BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2013

10 lata 10 miesiąc temu #699128 przez Domiś91
Tymek też lubi zasypiać na rękach :) Albo na spacerku - Wtedy jest w 7dmym niebie i spi nawet 3-4 godzinki :)
Smoczek chwile musze mu przytrzymac, jak sie zassie to siedzi mu w buzince, a jak go nie chce to go wypluwa i nie placze bez niego :)
M-BRAVA piszesz ze laska ze mnie, a widzialam twoje fotki z chrzcin Magdalenki (na facebooku) i normalnie nie widac zebys rodziła dwa miesiace temu!! Śliczną tą sukienke masz i wogóle cała ładna jesteś!! :D Wszystkie majówki to SEXY MAMUŚKI :D

Joasia, moja dieta przy skazie białkowej to np. na śniadanie chleb/bulka z pasztetem lub z szynką (bez masła, czy margaryny), lub parówki. Na obiad z zup mogę tylko te nie zabielane śmietaną, czyli..hmm...rosół :) drugie danie wszystko co można w diecie laktacyjnej, byle bez nabiału, ziemniaczki lub ryż, co jakiś czas makaron, nawet smazone jem i małemu nic nie jest.. Zalezy co kto lubi, ja jestem "francuskim pieskiem" najchętniej to bym jadła tylko ser żółty, jajecznice i zupe mleczną, a tu taka zmiana...czego sie nie robi dla dziecka!

moniaaak, ja jakis tydzien temu zauważyłam troszke krwi na bieliźnie, ale bardzo mało, dzien wcześniej czułam się jak przed okresem (czyt. wszystko mnie irytowało i ciągle bym jadła) ale pozniej ani krwi, ani objawow miesiączki nie mialam. Więc nie wiem co to było!
Teraz co jaakiś czas mnie zaboli brzuch, ale to pewnie jeszcze sie kurczy to co się ma skurczyć. Muszę iśc do ginka się zbadac :)

Co do odbijania, to ja Tymka mało co odbijam, bo jak zje i go trzymam do odbicia to nawet po pol godziny nic, wiec moze nie polyka powietrza?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #699161 przez pauluska
Dziewczyny smarujecie jakimś filtrem na spacery ? Jak tak to jakim ? I zauważyłam że Iga ma suchą skórę macie jakiś balsam do polecenia ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #699199 przez tweety
u nas kolka na calego. maly sie strasznie meczy az nie moge patrzec. czekam na butelke dr bawns ale zla jestem bo zamowilam w srode ieczorm specjalne aby byla juz na dzis tu kupa. dopiero po weekendzie. a malyna avencie lyka powietrze i cmoka wiec moze i butelka nam poteguje problemy. nie wiem sama.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #699209 przez moniaaak
Wrócę jeszcze do tego "schynięcia" o którym pisałam wczoraj.
Wielokrotnie słyszałam, że dziecku może się to przytrafić jak jest źle noszone i główka mu za bardzo do tyłu poleci. Jest to przeskoczenie jakichś kości w kręgosłupie szyjnym. Choć podobno lekarze nie uznają tego.
A leczy się to przez masaże, które wykonują tzw babki, znaczy jakieś starsze panie, które podobno się na tym znają.
Można to sprawdzić kładąc dziecko na plecach i spróbować dotknąć prawym łokciem lewego kolana i odwrotnie, Oba powinny dostawać(to akurat znalazłam w necie). Dziś próbowałam sprawdzić u Kacpra i faktycznie jednego łokcia mi się nie udało dociągnąć.

Pauluska Kapcerek też miał bardzo suchą skórę, ale teraz po każdej kąpieli smaruję go oliwką i problem zniknął. A on to uwielbia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #699222 przez Olka!
ja kupiłam balsam ziajka ale w jakiejś "dzieciowej" gazecie przeczytała, że takiego maluszka nie powinno się smarować kremem z filtrem i teraz cała głupia jestem co robić!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #699237 przez marynarka
Matylda przeszła dzisiaj samą siebie... Spałą w ciągu dnia 3,5 h w ogrodzie w wózku. O 14:30 wstała i do 21 nie spała w ogóle. Płacz i nie wiadomo o co chodzi :( tak mi Jej było szkoda... Boję się, że Ją coś boli :( może uszko, bo czasami nam się zamoczy podczas kąpieli, może brzuszek... Ja nie potrafię rozgryźć o co chodzi... :dry: Może to kolka...?

tweety też czekam na te butelki i też będą w poniedziałek. Dodatkowo mają rurki windi przyjechać, to jak coś to będę miała czym walczyć. To mnie trochę pociesza :unsure:

Dziewczyny napiszcie jak robicie masaż brzuszka...? Bo ja nie mogę robić tego z bloga położnej, bo nam pępowina nie odpadła i ja nie za bardzo wiem jak to zrobić. Robię od 6 do 6 wg wskazówek zegara czy jakoś inaczej???

Chciałam Was uczulić na kręcz szyi u niemowląt. Nasza niuńka ma stwierdzony, potwierdzony podczas USG. Jak byliśmy na bioderkach to się zapytaliśmy lekarza czy to normalne, że mała przechyla głowę w jedną stronę, że w jedną wygląda jakby było Jej łatwiej przekręcać. I lekarz zbadał i wyczuł na mięsniu obojczykowo sutkowo mostkowym takie zgrubienie, jakby kulkę. No i musimy to masować i ćwiczyć szyję, bo jak się nie cofnie to może nas czekać operacja :huh: Miejmy nadzieję, że damy radę jej zapobiec...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #699241 przez tysiiiak
pauluska na suchą skórkę polecam parafinę :) posmarować po kąpieli na wilgotną skóre :) działa cuda :)
a co do kremu z filtrem to ja mam DAX dla dzieci i niemowląt... czasem nóżki posmaruje jak jest mega słońce a Kubula co chwile odkopuje się z pieluszki :P

Moooniak ja okresu jeszcze nie mam a niekiedy boli mnie brzuch jakbym miala zaraz dostac :dry:

Kurcze Kuba ma w wewnętrznej stronie górnej wargi takie czerwone poranione plamki :( niewiem co to i od czego :( nie zauważyłam żeby go to bolało :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #699250 przez moniaaak
marynarka a na to się nie mówi inaczej asymetria? Podobno dzieci często trzymają głowę na jedną stronę( najczęściej w tę na którą były ułożone w brzuchu), dlatego trzeba zmieniać mu strony.

Ja kupiłam Ziajkę dla dzieci z filtre 30, a do buzi AA z filtrem 50. Buzi jeszcze nie smarowałam,ale jak są upały to smaruję Ziajką rączki i nóżki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #699320 przez marynarka
moniaaakNie wiem. Nam ortopeda powiedział, że to kręcz szyi, ale może dlatego że malutka ma bardzo pogrubiony ten mięsień i nie potrafi przechylić głowy na tą poprawną stronę tak dobrze jak na drugą. Widać, że nie dociąga głowy do podłoża tylko tak jakby trzyma w powietrzu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #699332 przez joasia10015
tysiiiak niestety to nie mleczko wyschniete na tym uszku :( Starłam to ,ale naszło na nowo ...to taki wyglądało jak ciemieniucha -ale tylko na uszku...i tak nagle by sie pojawiła?
Wykąpałam go w krochmalu - i wieczorem juz tego nie widziałam -zobacze jutro :dry:
Aaaa no i koleżanko uspokoiła mnie że to nie skaza (raczej ) bo przy skazie dziecko ma czerwone,łuszczące sie i ,,świecące,,policzki ...a Miki tego nie ma -poprostu ma chrostki-czasem bardziej czasem mniej widoczne :unsure:
Jak pójde na szczepienie to sie wszystkiego dowiem -mam nadzieje :huh:

Jesli chodzi o miesiączkę to nie mam -choc do tej pory moja macica sie czyści i musze nosic wkładki,albo podpaski bo bywa że wiecej poleci a bywa że wcale :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #699361 przez munnecabrava
Któraś pisała o tym krwawieniu, ja się pewnie powtórzę ale uważajcie na to.... Póki nie ma gorączki to nawet jak do szpitala się wam trafi to 1 max 2 dni :) Zabieg nic nie boli, o zabiegu też nie. robiony jest pod delikatną narkozą.

Joasia a to normalne że tak dlugo się oczyszczasz ? Przy pierwszej ciąży tż tak miałaś??

Domiś :) Dzięki :)troche mi samoocena po ciąży zmalała, bo i biodra mi sie większe zrobiły i na brzuszku mam oponkę.... i cycki dziołchy wam się też tak obniżyły...??? Mnie w ciąy z C miseczka podskoczyła do E.... A rozmiar po ciąży z 34 do 38 ;/;/ mimo żena plusie mam 3/4 kkg. JA jestem leniwa więc ćwiczeenia słabo :P Pozatym uważam że spacery i wnoszenie wózka :P wystaczy. Więc kupię sobie jaką herbatkę albo najlepiej cały zielnik :p KIedyś schudłam na tym 11 kg :)

Ehhh kolejna noc ciężka bo mała się błyskawic bała ... aż sie przestraszyłam bo na śpiący machała rączkami.


A ja się czymś zatrułam .... tak mnie brzuch boli....


Dzisiaj oglądamy dwa mieszkania :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #699396 przez Domiś91
m-brava powodzenia!! Trzymam kciuki zebyscie wkoncu jakies wybrali w zgodzie :*

Dziewczynki trafilam na ten artykuł i wyłam jak bóbr.

www.fronda.pl/a/niesamowita-historia-nas...e-istnien,29273.html

Jest sliczny...tutaj więcej zdjęc:

www.f2photographystudio.com/Family/FRETZ...2590209064&k=XxfV7h3

Widać jak się przytula do mamusi, jak trzyma małą rączke na palcu.. Nie wyobrazam sobie bolu jaki musiala czuc ta rodzina :( A takich rodzin jest więcej :( :( :( :( Przepraszam jeśli którąś z was to urazi, ale nie mogłam się powstrzymać, te zdjęcia są piękne..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #699442 przez demoniqe
Alex nie ukrywam że trochę to kosztuje żeby ten plan wprowadzić, ale tak jak pisze Tracy - im później go wprowadzasz tym jest trudniej i musisz poświęcić więcej czasu. Np. jak masz półroczne dziecko i chcesz nauczyć je zasypiania samemu w łóżeczku to Tracy mówi żeby wziąć 2 tyg urlopu (obydwoje rodzice) bo to będzie ciężkie zadanie żeby dziecko wtedy przyzwyczaić.

I ja się z tym zgadzam bo łatwo poszło jak miał 2 tygodnie :) teraz nie ma problemu, wsadzam go do łóżeczka z otwartymi oczami i zasypia sam. I nie wierzę że to zależy od charakteru bo pierwsze 3 razy strasznie marudził zanim się nauczył. Pświęciliśmy parę godzin. Ale wolę parę godzin jak ma 2 tyg niż bujać potem 10kg malucha na rękach i odkładać go po cichu.

U nas plan działa od 2 tygodnia życia a ma 6 tygodni. Dziecko wstaje i kładzie się w dzień jak w zegarku, np. idzie spać o 8:30 staje o 10. Znam godziny wszystkich drzemek. I wierzę że da się dziecko do tego przyzwyczaić. Tak samo przyzwyczajałam dziecko do tego, żeby w dzień jadło częściej (daję mu jeść 2 piersi - jedną na początek aktywności, drugą na koniec - czyli w ciągu 1,5 h dwa posiłki). A w nocy dawałam smoka jak chciał jeść co 2 godziny, potem wydłużyłam do 4, potem do 6 i teraz jest tak że ma jedno jedzonko o 3 lub 4 i śpi ładnie do 6:30. Potem 8:30 drzemka 2-2,5 h. Itd.

Wytrwałości Alex!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #699450 przez tysiiiak
Nocka super :) 21.30 zasnął potem pobudka o 2 i o 6. Jeszcze się do 8 zdrzemneliśmy :D i od 9 znowu śpi :) ahhh :D

Domiś naprawde wzruszające ! :(

M-brava życzę szybkiego znalezienia "tego" mieszkanka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #699460 przez sanwro
U nas kolejna Nocka tez super, nakarmilam mała o 23.30 i tak spała do 7 gdzie ja przez sen karmiłam i nadal śpi.
I od 4 dni mała przedstawiła mi sie i je. Co 4 godziny w dzien.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl