BezpiecznaCiaza112023

Ciąża? Jak nie stracić maluszka?

13 lata 2 miesiąc temu #48727 przez Lennya
Witam

Jestem szczęśliwa bo chyba w końcu się udało i jestem w ciąży. Objawy to brak okresu, mam nieregularny okres przeważnie 31 dniowy choć zdażają się krótsze. Ostatnią miesiączkę dostałam 29 listopada 2010 .Kolejnej spodziewałam się dzień przed sylwesterem tj w czwartek ale jej nie dostałam. Bolą mnie strasznie piersi choć nigdy mnie nie bolały przed okresem oraz zrobiłam test 30.12.2010r. pojawiła się naprawdę bladziutka kreska(ta druga) w sumie taki cień. Powtórzyłam test po 48 godzinach to jest 1 stycznia 2011 i znów to samo na teście ledwo co widać.

Martwi mnie jednak kilka rzeczy tzn.

Kiedy umówić się do lekarza?

(żeby mnie nie wyśmiał choć boję się że nie utrzymam maluszka długo nie potrafiliśmu zajść w ciąże to nasze pierwsze dzieciątko by było)

Drugą rzeczą która mnie martwi jest ból podbrzusza, który utrzymuje się drugi dzień czy to normalne ??. Ból przypomina tak jakbym przećwiczyła dolne partie mięśni brzycha. Jak się ruszam czy chodzę to boli. Obecnie mam 35 dc.Ból jest inny od tego co czuję podczas zbliżającego się okresu. Pozatym mam uczucie pełności brzucha jakby był wzdęty.

jak mogę nie dopuścić do utraty maluszka jeśli ono we mnie jest?

i w ogóle czy mam powody do przypuszczenia że jestem w ciąży ?? czy po prostu się nakręcam? Tyle czasy się staramy, już sama nie wiem czy to ciąża :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #48745 przez martela89
Witam i gratuluję :)

Oczywiście,że możesz być w ciąży :)

Ja byłam pierwszy raz u ginekologa w 3cim tyg i już miałam USG.
Co do bólu podbrzusza to mnie bolał do 3 miesiąca tak jak na miesiączkę i lekarz mówił,że to normalne.

A co zrobić żeby nie stracić maluszka?...hmm...uważać na siebie i pamiętać,że już nie jesteś sama tylko nosisz w sobie nowe życie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #48746 przez Mirella
W tak małej i niepewnej ciązy niewiele można ponad zwykłe dbanie o siebie, unikanie wysiłku, zdrowe odżywianie i sen :) No i oczywiście żadnych papierosów alkoholu czy innych świństw. Niektórzy lekarze radzą unikać współzycia na początku ciązy.
Ledwo co widać ale widać, czyli coś jest :D
Nie ma znaczenia czy staraliście się długo czy krótko, jeśli brzdąc ma się urodzić to się urodzi, i za to będe trzymać kciuki :)
Nosek do góry, będzie dobrze :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #48750 przez MagdaM
Lennya moze bede okropna ale nie lubie owijania w bawelne...
Tak naprawde nic nie mozesz zrobic zeby nie stracic.
Ja nie pilam, nie palilam, lezalam, nie pracowalam, nie meczylam sie, nie dzwigalam, bralam witaminy i co?? A wg tego co pisza dziewczyny powinno byc ok...
Trzeba poprostu wierzyc i ufac ze bedzie dobrze.
No i gratuluje :)

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #48754 przez Emme
ja byłam u lekarza w 6 tygodniu i po kolejnych trzech kazał mi wrócić, żeby całkowicie potwierdzić. Możesz się umówić do lekarza, najwyżej powie, że jest jeszcze wcześnie, ale na pewno da Ci wskazówki, jak dbać o siebie. Poza tym ból podbrzusza przeważnie towarzyszy na początku ciąży, no chyba, że jest to ból nie do wytrzymania...
A trzecia kwestia...? Madzia ma racje, niestety czasem się zdarza, że mimo dbania o siebie nie da się utrzymać ciąży, a my nie mamy na to żadnego wpływu. W przyrodzie istnieje coś jak naturalna selekcja i niestety okres tan trwa do 3 miesiąca ciąży. Ale najważniejsze, żeby się tym nie zamartwiać

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #48854 przez Lennya
Dziękuję Wam za odpowiedzi :)

Dzisiaj brzuch mnie zaczął właśnie boleć tak jak na okres. I rano pojawił się taki ślad śluzu długości jednego centymetra zabarwiony na brązowo. Bardzo się martwię, piersi bolą mnie dalej aż biustonosz mnie uwiera. Boję się ze pojawi się @ :( (oby nie!) A do lekarza Pani mi powiedziała ze najbliższy termin za dwa tygodnie bo kontrakt z NFZ się skończył i teraz Pani doktor nie przyjmuje.

Liczę że @ nie przyjdzie. Modlę się o to :( Jestem w pracy i skupić się nie mogę przez to "plamienie" do tego tak bardzo spać mi się chce, że moją pracę wykonuję w 10 % moich możliwości :/

Odezwę się później muszę przeczekać i mam nadzieję że @ nie będzie, jak się pojawi odezwę na pewno szybciej :( Jeszcze raz Dzięki za wsparcie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #48871 przez makaja
J na Twoim miejscu poszłabym do prywatnego lekarza,najlepiej z polecenia, bo plamienie może być oznaką zupełnie naturalną ale zawsze lepiej to zbadać... u mnie też ta druga kreseczka była nie wyraźna i tez powtórzyłam test... na pierwszej wizycie lekarz zrobił dopochwowe usg i powiedział, że to piąty t.c :D jeździłam na rowerze, a jak nie widziałam o ciąży to go wnosiłam i znosiłam a cięzki cholernie jest :P dlatego jak już wcześniej jedna z dziewczyn napisała , że to jak dzidzia ma się urodzić to się urodzi... naturalna selekcja... ale wiem teraz łatwo mi mówić ale do końca 12 tyg łapałam się na myślach a jak poronię , bo tyle koleżanek tak miało... teraz z perspektywy czasu wiem, że najważniejszy jest spokój ducha i radość o dobrej nowinie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #48904 przez _aga86_
Lennya do lekarza juz smialo mozesz isc. Jesli jeszcze nic nie bedzie widac mozesz zrobic badanie krwi. Przede wszystkim potrzebny Ci jest spokoj, nie powinnas sie denerwowac, bo to szkodzi! I bierz kwas foliowy- jest bardzo potrzebny kobiecie w ciazy i nie tylko. Nie zaszkodzi napewno, a wielu wadom moze zapobiec. Trzymam kciuki i czekamy na informacje :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #48916 przez baby_55
Lennya koniecznie idź do lekarza, on sprawdzi czy jesteś w ciąży i powie Ci czy to plamienie jest w porządku. No i bądź dobrej myśli. Tak jak napisała Makaja najlepiej do jakiegoś prywatnego bo przyjmie Cię znacznie szybciej niż lekarz na NFZ.
Gratuluję i trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze. Buziolki :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #48926 przez MagdaM
Dziewczyny niekoniecznie prywatny przyjmuje szybciej niz Ci z NFZ...

Mam nadzieje, ze bedzie wszystko dobrze

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #49187 przez Lennya
Wiecie co, ja się poddaję sama już nie wiem co się dzieje!.
Okresu brak dzisiaj jest 37 dzień cyklu teraz boli mnie brzuch jak przy okresie. Mam delikatnie przy brązowiony śluz i bardzo mało go jest.
Zrobiłam rano test i wyszedł negatywnie :( nawet cienia nie było choć na dwóch wcześniejszych wyszło pozytywnie :(

Już nic nie wiem, nawet piersi przestają boleć. I znów nic :( szkoda pisać, mam wrażenie, że nie jest mi dane być mamą choć tak tego pragnę. Najgorsze jest to ze wcale się nie nastawiałam i wiem, że to nie była tylko moja wyobraźnia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #49192 przez Emme
po pierwsze to czas nauczyć się cierpliwości, później też się przyda. po drugie objawy ciąży nie muszą utrzymywać się cały czas, tzn nie codziennie trzeba mieć mdłości, bóle itp. a po trzecie jeśli dwa testy wyszły pozytywnie to bym się nie martwiła,a jest jeszcze wcześnie, test nie zawsze jest tak wrażliwy jak byśmy chciały. Rozwiązania są dwa: poczekać i dopiero powtórzyć test, zrobić badanie z krwi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #49198 przez sylka
Czasem wógóle można nie posaidać typowych obiawów ciążowych. Tak naprawdę nie mamy zbytnio wpływu, mozna uważać a i tak życie różne scenariusze pisze. Tak jak Emme napisała najważniejsza jest cierpliwość, ale ona przychodzi powoli z czasem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #49202 przez martela89
Tak jak już kiedyś pisałam ja nie miałam żadnych dolegliwości dopiero pod koniec 2 razy zgaga i opuchlizna :)

A co do cierpliwości i opanowania to do tej pory czasami muszę policzyć do 10 ciu jak moja mała ma chimery i wydziwia :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #49240 przez angellika1
Lennya najlepiej będzie jak zrobisz badanie krwi rozwiejesz wszelkie wątpliwości, czekamy na info od Ciebie :) powodzenia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl