BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2015 :)

9 lata 3 miesiąc temu #972188 przez Asieńka*87
Insomnia rzeczywiście tak to wygląda, dzięki. Jeśli to jest to, to kamień spadł mi z serca :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #972200 przez maja001
Trzeci raz sie biore za odpisywanie i ciagle coś mi przeszkadza
asieńka duzo zdrówka dla małego, Kup mu nasiwin soft dla niemowlat, Pisze na nim że od 3mż ale ja u swoich dzieci stosowałam juz jak mialy miesiąc. Tylko nie stosuj dłużej niż 3dni i nie częściej niz 2 razy dziennie, a najlepiej na noc zeby malutkiemu sie lepiej spało, bo fajnie obkurcza sluzówkę. A i moja rada oklepuj plecki cęsto malutkiemu żeby ten katarek nie zalegał mu w oskrzelach, uwierz mi oklepywanie plecków u takieg niemowlaka bardzo duzo daje
chiasami wiem że ci przykro, ale nie zadreczaj się czsem tak bywa ze trzeba odstwić malucha od piersi dla jego badz swoejgo dobra i nic na to nie poradzimy, Przeciez nie odstawiasz Paulinki bomasz taki kaprys tylko datego że musisz, dlatego głowa do góry. Ja przy synku tez miałam problemy z karmieniem i też po tyg karmienia go odstawiłam i ryczałam bo mały nie umiał w ogóle sać cyca łapał go i puszczał i płakał z głodu, na szczęście póaniej jakos załapał a laktacja mi jeszcze nie zanikła do końca jednak przez te problemy karmiłam go tylko miesiące i koniec z pokarmem, Teraz przy małej widze róznice w karmieniu i wiem że nie zawsze trzeba sie męczyc podczas karmienia piersią a właśnie tak myślaam po pierwszym dziecku że karmienie piersia to wieczna męczarnia. Słyszaam że sa jakieś tabletki na zatracenie laktacji, ale musiała bys iść po nie do lekarza innych sposobów nie znam. Ale mysle że tak jak pisze montresor tez mozna sie pozbyc pokarmu plus zimne okady na piersi bo wówczas piersi nie produkuja pokarmu
Asik powiedz mężowi że to ty karmisz dziecko i żeby nie robił małemu mm puki o tym ty nie zdecydujesz
ela powodzenia walce z ciemieniuchą.
Monika ja sie zaczynam piwaznie zastanawiac czy malowanie pokoju duzego nie zostawic na cieplejsze dni bo już mam dość

A u nas nic nowego na razie, W lodówce mi swieci pustkami więc jutro na zakupy musze sie wbrać, oczywiśćie musze zabrac tez małego więć u mnie zakupy robi sie dwa razy dłuzej niż normalnie. Poza tym poczte musze odwiedzić bo znów mam jakies głupkowate papiery do wysłania i w końcu z ginem na wizyte sie umówić i papier do becikowego wziąść bo po porodzie jeszcze ie byłam i wypadało by juz iść. A od wczoraj wprowadziłam jedno okienko czekolady dzis zjadłam dwa i na razie małej nic nie jest, Miałam dzis na obiad spróbowac zjeść zupe ogórkową ale sie troche boje. Czy któras juz jadła ogórkową ???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #972207 przez mama89muminka
Ja na szybko, zebyscie o nas nie zapomnialy ;)

U nas chorob ciag dalszy - juz trzecibtydzien zaczelismy :( miro dwa tygodnie w przedszkolu nie byl, bas tez dopadlo, jak nie katar, kaszel to goraczka,jak nie to to grypa zoladkowa i tak w kolo macieju...

Do tego mam problem z laktacja, coraz mniej tego mleka odciagam, a herbatek u nas takich nie ma chyba ze z neta w kosmicznych cenach. A Pola tez nie chce jesc z cyca, jakos bardzo niespokojnie je, albo wcale nie chce tylko z butli od razu :(
Zalamana jestem, tyle stresow na raz, ale co zrobic.

Macie tu moja perelke w ramach rekompensaty za dluga nieobecnosc :side:



Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 8 lata 4 miesiąc temu #972230 przez Anna1991
.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #972233 przez martadiana
chasiami ja mysle ze moze i dobrze robisz ze mala odciagasz bo niedlugo bedziesz wygladac strasznie jak tak bedziesz chudla caly czas .. a i tak kiedys bys musiala ja odstawic.. mi mama mowila ze jak sie chce przestac juz karmic to trzeba piersi mocno scisnac i pokarm sie zatrzyma..

asienka ojej nie ladna ta plamka.. musisz obserwowac ..ciekawe co to moze byc

Ja juz zdrowa jestes wkoncu juz z czwartku na piatek nie mialam goraczki w nocy pozniej caly piatek i juz spokoj.. W sobote poszlismy z moim na dyskoteke mala zostala u babci :) oczywiscie pojechalismy autem mialam nie pic ale spotkalam wszystkie kolezanki i namowily wiec niestety wypilam 2 piwka :/ i powiem wam ze niezla fazke juz mialam.. za to cala niedziele malej nie karmilam byla na mm .. ale fajnie bylo wyjsc potanczyc z ludzmi wogule pogadac normalnie wogule innaczej sie czuje jak wyszlam do ludzi :)

Mialysmy miec wizyte u lekarza jak mala 6 tyg skonczy i jeszcze zaden sms od lekarza nie przyszedl na kiedy myslalam ze 13.03 ale nic nie przyszlo do mnie bede czekac w tym tyg jak nie to tam zadzwonie i spytam

Nic lece spac bo mala wkoncu usnela :) dobranoc

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #972238 przez mama89muminka
Dzien doberek

Uff, Miro pposzedl do pprzedszkola wreszcie. Ale nie wiem, czy nie zadzwonia zeby po niego jechac, bo dalej ma biegunke. Co to to nie, 3tygodni z rzedu w domu mu nie pozwole siedziec.

Anna u mnie to samo z wlosami, duzo ich nie mam, a wypadaja albo mala wyrywa :/ a na fb to ja, ta pani ze smiesznym nazwiskiem ;)

Marta ooo zaszalalas :D zazdroszcze troche, ze masz mame w poblizu i moze sie mala zajac, ja z dwojka jestem zdana sama na siebie, nawet na meza liczyc nie moge. Ale super, ze odzylas, bardzo wazne jest zeby sie w maciezynstwie nie odizolowac od spoleczenstwa ;)

Moja diablica mala od kad skonczyla miesiacto potrafi nie spac caly dzien, chyba ze na dwor z nia wyjde to na dworzu spi. Miro jak byl maly to od urodzebia nie sypial dobrze. Wasze maluchy tez potrafia tyle nie spac czy tylko moje jakies uwziete?

U nas super pogoda, 11stopni, sloneczko, jak zjem sniadanie to biore Pole na spacer na poczte, musze wyslac pare rzeczy po dzieciach na sprzedaz.

A i jestem w trakcie zalatwiania chrztu, chyba bede robic u siebie, nie w pl. Jak przy Mironie mi odmowili bycia chrzestnym, tak teraz Poli odmowila jedna kuzynka meza, ja nie rozumiem, oni nie dla mnie maja byc chezestnymi tylko dla dziecka, jak dziecku mozna odmowic? :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #972310 przez EwelinaS
Hej Mamuśki B) Jestem żyjemy w końcu jesteśmy wszyscy zdrowi.

Czytam was na bieżąco ale przez te choroby nie chciało mi się pisać a do tego mój M miał L4 to trochę sobie razem z syneczkiem korzystaliśmy ze wspólnego czasu.
Montresor czytam Twojego bloga też dodałam go sobie do ulubionych i do poduchy zawsze zajrzę, też Cie podziwiam że Ty masz na to wszystko czas. Pójdziesz na swoje i zobaczysz jaki to jest czasami szczyt Mount Everest wszystko w domu ogarnąć, ale trzymam kciuki za blogowanie.
chasami uważam że podjęłaś dobrą decyzje tak jak dziewczyny piszą "szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko" dbaj o siebie a nie za wszelką cenę karm piersią i tak już co najlepsze Paulince dałaś.
Asik pisałaś o Zajce na ciemieniuche ja widziałam że mają też do kąpieli płyny z Zaji to skoro Twój mały dobrze reaguje na Ziaje to może warto zaopatrzyć się w mydełko z tej firmy do kąpieli, a koszt to około 8 zł, Ja osobiście używam BOBINI i tez jestem zadowolona moge polecić i też nie jest drogi.
Maja ja jeszcze ogórkowej nie jadłam bo zawsze zapomnę wziąć ogórki domowe od mamy :dry:
mamamuminka a na laktacje kup sobie może anyż i zrób sobie napar skoro nie ma u was herbatek. zdrówka dla was, te choroby teraz to jest masakra jakaś. Twoja córcia śliczna zazdroszczę wam tych sukieneczek i opasek na główkę dobrze że chociaż mam chrześnice to mogę ją postroić czasami :P
Anna dobrze że szpital was ominął. Ja biore z witamin FalvitMama i powiem szczerze że chyba działają bo włosy mi nie wypadają ja mam długie włosy to zawsze coś mi przy czesaniu i prostowaniu wypadało ale tragedii nie ma. A Ty potrafisz szyć czy będziesz się uczyć dopiero jak kupisz maszyne??
Martadiana no proszę już imprezka, ja byłam w pt na spotkaniu z koleżankami z liceum ale nie piłam tylko...gorącą czekolade i o 22 impreza dla mnie się skończyła bo dziewczyny już podpite były a wiadomo trzeźwy pijanego nie zrozumie wiec zwinęłam się do domu. Masz racje jak sie wychodzi do ludzi to od razu człowiek odżywa :P
Asieńka to znamie jest wypukłe??? Mój synek ma na stópce plamkę ale od urodzenia też jest taka jakby przekrwiona w czwartek bedę u lekarza to mu to pokaże, bo ona czasami ma bardziej intensywny kolor i nie wiem czy to dobrze.
Monika mój Mikołaj też robi rzadkie kupki i przeważnie 3 dziennie. Masz już ubranko na chrzest dla synka??
Kasiah też kupiłam Szumisia, dziś do nas dotarł. Mikołaj na szczęście nie ma kolek i jest grzeczny bo sam zasypia na noc w łóżeczku ale spodobało mi się wykonanie i pomysł a w dodatku to polski produkt a nie jakaś CHINA i spierając polską gospodarkę skusiłam się jako prezent Wielkanocny :P

I co jeszcze nie wiem... Z tego co u nas to mamy wizytę szczepienną w czwartek dowiem się ile maluszek waży i mierzy :silly: Mały ma strasznie wysypaną buźkę jakaś skaza i to chyba będzie nabiał :unsure: zobaczymy co powie lekarz. Becikowego też jeszcze nie załatwiłam ale mam zamiar zamknąć ten temat w tym tygodniu. Pochwale wam sie syneczkiem

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #972315 przez mama89muminka
Ewelina was tez cos dopadlo? A te krosty na buzi to jakie sa? Moze to zwyczajnybtradzik niemowlecy, moje dzieci mialy, tzn Pola dalej ma, dostala jak skonczyla miesiac.
A synek sliczny, widac ze dziecko zadowolone :)
Anyz wiem ze dobry na laktacje, mi pielegniarka kazala sie rozejrzec za koziradka, ale nawet nie wiem gdzie tego szukac. Moze w sklepach ze zdrowa zywnoscia.
Nie wiem chociaz czy to problem z laktacja czy po prostu Pola z cyca niebchce jesc, bo z butli niema problemu, a mnie wydoic nie chce :/ juz sama nie wiem co jest grane. Chcialabym chciaz jedno wykarmic i d... musze ja sprawdzic pod katem plesniawek albo ten jezyk jak z Mironem.

No i jak mowilam zadzwonili dzisiaj z przedszkola, zeby mlodego zabrac bo ma biegunke. Zapowiada nam sie trzeci tydzien w domu z trojka dzieci (meza licze jako takie duze dziecko). Ach, szkoda gadac...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #972320 przez Mamuśka 2222
Ewelina s daj znac co ci lekarz powiedzial...jestem ciekawa bo moja mala tez ma buzie malymi krostkami wysypana i szyjke....wlasnie odstawilam nabial i jakby coraz mniej było...ale jeszcze nie znikło....

ŚLICZNE dzidzie mamy na forum :laugh: :) :laugh: :) :laugh: :) :laugh: :) :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #972328 przez Angela1
dziewczyny dziękuję za wyjaśnienie jeśli chodzi o szczepionki choć dalej nie wiem co będzie lepsze.

Montestor może dobrze że ja nie mam takiej wiedzy bo też bym się zastanawiała

synów szczepiłam tradycyjnie, a teraz się zastanawiamy.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #972332 przez EwelinaS
mamamuminka te krostki to taka hmm kaszka dużo tego trądzik to chyba ma taki "biały łepek" a on ma jednego dnia mocniej drugiego słabiej.
Mamuśka Dam znać na pewno. wydaje mi się że to będzie jakieś alergiczne ja za dużo nabiału nie jem bo nie mam takiej potrzeby ale jak zjadłam jogurt albo kasze manną u mamy to na drugi dzień go wysypało bardziej. mleko pije z kawą zbożową no i sery różne jem normalnie. A Twoja mała ma też taką suchą buźkę te policzki ma takie jakby szorstkie od tych krostek.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #972336 przez kasiah06
dziewczynki kochane ja tylko na momencik :)
my już po chrzcinach :) Bartuś był bardzo grzeczny w kościele smacznie spał a na sali budził się tylko na jedzonko na szczęście pogoda była ładna więc dużo spacerował a goście wyrywali sobie wózeczek więc my mogliśmy odpocząć ;) w kościele trafiliśmy na super księdza pięknie poprowadził mszę i bardzo podobało mi się jak po polaniu głowek i namaszczeniu kazał podnieść dzieci wysoko w górę a wszyscy w kościele zaczęli bić brawo :cheer: aż się tym wzruszyłam :) chrzczony był tylko nasz Bartuś i jeszcze jeden chłopiec więc się cieszyłam bo było tak uroczyście :) ogólnie wszystko się udało i jestem bardzo zadowolona ale cieszę się że już po :)

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Przeczytałam wszystko ale nie dam rady odpisać :( przepraszam od jutra znów będę na bieżąco bo przygotowania do chrzcin pomimo że w lokalu to pochłonęły trochę czasu i nie miałam kiedy do was zaglądać
ale naszych forumowych słodziaków nie mogę nie skomentować :)
mamomuminka slicznotka ta Twoja córeczka :)
ewelina Twój przystojniak do zacałowania :) a szumiś na Wielkanoc super:)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #972337 przez Asieńka*87
Angela,
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Ewelina właśnie to takie wypukłe jest :-(

Martadiana, fajnie że sobie poszalałaś :-) ja nigdy nie byłam zbyt imprezowa wiec nie brakuje mi tego ale rozumiem ze dla ciebie to może byś świetny sposób żeby oderwać się choćby na chwilę od macierzyństwa.

Mamamuminka mnie to wyglada tak że Pola odzwyczaila się od chcą, z butelki maleństwu pije się łatwiej i później przy piersi juz jej się może nie chcieć pracować

Ostatnio zdałam sobie sprawę ze od dokładnie 2,5 miesiąca czyli od momentu narodzin Oliwierka nie odeszła od niego na więcej niż dwa metry. Cały czas jestem przy nim a on tylko pod moją opieką ( nie licząc szybkiej kąpieli, bo wtedy i tylko wtedy zajmuje się nim M.) To nie jest chyba zbyt dobrze :| postanawiam zacząć wychodzić wieczorem na krótki spacer. Zobaczymy czy się uda

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #972339 przez Mamuśka 2222
Angela ciarki mnie przeszły...współczuję.Od zawsze boje sie takich sytuacji,oby juz nigdy nic podobnego sie nie wydarzyło i abyscie poznali przyczyne sytuacji...

Ewelinas powiem ci ze mala nie ma suchej skóry ale te krosteczki na twarzy ma troszke szorstkie,ja wlasnie bardzo duzo kawy inki z mlekiem pilam nawet 5 dzienie teraz odstawiłam i jest poprawa podejrzewam ze jakbym calkiem moze nabial wyeliminowala moze by jej przeszło...

Kasiah :woohoo: przystojniak :woohoo:
Podziękowania: kasiah06

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #972340 przez maja001
MAMOMUMINKA zycze wam duzo zdrowka i zeby te choroby w koncu sie od was odczepily.A na laktacje sprubuj pic sok jablkowy. nie zaszkodzi a moze pomozr a taki za pewne u siebie dostaniesz.Ja pije od urodzenia malej i pokarm na razie jest orzy synku nie wiedzialam o tym i pokarm stracilam jak Oskar mial 2 mies. Nie tylko u ciebie tak jest u mnie dwoch braci meza odmowilo bycia chrzestnymi u naszych dzieci taka zarabista rodzinke ma moj maz a tesciowa stwierdzila ze nie wi czy przyjedzie na chrzest bo moze nie dozyje a jak dozyje a ja z J bym sie rozstala(bo u mnie nie za wesolo jest) to jak ona pojawi sie na chhrzcinach.Ja pierdziela poczulam sie jak by chrzcili mbie poraz drugi a nie moje dzieci.Laura tez juz spi mniej w dzien niz wczesniej
ANNA fajnie ze udalo wam sie uniknac poraz kolejny szpitala.A jak badanie moczu wyszlo u malej bo kojarzy mi sie ze jej robilas.Ja zamierzam jutro zawiesc na badanie mocz Laury tylko nie wiem jak go zlapac...
MARTADIANA ale ci zazdroszcze tego wypadu na imptezke i tego piwa.Moze to glupio zabrzmi ale ja alkoholu od 3 lat nie mialam w ustach

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl