BezpiecznaCiaza112023

znieczulenie w ciazy

13 lata 3 miesiąc temu #48023 przez Green
Czeka mnie wizyta u dentysty ktora bez znieczulenia sie nieobejdzie , dentysta zapewnil mnie ze posiadaja znieczulenia mniej inwazyjne dla kobiet w ciazy i karmiacych . Zastanawiam sie jednak czy takie znieczulenie faktycznie jest BEZPIECZNE DLA MALENSTWA ? Czy ktoras z was korzystala ze znieczulenia w czasie ciazy ? Dodam ze niechodzi tu o leczenie zabkow tylko dokonczenie zabiegu dentystycznego czyli zainstalowanie implanta. Troche sie boje bo do tej pory slyszalam ze w czasie ciazy niepowinno sie stosowac zadnych znieczulen na fotelu dentystycznym . Mimo tego jesli ktoras z was miala lub slyszala o znieczuleniach dla ciezarnych prosze o opinie . Dziekuje.
[/color][/size][/i]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #48039 przez Marysia27
Witaj. Akurat na temat znieczuleń mogę śmiało powiedzieć że nie wpływają na maleństwo, ja do 4tego mca ciąży po 3-4 razy w miesiącu obskakiwałam dentystę ponieważ musiałam poleczyć zęby, i dodatkowo miałam nakładkę na jedynkę. Więc nic się nie martw, tylko powiadom swojego stomatologa że jesteś ciężarna, a on wszystko Ci wyjaśni :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #48213 przez Green
Dziekuje jakos lzej sie na serduchu zrobilo :)
[/color][/u][/size][/i]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #48244 przez wiola
MARYSIU,mozesz mi powiedziec ,jak nakładkę na jedynkę,mi złamała się jedynkai ukruszyła ,i boję sie czy panstwowo mi jakos ją zrobia,moze miałas podobnie?,i ze znieczuleniem darmowym czy bez? :( :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #48250 przez Marysia27
Wiola, ja nie wiem jak to wygląda na kasę chorych, bo ja śmigam prywatnie do stomatologa, więc za wszystko (słono) płaciłam :/Nakładkę robiłam bez znieczulenia, bo to nie bolało. W zeszłym roku jak chciałam zrobić to państwowo, usłyszałam że to nie jest refundowane. Nakładkę mam nałożoną na krzywą i martwą jedynkę, bo to fatalnie wyglądało, tak że przez długie lata nie uśmiechałam się szeroko, a teraz nie mam z tym problemu :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #48252 przez wiola
Dzięki bardzo idę 5 stycznia to zobaczę co da się zrobić ..... :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #49712 przez makaja
odnośnie znieczuleń to wczoraj się dowiedziałam, że podczas porodu troszkę się pozmieniało od listopada i tam gdzie się wybieram rodzic zniesli znieczulenie na prośbę pacjenta. Nie mozna już zapłacić ono owszem jest za darmo, ale tylko z zaleceń lekarza :( kurcze troszkę mnie to zestresowało, bo przyznaje się że myślałam że komfortowo będę rodzic ze znieczuleniem ....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #49729 przez angellika1
makaja a to nie jest tak ze każdy szpital ma obowiązek zapewnić zzo??? Mam nadzieje ze u mnie nie wymyślą nic podobnego...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #49732 przez Emme
angellika1 napisał:

makaja a to nie jest tak ze każdy szpital ma obowiązek zapewnić zzo??? Mam nadzieje ze u mnie nie wymyślą nic podobnego...


jest tak, szpital zapewnia, ale w przypadkach uzasadnionych :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #49737 przez makaja
no właśnie, ale lekarz nie czuje tego co ja będę czuła :( i może nie dać mi znieczulenia podczas moich okropnych bóli

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #55634 przez angellika1
No to mnie nastraszyyście :( byłam pewna ze będę mogła mieć zzo na życzenie a znając lekarzy to raczej mi nie dadza :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #123781 przez wilczek
Mnie kolezanka dentystka, taże mama, też uspokajała ze poza 1 trymestrem to znieczulenie to nie problem,
bo dają jakieś takie bez jakiegoś środka czy coś.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl