BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2015 :)

9 lata 3 miesiąc temu #970096 przez Monika_1985
Maju co do ubierania dziecka w domu to chyba wszystko zależy ile ma się stopni w mieszkaniu. U nas jest między 20 a 22 ale staram się ubierać podobnie synka tylko ewentualnie przykrywam go kocykiem. Jest to body z długim rękawem i półśpioch lub śpioch albo zestaw body z krótkim i pajacyk.
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Kasiah ja mam taką herbatkę na laktację bocianek czy jakoś tak i smakowo nie jest to mistrzostwo :laugh: Teraz leży i wywołuje we mnie poczucie winy że jej nie piję ;) Dzięki wielkie za informacje o tym, że warto do nich zadzwonić a nie od razu klikać :). Wiesz co ta witaminka c to na ewentualne przeziębienie, tak zrozumiałam panią doktor i dziewczyny też tak chyba stosują.

Martadiana tak patrze na Mikołaja teraz i jnaprawde podziwiam że Ty wycisnelas z siebie takiego klocka :silly: Na zdjęciu od razu widać że to córeczka tatusia hehe.

Elu oby Oluś szybko wyzdrowialł z tej biegunki.
Podziękowania: ela85

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #970155 przez maja001
hej dziewczyny
Nie wiem jak to robicie ale ja sie nie moge ogarnąc przy dwójcmaluchów w tym jwdnym chorym, bo Laurke nada męczy katar Wczoraj bylismy u pediatry, naszego nie było bo ma urlop do końca mieiąca a ta jakas dziwna dała mi skierowanie do laryngologa i postraszya szpitalem i przez teg laryngologa ja wyjechałam z mała o 7 30 do lekara tak wróciam dopiero ok 14 do domu bo zwiedziłam 3 przechodnie naszczęście wszystko dobrze prócz kataru który nie chce nas opuscić
Ja nadal karmie spiersia choc piersi juz nie sa tak nabrzmiała, jednak mam nadzieje ze pokarmi mi nie zanika i pokarmie choćiarz z 3 miesiące malutką
Jeśli chodzi o jedzeni towczoraj po bułkach z Lidla mała sie kreciła i wierciła przez 3 godz chyba, Ale tak poza tym duzo moge zjeść i malutkiej nic za bardzo nie jest np pomidorówke, miód czy kakao a nawet frytki ale smażone bez oleju w piekarniku, Jutro robie gulasz na podsmażanym delikatnie mięsie tylko na przyprawy b ede uważać
Moja mała róznie sie w nocy budzi nie raz co 3 godz a nie raz przesypia po 5 godz
Dzis byłam chwile u koleżankii dostałam kilak ubranek dla małej
Uciekam spać dobre i kilka godzin

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #970164 przez chasiami
Maja trzymam kciuki zeby malutka wyzdrowiala.
A pokarm napewno Ci nie zanika tylko laktacja się unormowala.
A co do jedzenia to ją też już testowalam :) moge też jesc fryrki i smazone produkty a rakze pieczone :) wczoraj zrobilam sobie szaszlyki z miesa z indyka cebula i paprykaa do tego kasza brokuly i kapusta i mała nic :) tylko ten nabial omijamy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #970165 przez chasiami
A co do drugiego dziecka toam inna taktyke albo ucze ją piosenek i wierszykow to ona wtedy zwalnia i zastamawia się nad tekstem albo pomaga mi przy domowych obowiazkach np ziemniaki przed gotowaniem nigdy nie byly taki czyste :p :) iod tyg mam zupelnie inne dziecko a przy okazji potrafi już 5 piosenek pare wierszykow a do tego nauczyla się modlic ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #970217 przez Monika_1985
Nadrabiam dalej :)

Asik ja mam jak chasiami, odciagam laktatorem niewiele ale sie nie martwie bo syn przybiera na wadze :). Za dużo sie zamartwiasz :*

Angela super że u Was tak dobrze się układa :) Męża Ci zazdroszczę :silly: W ogole mi przypomnialas ze musze zapisac sie do fryzjera przed chrzcinami :)

Czytam że Wam tak dzieci nocki przesypiaja a u mnie kurcze jak młody przespi 5 h to zawsze jest przesikana pielucha i cały jest mokry :S A niby na wszystkich jest napisane ze wytrzymuja 12h.

Chasiami ja Cie podziwiam ze mimo takiej restrykcyjnej diety jestes wstanie wysmyczyc fajny obiad.

Stwierdzam ze pisanie lewa reka, nawet na klawiaturze jest do kitu ;) My aktualnie meczymy sie z ciemieniucha, nawet na bwiach ma synek. Wyglada dosc niewyjsciowo :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #970226 przez Asik92
Hej dziewczyny ;) my dzisiaj idziemy na szczepienie ;) ale jestem zesrana ;) ale moze sie okazać ze jeszcze nam go nie zaszczepią bo mały ma lekki katarek jeszcze ;)
Monika my tez walczymy z ciemieniuchą i nam nie chce zejść i tez na brewkach ma i to jakie brzydkie, jak ty sobie z tym radzisz? Masz cos specjalnego na to? Czy tylko oliwką i kąpiel?
Dziewczyny musze sie pochwalić przyszła nam wczoraj decyzja z tego becikowego i nam przysługuje i jeszcze ten dodatek tez ale jestem szczęśliwa bede mogla wkoncu poszaleć z maluszkiem ;) dzisiaj juz pierwsze zakupy zrobimy w aptece bo skończył nam sie emolium i trzeba znowu smoczek kupic bo juz drugi mamy ale nawruciły nam pleśniawki i juz dwa razy musiałam małemu smarować tym aptinem ale juz nie ma wiec okazja na zmianę smoczka ;) dziewczyny czym wy myjecie butelki i smoczki tzn jakimś płynem?
Ja myłam bez tylko gorącą woda i wyparzałam ale smoczek jeden tak nam zaczął śmierdzieć ze musiałam wyrzucić i to jeszcze aventa wiec sie wściekłam bo to te nowe co wyszły mam juz tylko 2 a miałam tylko jedną jedynkę i mały pił z tej dwójki i nie jest zle ale bardzo szybko leci wiec musze znaleść te smoczki
Kurcze musze lecieć mały sie budzi ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #970288 przez EwelinaS
Kasiah masz juz tego Szumisia??? Jak Ci sie podoba, polecasz??

Monika a te pieluszki nie masz za male?? Ja mialam 1 i chcialam je do konca wykorzystac ale tez mały mi je przesikiwał i jak zaczelam mu 2 ubierac to nawet jak śpi 9h to jest mega nasikane ale łóżeczko suche.

Ja dziewczyny jestem chora prawie a w szpitu wylądowałam. Zapalenie oskrzeli, węzłów chłonnych i ropne zapalenie zatok. Dostałam antybiotyk i kazała mi doktor odstawić małego od piersi na 10 dni!! A wiecie prprzecież jak ja walczyłam z małym po szpitalu zeby go nauczyć ssać, w aptece prawie sie poryczałam. No ale jak tu któraś z was pisała wcześniej zadzwoniłam do pediatry i zapytałam o karmienie i mi pozwolił pomimo tego że mały jeszcze miesiąca nie skończył na szczęście reaguje dobrze i nic mu sie nie dzieje.
Dziewczyny wasze maluszki śpią z otwarta buźka?? Mikołaj śpi mi tak od kilku dni nie caly czas ale jednak, kataru nie ma. I nie wiem czy to tak moze być czy może coś go łapie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #970302 przez Monika_1985
Asik z lekkim katarkiem raczej go dopuszczą, gorzej jakby miał temperaturę. Z ciemieniuchą to tak jak piszesz głowę smaruję oliwką na godzinę przed kąpielą i zakładam czapkę. Po kąpieli wyczesuję mu ją miękką szczoteczką do zębów bo lepiej schodzi niż taką szczotką do włosów co mu kupiłam bo ona ma bardzo miękkie włosie. No a na brwiach gorzej schodzi bo jak tu na brwi czapkę założyć i oliwkę nałożyć bo do oczu przypadkiem nie wleciała. ;) Smaruję więc mu grubą warstwą tłustego kremu i po kilkunastu minutach jak te łuski zmiękną wyczesuje mu brwi tą szczoteczką do zębów. Powoli są efekty.
Myję butelki i smoczki normalnie w płynie a potem wyparzam w parowarze. Na razie jest okej.

Ewelinka no to ładnie cię wzięło :( 10 dni to byłaby masakra. Pieluchy raczej nie są za małe bo używamy 2 ale na wszelki wypadek zamówię jeszcze 3 w gemini. Aaa.. u mnie synek tez czasmi spi z otwarta buzią ale nie cały czas..wec nie wiem czy to normalne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #970319 przez Asieńka*87
Hej
Mój maluszek tez miał taką łuszczyca się skórkę na brwiach i na czole tam gdzie zaczynają się włosy, samo znika powoli, położna to widziała i nic nie mówiła że to ciemieniucha :angry:
Oliwierek czasami śpi z otwartą buzią, ale ja też tak czasami mam więc wydaje mi się że to nic takiego

Ewelina dobrze ze pediatra pozwolił ci karmić, na pewno wie co robi, więc nie powinno zaszkodzić. Wracaj do zdrowia szybko!

Ja też butelki i smoczki myje w zwykłym płynie i wypadkami potem

Asik, fajnie ze wam wreszcie przyznali becikowe, dodatkowe pieniążki zawsze się przydają :-) nam też przysłali decyzję w sprawie niemieckiego rodzinnego i zwraca za dwa miesiące wstecz wiec tez konkretny grosik wpadnie :-D

Jeśli mogę zapytać, to po co odciagacie pokarm? Ja mam laktator ale wcale nie używam, trzeba odciagac jak się karmi?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #970324 przez Monika_1985
Asieńka to raczej Oliwierek ma właśnie ciemieniuchę. Tylko to bardziej takie żólte łuski niż skórka przesuszona. Nie wiem jak dziewczyny ale ja odciagam jak maly zostaje z tatą sam w domu na dłużej niż godzinkę. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #970341 przez maja001
ewelinaS zdrówka da ciebie zyczę i dziwią nie ci lekarze mi przy zapaleniu piersi lekarz tez kazał odstwic malutka od piersi bo dostałam antybiotyk więc pojechalam prywatnie i tam lekarz całkiem inne podejście co do karmienia piersia podczas brania antybioyku i tez na szczęście malutkiej nic nie było.
Monika Asik są szampony na ciemieniuche w aptece, ja jednk prócz mycia gółówki szamponem przy synku pukałam głowe Oskarkowi w wywrze z .otręb pszennych
Jesli chodzi o smoczki to ja tylko gotuje w wodzie albo zmieniam na nowe.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #970358 przez ela85
Ewelina zdrowiej !!!
Monika, Asik ostatnio w aptece dostałam 10 próbek emolium na ciemieniuchę, nie powiem czy działają bo moj maluszek nie ma ciemieniuchy, Chociaż Olkowi z główki i brwi właśnie skórka schodziła dużo później niż ta z ciałka po porodzie.
A co do moczenia pieluch to Oluśowi się przytrafia jak za luźno zapniemy pieluszkę lub jak przy zapinaniu pampka zapomne ułożyć mu siusiaczka do dołu :silly: . Ja małemu zmieniam pieluszkę nawet jak śpi , to wtedyy wybudza sie na karmienie, bo czasem mi by mleczarnie eksplodowały :blink: .
Maja może z lekkim katarkiem zaszczepią.
Chasami zazdroszczę,że możesz dużo rzeczy jeść bo u nas mały jeszcze nie wszystko toleruje bo jelitka jeszcze nie unormowane. Mi brakuje pomysłów co mogę jeść.
Asieńka ja odciągam pokarm np jak mały za długo śpi, bo czasem jak pora karmienia czuję nawał i muszę upuścić.
A właśnie jak długo moźna przechowywać pokarm w lodówce??bo ja max trymam 2 dni i jak nie uźyję go to wylewam.
U nas nadal walczymy, kupki co prawda sa nie w każdej pieluszce ale nadal biegunkowe. Wczoraj robiliśmy posiew na rotawirus, wyszedł negatywny :) , nadal czekam na wyniki posiewu czy jakieś bakterie go zaatakowały i jsakie. Do tego wszystkiego mały zwraca zaraz po jedzeniu takim mlekiem ze śluzem, a z godzinę lub dwie nadala odruchy wymiotne i ulewa wodnistym . Dziś zawiozłamm jego siuśki na badanie.Pani doktor mówiła ze jesli nic nie wyjdzie z posiewu zrobimy usg brzuszka. Powiem wam, że mimo tych dolegliwości mały jest pogodny i w miarę. spokojny..Nno i jest uchynięty, w szyjce i jednym boczku, jak go kłade na tym boku do piersi , to ciagnie puszcza i płacze przy połykaniu, bo odczuwa ból, a jak go biorę do drugiego cyca je normalnie, dziś sąsiadka będzie go masowała, bo wczoraj pozwolił nam tyl trochę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #970395 przez Angela1
MONIKA na ciemieniuchę najszybciej działa oliwka.
wmasuj we włoski a potem miękką szczoteczką wyczesuj.

Z pierwszym synkiem tak się męczyłam aż zastosowałam ten sposób.
szybko sie jej pozbędziesz... ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #970397 przez Angela1
w tym tygodniu w leclercu są pieluchy pampers premium care te białe po 39,90zł

cena rewelacja, jeżeli używacie to warto zrobić zapas.

białe są najlepsze i z reguły ponad 50zł za paczkę kosztują.

Gazetka jest do 08.03.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #970399 przez Angela1
Moja malutka jak miała katar kilka dni temu to nie otwierała buzi żeby łatwiej jej się oddychało
tylko noskiem się męczyła i słychać było jak jej tam coś przeszkadza.

więc myślę że nie masz się co martwić.

Może dziecku tak wygodniej

Czasami jak skończy jeść otwiera buzię i tak śpi...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl