BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2015

9 lata 9 miesiąc temu - 9 lata 9 miesiąc temu #911698 przez patio
Marti - oczywiście, że nadążam :) Muszę podesłać plik do Uli aby go zaktualizowała :)

Aktualna tabela w załączniku. Mam nadzieję, że Ula wstawi ją w pierwszym poście



Antoś 05.04.2014

Link - tabela Luty 2015 docs.google.com/spreadsheets/d/1ggTDIhF6...ldX8v_MCU/edit#gid=0
Link - przydatne rzeczy docs.google.com/spreadsheets/d
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #911771 przez olka_ka
Hej dziewczyny :) ja juz po badaniach prenatalnych. Wchodzilam trzy razy, bo dziecko nie bardzo wspolpracowalo ;) ale wszystko jest ok :) plec niestety niewidoczna. Moze za miesiac sie uda :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #911908 przez Daria86
Hej :) jak myślicie czy na tym usg genetycznym powiedzą mi jaka jest płeć dzidzi? Jeśli chodzi o tabelkę to moje imię to Daria:)
Staram się myśleć pozytywnie i obiecałam sobie że jak mi wyliczą to prawdopodobieństwo małe to szybko pobiegnę do sklepu i zakupię coś małego i słodkiego dla dzidzi, np buciki :P
Gratuluję wszystkim mamusią które już mają za sobą pomiary nt i wszystko jest ok, ja mam nadzieję że u mnie też skończy się dobrze i będę już do końca ciąży mogła cieszyć się z Wami wszystkim :) a za te które jeszcze mają to przed sobą trzymam mocno kciuki!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #911915 przez patio
olka_ka - najważniejsze że prenatalne w porządku :) Płeć w drugiej kolejności. Jak urodziłam Antosia, w 13/14 tygodniu to nawet na żywo nie było za bardzo widać czy to chłopiec czy dziewczynka, zatem teraz przy USG to trochę takie zgadywanie - 50/50 :P

Daria86 - dopiszę oczywiście imię :) Co do płci to tak jak napisałam wyżej. Brałabym dużą poprawkę na to co określi lekarz w tak wczesnej ciąży. A do sklepu zawsze możesz się wybrać i kupić coś uniwersalnego :) Ja mam już dwie sztuki body - białe ;) Są taaakie malusie, że aż trudno uwierzyć, że maluszek się w to zmieści ;)



Antoś 05.04.2014

Link - tabela Luty 2015 docs.google.com/spreadsheets/d/1ggTDIhF6...ldX8v_MCU/edit#gid=0
Link - przydatne rzeczy docs.google.com/spreadsheets/d

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #911926 przez Marti
Patio, mozliwe jeszcze, ze będzie za duze :laugh: Piotruś mial 54cm jak sie urodzil, a topil sie w rozmiarze 56 :) oczywiscie baaaaaardzo szybko sie to zmienilo :)

ja jeszcze nic nowego nie mam dla dzidzi, ale tez pójdę na minizakupy po udanym (oby) prenatalnym.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #911927 przez Marti
Daria, kup raczej skarpetunie, na pewno sie przydadzą, a buciki to niekoniecznie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #911940 przez Daria86
Marti, jak będzie ok to na pewno coś kupię, teraz nie zapeszam:-)
A tak z innej beczki to ostatnio słyszałam że koleżanka urodziła NATURALNIE 5cio kilowca...wyobrażacie to sobie?? :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #911975 przez Marta27
Przed porodem Hubertem USG wskazywało że będzie ważył ok 3700g a w rzeczywistości urodził się 4340g i 59 cm długi. W torbie miałam uszykowane rzeczy na 56 ale niestety żadnego z tych ciuszków nie założyłam nigdy i mąż mi przywiózł ciuszki na 62.
Jeśli będzie chłopiec to nic nie muszę kupować a jak dziewczynka to będę musiała wymieniać prawie całą garderobę.

HUBERT


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #911996 przez Marti
Daria, niezly przypadek! A wiesz czy chciala rodzic naturalnie, czy lekarz za nią zdecydowal? Bo jakbym wiedziala, ze dziecko jest takie duże, to jednak chcialabym cc, dla swojego i dzidzi bezpieczenstwa.

Marta, zdarza sie i tak, ze 56 nie użyjesz... Nigdy nie wiadomo. Moja lekarka twierdzila, ze usg ma do 0,5 kg dokladnosci pomiaru, ale to na pewno tez zależy od sprzętu i doświadczenia badającego i pewnie bledy pomiaru bywają tez większe.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #912013 przez Daria86
Marti,nie miała pojęcia, nie mogła dojść długo do siebie. Jak wróciła do domu to leżała plackiem i cierpiała, jej mama opiekowała się młodym, a ona bidulka w leżała 2tygodnie i się zrastała.
Jak dla mnie to paranoja jakaś jest :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #912024 przez kocham_cie
Jezu biedna dziewczyna! Dobrze że nic się dziecku nie stało. Mój gin już od 4kg kieruje na cesarskie i w szpitalach na Opolszczyźnie też się raczej tego trzymają... Ale jak oni mogli nie wiedzieć żebbędzie tak duże dziecko??? ja jak przyszłam do szpitala to położną po zbadaniu tylko brzucha stwierdziła że jak na 37 tydzień to duze dziecko ale 4 kg nie będzie i trafiła bo antek miał 3740 i 58cm więc jak można nie wyczuć 5 kg klocka???

Kurczę zaczynacie już szaleć z zakupami... Ja jak narazie zrobiłam nalot na HM i kompletuje odzież dla Antka na jesień / zimę i ani jeszcze przez myśl mi nie przeszło żeby pomyśleć o wyprawce dla maluszka nr 2 :) ale u mnie podobnie jak mu Marty jak będzie syn to mam praktycznie wszystko a jak córka to zaczynam wszystko od zera :/
Ale jedno co wiem na pewno ubranek na 56 na pewno kupować nie będę bo przy młodym korzystałam z nich 2 tyg :/ spokojnie od początku mogłam zakładać mu 62 :)
Marta27 rodzilas SN??? Bo naprawdę duży ten twój synio :)

Magda M


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #912026 przez patio
Co do wyprawki, to u mnie z pewnością nie obejdzie się bez wizyt w jakimś ciucholandzie. Tam naprawdę za grosze można kupić fajne ubranko, a jak same słusznie zauważyłyście większość z nich zakłada się na raz, bo później już za małe, więc ubranka nie są zniszczone, a często naprawdę dobre gatunkowo.
No ja to w ogóle jestem przekonana do CC więc tym bardziej podziwiam tą dziewczynę że dała radę urodzić tak duże dziecko, no i przy okazji współczuję jej, że musiała tak cierpieć.



Antoś 05.04.2014

Link - tabela Luty 2015 docs.google.com/spreadsheets/d/1ggTDIhF6...ldX8v_MCU/edit#gid=0
Link - przydatne rzeczy docs.google.com/spreadsheets/d

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #912041 przez Marta27
kocham_cie rodziłam naturalnie i mój poród trwał niecałe 3 godz. Jakoś nie mam z tego wydarzenia złych wspomnień nie powiem że nie bolało ale to był jeden z najpiękniejszych chwil w moim życiu. Z tego że Hubert urodził się taki duży to niestety pękłam i miałam cztery szwy ale po tym byłam w pełni sprawna tylko podczas gojenia trochę mnie

HUBERT


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #912065 przez MagdaK
Ja pozbyłam się już wszystkich dzidziusiowych rzeczy więc czy to będzie chłopak czy dziewczynka wszystko zaczynam od zera. Miałam tego nie robić ale ostatnio w smaku były wyprzedaże i skusilam się na dwie rzeczy. I moja starsza córka z obozu przywiozła dzidziusiowi body ;) Moje dziewczyny w ogóle powariowały na punkcie maleństwa :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #912081 przez kocham_cie
Marta27 to rzeczywiecie Hubert duży a prześliznął się przez ciebie jak glizda:) u mnie dzieciuff mniejszy o pół kg a nie dosyć że mnie nacielu to jeszcze peklam i skończyło się 8 szami:/ ale podobno goi się na mnie jak na psie i dziś już ani nie widać śladów po szyciu :)

patio co do ciuszkow to masz rację i jak mogę coś zaproponować to warto przyjrzeć się wyprzedaza w Tesco bo mają naprawdę gatunkowo bardzo dobre rzeczy a i wizualnie są śliczne a dla dziewczynek to już wogole szał :)

Jejku pamiętam moją wyprawkę ubrankowa przy antku hihi wydałam majątek na tzw dorosłe ciuszki typu spodnie sweterki dresy buty kurtki i co? Przez pierwsze 4 miesiące młody nosił tylko pajace i bodziaki z polspiochami :) i teraz będzie pewnie to samo bo urodziny zima więc pizamki a potem będzie lato to smyki w samych bodziakach będą śmigac :)

magdak oby dziewczynką nie przesszedł ten entuzjazm wraz z pierwszymi nocnymi krzykami maluszka :-P hihi fajnie fajnie dziewczyny duże to i w opiece ci z czasem pomogą i zabawia na chwilę a pewno i jakąś pieluszek będą chciały zmienić :)

Magda M


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl