BezpiecznaCiaza112023

Zostanę mamą w styczniu 2011 roku!

13 lata 5 miesiąc temu #41186 przez Kasiekk
ROsną te brzuchole w oczach :D faaaaaaaajnie. Ech ja mam probelm z tym guzem ciążowym ;/ i musze do porodu wytrzymac bo nic mi nei moga zrobić
tym bardziej że jestem na podtrzymaniu
;/



Piękne brzuszki!!!!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #41197 przez miskiewicz88
A ja od pt mam ciągle twardy brzuch...jutro idę do gin to jej o tym powiem...I powrocily mi nudności:(

Kasiekk co to za guz??

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=17013

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #41203 przez Kasiekk
miskiewicz88 a dziecko norlanie sie rusza? boli Cię coś ? zażywasz magnez? jak CI przeszkadza to możesz no-spę wziąć...


Co do guza :

znalzłam to w necie:

jest to zapalny przerost dziąseł powstający najczęściej z brodawki międzyzębowej.może pojawiać się także na języku,wargach,policzkach i bezzębnym wyrostku zębodołowym.występuje u 0,5%-5% kobiet w ciąży.pojawia się w połowie ciąży,nasila pod koniec i zanika po narodzinach dziecka.łatwo krwawi.zbudowany jest z tkanki łącznej pokrytej nabłonkiem wielowarstwowym płaskim.w jego skład wchodzą naczynia krwionośne z erytrocytami i angioblastami.wrasta w podłoże,jest ruchomy,niebolesny i odgraniczony.węzły chłonne są prawidłowe.
leczenie można przeprowadzić po I trymestrze ciąży lub poczekać do jej zakończenia.polega ono na chirurgicznym usunięciu guza z tkankami otaczającymi cięciem okalającym.po 7 dniach następuje zdjęcie szwów.
guz ciążowy powinien być różnicowany z guzem olbrzymiokomórkowym,który daje zmiany w kości i towarzyszy mu nadziąślak.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #41206 przez Monix
Kurcze współczuję... akurat musiałaś się znaleźć w tych 5 % :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #41209 przez miskiewicz88
Kasiekk mała normalnie sie rusza, biore nospe forte, magnezu nie...I podbrzusze mnie pobolewa...Położna mówi, ze musze chociaż jeszcze te 3 tygodnie wytrzymac...

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=17013

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #41232 przez Kasiekk
Absolutnie powinnas miec magnez dodatkowo pewnie gin CI zaleci...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #41245 przez gosia_ann
Kasiekk głowa do góry jakoś to przetrwasz, choć na pewno odczuwasz dyskomfort.

Mam nadzieję, że wszystkie donosimy ciążę!!! Kto musi niech się oszczędza, nie ma żartów, tym bardziej że do rozwiązania coraz bliżej!!!

Pewnie każda z nas bierze jakieś leki. Ja mam przepisane witaminy (feminatal n), żelazo (tardyferon), magnez i do tego na żylaki (cyclo 3 fort). Byle maleństwa dobrze się rozwijały!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #41246 przez karolinka
Cześć dziewczyny:)
Mam takie pytanko do was,czy glukozę robiłyście w 28 tyg ciąży?,ja oczywiście się zgapiłam i poszłam zrobić teraz w 30 tyg i zastanawiam się czy mogłam go zrobić w tym 30 tyg,skleroza nie boli ,wiem powinno się pilnować badań ale człowiek czasem zapomni.
Jutro będą wyniki,ale nie wiem czy będą wiarygodne.
Pozdrawiam:).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #41261 przez zlotoweczkavip
Karolinka wynik będzie jak najbardziej miarodajny. Test standardowo wykonuje się między 24 a 28 tygodniem ponieważ wtedy u większości może się objawić cukrzyca (choć z forum cukrowych mamuś wiem, że niektóre dziewczyny już w 15-20 tygodniu dowiedziały się o cukrzycy). Co prawda akurat to badanie lepiej zrobić jak najszybciej-im szybciej wykryje się cukrzycę tym szybciej można zacząć ją leczyć. Choć oczywiście życzę Tobie i każdej innej mamusi, żeby nie musiała się przejmować tą chorobą:)

Kasiekkja jak się dowiedziałam o cukrzycy to też się zastanawiałam, czemu akurat znalazłam się w tych kliku procentach (3-8% dziewczyn choruje na to ustrojstwo). Mam tylko nadzieję, że zarówno moja "cukierkowatość" jak i Twoja dolegliwość miną jak nasze Dzidzie już będą z nami:) Swoją drogą jak przeżyłaś tą krzywą cukrową jak byłaś w szpitalu?? Już bez takich "atrakcji" jak za pierwszym razem??

Miskiewicz88 dziwi mnie to, że nie bierzesz jeszcze magnezu... mój gin już dawno kazał mi łykać 4 tabletki dziennie choć nic mi nie było, no ale wiadomo co lekarz to inne prowadzenie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #41268 przez miskiewicz88
zlotoweczkavip wlasnie nie wiem dlaczego moja gin nie zalecila mi , zebym przyjmowala magnez...jutro mam wizyte to zapytam...

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=17013

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #41280 przez posejdonka
Hej,
moja corka bedzie miała Michalinka.

Jeżeli chodzi o moje parmetry przy urodzenu to wiem tylko, że ważyłam 3960kg






Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu - 13 lata 5 miesiąc temu #41283 przez miskiewicz88
Dopisujemy Michalinke:)Kolejna dziewczynka na naszej liscie:)

Anusia365 - Piotruś 01.01.2011r.
aslani - Jaś 02.01.2011
Miskiewicz88 - Marcelinka 05.01.2011r.
netka24 - (chyba) Miłoszek 05.01.2011r.
justi07 - Kacperek 05.01.2011r.
Aginia - Emma 05.01.2011r.
rodzynka – 05.01.2011r.
agania123- Natalka 06.01.2011r.
dagack- Marcelina 06.01.2011 r.
gosia_ann - Zosia 08.01.2011 r.
Kasiekk - Karolek 11.01.2011r.
Petronella - Kubuś 11.01.2011r.
Monix - Nadia 11.01.2011r.
Ivy - (chyba) Andrzejek 14.01.2011r
monisia1984 - Tomus 24.01.2011r
zlotoweczkavip - Wiktoria 27.01.2011r
Karolinka – 28.01.2011r.
posejdonka - Michalinka 28.01.2011r.
sunflower - Tytus 29.01.2011r.
eldcia- Bartuś 31.01.2011r.

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=17013

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #41300 przez Kasiekk
karolinka napisał:

Cześć dziewczyny:)
Mam takie pytanko do was,czy glukozę robiłyście w 28 tyg ciąży?,ja oczywiście się zgapiłam i poszłam zrobić teraz w 30 tyg i zastanawiam się czy mogłam go zrobić w tym 30 tyg,skleroza nie boli ,wiem powinno się pilnować badań ale człowiek czasem zapomni.
Jutro będą wyniki,ale nie wiem czy będą wiarygodne.
Pozdrawiam:).



Ja miałam robione 31 tygodniu także o nic sie nie martw :) do 32 tyg najpóźniej powinno sie zrobić...

Co do mojej krzywej to na szczęście dostałam kilka wskazówek :) i mogłam leżeć na kozetce także jakoś minęły mi te 2h :) i wykazało że nie mam cukrzycy :D

Ja myślałam że więcej procent lasek ma tą cukrzycę uwierz mi że na 3 osoby na sali tylko ja nie miałam cukrzycy... dlatego po tym jak się naoglądałam tych biednych dziewczyn na diecie niektórych ze strzykawką bleeeeeeee ;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #41336 przez zlotoweczkavip
No fakt nie jest to za fajne;/ Ale wiadomo, dla naszych szkrabów robimy wszystko, żeby tylko były zdrowe:)

Ja co prawda insuliny nie mam jeszcze, ale muszę 6 razy dziennie badać cukier i powiem wam, że się nie czaję w miejscach publicznych. Dziś byłam w galerii handlowej i mało mnie obchodziło czy ktoś się na mnie będzie dziwnie patrzył w damskiej toalecie jak sobie musiałam nakłuć palca.

co do tych 3% to chyba coś w tym jest- jak na razie na naszym styczniówkowym forum chyba tylko ja mam tą przypadłość. Choć fakt jak jestem u diabetologa to stasznei zawsze dużo jest kobiet.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #41369 przez sunflower
Witaj Posejdonka :)

Co do położnych to moja mi powiedziała, że opieka położnej należy sie od 26 tygodnia ciąży każdej przyszłej mamie ale mało, która przychodnia to respektuje.

Powiem wam, że martwi mnie to, że mój brzuszek jest nisko ale czekam do piątku na wizytę. I postanowiłam, że od piatku idę na L4 - mam już dość chodzenia do pracy. Chociaż u mnie oczekują, że do końca roku wytrzymam. Ale po mojej ostatniej rozmowie z prezesem o jakieś konkretniejszej umowie dla mnie z której nic nie wynikło :angry: stwerdziłam, że nie ma sensu się poświęcać. I już nie mogę się doczekać piątku......... W końcu zacznę robić jakieś zakupy bo ja oczywiście nic nie mam...

A co do witamin ja tylko biorę maturella prenatal (czy jakoś tak to się nazywa) i nic więcej), mam trochę mało żelaza ale ponoć w tych witaminach jest lepiej przyswajalne i nie musze brać osobno. I ostatnimi czasy mam niskie cisnienie 100/60 ale chyba taka moja uroda.

Kasiekk i zlotoweczkavip naszczęście jak później się spojrzy na nasze maluszki to nikt nie będzie pamiętał o żadnych dolegliwościach ciążowych :) .

Miłego dnia brzuszki :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl