BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2015 :)

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #969523 przez kasiah06
studentka ja polecam lactolosum hasco mi po porodzie uratował życie, najpierw brałam 3 razy po 15 ml , potem rano i wieczorem w następnym tygodniu już tylko 15ml rano aż w końcu przestałam go brać bo wszystko się unormowało :) poleciła mi go moja gin jak do niej zadzwoniłam a na karmienie na pewno nie ma wpływu więc możesz stosować bez obaw :) oby szybko pomogło bo wiem jaki to koszmar :(

ela z tą szczepionką to normalne tak ma być :) mam nadzieję że twój malutki juz lepiej :)

asik ja mojego muszę dokarmiać mm bo inaczej wisiał na cycku 24 na dobę był marudny i się nie najadał a jak wprowadziłam karmienie mieszane (za radą pediatry ) to jest OK więc szczerze mówiąc sama nie wiem jak jest z tym pokarmem :unsure:

mamomuminka miro zazdrosny i pewno wybrał sobie taką formę zwrócenia na siebie uwagi :dry: a może spróbuj go zaangażować w pomoc przy malutkiej może to coś pomoże...wytrwałości i cierpliwości ci życzę bo masz ciężko z dwójeczką...nie zazdroszczę tej bieganiny po lekarzach :( trzymaj się wszystko minie już niedługo

martadiana niezłe jaja z tym zarejestrowaniem malutkiej wyszły ;) kurcze a te szczepionki to sama nie wiem co mysleć jest tyle za co i przeciw a po takich przykładach jak piszesz to aż skóra cierpnie :(

angela prawdziwy aniołek ta twoja córeńka :) super że tak wszystko ci się układa aż miło się czyta :) udanych chrzcin życzę my mamy za dwa tygodnie wiec już za tydzień też czeka nas napięty czas :)
Podziękowania: ela85

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #969525 przez kasiah06

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #969532 przez Asieńka*87
Angela, super. Wszystko pozytywnie i z uśmiechem, aż zazdroszczę :-D

Studentka ja też polecam laktolosum hasco hasco, polecił mi to gin więc dzidziowi na pewno nie szkodzi. Powodzenia, oby szybko przeszło.
Jedz tez produkty bogate w błonnik tj suszone owoce, ryż i właśnie ciemne a nie jasne pieczywo i można też siemie zaparzac.

Dziewczyny a mnie się wydaje ze mleko może być nie wartościowe, jeśli się mało je tylko pije to pokarmu nie brakuje, ale nie jest wtedy tak sycący i bogaty w składniki odżywcze, malenstwo jest wtedy często głodne, mama mi tak mówiła i położna też...

Mam pytanie, bo problem to chyba nie jest. Mój mały czasami przesypia cała noc 21-6 to jest aż 9h, czy powinnam budzić go w nocy na karmienie? Dziś gdy się rano obudził,miał czystą pieluszke i wcale nie płakał że jest głodny. Nie wiem co o tym myśleć, cieszyć się czy raczej martwić

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #969670 przez EwelinaS
Hej dziewczyny

Asienka moj synek tez od 3 dni zasypia mi okolo 21 a budzi sie o 5 albo 6. Pieluszke ma pelna jak sie budzi. Mnie to nie martwi plus taki ze sie wysypiam. Przeciez te nasze maluszki poki co maja malo celów i same najlepiej wiedza czego chca.
Asik to Ty naprawdę masz dużo pokarmu ja w nocy ściągam 120 ml z dwóch piersi z tym ze nie sciagam do pustych tylko zeby byly mieciutkie.
Kasiah super jest ten Szumiś tak mi sie podoba ja poki co nie potrzebuje ale zastanawiam sie czy mu nie kupic. Maly zasypia sam ale taki szum lubi jak odkurzam albo teraz troche inhalator wlaczam kolo niego.

U nas J wyzdrowiał i wzielo mnie masakryczny weekend mialam, ale z babcinych porad pije napar z majeranku i to pomoglo a na kaszel wydrążony burak z miodem na grzejnik i pije z tego syropek. Mały póki co zdrowiutki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #969685 przez chasiami
Asienka q ma jeszcze zoltaczke? Bo dzieci z zoltaczka dlugo spia i nie maja potrzeby picia. Tak ma teraz prawie moj bratanek ma 5 tyg i tyle śpi.

A z tym pokqrmem się nie zgodze. Bo ją praktycznie nic nie jem a moje dziecko wqzy już 6600 gram. Pokarm dostosuje się do dziecka tylko jak ty malo jesz a dziecko wyciaga od ciebie wit to ty wkoncu się sypniesz.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #969739 przez martadiana
Angela nie ma co sie dziwic przy trojce dzieci nie ma czasu na pisanie.. fajnie ze bracia tak zajmuja sie siosrzyczka :) dobry pomysl z ta koszula na chrzciny moze i ja tak zrobie :P

Maja schabowe to jednak tluste sa to moze jej nie odpowiada jeszcze ... ja dzis tez mialam schabowe robic ale chyba zrezygnuje i zrobie bitki hehe

Kasiah no wlasnie o to chodzi z tymi szczepionkami ze nie wiadomo na co szczepic :/

Asienka ja to nie wiem czy to dobrze zeby taki maluch tyle spal i nadodatek jak wstanie to nie glodny na twoim miejscu bym chyba poszla do lekarza moja mala przesypia max 6 godz ale wstaje glodna jak wilk...

Chasiami a czemu ty nic nie jesz z nerwow?

Kurde u mnie mala przysypia na 20 min i wstaje nawet obiadu jeszcze nie ugotowalam :/ od rana pranie prasowanie i ona ehh no ale czasami tak bywa ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #969795 przez chasiami
Że wzgledu na Pauline ma alergie na mlekoi jaja to wtedy nie wolno nawet przetworow jesc a takze wieprzowiny i ciepeciny. Powinno się jesc indyka krolika duzo kasz brokuly xhleb sama pieke bo prawie w kazdym chlebie jest mleko alvo jaja. Nawet szynkq z indyka ma jaja. Slodycze wszystkie odpadaja. Paczki na tlusty czwartek robilam bez jaj też :) wiec wiecej rzeczy nie jem niz jem. Jestem tak chuda że wwzyscy znajomi putaja czy na pewno bulam w ciazy. A paulina wlasnie tak ladnie przybiera. 3 kg w ciagu 2 miesiecy.
Tylko predzej martwilam bym sie o siebie. Bo mala wszystko że mnie wyciagnie a ją się sypne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #969798 przez Asik92
Hej dziewczyny ;)
To ale ja jestem panikara, myslalam ze mało mam mleka, a wczoraj ściągnęłam 260 z dwóch. Chociaz caly czas czuje ze są puste dzisiaj młodego przystawiałam normalnie do cycka caly dzien ale na wieczór bede mu robić mm zeby lepiej spal. Musze sie pochwalić ze wczoraj bylam u rodziców i jadlam gulasz ;) na mięsie podduszanym i małemu nic a nic nie bylo ;) wiec dzisiaj ja zrobilam w domu tez gulasz, ale wyszedł inny i troche pikantny i chyba odciągne i wykeje to mleko bo teraz to sie troche boję ;)

Chasami to ja ci zazdrorszcze ze jestes chuda bo mi jeszcze troche do zrzucenia zostalo ;) chociaz nie chcialabym z drugiej strony byc na twoim miejscu ;)


Asieoka moj mały tez tak nieraz dlugo spi tylko ze zasypia o 17-18 a wstaje tak o 2, tylko właśnie pusty pampers ale głodny tak ze od jedzenia zaczynamy bo płacze tak ze masakra jakby mu ktoś krzywdę robil

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #969805 przez martadiana
chasiami to co ty jesz w ciagu dnia ? moze wezme twoja diete hehe :D by przydalo mi sie jeszcze schudnac

asik dobrze zrobisz odciagajac ja ostatnio tez gulasz zrobilam i mi ostry wyszed dodalam jakas przyprawe ktorej nie znam i mala po tym plakalam .. ja niestety nie wpadlam na ten pomysl zeby odciagnac pokarm.. u mnie mala tak samo jakby jej sie krzywde robilo hehe

moja nikola tak uwielbia sie kapac ze moglaby tam siedziec w tej wanience i siedziec a jak tlyko ja podniose to od razu w taki ryk idzie ze jej uspokoic nie moge i musze na szybkiego ja ubierac i ponosic zeby sie uspokoila tez tak macie ?

my cyba ze chrzcinami poczekamy do maja zeby zrobic takie wieksze i w sali a teraz chcemy mieszkanie zmienic bo tu zadupie takie i ciagle pizdzi...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #969809 przez Angela1
ASIEŃKA jak dorobisz się trójki to też inaczej podejdziesz do macierzyństwa i wszystko wyda ci się proste i bez problemowe.

Inaczej spojrzysz na dietę

intuicyjnie podejdziesz do swojego malucha i z jeszcze większą miłością niż dziś do tej kruszynki którą codziennie tulisz.

A każde dziecko jest inne i inaczej reaguje na nasze jedzenie.

Ja jem prawie wszystko i smażone i pieczone.

unikam tylko cytrusów i kapusty, grochu czy brokuła.

nawet czasem gazowanego się napiję. :blush:

A jak mąż robi obiadek to pyta czy mogę to jeść a ja się śmieję żeby zapytał Zuzi czy pozwoli mamie ... :laugh: ,

Wiele rzeczy robię z małą na ręku bo ona lubi oglądać świat z różnych pozycji, a mnie to nie przeszkadza.

W nocy daje mi się wysypiać i nie martwię się że mało wtedy je.

widocznie tak jej wystarcza... :silly: to po co ją budzić.

KASIAH tydzień zaczął się pełen przygotowań, ale wszystko mamy pod kontrolą,
dziś już zrobiliśmy większość zakupów. W kościele też już załatwione.
w czwartek mam fryzjera
W piątek mąż zacznie wypieki...
W sobotę dokupimy produkty świeże typu owoce...

Szybko minie ten tydzień. A w przyszłym zaczynamy wizyty u lekarzy.
szczepienia i ortopeda.... :woohoo:

chasiami współczuję że musisz trzymać taką dietę.

Martadiana taką koszulkę zamówiłam na chrzciny do chrześniaka. Rewelacyjna pamiątka. Polecam

ewelina masz rację ważne że się wysypiasz. A jak maluchowi przeszkadzałaby pielucha to na pewno cię o tym poinformuje donośnym "łaaaaaaaaaaaa".
A póki co korzystaj że możesz się wyspać ;)

Asik czy młody chętnie je ci MM ?
Bo jak ty masz tak dużo pokarmu to szkoda go dokarmiać sztucznie.
No ale skoro dzięki temu w nocy daje ci pospać to pewnie też bym się skusiła :whistle:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #969815 przez Angela1
studentka Możesz spróbować pić więcej. Ja ma na odwrót ciągle biegam do toalety bo od dwóch dni mam biegunkę... :blink:
synkowi możesz podać herbatkę koperkową może pomoże.

mamuśka próbowałaś podawać herbatkę, A może rzeczywiście nie ma powodu do zmartwień. Mleko matki jest bardzo dobrze przyswajalne przez nasze maluchy.

B)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #969825 przez chasiami
Dziewczyny pilecam strome www.mlecznewsparcie.pl tam wypowiadaja się doradcy laktacyjni. Pisze tam wszystko nt diet zastoju zapalenia piersi wielkuch przyrostow i alergie refluks oraz wiele innych tematow. Naprawde madrze napisane nam już wiele pomoglo :)
A i Ci doradcy laktacyjni wypowiadaja się na facebooku nq karmienie piersia - wkazdym badz razie mi duzo pomogly.

A co do spania w nocy to my już mamy stale pory :) zasypia ok 21 budzi się ok 3 potem 6 poyem kolo godz 7 zaczyna ją meczyc ten refluks podam leki i spi dalej do 9. Tylko ją się nie wyspie bo Ala po mnie skacze o 7-8 rano :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #969848 przez Asieńka*87
Chasiami Oliwierek nie ma już zoltaczki, może rzeczywiście nie ma się czym martwić, w końcu w dzień wszystko nadrabia :-D
Bardzo restrykcyjna jest twoja dieta, biduleczka, tyle utrudnień przy zwykłym posiłku. Teraz się nie dziwię że szczupła jesteś

Angela i tak podziwiam to jaka jesteś zorganizowana, mam nadzieję że u nas też tak będzie.

Mój mały też lubi się kąpać :-) trzymam go w wanience dopóki nie czuję że woda stygnie, jak go wyciągam to nadal jest cisza, zaczyna być nerwowy dopiero przy ubieraniu
Apropos my juz musimy zmienić wanienke na większą, obecna juz mała.

To jest racja że każdy Dzidziuś reaguje inaczej na to co jemy. Tyle nas jest tutaj i każda je inaczej, moim zdaniem musimy obserwować nasze maleństwa i powoli rozszerzać dietę. Do smażone mi nie spieszno.
Ja tam chętnie zostanę na tej diecie jak najdłużej, wszakże trzeba zrzucić nadprogramowe kilogramy :-D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #969860 przez Asik92
Angela no właśnie chyba bardziej mu wchodzi sztuczne mleko niz moje bo pije je ladnie a jak daje mu cyca to sie wierci kręci odpycha cyca i płacze wiec na wieczór wolę mu dać zeby ladnie zasnął. No a synów to tylko pozazdrościć ;) tez bym tak chciała, ale narazie to tylko moge liczyć na pomoc męża ;) właśnie prasuje stertę większych juz ciuszkow ;) a ja lece spac ;) bo wkoncu małego uśpiłam ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #969864 przez Asik92
Aha jeszcze co do kąpieli to moj mały lubi tez sie kąpać ale tylko nie płacze jak ma troszke cieplejszą wodę, potem przy przebieraniu troche płacze ale my zawsze nagrzewamy tetrowe pieluchy i go okładamy przy ubieraniu ;) i jest fajnie i cicho ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl