BezpiecznaCiaza112023

zostanę mamą w maju 2011 roku :)

12 lata 10 miesiąc temu #140346 przez aniamaj133
bombel779 zgadzam się z Tobą, dlatego właśnie też myję Zuzie każdego dnia. U nas niestety jest to jeszcze oparte na strasznym płaczu, mam nadzieję, że z czasem polubi wode :laugh:
A z wietrzeniem spróbujemy jeszcze dziś, dzięki za rade!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #140385 przez Agusiak
ja na początku kąpałam co dwa dni, ale teraz także zaczęłam kapać codziennie. Przy takich temperaturach taka kąpiel jest jak zbawienie dla maluszka i nawet lepiej śpi jak jest taka odświeżona. Faktycznie teorie są różne, ale jak napisała bombel779 dzieciaczki też się pocą. Oczywiście zdarza mi się, że zrobię Paulince dzień dziecka, bo albo ja padam i nie mam sił jej wykąpać, albo ona smacznie śpi po całym dniu niespania. Teraz nie wiem czy ją kapać przy tym katarku, oczyszczamy nosek i jest go dosyć sporo a mała aż chlipi. Paulinka ogólnie bardzo lubi być w wodzie a czasem płacze jak się wyciąga :)

aniamaj133 ja używam pieluszek DADA z biedronki i póki co (odpukać)nic się nie dzieje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #140390 przez bombel779
Ja przy katarze kąpałabym normalnie -okna wszystkie pozamykane,temp.odpowiednia...czemu nie? ;)
Teraz też przerzuciliśmy się na Dada i jestem zadowolona ;)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #140399 przez Agusiak
też właśnie mimo wszystko skłaniam się do kąpieli, więc chyba tak właśnie zrobię :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #140626 przez aniamaj133
My na samym początku używaliśmy pieluszek Gaga z Tesco i małej nic nie było. Teraz dostałam od koleżanki dużą paczkę babydream z Rossmana i po nich wystąpiło odpażenie;/
W zapasie w domu miałam jeszcze właśnie Dada i od razu jej zmkieniłam. Zobaczymy jak jej skórka na nie zareaguje :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #140680 przez Agusiak
kurcze my właśnie dostaliśmy te babydream z rossmana od teściowej i teraz nie wiem czy ich użyć :unsure:
Od początku ich nie chciałam bo używam tych dada i jak na razie jest w porządku, ale ona się na te babydream uparła. Najpierw przyniosła mi jakieś próbki, których nawet nie użyłąm a teraz przyniosła te Rossmanowskie i to jeszcze w rozmiarze 3 a my nadal jedynek używany. A wszystko dlatego, że synek mojej szwagierki je używał i było super to nam też musiała je kopić zamiast spytać jakich używamy i kupić nam takie. W ogóle jak słyszę gadki w stylu : bo Adaś (syn szwagierki) używa tego czy tamtego, pije z takich a nie innych butelek, to ciśnienie mi się podnosi. Co mnie to obchodzi :angry:

aniamaj133 powodzenia w walce z odparzeniami :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #140692 przez Agusiak
a to moja Paulinka :)

Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #140695 przez Agusiak
i jeszcze jedno
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu - 12 lata 10 miesiąc temu #140743 przez EMI 2011
Cześć Mamusie

Dawno się nie odzywałam, ale cały czas brakuje mi czasu.

Emilka skończyła już 3 tygodnie. Byliśmy u pediatry, waży 4 kg- mój słodki ciężarek :)
Poza tym wszystko ok, cały czas jest przy cycku, czasami mam tego dosyć bo nie jestem w stanie nic zrobić. Nawet spokojnie zjeść. Budzi się w nocy co 3 godzinki na amciu, a w dzień potrafi spać 4-5. Muszę spróbować ją jakoś przestawić. W między czasie się pakuję bo do końca czerwca musimy się wyprowadzić z mieszkania, które wynajmujemy bo kobieta je sprzedała- świetna wiadomość nam zaserwowała w dzień dziecka. Na razie idziemy mieszkać do mojej mamy a co potem to nie mam pojęcia bo ceny powalają. Perspektywa pakowania tych wszystkich rzeczy mnie dobija.

My wybraliśmy szczepionki skojarzone, obowiązkowo rotawirusy i pneumo. Pierwsze szczepienie 18 lipca.

Emilka też ma potówki, więc ubieram ją lżej i powolutku znikają. Na odparzenie pupci kazali stosować mi tormentiol- 2 dni i po odparzeniu. A przy każdej zmianie pieluszki stosujemy linomag bobo a+e- super kremik.


Gratuję wszystkim mamusią Kochanych dzieciaczków :)

Piszę szybko korzystając z chwili przy kawie :) Trzymajcie się ciepło

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #140744 przez EMI 2011
Zapomniałam dodać, że mamy straszne kolki. Masakra nawet niemiecki sab simplex nie pomaga :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu - 12 lata 10 miesiąc temu #140747 przez EMI 2011
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #140751 przez martela89
EMI 2011 napisał:

Zapomniałam dodać, że mamy straszne kolki. Masakra nawet niemiecki sab simplex nie pomaga :(


U nas też nie pomagał :(
Tylko herbatka plantex duo i czopki robione na zamówienie z papaweryną i luminalem .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #140753 przez martela89
Agusiak napisał:

ja na początku kąpałam co dwa dni, ale teraz także zaczęłam kapać codziennie. Przy takich temperaturach taka kąpiel jest jak zbawienie dla maluszka i nawet lepiej śpi jak jest taka odświeżona. Faktycznie teorie są różne, ale jak napisała bombel779 dzieciaczki też się pocą. Oczywiście zdarza mi się, że zrobię Paulince dzień dziecka, bo albo ja padam i nie mam sił jej wykąpać, albo ona smacznie śpi po całym dniu niespania. Teraz nie wiem czy ją kapać przy tym katarku, oczyszczamy nosek i jest go dosyć sporo a mała aż chlipi. Paulinka ogólnie bardzo lubi być w wodzie a czasem płacze jak się wyciąga :)

aniamaj133 ja używam pieluszek DADA z biedronki i póki co (odpukać)nic się nie dzieje.


Katar to nic złego spokojnie można kąpać,ja nawet dostałam od lekarza zezwolenia pójścia na basen jak małą miała katar :)
Moja ma 10 mc i tylko raz miała przerwę jedno dniową w kąpieli,a tak to codziennie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #140940 przez Agusiak
zrzuciłam fotki z aparatu na komputer to prezentuję ;)

Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #140942 przez Agusiak
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl