BezpiecznaCiaza112023

pasy

13 lata 3 tygodni temu #95781 przez natmur11
Marysiu ty moglas na sama akcje porodowa jechac do szpitala i zaraz wrocic:D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 tygodni temu #95792 przez Aleksandra
Ja też jestem za zapinaniem pasów. U mnie w samochodzie pasy są idealnie pod brzuszkiem ale u mojego męża w toyocie są na brzuchu. Tak czy tak pasy trzeba zapinac :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 tygodni temu #95808 przez Dorciaition
Pasy można wyregulować, więc można sobie jakoś poradzić. Dla chcącego nic trudnego :laugh:


Alanek[*] :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #123780 przez wilczek
Ja uważam ze pasy nalezy ZAWSZE zapinać - w razie wypadku bez pasów nie mam szans ani ja ani dziecko,
a przy pasach szanse mam i ja i ono.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #243825 przez natmur11
nie wiedziałam gdzie za bardzo wylać swoje żale wiec trafiło na wątek pasów i bezpieczeństwa samochodowego. Od kiedy zostałam matka i kilka miesięcy czytałam opinie o fotelikach i wybierałam co dobre, a teraz za każdym razem zapinam cała tą uprząż z pasów żeby moje dziecko było bezpieczne, coraz więcej widzę rodziców z dziećmi którzy foteliki traktują jak wymuszony obowiązek.

Patrze przez okno - matka wpuszcza ok 4 letnie dziecko z tyłu, maluch sadowi się w foteliku jednocześnie łapiąc mamusię za głowę = pasy oczywiście nie zapięte... mama ruszą i sobie jedzie jakby wszystko było ok.

Idę ulica mijam zaprkowane auta a tu albo foteliki marketowe - piankowe za 20zł których nie nazwałabym nawet fotelikiem, albo markowe foteliki oczywiście nawet nie zapięte pasami.

Aż mnie w d... rwie jak widzę auta ludzi których znam, których dzieci mijam na placu zabaw czy na spacerach a oni odstawiają takie cyrki. Dojdzie do wypadku a potem żal, płacz i pretensje o niedostosowane drogi, pijanych kierowców czy ślepych pieszych!!

szkoda że ludzie życie swoich dzieci traktują jak coś co można wymienić jak popsute auto na nowe:/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #243832 przez Emme
ja zwracam uwagę, a co- niech pomyślą o mnie co chcą. raz zadzwoniłam na policję, jak zobaczłam jak tatuś ledwo siedzace dziecko wiózł na kolanach i jednocześnie prowadził swoja wypas limuzynę!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #243839 przez natmur11
tacy powinni mieć zakaz rozmnażania się:/ szkoda tylko że to bardzo powszechne zjawisko:/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #243849 przez Asiersa
Ja byłam świadkiem takiej sytuacji: Kobieta prowadzi seicento, w tyle w foteliku siedzi dziecko około 5 lat. Zatrzymała się na światłach, ja za nią a jej dziecko zaczęło wędrówkę ze swojego fotelika na przednie siedzenie. Tam i z powrotem :angry: Kobieta jest z mojego osiedla więc jechałam za nią spory kawałek a ona nawet nie pofatygowała się żeby zatrzymać samochód i zapiąć dziecko do fotelika.




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #243873 przez Marysia27
Bezmyślności nie trzeba szukać daleko
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Dobrze, że do przychodni mamy tylko kilka minut jazdy :S

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #243880 przez Asiersa
natmur11 napisał:

Idę ulica mijam zaprkowane auta a tu albo foteliki marketowe - piankowe za 20zł których nie nazwałabym nawet fotelikiem, albo markowe foteliki oczywiście nawet nie zapięte pasami.


Ostatnio w radiu mówili, że przeważnie w luksusowych samochodach można znaleźć najtańsze marketowe foteliki dla dzieci :dry: Nie wiadomo czym Ci ludzie się kierują, ale padło na to, że zazwyczaj takie samochody mają po 6 poduszek powietrznych i ludzie myślą, że w razie wypadku one ochronią dziecko. Pewnie i tak jest, ale jeśli stać mnie na taki luksus dla siebie to dlaczego oszczędzam na dziecku?




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #243892 przez Marysia27
Asiersa napisał:

Pewnie i tak jest, ale jeśli stać mnie na taki luksus dla siebie to dlaczego oszczędzam na dziecku?


Może to jest ich tok myślenia : "oszczędzam na dziecku, żeby było mnie stać na luksus dla siebie" ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #243899 przez natmur11
z tymi poduszkami to nie tak do konca. przeciez ze wzgledu na obecnosc poduszek nie mozna wozic dziecka z przodu... juz nie wiem sama. a ten fotelik mial 10 lat temu moj brat a moj tatoi zlamal go w reku wyciagajac z autra bo o pas sie zahaczyl:/ pekla na pol wiec co to za ochrona?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #243900 przez sylka
Prawde mówiąć bałabym się kupić fotelik za 20 zł. Co innego jak niebyłoby mnie stac na inny to lepszy taki niż nic. Skoro stać kogoś na ful wypas auto to jak można oszczęsdzazc na zdrowiu i życiu dziecka!!!!!!Nie rozumiem i chyba nie prędko to pojmę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #243905 przez Asiersa
no właśnie nie wiem jak to do końca z tymi poduszkami jest. Ale ten facet w radiu tak to skwitował, że ludzie pewnie tak właśnie myślą.
Marysiu, nie wyobrażam sobie, że można być takim głupkiem :angry:




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #243993 przez Marysia27
Asiersa napisał:

Marysiu, nie wyobrażam sobie, że można być takim głupkiem :angry:


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl