BezpiecznaCiaza112023

zostanę mamą w maju 2011 roku :)

12 lata 11 miesiąc temu #139911 przez aniamaj133
Hej Mamusie!
Cicho tu bez Was...
Zmęczone?
Ja wczoraj praktycznie nie miałam czasu skoczyć pod prysznic :dry: Zuzia zasnęła ok północy a o tej porze to mnie się już bardzo nie chciało, ale co mus to mus.
Mojej Małej odpadł już kikucik:)
Niestety zauważyłam u niej potówki :dry: nie wiem za bardzo co z nimi robić?

Czy Wasze maluszki też tak bardzo lubią się kąpać? Zuzia strasznie wtedy płacze, ciekawe kiedy jej to minie ;)

Ściskamy!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #139947 przez bombel779
Aniu a gdzie Zuzia ma te potówki??


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #140027 przez Anja
Witajcie!

Gratuluję wszystkim majowym mamusiom! Mój Patryczek urodził się 30.05 ale miałam termin na 10.06 :laugh:
Więc nie obraźcie się ale zostanę w czerwcówkach, bo już goszczę tam od 7 miesięcy! :laugh:

Mój mały też miał potówki na nóżkach więc kładłam go w samych bodzoiakach, bez skarpet pod cienkim kocykiem :laugh: 3 dni i po wszystkim!


Pozdrawiam !

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #140057 przez Agusiak
aniamaj133 no ja też zauważyłam że coraz puściej na naszym forum :(

Ja owszem jestem zmęczona,ale nie jest źle. Moja Paulinka teraz w dzień praktycznie w ogóle nie śpi i mam mało czasu dla siebie.
Dziewczyny a kiedy dzieciaczki przesypiają nocki albo przynajmniej kiedy zaczynają nieco dłużej spać?


Anja również gratulujemy, rozumiem, że zostajesz w czerwcówkach bo jesteś z nimi związana ale i tak jesteś majówką :P ;)

Miłego dnia mamusie :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #140065 przez bombel779
Agusiak mój maluszek już dłuższego zasypia między 20 a 21 i budzi się między 5 a 6 na karmienie i znowu zasypia :) ostatnio potrafi pospać do 9 :D
Ale on od początku ładnie sypia,wcześniej na pierwsze karmienie budził się między 2 a 3 i później na drugie koło 6 ;)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #140140 przez Agusiak
bombel779 a Twój maluszek to już ze 3 miesiące ma tak?
No moja ma teraz dokładnie tak, że budzi się na pierwsze karmienie ok 2-3 a na drugie ok 5-6, ale ja karmię butlą i muszę być w gotowości zanim zacznie się "alarm" ;) Najgorzej jak prześpi godzinę karmienia i wcześniej przygotowana woda już wystygnie, lub gdy wcześniej jest głodna a ja jeszcze nie gotowa z butlą, wtedy jest maraton: gotowanie, studzenie, wstrząsanie i wreszcie podanie ;) Ale wówczas odbywa się to już przeważnie z wielkim krzykiem w tle :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #140144 przez Agusiak
aha, a czy orientujecie się może czy taki chlipiący katarek jest normalny u malucha czy raczej trzeba wybrać się do lekarza? W środę mamy pierwsze szczepienie i obawiam się, że przez ten katarek może się ono odwlec w czasie. Używam roztworu soli fizjologicznej do noska i gruchy, ale średnio wyciąga katarek, mam też aspiratorem MARIMEM, ale albo ja nie umiem tego robić, albo on nie zasysa w ogóle nic... :dry: :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu - 12 lata 11 miesiąc temu #140179 przez bombel779
Agusiak mój maluszek 3dni temu skończył 3mies. ;) i całe noce przesypia od dobrych kilku tyg. -nie kojarzę ile dokładnie.
A Ty jak karmisz butlą to może zainwestuj w podgrzewacz?Na allegro jest pełno tego.Kiedyś ogląałam fajny z wymienną wtyczką do auta,za 50zł :) Wsadzisz butlę z wodą (bo nie wiem czy mleko tak może stać) ustawisz sobie temp. jaka Ci odpowiada i masz ciepłą wodę całą noc, gotową do przygotowania mleka ;)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #140255 przez Agusiak
bombel779 mam podgrzewacz z Aventu, ale korzystam z niego głównie w nocy :) rzeczywiście trzymam w nim butlę z przegotowaną wcześniej wodą i mi się grzeje, a potem dosypuję do niej mleczko i gotowe :) ale najlepiej jak bym miała dwa, bo ten jest ciągle na górze w sypialni, a ja w ciągu dnia przeważnie jestem na dole i musiałabym z nim latać po całym domu :) ale jakoś dajemy radę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #140259 przez bombel779
No tak :) Ale w ciągu dnia jest jednak trochę inaczej :) Najgorzej jest w nocy,kiedy człowiekowi chce się spać,ledwo na oczy widzi,a musi podgrzewać i przygotowywać dziecku flachę ;) Ja bym podgrzewacza używała w zasadzie tylko w nocy,a w dzień jak i tak jestem na nogach,to co za problem iść do kuchni i zrobić papu.. ;)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #140263 przez Agusiak
jasne i ja tak właśnie robię, ale czasem dziecku chce się jeść o różnych porach, częściej lub rzadziej niż co 3 godziny i wtedy jest klops jak mała się rozryczy a tu woda jest albo jeszcze zbyt wrząca i szybko trzeba studzić, albo już zimna i zaś podgrzewać, to jednak chwilę trwa a dziecko się denerwuje i zanosi płaczem. Z cycem jest prościej, zawsze gotowe na czas i nie trzeba się spinać pilnowaniem godzin ;) Chce to je i tyle :)
Ale wszystko jest do opanowania i robienie butli na czas także opanujemy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #140268 przez bombel779
Agusiak napisał:

Ale wszystko jest do opanowania i robienie butli na czas także opanujemy :)

Pewnie,że tak!! ;)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #140289 przez Gosia_Krupa
Agusiak,my kupiliśmy podgrzewacz za chyba 23zł i jest rewelacyjny. Myślę,że nie odbiega bardzo od Aventa. W końcu grzeje dobrze :) Zawsze myślałam,że to drogi wydatek a tu niespodzianka. Także w czasie gdy ja daję małej cyca,mąż robi mleczko (tak jak Ty wodę mam cały czas w podgrzewaczu) i jakoś dajemy sobie radę. A w dzień włączam podgrzewacz mniej więcej na pół godziny przed "planowanym" karmieniem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #140305 przez aniamaj133
:) Ja też ostatnio zastanawiałam się kiedy moja dzidzia zacznie przesypiać więcej godzin w nocy :silly: To pewnie dlatego, że jesteśmy zmęczone i brakuje nam snu, a w ciągu dnia zawsze jest coś do zrobienia i nie ma kiedy uciąć sobie krótką drzemkę.
Zuzia najdłużej spała mi 6 godzin. To było coś, a ja od razu lepiej się czułam następnego dnia.
W ciągu dnia spi średnio dwie godzinki i karmienie plus przerwa, czyli gdzieś tak po dwóch godzinach znowu zasypia na kolejne dwie. Na szczęście w nocy te przerwy są krótsze, naje się i zasypia. Karmię ją wtedy na leżąco i często razem zaśniemy w łóżku, choć na pewno bezpieczniej jest gdy jest w swoim łóżeczku.
Męża już też wyrzuciłam do pokoju obok, musi mieć siły do pracy, a nie chodzić pół przytomnym imarudzić :angry:

Moja córcia urodziła się 1.06, a ja też mimo to pozostałam tam gdzie mi dobrze ;)

Niestety mamy już pierwsze odparzenia na pupci. Położna stwierdziła, że to prawdopodobnie przyczyna zmiany pieluszek :angry: Cały czas używam też Nivea przeciw odparzeniom, mam nadzieję, że nie będą jej zbytnio dokuczać i szybko znikną, a my zmienimy pieluchy :)

Potówki powoli znikają. Pojawiły się na wewnętrznej stronie dłoni. Nic z tym nie robiłam, poza lżejszym ubiorem. Pewnie na spacerze ją przegrzałam. Jednak przewrażliwiona ze mnie mamusia i cały czas bałam się, że ją przewieje lub zmarznie :dry:

3majcie się, miłego wieczorku. Przyjemnych kąpieli maluszków.
Myjecie je codziennie? Bo wiem, że praktyki są różne ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu - 12 lata 11 miesiąc temu #140316 przez bombel779
aniamaj133 napisał:

Potówki powoli znikają. Pojawiły się na wewnętrznej stronie dłoni. Nic z tym nie robiłam, poza lżejszym ubiorem. Pewnie na spacerze ją przegrzałam. Jednak przewrażliwiona ze mnie mamusia i cały czas bałam się, że ją przewieje lub zmarznie :dry:

Anula pamiętaj że dzidzia to taki sam człowiek jak Ty,tylko troszkę mniejszy ;) Jak Tobie jest ciepło to małej zapewne też ;)
Na podwórku,nasze dzieciaczki jeszcze nie biegają,ale za to w gondoli są chronione np. przed wiatrem ;) I jak są takie upalne dni,to w tych wózkach dzieciaczki mają gorzej od nas..
Co do pupci,to ja wietrzę swojemu Jasiowi tak często jak to jest możliwe. Przy każdej zmianie pieluszki trzymam go powiedzmy 10,15min bez pampersa. Albo jak jest tak bardzo ciepło,to rozkładam na łóżku podkład (taki jak miałam w szpitalu) i kładę Jasia z gołą pupą.Leży tak długo aż mu się znudzi ;) I powiem Ci że jak narazie nic nam się nie działo :)

aniamaj133 napisał:

Przyjemnych kąpieli maluszków.
Myjecie je codziennie? Bo wiem, że praktyki są różne ;)

Ja kąpię codziennie po 1sze dlatego że dzieciątka też się pocą przy takich temp. :) po 2gie uważam to za pewien rytm dnia,wyznacznik zbliżającego się snu ;) a po 3cie mój Jasiulek uwielbia się ciapkać :) :D


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl