BezpiecznaCiaza112023

Zostanę mamą w styczniu 2011 roku!

12 lata 10 miesiąc temu #156749 przez Natka
dzień dobry :) Mam nadzieje ze u was tez takie słoneczko jak u nas :D

Perelka Nadia ślicznie wygląda i te niebieskie oczka :* Co do oczek to Piotrusiowi się już zmienił kolor ma teraz takie zielono-niebieskie :)

Aslani Jasiu słodki i naprawdę "swój chłop" bo mój podobnie jak do Nadii wazy 7550g ( ale u nas na wadze)
w pn idziemy na szczepienie to będę dokładnie wiedziała :)

Marcelinka miłości to moja (lub Piotrusia) ślicznie wyglądasz :*:*:* <buziaki>

Co do łóżeczka to ja tez narazie nie obniżam, myślę ze tak za miesiąc to zrobię jak mały już SAM będzie siedział bez kiwania się :P

A z jedzenie to u nas rożnie.. ja małemu już powolutku wlanczam owoce.. ostatnio mu sok zrobiłam z czarnych porzeczek i tak mu robię codziennie butelkę wody+sok ( bardzo to lubi, co mnie cieszy) bo herbatek nadal mi nie chce pic ;/ i ostatnio kupiłam borówki, zmiksowałam i wymieszałam z mleczkiem.... myślałam ze będzie miał wzdęcia lub coś innego ale nic z tych rzeczy a strasznie mu to smakowało.

A co do słoiczków podaje mu teraz tylko deserki a zupki sama robię i wtedy mi zje taka średnią miseczkę.
Kupki są , baki są wiec jak narazie wszystko ok :)

Ale się rospisalam :D

a tu mój mały baczek :P
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #156902 przez Monix
U nas od rana lało jak z cebra, a teraz wyszło słońce i strasznie duszno jest :P
Tak, Nadia ma niebieskie oczy i wydaje mi się, ze takie jej już zostaną, tatuś ma niebieskie wiec oczy to będzie mieć po nim :cheer:

Dziękujemy za miłe słowa :kiss:
Bączuś śliczny :kiss: Marcelinka ma niezłego przystojniaka ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #157688 przez makaja
dziewczyny jak robicie zupki ja robilam 2 razy i nic mi z niej nie wyszlo :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #157740 przez Monix
Ja idę na łatwiznę i podaję mojej małej gotowce w słoiczkach... Jeszcze nic nie próbowałam ugotować dla niej sama :S

Dziś w końcu zebrałam się do kupy i kupiłam w końcu Nadii krem do opalania :P Teraz śmiało możemy się opalać heheheh ( Żatuję oczywiście ;) )

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #157751 przez Natka
czesc dziewczyny :)

podaje świetny link który odgapilam kiedyś od Listopadówek :D

przepisydladzieci.dla4.pl/5.htm

Monix a jaki krem kupiłaś ??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #157775 przez Natka
wlasnie zrobilam zakupy na allegro i moj maz mnie chyba zabije :P

kupilam spacerowke, krzeselko do karmienie, talerze i miseczki dla malego, kierownice z Canpola do nowej spacerowki i szczoteczki na dziaselka :P

Lepiej zeby moj M dzisiaj pozno przyszedl do domu :P no ale to sa niezbedne rzeczy :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu - 12 lata 10 miesiąc temu #157781 przez Ivy
Makaju, ja zwykle robię marchwiankę- szklanka wody, cztery małe marchewki, jeden większy ziemniak, łyżka masła lub oliwy: wszystko kroję, rozgotowuję, miksuję, wlewam do słoiczków, a potem wkładam zamknięte na chwilkę do wrzącej wody, żeby zapasteryzować. Dzięki temu mam obiadek na trzy dni. Czasem urozmaicę ten przepis odrobinką kurczaka, groszkiem zielonym, brokułem, czy co tam jeszcze delikatnego w miarę mam pod ręką...
Czasami kupuję też słoiczki, choć ich koszt przyprawia mnie o białą gorączkę. Jednak chcę aby Busiek dostawał urozmaicone jedzonko, dlatego staram się kupować to, czego nie jestem w stanie sama ugotować w sezonie- np. dynie, mięsko z królika, czy jagnięcina (nie do zdobycia w ludzkiej cenie), deserki z owoców leśnych. Zostawiam po nich słoiczki do przyrządzania własnych dań i deserków.

Natka, super strona, dzięki wielkie :) , z pewnością skorzystam.
A co do obniżania łóżeczka... Kubek sam usiedzi tylko chwilę, ale podciąga się na rękach i "wyskakuje" z bujaczka, a także wystawiał głowę poza poręcz łóżeczka. Widząc, że z bujaczka potrafi sam się wydostać wolałam nie ryzykować z łóżeczkiem. To jednak metr wysokości...

Miskiewicz, Kuba też zjada calutki słoiczek... a widać po nim, że nawet więcej by zmieścił :P . Może to po prostu z chłopaków są takie żarłoczki :D ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #157799 przez sylka
Dziewczyny jak wprowadzałyście gluten? Mam kaszke mleczną manne z Nestle i zastanawiam się czy wystarczy i czy też płaska łyżeczka na 100 ml wody czy tak jak pisza na opakowaniu gęsta papka (5 dużych łyżek na 150 ml wody).???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu - 12 lata 10 miesiąc temu #157802 przez Natka
hipp: [/quote]

Sylka ja malemu po troszku (narazie) podaje takie z Hippa. Martela nam to kiedys polecila,ale ta kaszke co ty masz tez chce kupic

a zeby bylo smieszniej to zaden lekarz mi jeszcze nie powiedzial ze mam Gluten wprowadzic dopiero jak sie dopytalam prywatnie ;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #157836 przez sylka
Natka ile podajesz tej kaszki? 1 łyżeczkę dziennie? Ile mozna przechowywać otwarty słoiczek bo wiem że jest spory a jak po 1 łyżeczce to maluch jego nie wyjje :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #157865 przez Natka
Ja mu podaje kilka łyżeczek tak dopiero od paru dni... a tyle co wiem to taki słoiczek może być 2 dni otwarty wiec średnio się opłaca :angry: dlatego chce kupić tak kaszkę i dodawać stopniowo do mleczka i do zupek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu - 12 lata 10 miesiąc temu #157872 przez miskiewicz88
Natka napisał:

a tu mój mały baczek :P


Marcelince bardzo się podoba Piotruś:)Mały przystojniak z niego:) Myślę , że pasują do siebie;) ;)

Natka napisał:

wlasnie zrobilam zakupy na allegro i moj maz mnie chyba zabije :P

kupilam spacerowke, krzeselko do karmienie, talerze i miseczki dla malego, kierownice z Canpola do nowej spacerowki i szczoteczki na dziaselka :P


Natka pochwal się zakupami:)

makaja napisał:

dziewczyny jak robicie zupki ja robilam 2 razy i nic mi z niej nie wyszlo :(


ja też korzystam ze słoiczków. Robiłam raz sama zupkę z marchwi i ziemniaczka+ kasza manna, wyszła fajnie tylko, że nie mam blendera i tu był problem....


sylka napisał:

Dziewczyny jak wprowadzałyście gluten? Mam kaszke mleczną manne z Nestle i zastanawiam się czy wystarczy i czy też płaska łyżeczka na 100 ml wody czy tak jak pisza na opakowaniu gęsta papka (5 dużych łyżek na 150 ml wody).???


Sylka myślę, że to chyba już bez różnicy czy zrobisz łyżkę na 100ml wody czy mniej tej wody i będziesz miała gęstą papkę. Ja mam bezmleczną, wieloowocową kaszkę manną z bobovity i raz zrobię jej gęstą papkę, raz rzadką kaszkę:)

Natka napisał:

hipp:


U nas odpada, bo jest na mleku...

Natka napisał:

a zeby bylo smieszniej to zaden lekarz mi jeszcze nie powiedzial ze mam Gluten wprowadzic dopiero jak sie dopytalam prywatnie ;/


Nam tez pediatra nawet nie wspomniala o glutenie...

sylka napisał:

Natka ile podajesz tej kaszki? 1 łyżeczkę dziennie? Ile mozna przechowywać otwarty słoiczek bo wiem że jest spory a jak po 1 łyżeczce to maluch jego nie wyjje :(


Pewnie 24h mozna przechowywac...

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=17013

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #158007 przez sylka
Dzięki za odpowiedzi. Miskiewicz a te kaszki z bobovity od jakiego mies. sa bo szukałam jakiś i jedyna po 4 mies. znalazłam z nestle ale ma w sobie mleczko. Najwyżej bedę podawać 1 łyżeczkę na mniej wody bo 150 ml w życiu mi niezje kaszki :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu - 12 lata 10 miesiąc temu #158028 przez miskiewicz88
sylka napisał:

Dzięki za odpowiedzi. Miskiewicz a te kaszki z bobovity od jakiego mies. sa bo szukałam jakiś i jedyna po 4 mies. znalazłam z nestle ale ma w sobie mleczko. Najwyżej bedę podawać 1 łyżeczkę na mniej wody bo 150 ml w życiu mi niezje kaszki :P


No właśnie z bobovity nie ma po 4 miesiacu...są tylko po 6 miesiącu. Mojej już od 3 tygodni podaje ją, a 6 miesiący skończy za 2 dni dopiero...:)dodam, że u nas musi być bezmleczna...

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=17013

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu - 12 lata 10 miesiąc temu #158045 przez Monix
Natka napisał:

czesc dziewczyny :)

podaje świetny link który odgapilam kiedyś od Listopadówek :D

przepisydladzieci.dla4.pl/5.htm

Monix a jaki krem kupiłaś ??

Kupiłam taki:

A te przepisy fajne, być może zacznę sama pichcić

Natka napisał:

wlasnie zrobilam zakupy na allegro i moj maz mnie chyba zabije :P

kupilam spacerowke, krzeselko do karmienie, talerze i miseczki dla malego, kierownice z Canpola do nowej spacerowki i szczoteczki na dziaselka :P

Lepiej zeby moj M dzisiaj pozno przyszedl do domu :P no ale to sa niezbedne rzeczy :P

Hihihi ja też tak ostatnio zaszalałam, poszłam do sklepu dziecięcego po jedną rzecz, a wyszłam z duuuużo większą ilością. Rachunek też był niezły :P

Co od glutenu, to nam pani alergolog kazała się z nim wstrzymać, tylko zapomniłam do kiedy dokładnie :unsure: Jutro muszę do niej zadzwonić i się spytać

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl