BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2015 :)

9 lata 3 miesiąc temu #970410 przez kasiah06
monika a spróbuj herbatkę z rossmana bo mi ta z apteki też niezbyt smakowała a ta rossmanowska jest zdecydowanie lepsza przynajmniej dla mnie.

maja zdrówka dla Laurki,my na szczęście pożegnaliśmy już katar :)

asik jak tam po szczepieniu? nie dziwię się Tobie ja też szczepienie okropnie przeżywałam :unsure: ja smoczki i butelki myję zwykłym płynem i sterylizuję w podgrzewaczu :)

ewelina mój też czasem śpi z otwartą buźką myslę że to normalne :) a mamy szumisia :) jak dla mnie rewelka sprawdza się głównie wieczorami nie musimy lulać do snu bo Bartuś zasypia w swoim łóżeczku sam tzn z szumisiem :) i ogólnie sam miś mu się podoba jak widać poniżej ;) zdrówka ci życzę i dobrze że skonsultowałaś się z pediatrą i karmisz :)

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


asieńka ja odciągałam jak pojechaliśmy z mężem załatwiać chrzciny i malutki zostawał z moją mamą i bałam się że zgłodnieje a my nie zdążymy wrócić:)

ela cieszę się że rotawirus wyszedł negatywny i oby szybciuteńko kupki się unormowały :)

a mi się wydawało że Bartuś charczy przy oddychaniu i zawołałam pediatrę do domu bo bałam się że po tym katarze coś mu zeszło niżej ale na szczęście jest zdrowy a to co słyszę to sapka po katarku właśnie :) no i doktor sprawdził mu dziąsełka bo strasznie rączki sobie pcha do buźki jakby ząbki już szły ale jeszcze nic nie widać :) a doktor opowiedział że miał w swojej karierze przypadek że maleństwo urodziło się już z ząbkiem :blink: szok :blink:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #970411 przez kasiah06

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 8 lata 4 miesiąc temu #970415 przez Anna1991
.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #970417 przez Asik92
Hej dziewczyny ja szybko, samo szczepienie masakra, wzięliśmy to 5 w 1, czyli 2 kłucia ;( w jedną nóżke bylo ok, ale w drugą jak mu dała to tak sie rozpłakał ze ja zaczęłam z nim plakac wiec tak na mnie tam patrzyli ze aż mi głupio bylo ;( jak szliśmy do domu to nie spał, w domu tez nie chcial spac i byl taki nie spokojny i marudny, potem jak juz mu sie zachciało spac to zrobił sie taki marudny i popłakiwał i udało mi sie go uśpić i spaliśmy razem na łóżku bo mały potrzebował przytulenia, wiec od 17:30 do 23 spaliśmy, teraz po nakarmieniu i przebraniu zaczął sie uśmiechać i ziewać na raz wiec nie dalam juz rady i włożyłam do wózka i jeździmy po pokoju i zasypia wkoncu wiec az sie ciesze bo ręce juz bolały, naszczęście nie ma gorączki narazie wiec moze obędzie sie bez ale w nocy bede wstawać i patrzeć wrazie co ;) ja odciągałam mleko zeby znaczyć ile mam i jak odstoi to jaki robi sie osad, i mam blado żółty wiec chude mam mleko, no i mały chyba mało przybiera bo ma dopiero 4630g wiec chyba mało tak mi sie wydaje bo zaraz 2 miesiące miną a on 1kg przytył. No ja umyłam jeden smoczek i butelkę w płynie fery i tak nim potem smoczek prześmiergł ze wyrzuciłam bo masakra, wiec teraz myłam w zwykłej gorącej wodzie i wyparzam mam nadzieje ze nic małemu nie będzie. No a ja wykupiłam tabletki od gina anty i sie przeraziłam bo znowu kupa kasy w aptece została a jeszcze nie kupiłam emolium bo mieli tylko żele.
Anna zdrówka dla was zeby tylko bylo lepiej ;) trzymam kciuki ;)
Kasia jaki śliczny ten twój skarb ;) i jakiego ma fajnego szunmisia ;) ja dzisiaj suszyłam wlosy akurat jak mały nie chcial spac i mąż sie zdziwił ze mały od szumu usnął wiec moze uda mi sie go namuwić na szumisia, bo tez slyszalam same pozytywne opinię na jego temat ;)

Juz dalej nie pamietam co miałam komu juz podpisać ;( wiec sorki jutro moze mi sie uda poodpisywać a teraz lece spac bo mały wkoncu spi ;) trzymajcie sie ciepło ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #970466 przez Mamuśka 2222
hej...

Ela85 Ja z moja pierwsza corka pojechalam do takiej babki co niby ,,schyniecia,,smaruje tak sie chwalila ze ludzie z calej polski do niej przyjeżdzaja z dziecmi....pojechalam bo mnie wszyscy strofowali ze mala placze bo schynieta....i pomimo ze mialam negatywne podejscie do tej sprawy pojechalam ...i tak mi dziecko uraczyła ze malo interwencja chirurga by sie skonczylo bo znalazla guzek ktory jak dla niej trzeba bylo rozsmarowac....mala plakala strasznie bo ja bolalo a ona mowila ze tak musi byc....jak kapalismy na drugi dzien ten tak zwany ,,guzik do rozsmarowania,,to powiekszony wezeł chłonny powiekszony po szczepieniu lekarz powiedzial ze nie wolno tego ruszac i jak sie nie wchłonie to do chirurga skierowanie,na szczescie sie wchloneło ale lekarz mnie wysmial jak mu powiedzialam o schynieciu....Ja bardziej niz znachorce czy sąsiadce wierze lekarzowi...i cale te schyniecia to mnie śmiesza bo one ,,znachorki wielkie,,tylko meczą te dzieci a tak naprawde nie maja zielonego pojecia co robią.A u mnie mala miala powiekszony wezel chłonny poniewaz takie sa skutki szczepionek...ze okoliczne wezły chłonne poga byc powiekszone dziecko moze przy tym plakac i byc marudne bo to je boli i tez z jednej piersi musialam i jej dawac...a ulewania moga wynikac z wielu innych rzeczy...np.skaza bialkowa....pisze o ulewaniu bo to tez niby jak niektórzy twierdza moze wynikac z ,,niby schyniecia,,Takie jest moje zdanie na ten temat i moja pierwsza corka miala byc schynieta tak mi mowili a z nia jest wszystko w jak najlepszym porzadku....i ciesze sie ze nie jezdzilam z nia wiecej do tej baby wstretnej nawet zastanawialam sie czy tego gdzies nie zglość zeby juz wiecej zadnemu dziecku krzywde nie zrobila ale siostra i mama przekonaly mnie zebym tego nie robila...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #970525 przez martadiana
Chasiami swietna strona czytam w miedzy czasie :)

Asienka ,mi ta dieta tez teraz odpowiada i do smazonego tez mi nie spieszno.. u mnie lekarz tez widzial ta ciemienuche to powiedzial
ze to od plynow do kapieli to sie smiac zaczela oni sie tak znaja jak nie powiem juz co....

Kasiah jaki twoj maluszek jest slodki !!! :**

Asik u mnie to samo mala wieczorami cyca wogule nie chce wiec musze jej dawac butle :P co do butelek to ja myje woda tylko
i pozniej odparzam odrazu..co do smoczkow to trzeba wymieniac czesto niestety...

Monika ja mysle ze jakby moja mala nie byla taka duza to bym ja szybciej urodzila ale cuz,.. u mnie mala tez w nocy po 6
godzinach juz miala mokra piuluszke plus ubranka i musialam ja przebierac i zmienilam pampersy na 2 i teraz przesypia 8 godz i nic nie ma
dopiero jej zmieniam jak wstaje po tych 8 godz.. u mnie mala tez ma ciemieniuche delikatna

Ewelina szybkiego powrotu do zdrowia.. a jak nie chce malemu dawac z butelki mleka zawsze mozesz z kieliszka albo przez strzykawke to sie
nie przyzwczai do butelki. u mnie mala spi z zamknieta buzka wiec nie wiem dlaczego twoj maly tak ma :/

Anna ty to sie masz wiecznie cos u was teraz szpital masakra :/ szyybko wracjacie do zdrowia malutkiej szkoda !!


Moja mala ostatnio placze wieczorami jakies 3 dni juz i nie wiedzialam co jej bylo i wczoraj bylam u taty i jego kobieta mowi
ze moja mala ma plesniawki na jezyku :/ a ja myslalam ze to od mleka i ze to normalne ze ten jezyk taki bialy jest.. wiec
szybko pojechalam do apteki i dali mi jakis plyn zeby na smoczka i cycka smarowac i powinno zejsc .. oby !! no i zauwazylam tez u
niej ciemieniuche zaczelam jej smarowac oliwka przed wczoraj i wyczesywac i dzisiaj patrze ze juz sam taki jakby lupiez miala
wiec dobrze .. i ostatnio zapomnialam jej buzki posmarowac jak wychodzilam i troche ja powialo i ma strasznie suchutka buzke
wiec smaruje jej tym kremem z nivea na kazda pogode mam nadzieje ze jej nie zaszkodzi i sie zagoi to wreszcie...

We wtorek idziemy na sesje zdjeciowa zobaczymy jak wyjdzie :D musze wyslac zdjecia do babci do polski niech se powiesza mala
na scianie heh :D a wczoraj jak dzwonilam do babci to malo co przez ta kamerke od skype nie wyszla tak ja chciala przytulic hehe :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #970529 przez Asik92
Martadiana jak masz witamine c w kropelkach to jej wkrapiaj codziennie chociaz po jednej kropelce bo kwas zabija pleśniawki ;) u nas tez nawracają ciągle, a nie ma tam u was w aptece ashtinu? Po tym szybko schodzą ;)
Mamuska ja bym tą babe podała gdzieś, ale jak Ela ma znajomą to pewnie większe zaufanie, moja mama mowila ze patrzy sie dotykając dziecko naprzemiennie łokieć do kolana i wtedy jak cos jest nie tak to znaczy jak nie można dotknąć to można dziecko do masarzysty zabrać bo faktycznie moze miec cos wyciągniete ze stawów ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #970550 przez kasiah06
anna
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


asik dobrze że już jesteście po sczepieniach my też mieliśmy 5w1 ale mały na szczęście przeszedł wzorowo i mój na odwrót płakał bardziej przy pierwszym ukłuciu :( i nie przejmuj się mi też poleciały łezki jak go ukłuli bo pierwszy raz płakał tak żałośnie więc chyba te babki od szczepień są przyzwyczajone do płaczących mamusiek ;) a szumisia szczerze polecam nie jest może najtańszy ale u nas tobyła złota inwestycja :)

martadiana jak ja zazdroszczę tych 8 godzin snu mój to co 3 jak zegarynka się budzi :) koniecznie pochwal się efektami sesji :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #970555 przez Angela1
my chyba tez zdecydujemy się na to szczepienie 5 w 1

chłopaków szczepiłam normalnie, i ryczałam za nich bo im było wszystko jedno czy ktoś im wbija igłę... a ja ryczałam... :blush:

a teraz w jeden dzień będziemy szczepić mała i syna bo ma bilans 5-latka i jakieś szczepienie


:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:


jak ja to przeżyje


Anna bądź dzielna i obyście szybko wróciły do domu...
Podziękowania: Daria86

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #970574 przez Monika_1985
Hej,

Mikołaj chyba przechodzi skok rozwojowy bo wczoraj w nocy jak nigdy nie spał, brzuszek miękki więc to nie kolki, dziś nie spal za bardzo, a jak już to tylko w rożku i na rękach i to niezbyt głęboko. Cały czas zerka czy jestem blisko. Lekko niewyspana jestem ;)

Kasiah Bartuś jest świetny i jak ładnie się uśmiecha :) Jak będę w rossmanie to skorzystam z Twojej rady. Ząbki u noworodka?! Łoł :blink:

Aniu
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Asik porozmawiaj z jakimś doradcą laktacyjnym albo pediatrą o swoich wątpliwościach odnośnie mleka i wagi dziecka. Będziesz spokojniejsza. Dobrze, że mały już w lepszej formie po szczepieniu.

Mamuśka o rany julek, jaka historia, dobrze, że to się samo wchłonęło. Nie dziwię się że teraz omijasz takich "specjalistów".

Martadiana to chyba mój jakiś siuras straszny że dwójki nawet przesikuje :laugh: Na dodatek dwa razy zrobił nam numer i zrobił kupę po pachy :laugh: . Martadiana KONIECZNIE pochwal się fotkami po sesji :)

Właśnie, czym Wy odplamiacie plamy z kupek na ubrankach?

Angela koniecznie weź dużo chusteczek ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #970616 przez martadiana
Asik no raczej tego nie ma ja kupilam cos co sie nazywa glicerin i to jest w plynie takim sliskim jakby tluszcz hehe ale wlasnie musze sie zorientowac o tych witamiach c dzieki !!

Kasiah jak beda zdjecia to napewno sie pochwale moja kruszynka :D:D

Monika u mnie bylo to samo w niedziele jak mala skonczyla 5 tygdoni to tak plakala ze masakra i ciagle na rekach chciala byc i tylko jadla prawie nie spala a jak juz to po 5/10 min i tak naprawde nie wiem czy to byl ten skok czy te plesniawki ja wkurzaly :/ oooo wspolczuje kupy po pachy mam nadzieje ze mnie to nie czeka szybko blee hehe :D a co do odplamiania to ja kupilam dzidziusia odplamiacz bo tylko taki tu znalazlam polski i zeszlo :)

U mnei znowu mala dzisiaj prawie caly dzien przespala az dziwne.. tylko martwi mnie ten jej jezyczek bo wczoraj miala bialy i zaczelam uzywac tego plynu i dzisiaj patrze ze ma jakby miala takei ze 3 plamki ciemniejsze na jezyczku i juz chcialam jechac do lekarza ale dzwonilam do ojca kobiety i mowi ze to normalne ze tak ma byc wiec zrezygnowalam i postanowilam ze pojade jak bedzie marudzila strasznie .. a myslicie ze to normalne ze tak sie dzieje ?


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Pochwale sie ze jedziemy w 3 pary z dziecmi na domki lotniskowe 27 marca juz nie moge sie doczekac :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #970618 przez maja001
Hej
Pisze puki małą sie nie obudzi a już sie kręci
Anna
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

ela oby Olkowi wszystkie badania wyszły dobrze
kasiah ja raczej małazaszczepie za jakieś dwa albo trzy tygodnie jak juz jej katar przejdzie. A Bartus to widac ze pogdne dziecko :) Laurze teń jeszcze jej czasem cos tam ściągne, w nocy daje jej pospać i myśle że tak jest po tym katarze który miała
Podziękowania: ela85

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #970625 przez martadiana
patrzcie jaka moja niunia szczesliwa :) kocham najmocniej :D


Załącznik nie został znaleziony

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #970646 przez Asik92
Martadiana śliczna maluda ;) moj często na rano ma taki humor ;) na rano czyli o 6 ;p a tą
witamine mozesz normalnie podawać to nie powinno zaszkodzić;) my nie mieliśmy ciemniejszych plamek ale to moze byc od tego płynu wiec ze spokojem ;)


Monika my naszczęście kupek takich jeszcze nie mieliśmy, ale ja bym pewnie w vaniszu prała i potem porządnie wypłukała i potem w jelpie ;) a co do siusiania to masz duzo siusia ale naszczęście nie przesikuje bo ja mu bardzo często zmieniam pieluche bo mam jeszcze tyle tych pieluch dwójek ze chyba nam zostaną i zaraz trójki zaczniemy bo takie odciśnięte ma od tych gumek.

Kasia ja juz z mężem sie umówiłam ze następnym razem on go trzyma bo ja nie wytrzymam tam chyba ;) najchętniej to bym juz tam wogole nie szła ale jak juz zaczęłam to musze skończyć ;( szkoda mi tylko maluszka bo tak płakał ze az serce bolało ;( naszczęście nic mu potem nie bylo ani gorączki ani nic ;) tylko troszke marudził ale to niby normalne ;)

Dziewczyny jak wy czyścicie uszka maluszków? Bo ja sie tego tak boję ze masakra i delikatnie mu patyczkiem zrobilam ale nie wiem czy tak można. I jeszcze jedno pytanie o obcinanie paznokci dajecie rade bo mojemu tak szybko rosną ze nie nadążam obcinać. Waszym maluchą tez tak rosną?
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #970677 przez Monika_1985
Ja tylko tak na szybko bo zapomniałam wczoraj. Elu informacje o przechowywaniu mleka mamy tu znajdziesz: www.rodzicpoludzku.pl/Po-porodzie/Przech...anie-mleka-mamy.html

:)
Podziękowania: ela85

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl