BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2015

9 lata 9 miesiąc temu #910723 przez K1C1A
Dla dziewczynki - Liliana,Karina a dla chlopca jeszcze nie mam ( no to pewnie bedzie chlopak) ,malo imion dla chlopcow mi sie pdoba ,wiec cicha nadzieje ze to dziwczynka :)
olka a ty juz wybralas jakies?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu - 9 lata 9 miesiąc temu #910724 przez meli1990
ja przytyłam 7 kg w ciąży pierwszej a Dominik miał 3360 i 55 cm

ja narazie nie myślę jeszcze o imionach

mi też się podoba Liliana ale mąż ma inne zdania na ten temat ale jak mi się nie będzie podobało to co on wymyśli to się nie zgodzę na takie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #910730 przez K1C1A
U nie maz wybieral dla syna wiec teraz moja kolej choc Liliana tez mu sie podoba :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #910734 przez olka_ka
W pierwszej ciąży byliśmy przekonani, że to chłopak, miał być Janek. Dla dziewczynki nie mieliśmy, wyszła Ewa. Więc teraz dla chłopca znów Janek. Dla dziewczynki nie mamy pomysłu :) Myślałam o Marysi, ale nie jest przekonana ;)
Liliana bardzo ładne. Koleżanka ma malusią Lilannę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #910742 przez monique1983
Mnie też się Lili podoba, Pola też, a dla chłopczyka Aleks, Nikodem, Ksawery, Borys, Igor, ale jak to wyjdzie to się okaże :) Nie mam żadnych przeczuć co do płci, chociaż zauważyłam, że mówię, o dziecku jak o chłopczyku, no ale może to przypadek ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #910746 przez olka_ka
Mnie dla dziewczynki też podoba się Pola i jeszcze Sonia, Nina, Julita, Antosia. Niestety żadne z tych nie zostało zaakceptowane przez męża ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #910789 przez MagdaK
Ja jeszcze nie mam pojęcia, co chwilę mi się zmienia ale dla dziewczynki Alicja, Pola a chłopak Jaś, Aleks, ale mojemu mężowi nic się nie podoba. Przy dziewczynkach było tak, że jak ja już przekonałam się do jakiegoś imienia to po prostu mu wmawiałam aż się przyzwyczaił. Przy pierwszej ciąży byłam pewna że to będzie chłopak i miał być Oskar. Jak się urodzi to sytuacja nas zmusi i coś wybierzemy ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #910790 przez meli1990
ach te chłopy w niczym im nie dogodzi
Podziękowania: MagdaK

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #910791 przez MagdaK
Meli masz rację. Jak mu mówię to wybierz jakieś imię, to posiedzi pozastanawia się i stwierdza, że nic mu się nie podoba. Pamiętam że mieliśmy też taką umowę, że jak będzie córka to ja mam większe prawo wyboru, a jak syn to mąż. Zobaczymy jak to teraz będzie bo na razie 2:0 dla mnie B)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #910794 przez meli1990
mi się podoba też Maja i Róża. jak będzie chłopak to może będzie Kacper ale to bliżej końca się okaże, jak już będziemy wiedzieć co nam się urodzi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #910797 przez Marti
Halo, ja wprawdzie na wakacjach, ale z Wami, bo mąż mnie uszczęśliwił bezprzewodowym internetem :)

Marta27, olka_ka witajcie w naszym gronie, im nas więcej tym weselej!

MagdaK, biedna, jeszcze Ci wymioty nie odpuściły? Mam nadzieję, że to już kwestia dni! Mój brzuch jeszcze raczej płaskawy, to znaczy jak na mnie to i tak dużo widać, bo ja na codzień mam bardzo płaski. Ale w ciuchach to raczej nikt nie pozna. Za to cycki mi pięęęęęęknie urosły i znowu pokochałam duże dekolty. Ech, chciałabym takie mieć zawsze :laugh:

sylwiaja4, wsłuchuj się, wsłuchuj, może jesteś jedną z tych, które wcześnie poczuły lub poczują. Zawsze przyjemniej pomyśleć, że to dzidzia niż że to gazy :lol: Ja poprzednio poczułam dopiero w 20. tygodniu, więc jeszcze się nie spodziewam, chociaż też czasem mi się wydaje, że młody/a się przemieszcza :)

meli, a to badanie grubości siatkówki jest inwazyjne? Bo generalnie nie ma takiej zasady, że się oka nie bada, wprost przeciwnie, przed końcem ciąży każda z nas, która ma jakiekolwiek problemy z oczami, powinna przejść dokładne badania okulistyczne. Tylko nie wiem, czy to badanie grubości siatkówki polega tylko na oglądaniu?

my poprzednio wybieraliśmy z mężem imiona oddzielnie, potem spisaliśmy nasze wybory i rozważaliśmy tylko te, które się pokrywały. Wcale nie było ich tak mało. I do końca mieliśmy shortlistę, dopiero jak mały się urodził, to wiedzieliśmy, że jest Piotruś. Ale na pewno zaczniemy wybierać, jak już się płeć określi. Ja ogólnie nie chcę takiego imienia, jak pół przedszkola będzie nosiło, więc najpierw posłucham Waszym typów, a potem wybierzemy coś innego :P I powiem Wa, jak już wszystkie wybierzecie :evil:

buziaki znad morza!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #910830 przez Pinezka
Hej dziewczyny,
Melduje, ze jestem i czytam regularnie :lol:

Fajnie, ze niektore juz ruchy zaczynaja czuc. U mnie na razie zaokragla sie brzuszek i - uwaga - zaczyna wracac apetyt :woohoo: tak wiec teraz zaczne pewnie rosnac :pinch: :laugh:
To taka ulga miec znowu ochote na jedzenie, ze musze sie troche z tym entuzjazmem hamowac, zeby nie wciagac teraz jak odkurzacz :blush:

A tak a propos badania oczu - nosze soczewki, mam duza krotkowzrocznosc (-6) i nie pomyslalam, czy to wazne, zeby moj gin o tym wiedzial? To ma jakies znaczenie, jesli poza tym nie mam z oczami zadnego problemu? Do porodu mozna w soczewkach?

U nas imiona jeszcze nie wybrane. Dla chlopca pewnie Vicente po tatusiu, bo w rodzinie taka tradycja, ze pierworodni od kilku juz pokolen tak sie nazywaja. A jesli bedzie dziewczynka, to chcialabym jakies uniwersalne imie, latwe w jakimkolwiek jezyku. Jak juz bedzie wiadomo, czy dziewczynka, zrobie wam ankiete na forum i mi doradzicie :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #910846 przez luska
hej witam nowe mamusie :) Fajnie , że nas coraz więcej :)

Olka ak będzie razy dwa:P Super jak już czujesz ruchy gratuluje :)

Meli mi lrkarze mówili , że robić można , ale przeważnie nie są one precyzyjne i pewne .Ale idź do dobrego okulisty niech cię przebada jak męczą ci się oczy .Genralnie ja jestem astygmatykiem i ja czuje ,że w ciąży jest gorzej z tymi moimi oczami.

ja już mam bebzunek zaokrąglony , ale w większość po prosu mój flaczek po poprzednich ciążach :blink:

co do imion o ja nie myślę, bo mam taki rebus , że jestem po prostu zła :angry: podoba mi się bardzo Kornelia , Aurelia miała byc kornelia ale mi pod koniec ciąży poprzestawiało teraz nie wiem czy wypada mi tak dać na imię mojemu dziecku.........
Boshe pięknie młoda zasnęła na kanapie........... :huh: jest 18
Ale co do imion to tak: Adrianna , Wiwiana , Zoja , Anabel , Rozalia , Aniela ,Nela ,Blanka , Bianka , Ligia i zgubiłam kartkę i nie pamiętam wszystkich heheh a dla chłopca nie mam zielonego pojęcia Alex mi sie podoba ale przecież mamy Aleksandra , Oliwerów jest za dużo Igorów też , hmmmmm nie wiem jedyne co mi się w miarę podoba i nie ma w pobliżu takiego imienia to Mieszko, o Tymoteusz i Amadeusz też ujdą :P
I ja zawsze wybieram imiona , mój nie ma wyjścia musi zaakceptować hahaha .Chociaż teraz się uparł , że to on będzie wybierał .wymyślił Nadię , ale u nas chyba są ze 3 Nadię i odpuścił , też nie lubi tych "modnych " imion i nie lubię jak pół klassy czy przedszkola to np julki Anosie i Kubusie :P O Marti widzę , że podobnie myślimy

Pinezka powiedz koniecznie lekarzowi, no i super , że apetyt wrócił :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #910889 przez patio
Hej, ja was podczytuje ale jakoś brak mi weny napisanie, za co przepraszam.
Marta27, olka_ka witajcie w naszym gronie, już Was wpisałam na listę i niedługo poproszę Ulę, żeby umieściła ją na forum (na pierwszej stronie w pierwszym poście).
Ja ruchów nie czuję, choć trochę mi się już to marzy ;) Brzuch płaski, zaokrągla się tylko wieczorem. Na razie o imionach nie myślę, bo najpierw chcę poznać płeć :)



Antoś 05.04.2014

Link - tabela Luty 2015 docs.google.com/spreadsheets/d/1ggTDIhF6...ldX8v_MCU/edit#gid=0
Link - przydatne rzeczy docs.google.com/spreadsheets/d

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #910902 przez Marti
Pinezka, koniecznie powiedz lekarzowi. Okulista powinien obejrzeć Ci oczy pod kątem odklejenia siatkówki przy porodzie, to ew. wskazanie do cc, chociaz podobno rzadkie. Ja bym w soczewkach nie jechała do szpitala. Poród sn to spore obciążenie dla oczu, ja np. po poprzednim mialam popękane naczynka w obu oczach i czerwone jak królik, a do tego sińce pod oczami, jakby mnie maz pobil :laugh: na szczęście wszystko bylo niegroźne i po 2 tyg nie bylo juz śladu, ale to jednak świadczy o tym, ze oczy cierpią w czasie porodu.

a jeszcze co do imion, to ja będę szukala takiego, które ladnie i powaznie brzmi w calosci, a zdrabnia sie dla malucha na slodko. Nie lubię takich imion, których nie ma jak zdrobnic.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl