skąd Pani wie, że są podobne?
- Ale Pani urodziła bliźniaki.
- Ale to nie możliwe. Ja się nazywam Tak a Tak, proszę to sprawdzic dokładnie. To nie są moje dzieci.
Pielęgniarka długo nie myśląc przyniosła dwa "zawiniątka", a mama dostała zawrotów głowy :)
To były czasy komuny, więc zdobycie 2 wyprawki dla dziecka graniczyło z cudem :)
Tatę musiały reanimowac sąsiadki, kiedy się dowiedział :)
Nasze serduszka biły identycznie, a i ułożone byłyśmy tak, że lekarz się nie poznał.

To dopiero była niespodzianka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #15204 przez Madzia89862
emme kurcze fajowa historia i taka wieellka niespodzianka:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl