BezpiecznaCiaza112023

Konkurs 5 - napisz bajkę na dobranoc

14 lata 5 dni temu - 14 lata 2 dni temu #13315 przez Katarzyna
Napisz bajkę na dobranoc i wygraj :

Zapraszam do zabawy :)

Zasady konkursu przeczytasz tutaj .

Proszę w tym wątku dodawać bajki:
www.zapytajpolozna.pl/forum/dziecko/wych...jke-na-dobranoc.html

Tutaj będziemy omawiać kwestie organizacyjne konkursu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 5 dni temu #13316 przez Agnieszka
Super że tak szybko już mamy nowy konkurs!! nagrody bardzo fajne, słyszałam, że te kołysanki prenatalne są naprawdę dobre.



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 5 dni temu #13342 przez gold_butterfly
"Lisek i noc"

W małej norce lisek siedzi,
za oknami gwiazdy lśnią.
Zastanawia się więc zwierzak,
co osiągnąć blaskiem chcą.
Wyszedł z norki mimo nocy,
księżyc drogę wskazał mu.
Więc wyruszył ten rudzielec,
zamiast ułożyć się do snu.
Szedł przez las odwiedzić sowę,
najmądrzejsza przecież była:
tyle lat już posiadała,
tyle przygód tu przeżyła.
Szedł odważnie chociaż czasem,
jakiś go przeraził hałas.
W końcu drogę swą zakończył,
mądrą sowę swą odnalazł.
- Czemu sowo gwiazdy błyszczą,
kiedy spać powinny dzieci?
Ja chcę bawić się wesoło,
kiedy wszystko iskrzy, świeci.
- W słońcu bawić się możemy,
wtedy radość jest największa,
gwiazdy nocą lśnią nie tylko,
aby noc była piękniejsza.
Muszą też oświetlać drogę,
dla ciekawych dzieci.
Idź spać teraz,
a wstań wtedy,kiedy słońce świeci.
Poszedł więc lisek za radą,
do snu złożył głowę.
Zapamiętał też odbytą
wieczorną rozmowę.
Morał jasny tu wynika,
w nocy spać musimy,
a w dzień bawmy się wesoło,
ile jest w nas siły.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 4 dni temu #13471 przez Scholastyka21
super konkursiwo, napisałam bajeczkę i zobaczymy co będzie no i nagrody jak zawsze rewelacyjne :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 4 dni temu #13545 przez Katarzyna
Cieszę się, że konkurs się podoba!

Proszę i apeluję, żebyście dodawały własne teksty :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 4 dni temu #13579 przez anetkafed
Misiowa rodzinka


W małym domku niedaleko lasu mieszkała sobie Misiowa Rodzinka. Był Tato Miś i Mama Miś i mała Misiowa Dziewczynka. Tato Miś był rybakiem i łowił ryby w rzeczce niedaleko Misiowego Domu. Mama Miś codziennie chodziła do lasu zbierać jagody i grzyby. Misiowa dziewczynka lubiła chodzić z Tatą nad rzekę. Siadała sobie obok taty i patrzyła jak tato łowi ryby. Z ciekawością patrzyła jak kolorowe rybki pluskają się w wodzie, ale najbardziej lubiła gdy Tato Miś złowił małą rybkę - wtedy dawała jej buzi i wypuszczała z powrotem do rzeki. Duże ryby zabierali do domu na kolację.
Pewnego wieczoru, gdy Mama Miś wróciła z lasu opowiedziała że spotkała w lesie wiewiórkę, która cały dzień nosiła orzeszki do swojej kryjówki. Misiowa Dziewczynka bardzo chciała zobaczyć małą pracowitą wiewiórkę, więc poprosiła mamę, aby jutro mogła pójść z nią do lasu. Mama Miś zgodziła się, ale ostrzegła córeczkę, że to daleki i męczący spacer.
Następnego ranka Misiowa Dziewczynka poszła razem z mamą do lasu. Na początku bała się i trzymała blisko mamy, bo las był ciemny i gęsty. Kiedy doszły na polanę, gdzie żyła wesoła wiewiórka Misiowa Dziewczynka usiadła na kocu a mama zaczęła obok zbierać jagody. Mama ostrzegła córeczkę, aby siedziała na kocyku i nigdzie nie chodziła, kiedy ona będzie zbierać jagody. Misiowa dziewczynka obiecała, że nigdzie nie będzie chodzić i czekała aż na polanie pojawi się wiewiórka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądała się jak małe stworzonko przynosi po jednym orzeszku i chowa go do dziupli. Jednak gdy wiewiórka długo nie wracała Misiowa Dziewczynka postanowiła jej poszukać. Pobiegła w tę stronę, gdzie znikła wiewiórka. Po chwili znalazła się pomiędzy drzewami i nie wiedziała gdzie jest polana. Kiedy miała zacząć płakać pojawiła się Mama Miś, gdyż nawet zbierając jagody ciągle patrzyła na córeczkę. Misiowa Dziewczynka przytuliła się do mamy i do końca dnia nie oddalała się na krok. Obiecała też mamie, że już nigdy nie będzie się sama oddalać.
Następnego dnia Misiowa Dziewczynka poszła nad rzekę z Tatą. Wolała patrzeć na rybki w wodzie niż skaczącą wiewiórkę.
Morał z bajeczki jest taki: Zawsze słuchaj mamy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 dni temu #13725 przez milaja9
TRZY PAPUŻKI

Tuż pod drzwiami słynnej wróżki
Stały grzecznie trzy papużki.
Każda męża ma na względzie:
Ciekawe kto nim będzie?

Wróżka patrzy na papużki,
Wstążeczkami wiąże nóżki,
Każe patrzeć się w lusterko.
Każda zerka nawet prędko.

Wtem przybywają już partnerzy,
Każdy piękny oczkiem mierzy
Chcą spełnić papug życzenie:
Ja się chętnie wnet ożenię!

Już wróżka ręce zaciska
Czary mnoży, magią ciska
Zakochały się papużki,
Jedzą sobie ładnie z buźki.

Trzy wesela się odbyły
Ptaki hucznie się bawiły
Potem gniazdka założyli
Długo i szczęśliwie żyli.

:lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 dni temu #13736 przez szalonakisia_1
Była sobie mała dziewczynka,która miała na imię Ania. Mała Ania spać nie chciała i dlatego tak sobie siedziała i myślała. Czemu ja jestem taka mała? Na to jej mama, jesteś malutka, bo wszystkie dzieci są małe i fajniutkie, kiedyś dziecko to zrozumiesz. Na to jej Ania, a ja spać nie będę.Jeszcze wczesna pora, pobawię się lalkami i misiem. Mama zaczęła jej śpiewać kołysankę, Aaa kotki dwa szare, bure oby dwa, śpij Aneczko śpij, o aniołkach śnij, zmruż oczka moja mała aaa. I Ania śpi :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 dni temu #13785 przez glusio78
Witam.Nie mogę dodać bajki,ponieważ wyskakuje mi,że kod się nie zgadza.Jak dodać tutaj post z bajką? Proszę o pomoc.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 dni temu #13826 przez Katarzyna
glusio78 napisał:

Witam.Nie mogę dodać bajki,ponieważ wyskakuje mi,że kod się nie zgadza.Jak dodać tutaj post z bajką? Proszę o pomoc.


Glusio78 proszę spróbuj przekopiować bajkę do notatnika następnie wkleić w miejsce postu.
Jeśli wystąpią trudności proszę o napisanie treści komentarza jaki się pojawia. Wtedy myślę, że będziemy mogli pomóc.

Dlatego że większość osób dodaje bajki pod regulaminem konkursu. Proszę o dodawanie bajek tutaj:
www.zapytajpolozna.pl/forum/forum-ciaza-...13314-konkurs-5.html

Ewentualne problemy, sugestie dotyczące konkursu proszę pisać w tym wątku.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #14862 przez lullu
Sto lat temu, a może dwieście, wraz rodzicami mieszkała mała dziewczynka. Była bardzo radosnym dzieckiem, uwielbiała się bawić i śpiewać piosenki. Dziewczynka była bardzo szczęśliwa, ale miała jeden wielki problem- nie potrafiła sama zasypiać. Rodzice robili wszystko, by ulżyć swojej córeczce- śpiewali kołysanki, nosili na rękach, tulili, kołysali, głaskali po główce i opowiadali bajki. Nikt nie potrafił im pomóc, wszyscy rozkładali ręce w bezradności. Pewnego dnia mama dziewczynki wpadła na pomysł: „Wybiorę się do czarodzieja. On jest naszą ostatnią nadzieją”. Tak też zrobiła.
Czarodziej mieszkał na skraju ciemnego lasu. Droga do niego wiodła przez gęsty las, rwący potok i kamieniste wzgórze. Mama postanowiła jednak wybrać się w tę drogę, bo tylko czarodziej mógł im pomóc. Po długiej wędrówce dotarła na miejsce. Opowiedziała magowi o swojej córeczce i jej problemie. On na to rzekł: „Jestem potężny, ale moja siła ma też swoje granice. Problem, z którym przychodzisz jest bardzo ciężki, ale znam sposób, by go rozwiązać. Przygotuję czarodziejski pył, który zdmuchniesz na główkę córeczki i od tej pory będzie potrafiła sama zasypiać”. Usłyszawszy tę wiadomość, mama była bardzo szczęśliwa. Potężny mag dodał jednak: „Aby móc przygotować czarodziejski pył, potrzebuję płatków najpiękniejszego kwiatu na świecie. Rośnie on w Dolinie Zapomnienia. Jego światło widzialne jest w promieniu stu mil i to ono poprowadzi cię do niego. Pamiętaj jednak, droga jest długa i ciężka, a ty pod żadnym pozorem nie możesz zamienić nawet jednego słowa z tymi, których spotkasz po drodze, cokolwiek by się działo”.
Mama wyruszyła w poszukiwaniu najpiękniejszego na świecie kwiatu. Jego blask wyznaczał jej kierunek. Po kilku godzinach wędrówki znalazła się na wielkiej polanie. Leżał na niej ranny jeleń. Mimo, że nie miała zbyt wiele czasu, zatrzymała się, by mu pomóc. Zerwała garść dziwnych ziół, roztarła je w dłoniach i posmarowała nimi ranę zwierzęcia. Osłoniła go od wiatru i słońca, by spokojnie móc ruszyć w dalszą drogę.
Przechodząc przez ciemny las, usłyszała za sobą głos: „Dzień dobry. Dokąd idziesz?”. Zza drzewa wychyliła się postać starszej kobiety. Mama przypomniała sobie szybko przestrogę czarodzieja, by nie rozmawiać z nikim napotkanym. Kobieta podeszła bliżej i rzekła: „Wiem kim jesteś i wiem, dokąd zmierzasz. Czarodziej okłamał cię, ale ja mogę ci pomóc. Powiedz mi tylko jak ma na imię twoja córeczka”. Mama już miała się odezwać, gdy zza zarośli wyskoczył olbrzymi jeleń. Podniósł kopyta do góry i zawołał do niej: „Nie mów nic. To zła czarownica, która kusi cię, byś nigdy nie dotarła do kwiatu. Pomogłaś mi, teraz ja pomogę tobie. Jestem zaczarowanym jeleniem, królem tego lasu”. Mama wskoczyła na grzbiet jelenia i razem pognali w głąb lasu. Jeleń zatrzymał się i rzekł: „Tutaj kończy się nasza droga. Za tym pagórkiem znajdziesz to, czego szukasz”. Wręczył jej mały czerwony woreczek: „Znajdziesz w nim magiczne kamienie. Gdy zerwiesz już płatki kwiatu, rzuć kamieniami o skałę, a one przeniosą cię do miejsca, o jakim pomyślisz”. Po tych słowach pożegnali się, a jeleń jednym susem zniknął gdzieś wśród drzew.
Kwiat, który ujrzała mama był rzeczywiście najpiękniejszy na świecie- miał śnieżnobiałe płatki, pokryte złotym pyłem, a jego blask oślepiał jak słońce. Mama podeszła ostrożnie i zerwała kilka płatków. Były delikatne jak nic na świecie. Po chwili wyciągnęła z czerwonej sakiewki kamienie i rzuciła nimi mocno o skały, mówiąc w myślach: „Zabierzcie mnie do domu czarodzieja”. Po chwili otworzyła oczy i zorientowała się, że jest w domu wielkiego maga. Wręczyła mu płatki i usiadła w kącie, czekając na pył. Czarodziej długo krzątał się po izbie, dosypywał do płatków różne składniki, dolewał kolorowe płyny, a następnie wszystko wrzucił do młynka, który obrócił to w pył. Wręczył mamie, mówiąc: ”Byłaś dzielna, odważna i dobra. Dlatego pył ten jest nagrodą za to wszystko. Posyp nim delikatnie główkę swojej córeczki. Od tej pory będzie ona zasypiać, gdy tylko poczuje zmęczenie, a jej sny będą piękniejsze od wszystkich marzeń świata”.
Po powrocie do domu, mama podeszła do swojej kochanej córeczki, która płakała ze zmęczenia i bezradności. Posypała pyłem główkę dziecka, które w jednym momencie zamknęło oczy. W jednej chwili w całym domu było słychać jedynie głośne chrapanie dziewczynki, która wreszcie uśmiechała się słodko przez sen. Od tej pory dziewczynka zasypiała sama, gdy tylko robiła się senna, by móc opowiedzieć następnego dnia rodzicom te wszystkie piękne sny, które wyśniła poprzedniej nocy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #14863 przez lullu
Ups, w zlym miejscu umiescilam bajke :) Przepraszam, juz uciekam do odpowiedniego watku.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #15155 przez sylwus136
a co sie stało z zasadami konkursu pani Katarzyno?? bo jak sie klika w pierwszym pani poście na "tutaj"zasady konkursu to nie odnajduje tematu??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl