BezpiecznaCiaza112023

zostanę mamą w maju 2011 roku :)

12 lata 11 miesiąc temu #126417 przez aniamaj133
Wszystkie bóle ustały - znowu czuję się dobrze :)
Miałam dziś sporo gości, dobrze, że tak wysprzątałam rano mieszkanie heh :silly:
Za chwilkę kładziemy się spać - zmęczona jestem po całym dniu intensywnej pracy w domu.
Dziękuje za słowa wsparcie :kiss:
Do jutra!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #126477 przez SISUNIA88
Iza GRATULACJE!!! pozazdrościć porodu bo z tego co pisałaś to warunki i opiekę miałaś super..ja niestety mam inne doświadczenia... a o olejku nie słyszałam a szkoda bo może i ja bym unikneła nacięcia....pozdrawiam dziewczyny!! trzymajcie się dzielnie!!

"Poczęcie dziecka to cud, przed którym człowiek milknie, chyli czoło i klęka"




Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #126508 przez Morgana81
Cześć dziewczyny!

Po wczorajszym spacerku nic się nie zmieniło, okien nie umyję bo pogoda pod psem ;/
ale zamierzamy się wybrać na spacerek do lasu - może nam nie doleje a po długim marszu powinno się coś zacząć dziać.

Zresztą mam już dość siedzenia w domu... najchętniej w góry bym poszła ale moglibyśmy nie zdążyć dojechać z powrotem no i trochę ciężko pod górkę :lol:
ale niebawem pójdziemy z młodym
tylko niech nie każe na siebie czekać za długo

Ania jak się dziś czujesz?

Co do olejku i nacinania - przy pierwszym dziecku nawet nie wiedziałam że nacinają i że można się nie zgodzić (internet to jednak kopalnia wiedzy), zresztą może i lepiej bo przy gabarytach córci to bez nacięcia bym strasznie popękała albo bym się męczyła nie 20 minut a 20 godzin, tak skończyło się na bezbolesnym nacięciu - bez znieczulenia a nic a nic nie czułam, kilku szwach i złamanym obojczyku dzidzi
Teraz jak się okaże że też bąbelek jest spory nawet nie będę się zastanawiać i zgadzam się na nacięcie jeśli będzie to konieczne - naprawdę nie boli i szybko się goi.

Moja kuzynka rodziła też w tym samym czasie co ja wtedy ale w prywatnej klinice zachwalali bez bólowo bez stresowo bez nacięć no i co ? popękała tak strasznie że miała przetokę z pochwy do odbytu brrrr szyli ją kilka godzin, poród był tak długi ze i matka i dziecko nie miały już sił był próżniociąg i niedotlenienie - a wszystko przez to że nie nacięli tylko dopiero jak samo pękło to dzidzia mogła wyjść - ale trwało to za długo

Nie mówię że cięcie powinno być obligatoryjne i że każdy musi je mieć - zależy od rozciągliwości tkanek i wielkości dziecka - ale kiedy sytuacja tego wymaga to ja bym się nie spierała.

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=23959http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=23961 [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #126519 przez bombel779
Morgana81 napisał:

Co do olejku i nacinania - przy pierwszym dziecku nawet nie wiedziałam że nacinają i że można się nie zgodzić (internet to jednak kopalnia wiedzy), zresztą może i lepiej bo przy gabarytach córci to bez nacięcia bym strasznie popękała albo bym się męczyła nie 20 minut a 20 godzin, tak skończyło się na bezbolesnym nacięciu - bez znieczulenia a nic a nic nie czułam, kilku szwach i złamanym obojczyku dzidzi
Teraz jak się okaże że też bąbelek jest spory nawet nie będę się zastanawiać i zgadzam się na nacięcie jeśli będzie to konieczne - naprawdę nie boli i szybko się goi.

Mój synuś też był duży i musieli mnie naciąć bo nie umiałam go wypchnąć (parłam przeszło 1h ) i nacinanie niestety czułam i było bolesne :(
Co do "wychodzenia" dziecka to ja uważam że najgorsza jest właśnie główka :) Myślałam że nigdy się nie przeciśnie :S a jak w końcu wyszła,to cała reszta poszła już migiem :) i chyba nawet bezboleśnie ;)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #126529 przez Morgana81
Widzisz Bombel - co poród to zupełnie inna historia Twój synek był podobnie duży jak moja a najgorsze były barki, ani główka ani ramiona jakoś szczególnego bólu nie sprawiły - tyle że bardzo męczące to było i już siły po prostu nie miałam/

Wychodzi że młoda była szeroka w barach :lol:

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=23959http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=23961 [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #126572 przez aniamaj133
Hej Dziewczynki!
Pogoda dziś taka, że nawet wstawać za bardzo mi się nie chciało. Podejrzewam, że gdyby nie potrzeba skorzystania z toalety poleżałabym jeszcze dłużej ;)
Czuję się tak samo jak i wczoraj wieczorem, żadnych bóli, objawów itp... Jak nic się nie wydarzy to w poniedziałek rano jadę do szpitala na wywołanie porodu :dry:
Zastanawiam się jak długo będą mnie tam męczyć, po jakim czasie co mi podadzą itp.
Co do nacięcia krocza - nie wypowiadam się, ponieważ nie mam absolutnie żadnego doświadczenia:) Uważam tyle, że jeśli miałabym popękać to już wole by mnie nacięto. :huh:

Zupełnie pozapominałam, czego mam unikać karmiąca mama, muszę poszukać listy i wybrać się z mężem na zakupy, żeby zaopatrzyć mu lodówke na czas naszego pobytu w szpitalu i by po przyjściu z niego mieć najważniejsze produkty pod ręką. Poza tym planuje ugotować mu parę obiadów na te dni :)

Miłego dnia Mamuśki!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #126653 przez EMI 2011
Dziękuje dziewczyny :)

A to mój Skarbuś
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #126657 przez Gosia_Krupa
Jak słodko śpi :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #126665 przez EMI 2011
Opisałam cały mój pobyt w szpitalu i się skasowało :(

Teraz Emilka wzywa, jak dam radę to napiszę.

Pozdrawiam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #126854 przez aniamaj133
Witajcie!

Byłam dziś na KTG - zapis prawidłowy, w poniedziałek mam się zgłosić do szpitala.
Boję się :dry:

Ogólnie dziś bardzo leniwy dzień, moja Zuzia też to chyba odczuwa, bo większość czasu przesypia.
Już nie umiemy doczekać się narodzin małej.

EMI- śliczna Twoja córeczka!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #126954 przez izacoolhawik
Hej!
Olejek do miejsc intymnych
Firma Weleda kosztuje około 90zł, kupiłam przez pieluszkarnia.pl
W aptece nikt o czym takim nie slyszal i kazdy robil wielkie oczy
Uzywasz olejku 2-3 razy w tygodniu i kazdy masaz powinien trwac okolo 10 min.
Polecam!!!
Pozdrawiam goraco

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #126960 przez aniamaj133
Cześć Dziewczynki!

U mnie na olejek to już zdecydowanie za późno, szkoda, że wcześniej o nim nie słyszałam.

Cieszę się ostatnim dniem w domku, jutro rano mąż zawozi mnie do szpitala.
Trzeba dobrze wykorzystać i miło spędzić ten dzień :)

Morgana co u Ciebie? Coś podejrzanie milczysz ;)

Miłego dnia!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #126965 przez ilona
Witam Was dziewczyny :)
Ile Was jeszcze zostało w dwupaku? Macie mało czasu maj się kończy :laugh:

Śliczne macie kruszynki, wszystkie bez wyjątku! Tylko całować :kiss:

Mam pytanko czy Agnieszka_84 dawała zdjęcie swojego synka? Jeśli tak to coś mi umknęło :) a chciałam zobaczyć malutkiego Wiktorka, bo ja tez urodziłam Wiktora 12 maja tylko że w zeszłym roku :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #126981 przez Morgana81
Cześć dziewczyny!

Jeszcze jestem w dwupaku ;/

Ania - trzymam za Ciebie kciuki i powodzenia, dziś pogoda lepsza może wybierz się na spacerek?
My wczoraj zrobiliśmy 10 km po lesie do tego jeszcze spacer po IKEA :s
wieczorem miałam skurcze co 15 minut potem co 10 ... ale po 3 godzinach ustały i o 1 w nocy poszłam spać buuu ;(

dziś znowu idziemy na spacerek :) i się nie damy

Ilona - z tego co wiem to tylko ja i Ania zostałyśmy jeszcze w dwupaku - ale Ania jutro idzie do szpitala

Odezwę się po spacerku - chyba że już nie zdążę ;)

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=23959http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=23961 [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #127207 przez aniamaj133
Wszystko już gotowe.
Nie mogę doczekać się mojej Zuzi, ale z drugiej strony obleciał mnie jakiś wewnętrzny strach przed tym co mnie czeka. Z kolejnym dzieckiem będzie prościej :laugh:

Morgana- życzę Ci wszystkiego dobrego, obiecuję odezwać się po powrocie do domku i opisać wszystko! Tobie życzę błyskawicznego porodu, podobno przy drugim dziecku jest lepiej i szybciej, oby ta teoria sprawdziła się w Twoim przypadku!

Trzymajcie się dziewczynki! Do następnego razu :kiss: :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl