BezpiecznaCiaza112023

Zostanę mamą w styczniu 2011 roku!

12 lata 6 miesiąc temu - 12 lata 6 miesiąc temu #232317 przez Monix
Ja robię jej obiad z 2 dań jak tylko skończyła 9 m - cy. Ale nie są to jakieś ogromne ilości :ohmy: Moje dziecko je tyle co kot napłakał :( JA jadę tak jak jest w zaleceniach i np. o 13:00 jest zupka (maleńki słoiczek), a o 15:00 jest 2 danie (normalna porcja) Z czego oczywiście to drugie danie nie zawsze jest do końca zjedzone :S

Acha zapomniałam dopisać, ze wczoraj zważyłam Nadię, jej waga to 9.050 g

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #232437 przez gosia_ann
Monix trzymam kciuki za zupkę i morszczuka hehe

Ifka robisz małej naleśniki i lane kluseczki? Wczoraj mieliśmy (dorośli) na obiad barszcz z makaronem. Zosi smakował zarówno makaron jak buraczek :D później dałam jej ugotowany dla niej obiadek i jadła już z mniejszym apetytem, ale nie ma się co dziwić skoro makaron i buraczek były doprawione przyprawami a zupka jałowa hehe póki je bez dosalania to nie chcę jej dodawać soli, inne przyprawy używam.

Renata gratuluję 2 górnych ząbków :)

U nas humory dzisiaj jakby lepsze, choć wczorajszy wieczór to mały armagedon był, do wszystkich miałam o coś pretensje ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #232446 przez ifka
hej, hej :) .Od jakiegoś czasu ja jestem nieznosna przed okresem,aż sama mam do siebie o to pretensje :angry: :P :) .
Gosiu nalesniki kupiłam kiedyś Lence w słoiczku (mówię sobie paranoja jakaś,nalesniki w słoiczku i nie mogłam się oprzec,żeby nie zobaczyć co to) z Hippa jakaś seria domowe coś tam :blink: .Zjadła,ale żeby z apetytem to już nie bardzo.Za to jak ja robię czasem takie małe placuszki,to wcina :) Kluseczki lane zrobiłam raz, zjadła :blink: .Kiedyś jadłam jejecznicę,to jak zwykle Lenka się na mnie uwiesiła,zamoczyłam jej chlebek troszkę i dałam , też wcinała :silly: ,tylko zauwazyłam,że od tłuszczu zaraz ja bródce wysypuje jak gdzieś dotknie albo się obliże :dry: :unsure: .Na początku miała tak jak chlebek jadła i biszkopty.Teraz jak dam jej piętkę to wcina i nic się nie dzieje.
Jak zosik wcina bez soli,to lepiej to jak najdłużej odwlekać w czasie :) ,dosalanie znaczy :) .My dziś na obiad rybka z zeimniaczkiem, marchewką, selerem i koperkiem-zobaczymy jak pojdzie,bo Lenka średnio za rybką :P .Gosiu a powiedz też dajesz Zosi obiadek z 2 dań jak Monia Nadusi?


[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu - 12 lata 6 miesiąc temu #232448 przez ifka
Monix napisał:

Ja robię jej obiad z 2 dań jak tylko skończyła 9 m - cy. Ale nie są to jakieś ogromne ilości :ohmy: Moje dziecko je tyle co kot napłakał :( JA jadę tak jak jest w zaleceniach i np. o 13:00 jest zupka (maleńki słoiczek), a o 15:00 jest 2 danie (normalna porcja) Z czego oczywiście to drugie danie nie zawsze jest do końca zjedzone :S

Acha zapomniałam dopisać, ze wczoraj zważyłam Nadię, jej waga to 9.050 g


ja nie bardzo wiem jak ugryźć technicznie te 2 dania no i Luska pewnie tyle nie ogarnie.Bo na mleku jest napisane 7 m-cy i powyżej 3x po 220 i czytam w poradniku zywienia z bobovity na schemacie: 4-5 posiłków dziennie,3x220 mleczny posiłek,zupa z glutenem, jarzynka z mięsem ,przecier owocowy to coś mi tu nie pasuje,albo się zapętliłam :S .Czy ktoś mi to wytłumaczy? :dry: :lol: Czytałam też,że mozna dac jeden posiłek , znaczy 1 danie bardziej konkretne. JAk wyglądają Wasze dzionki jesli chodzi o papu?
No to pięknie waży krolewna Nadulka ,tak jak Lenka teraz chyba coś koło tego :blink: :kiss: :kiss: .


[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #232452 przez gosia_ann
Ifka ja Zosi robię zupki dwa w jednym czyli warzywka i mięsko ;) dwóch dań chyba też bym nie ogarnęła.
Nasze posiłki chyba trochę się ustabilizowały godzinowo i na dzień dzisiejszy wygląda to mniej więcej tak:
7/8 I śniadanko mleko lub kaszka do picia
10/11 II śniadanko deserek własnej produkcji/ czasami chlebek z masełkiem i szyneczką
13.30/14.30 Obiadek własnej produkcji (czasami ze słoiczka)
17.30/18.30 gęsta kaszka lub kleik podawany łyżeczką
po kąpieli nic już jej nie daję, dopiero jak się obudzi to mleko (22/23)

Nadulka ładnie rośnie :) 10,5 kg Zosi to chyba trochę za dużo :( choć ja też byłam dużym dzieckiem i rodzinka też do chudzielców nie należy. 2 letnia córka mojego wujka ważyła 12 kg, a roczna córka kuzynki dokładnie tyle samo, teraz już ładnie chodzi i wysmuklała.

Muszę zeskanować zdjęcie jak byłam malutka żeby porównać z Zosią i wam pokazać ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu - 12 lata 6 miesiąc temu #232456 przez ifka
U nas też jedno danie,2w1.Jak jest to coś co lubi,to zjda całe 190 g i jak ma humor oczywiście :blink: .
Faktycznie udało Wam się unormować jedzonkowe godziny, super :) :kiss: :kiss: .
U nas tak to wygląda:
8.00 mleko z kaszką do picia
11.00 II sniadanie mleko z kaszką do picia ( bylo lyżeczką ale Lena coś obraziła na gotowe kaszki) :P
14.30-15.00 obiadek-własna produkcja
18.00-18.30 podwieczorek (jakiś deserek, najcześciej coś z jogurtem albo z mlekiem , bo Lena ma focha na same owoce :dry: a szkoda :( )
21-21.30 mleczko z kaszką glutenową do picia i lulu do rana (tyle o ile) zlaezy od nocki :S :)

Myślę,że 10,5 kg jest ok :) jesli pediatra nic nie mówi :) .
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Dzieki Gosiu :) :kiss: ,trochę się uspokoiłam z tą ilością posiłków :).A wczoraj spotkałam znajomą, jej córa jest starsza od Leny o tydz. Coś się zgadałyśmy o jedzeniu, ja mówie,że chce spróbowac jogurt naturalny a ona,ze daje jej już danonki. Widac kazdy ma inny system i inne zdanie na temat karmienia :blink: :) .


[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #232472 przez gosia_ann
Uważam, że dla dziecka 5 posiłków jest wskazane tym bardziej, że zdrowy schemat żywienia u dorosłego człowieka zakłada spożywanie właśnie 5 posiłków - mniej a częściej. skoro 3 posiłki dla dorosłego nie są tak do końca zdrowe to dla dziecka tym bardziej. No ale 7 posiłków to już przesada. No chyba że biszkopt na przegryzkę między posiłkami liczy się jako posiłek.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #232481 przez ifka
w zupełności się zgadzam z Tobą :) .
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu - 12 lata 6 miesiąc temu #232496 przez Monix
U nas schemat żywienia wygląda tak:
9;30 - 10;00 kaszka na mleku
12;50 - 13;00 I danie zupka
15 - 15;30 II danie obiadek
17 - deserek
19;30 kaszka na mleku

i to na tyle :P trochę mało tego mleka w diecie mojego dziecka, ale niestety butli z MM nie chce, a w cyckach już też nic nie ma :( no ale co zrobię ? dobrze, ze chociaż tę kaszkę zjada :S

Mój B. załamany. Biedny, pojechał z psem do Danii na wystawę psów i nic nie wygrał (tzn. pies nic nie wygrał :silly: ) A mówiłam mu nie jedź taki kawał, bo nic nie wygrasz (przeczucie miałam ) ale nie posłuchał jak zwykle i teraz ma :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #232554 przez ifka
Monix napisał:

U nas schemat żywienia wygląda tak:
9;30 - 10;00 kaszka na mleku
12;50 - 13;00 I danie zupka
15 - 15;30 II danie obiadek
17 - deserek
19;30 kaszka na mleku

i to na tyle :P trochę mało tego mleka w diecie mojego dziecka, ale niestety butli z MM nie chce, a w cyckach już też nic nie ma :( no ale co zrobię ? dobrze, ze chociaż tę kaszkę zjada :S

Mój B. załamany. Biedny, pojechał z psem do Dani na wystawę psów i nic nie wygrał (tzn. pies nic nie wygrał :silly: ) A mówiłam mu nie jedź taki kawał, bo nic nie wygrasz (przeczucie miałam ) ale nie posłuchał jak zwykle i teraz ma :P


Wiemy, wiemy,że Nadulka ma długie ząbki na mlesio :blink: jak moja Luśka na rybkę :silly: .Powiedz swojemu B,że przynajmniej się przejechał :silly: :lol: .Nastepnym razem niech słucha kobity :lol: :lol: :silly: .Lenka śpi :) .Praktykujemy 2 drzemki w ciągu dnia :blink: .


[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #232662 przez Ivy
Kubie ostatnio też coś zęby urosły na wszelkie mlesio poza jogurtem, za to smakosz kanapkowy z niego, że hoho :D

Nasz schemat to mniej więcej:

8.30-9.00 kasza na mlesiu ok. 180ml (ostatnie trzy dni to góra 50ml i plucie...)
10.30-11.00 kromka chlebka z szynką albo jakimś serkiem
13.00-14.00 obiadek ok.200 gram (jednodaniowy, ale konkretny, zupki zagęszczam ziemniaczkiem, a w każdy piątek jemy rybkę)
15.30-16.00 jogurt
17.00-17.30 owoc (banan lub jabłuszko w kawałkach do gryzienia, albo jakiś mus owocowy)
19.00-20.00 kasza na mlesiu ok. 250ml (ostatnie kilka dni kanapka, a później mleko na śpiocha)
W międzyczasie kika chrupków, lub ze dwa biszkopty.
Martwi mnie ten antymleczny nastrój i mam nadzieję, że szybko Buśkowi przejdzie.
Co do przypraw, jedyne danie, które dosalałam, to właśnie barszczyk, bo wybitnie nie podpasował Księciuniowi...
Udało mi się przed chwilą nagrać, jak wędruje środkiem przedpokoju, jutro spróbuję wstawić filmik :D .

Monix- tak jak mówi Ifka, przynajmniej chłopak wycieczkę zaliczył :) .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #232810 przez renata329
Dawid od kilku dni w ogole nie chce jesc tego co jadł zawsze ani kaszki,mleka i serkow,je mi teraz tylko butle przez sen to tak z 3 razy moze to przez ta angine bo oczywiscie znow mi sie rozchorował ,wczesniej jadł mi bardzo duzo ,tak z 5 posiłkow dziennie i raz w nocy a nawet dwa i wcale nie wazy tak duzo bo prawie 10kg .A co do danonkow to ja dawidowi tez daje,pytałam sie pediatry i ona powiedziała ze mozna je mu dawac ale tylko waniliowe albo bananowe bo te inne sa z owocami ktore moga uczlac.

[url=http://www.zapytajpolozna.pl] http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=17870 [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu - 12 lata 6 miesiąc temu #232908 przez motylek85
helloł;) ale się rozpisałyście kochane;)

co do karmienia to u nas to mniej więcej wygląda tak;)

8-8:30 śniadanko owsianka albo kaszka na gęsto oczywiście :dry:
12:30 obiadek (albo danie ze słoiczka albo paróweczka z kromka chlebka)
15:00 jakiś owoc zamiennie z rogalikiem sevendays(nieraz ten posiłek omijamy jak mały nie jest głodny)
17:00 jogurcik albo serek z owocem albo biszkoptami
19:30 biszkopty z mlekiem albo kaszka (wszystko na gęsto bo mały też nie chce mleka pić mi :( )

ja daję małemu serki i jogurciki ale nie typowe danonki bo zbankrutować idzie... zresztą po danonkach miał rzadszą kupkę. Smaki to oczywiście waniliowy ale ostatnio też brzoskwiniowy (truskawkowego np nie lubi). Z jogurtów to biszkoptowy smak. Lubi bardzo:D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #232968 przez renata329
NO WŁASNIE MUSZE KUPIC BISZKOPTY TO MOZE ZJE Z MLEKIEM

[url=http://www.zapytajpolozna.pl] http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=17870 [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #232997 przez Monix
Szkoda, że my nie mozemy jeść jogurtów, ani tym podobnych :( Zawsze to by była dodatkowa dawka wapnia...

Dziś moje dziecko nad ranem tak zgłodniało, ze na śpiku wypiło 75 ml mleka z butli. To juz coś ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl