BezpiecznaCiaza112023

:0 poród wodny

14 lata 2 miesiąc temu #2574 przez tysia
dziewczynki a co wy na to zebu spróbowac rodzic w wodzie,ja sie zastanawiam słyszałam ze jest mniej bolace ale i jednoczesnie odpreza

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu - 14 lata 1 miesiąc temu #2578 przez Moniq
polecam!!! ja rodziłam w wodzie i do wody i muszę przyznać, że to wspaniałe. zanim weszłam do wody, bardzo bolał mnie krzyż i skurcze były mało efektywne. woda zniosła ból krzyża i przyspieszyła akcje

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2581 przez tysia
ale i napewno jest mniejszy ból

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2583 przez Moniq
a no mniejszy, zanim się zorientowałam to położna stwierdziła, że za późno na znieczulenie, chociaż nie chciałam o nie prosić

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2603 przez Agnieszka
poród w wodzie przebiega szybciej, a ciało się bardziej rozluźnia



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu - 14 lata 2 miesiąc temu #2614 przez poli
dziewczyny jest już wątek o porodach w wodzie - najpierw poszukajcie czy czegoś nie ma a później zakładajcie nowy. Ułatwi to później wyszukiwanie różnych rzeczy

www.zapytajpolozna.pl/forum/porod/przebi...-porod-w-wodzie.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2618 przez tysia178
ja niestety odniosłam inne wrażenie.. zamiast czuc się zrelaksowana i odprężona czułam się jeszcze gorzej, a skurcze były silniejsze..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2660 przez sloneczko
tez sie zastanawaiam nad takim porodem, podobno duzo latwiej i dla matki jak i dla dziecka!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2662 przez Scholastyka21
ja miałam "prawie poród w wodzie", przy najgorszych skurczach wysłali mnie pod prysznic, i tylko mąż był ze mną, położna nawet nie zajrzała, myślałam ze urodzę pod tym natryskiem tak mnie bolało

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2666 przez Moniq
poród w wodzie to mniejszy stres dla dziecka, bo z wodnego środowiska do wodnego

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2668 przez sloneczko
a powiedzcie mi dziewczyny jak to jest ta woda jest caly czas podgrzewana i co jakis czas zmieniana na czysta, a najwazniejsze zaraz po urodzeniu?

Bo przy naturalnym to niewidac tak tej krwi, a w wodzie hm.. to bedzie dla mnie najgorsze. ;(

moze dziwnie to napisalam, ale jest tez i to dla mnie wazne

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2670 przez Moniq
wygląda to tak:
woda w czasie porodu nie jest zmieniana, bo jak się zaczną skurcze parte to nie można już wyjść z wody (chyba że trzeba zrobić cesarkę) i nie można też jej wymienić, nie jest woda podgrzewana ale można sobie co jakiś czas dolać ciepłej wody. to fakt, że jest wtedy conieco krwi ale wierz mi w czasie porodu będziesz zajęta innymi sprawami i na to nie zwrócisz nawet uwagi. można wyjść z wanny jak zaczną się skurcze parte i urodzić "na zewnątrz"

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2679 przez sloneczko
aha, musze nad tym gleboko pomyslec.

Dzieki za info

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7816 przez pip_ip
zatem tak... ja rodziłam do wody. piszę "do", bo rozróżnia się na poród W wodzie i poród DO, przy czym można rodzić W i DO:) heh... i trochę mnie dziwi jak dziewczyny tu piszą, że woda przyspiesza, bo jest zupełnie na odwrót. ogólnie chodzi o to, że jak się rodzi w wodzie znaczy, ze wchodzi się do wody w trakcie skurczów(/skurczy?:>) po to, by skurcze były łagodniejsze i mniej bolesne, gdyż woda rozluźnia ciało, a zatem nie może przyspieszać, bo rozluźnione ciało "rodzi" wolniej - mięśnie się nie napinają tak mocno, więc akcja porodowa jest nieco wolniejsza. Dlatego też nie wchodzi się do wody na zbyt długo ani zbyt często. Ja nie rodziłam w wodzie (nie wchodziłam w czasie skurczów), lecz do wody, czyli weszłam na "końcówkę": skurcze parte i dzieciątko od razu sobie popływało. Ale właśnie przez wodę główka kilka razy się chowała, bo mięśnie były luźniejsze. Nie przeszkadzało mi to, bo wiedziałam, że i tak zaraz się urodzi i nie można nic na siłe. Ja bardzo pozytywnie wspominam ten poród i choć nie mam porównania, to zdecydowanie polecam:) Nie wiem, czy to do końca dzieki temu, ale Lenka była naprawdę czyściutka jak ja wyciągnęli, więc kolejny plus:) A! no i jedna bardzo ważna rzecz dla dziewczyn, które za skarby nie chcą być nacinane: w wodzie się nie nacina krocza:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8257 przez cytryna
A czy jest opcja aby krocze się "rozerwało"?
Bo przy normalnym porodzie nacinaja a potem zszywają.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl