BezpiecznaCiaza112023

Złodzieje dzieci w Norwegii

14 lata 1 miesiąc temu #9173 przez Katarzyna
Tytuł wątku dałam kontrowersyjny, ponieważ ostatnio czytałam artykuł w Przekroju pt. "Złodzieje dzieci".

Artykuł można przeczytać tutaj:
www.przekroj.pl/wydarzenia_swiat_artykul,6383.html

Chciałam skorzystać z okazji i zapytać się mam z Norwegii czy rzeczywiście tak jest?

U nas w Polsce znowelizowano ustawę o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. O tym, można przeczytać tutaj .

Wynik spór na temat tej ustawy i ukazał się artykuł w Polityce:
www.polityka.pl/kraj/analizy/1504098,1,s...mocy-w-rodzinie.read

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9185 przez Mirella
No no, ledwo nasza Norweżka Kivi w ciążę zaszła, a tu taki temat? No mam nadzieję że to mit i dzieci w Norwegii są bezpieczne. Ktoś mi mówił, że jak samochód przejeżdża przez osiedle, gdzie się dzieci bawią to profilaktycznie zwalnia, więc chyba tam się kocha dzieci.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu - 14 lata 1 miesiąc temu #9191 przez Katarzyna
Nie zauważyłam, że Kivi jest Norweżką. Mam nadzieję, że za temat się nie obrazi.

Poza tym Mirella, tutaj chodzi o coś innego. W Norwegii jest Barnevernet, który czuwa nad bezpieczeństwem dzieci. Jeśli zauważą coś niepokojącego w rodzinie mogą zabrać dziecko do rodzinny zastępczej. Artykuł w Przekroju ma kontrowersyjny tytuł, ale warto przeczytać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9200 przez Mirella
no tak, buziek nie powstawiałam i strasznie poważny post mi wyszedł, a wcale nie miał taki być. To miało być tak z przymrużeniem oka, bo taki trochę zabawny zbieg okoliczności, że ten temat wypłynął tego samego dnia co ciąża Kivi. Myślę że ona się bardziej uśmieje niż obrazi, bo to bardzo radosna i pozytywna osoba, Polka tak w ogóle, ale mieszka w Norwegii. A artykuł przeczytam jak tylko moja księżniczka raczy usnąć, bo przy niej to się skupić porządnie nie można :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu - 14 lata 1 miesiąc temu #9216 przez kasiora
Katarzyna napisał:
Poza tym Mirella, tutaj chodzi o coś innego. W Norwegii jest Barnevernet, który czuwa nad bezpieczeństwem dzieci. Jeśli zauważą coś niepokojącego w rodzinie mogą zabrać dziecko do rodzinny zastępczej. Artykuł w Przekroju ma kontrowersyjny tytuł, ale warto przeczytać.



tak samo jest w szwecji :dry: dziecko tu jest "swietoscia" ,np. babki w przedszkolu zglaszaja (po obserwacjach) ze dziecko moze jest bite itp.. matka przychodzi a dziecko juz u rodziny zastepczej :angry: pozniej takie sprawy sie ciagna tygodniami zanim dziecko sie odzyska :angry: (a nie zawsze przedszkolanki /nauczycielki maja racje ) :huh: wyglada dokladnie to tak samo jak w tym artykule :angry:

teraz nie wiadomo co jest lepsze? taka nadgorliwosc jak w norwegii czy olewanie wszystkiego jak to sie czasami dzieje w polsce (puki dziecko nie trafi do szpitala pobite) :pinch:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9234 przez iwonan12
Przeczytałam artykuł i jestem w lekkim szoku.Czasami jak widzę w wiadomościach że zabierają rodzinie dziecko bo nie ma warunków w domu to aż burzy się we mnie wszystko,bo nikt nie pomoże takiej rodzinie tyko odrazu zabrać i po sprawie.Kosztem takich rodzin alkoholików cierpią normalne kochające się rodziny których nie stać na zrobienie łazienki w domu bo nie mają za co.



[url=http://w

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9258 przez basik_twins
Wiecie, co może teraz przesadze z takim gdybaniem ale różnie się słyszy. Niektóre dzieci w pewnym wieku są tak wredne i wręcz nieobliczalne, kłamią i szantażują rodziców - bo się zdaża.
I jeżeli takie dziecko 'za kare' pujdzie nagadać pedagogowi lub wychowawcy?
To później bedzie miał zdezo bo nigdy rodziców już nie zobaczy?
Bo przecież małe dziecko myśli prosto - czyli pozniej powiem ze kłamałem to nic się nie stanie, a tu ZONK!
Porąbane
Ja już mojemu Szymkowi zapowiedziałam, że co by w przyszłości nie było i jakich propozycji kuszacych do Norwegi nie jade!
Nie po to dzieci robiłam żeby mi je zabrali.
Jak Np. różnie sie w domu zdaża coś bede robić i np moja bedzie miec ze 3 latka i niechcacy gdzies ja łokciem pacne bo podejdzie ja jej nie zauważe czy cos i jakis siniaczek.
Zapytaja sie skad, a taki maluch nie rozumie przeciez i powie mamusia lokciem mnie uderzyla
Nie wyobrazam sobie
Kivi uciekaj! :silly: Nie no żartuje

Pewnie przedramatyzowałam jak zwykle

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9332 przez Mirella
przeczytałam
bez komentarza

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9343 przez Katarzyna
Mirella napisał:

no tak, buziek nie powstawiałam i strasznie poważny post mi wyszedł, a wcale nie miał taki być (...)


Nic się nie stało :)

Chciałam się dopytać czy tak rzeczywiście jest?

Z tego, co napisała Kasiora wynika, że nie tylko w Norwegii tak jest, ale i w Szwecji.

Czy u nas też tak będzie? Czy popadniemy ze skrajności w skrajność?

Na stronie Stowarzyszenia Rzecznika Praw Rodziców pojawił się protest dotyczący nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, szczegóły:
www.rzecznikrodzicow.pl/20100225_sprzeciw.php

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu - 14 lata 1 miesiąc temu #9410 przez kasiora
ta sprawa byla bardzo glosna w szwecji (oczywiscie w gronie polakow). tak jak juz pisalam wyglada to dokladnie tak samo jak w norwegii wyborcza.pl/1,91566,5474691.html

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9458 przez andziaa35
dodam ze w Angli jest tak samo
Cytat z wyborcza.pl "Ustawę kilka już razy zaostrzano - w efekcie potrząsanie niemowlęciem jest dziś w Anglii tak samo zakazane jak bicie czy przekarmianie (o głodzeniu nie wspominając). Za klapsy, które pozostawią na ciele dzieci "wyraźne ślady", rodzice mogą trafić na pięć lat do więzienia.
- Jeżeli matka nie zaangażuje opieki dla niemowlaka, nie wolno jej pracować dłużej niż cztery-pięć godzin dziennie. Maluchy muszą być odprowadzane pod szkoły do 11. roku życia. Jeżeli 10-latek przyjdzie na lekcje sam, dyrekcja wzywa rodziców. Jeśli rodzice zarabiają zbyt mało i nie stać ich na zapewnienie dziecku należytego "standardu socjalnego" - choćby własnego pokoju - państwo otacza dziecko opieką, a rodziców - kontrolą pracowników socjalnych. Źle jest odmawiać dzieciom za karę łakoci, jeszcze gorzej zmuszać do jedzenia. Od 2000 roku kilkunastu matkom sądy rodzinne postawiły zarzut przekarmiania pociech, w jednym przypadku rodzice stracili prawo do opieki."

bham.pl/en/aktualnosci/opieka_spoleczna_...rantom_dzieci_2.html
wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,...ice_nie_chcieli.html
Dzieci zabieraja z byle powodu! Szok


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl