BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE LIPIEC 2012:)

12 lata 3 miesiąc temu #317906 przez Kamyczka
An83 napisał:

Jest jeszcze jedna sprawa: teraz ojcowie mogą wziąść "tacierzyńskie" podobno? Nie wiem na czym to polega i nie wiem czy w przypadku każdego rodzaju umowy też można iść na tacierzyńskie ale przydało by się, choć tydzien żeby tak pobyć razem :)


An83, biznes.interia.pl/szukaj/news/urlop-ojco...cownika-ojca,1707546 od tego roku "tacierzyński" wynosi 2 tygodnie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #317907 przez An83
Chłopek, Anszka - też brałam pod uwagę kupić używany ale tylko od kogoś kogo znam ale niestety nie znam nikogo kto ma na zbyciu/chce sprzedać .. Myslałam też o łóżeczku od kogoś z rodziny ale najmłodsze dziecko w blizszej rodzinie ma gdzieś 6 lat, a łóżeczko dawno gnije w piwnicy :/

Na tej stronie, którą kiedyś już podawałam tutaj www.hindianka.pl/ zaczełam sobie wybierać różne rzeczy, żeby nie płacić za przesyłkę trzeba uzbierać na 350 zł towaru i co przerażające ;) przyszło mi to bez żadnego problemu - tyle jescze rzeczy trzeba bedzie kupić!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #317910 przez An83
Kamyczka napisał:

An83 napisał:

Jest jeszcze jedna sprawa: teraz ojcowie mogą wziąść "tacierzyńskie" podobno? Nie wiem na czym to polega i nie wiem czy w przypadku każdego rodzaju umowy też można iść na tacierzyńskie ale przydało by się, choć tydzien żeby tak pobyć razem :)


An83, biznes.interia.pl/szukaj/news/urlop-ojco...cownika-ojca,1707546 od tego roku "tacierzyński" wynosi 2 tygodnie :)


o dzieki :) zaraz sprawdze

czyli uzyskanie takiego urlopu nie zależy to od typu umowy: o prace, zlecenie itp.. :)
Mąż się troche martwił, że dziecko będzie widział tylko w weekendy.. (po 22 pewnie będzie spało a w nocy wiadomo, że ja wstane częściej bo on rano do pracy)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #317911 przez chłopek
an ja kupiłam na allegro i powiem ci wózek jak nówka,

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #317915 przez Kamyczka
An83 napisał:

Kamyczka napisał:

An83 napisał:

Jest jeszcze jedna sprawa: teraz ojcowie mogą wziąść "tacierzyńskie" podobno? Nie wiem na czym to polega i nie wiem czy w przypadku każdego rodzaju umowy też można iść na tacierzyńskie ale przydało by się, choć tydzien żeby tak pobyć razem :)


An83, biznes.interia.pl/szukaj/news/urlop-ojco...cownika-ojca,1707546 od tego roku "tacierzyński" wynosi 2 tygodnie :)


o dzieki :) zaraz sprawdze


nie ma za co, ale :http://biznes.interia.pl/news/urlop-ojcowski-podczas-umowy-zlecenia,1608015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #317917 przez An83
Kamyczka napisał:

An83 napisał:

Kamyczka napisał:

An83 napisał:

Jest jeszcze jedna sprawa: teraz ojcowie mogą wziąść "tacierzyńskie" podobno? Nie wiem na czym to polega i nie wiem czy w przypadku każdego rodzaju umowy też można iść na tacierzyńskie ale przydało by się, choć tydzien żeby tak pobyć razem :)


An83, biznes.interia.pl/szukaj/news/urlop-ojco...cownika-ojca,1707546 od tego roku "tacierzyński" wynosi 2 tygodnie :)


o dzieki :) zaraz sprawdze


nie ma za co, ale :http://biznes.interia.pl/news/urlop-ojcowski-podczas-umowy-zlecenia,1608015



"Osobie zatrudnionej na podstawie umowy zlecenie urlop ojcowski nie przysługuje." :/

no trudno.. będą weekendy, mam nadzieje, że dla nas tylko i nie będzie nagłych przypadków z pracownikami

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #317918 przez Kamyczka
An83 napisał:

Kamyczka napisał:

An83 napisał:

Kamyczka napisał:

An83 napisał:

Jest jeszcze jedna sprawa: teraz ojcowie mogą wziąść "tacierzyńskie" podobno? Nie wiem na czym to polega i nie wiem czy w przypadku każdego rodzaju umowy też można iść na tacierzyńskie ale przydało by się, choć tydzien żeby tak pobyć razem :)


An83, biznes.interia.pl/szukaj/news/urlop-ojco...cownika-ojca,1707546 od tego roku "tacierzyński" wynosi 2 tygodnie :)


o dzieki :) zaraz sprawdze


nie ma za co, ale :http://biznes.interia.pl/news/urlop-ojcowski-podczas-umowy-zlecenia,1608015



"Osobie zatrudnionej na podstawie umowy zlecenie urlop ojcowski nie przysługuje." :/

no trudno.. będą weekendy, mam nadzieje, że dla nas tylko i nie będzie nagłych przypadków z pracownikami


An83, czyli złe wieści przyniosłam :( przykro mi kochana

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #317919 przez An83
chłopek napisał:

an ja kupiłam na allegro i powiem ci wózek jak nówka,



Chłopek, a miałas okazję sprawdzić go wcześniej, czy na podstawie dobrych opini o tym konkretnym typie/modelu wózka (i opisie i zdjęciach z allegro) kupiłaś? Bo jakby tak było na miejscu gdzieś u mnie w miescie, to można sprawdzić pewnie.. Póki co nawet nie chodziłam po sklepach za wózkami więc nie wiem nawet jakie ceny przeważają. Jeśli znajdę coś dobrego do 1500 to mogła bym tyle dać ale więcej nie .. wtedy pewnie trzeba bedzie szukać uzywanego

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #317920 przez Majowka
anszka napisał:


Majówka
- patrzę na Twój suwaczek i masz 15 tydzień, a mówisz, że 16 i nie wiem, jak liczysz?


hehe, wczoraj skonczylam 15 tydzien, a dzisiaj zaczelam 16-sty. Dlatego mowie, ze jestem juz w 16-stym :laugh:
bo to prawda, ale moj misiek tez sie ze mna spiera i 15tydz i 1 dzien dla niego to 15-sty :laugh: :laugh: :laugh:

wszystko jedno, byle do przodu! :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #317921 przez chłopek
an jest jeszcze cos takiego opieka nad żoną po urodzeniu dziecka
an nigdzie nie sprawdzałam poprostu mi sie spodobał i troche poczytałam o nim, u nas sie z takim wóżkiem nie spotkałam, dopiero jak Ksawcio miał 7 miesiecy to zobaczyłam go u nas w miescie ( jak jakas mama go prowadziła) www.wozki-mikado.pl/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #317923 przez anszka
Ja już zapowiedziałam mężowi, że MUSI wziąć ten urlop (przynajmniej tydzień). Pamiętajcie jednak, że trzeba go wybrać zanim dziecko skończy rok i nie można go brać na raty, czyli np. tydzień po porodzie i tydzień na święta.

Ja mam rodziców i teściów 100 km od siebie, są bracia męża 20 i 30 km od nas, więc na pomoc doraźną raczej nie liczę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #317927 przez An83
Kamyczka napisał:




An83, czyli złe wieści przyniosłam :( przykro mi kochana[/quote]

To nic, dobrze ze już wiem :) . Bo do tej pory nawet nie szukałam dokładnie informacji, tylko słyszałam, że taki urlop przysługuje.

Majówka - to tak jak z wiekiem jak się określa, i tak i tak :), np ja w kwietniu będę miała 29 urodziny ale zacznę 30 rok (o masakra, jak to brzmi :ohmy: ) tyle, że w tym przypadku chyba nie bedę o tym wspominać tylko zostanie przy 29 ;) heheh

Mi się kolejne tygodnie zaczynają we wtorki i jeśli u lekarza jestem w poniedziałek to mimo, że jest np 20 tydzień on wpisuje 21 :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #317928 przez anszka
Majowka napisał:

hehe, wczoraj skonczylam 15 tydzien, a dzisiaj zaczelam 16-sty. Dlatego mowie, ze jestem juz w 16-stym :laugh:
bo to prawda, ale moj misiek tez sie ze mna spiera i 15tydz i 1 dzien dla niego to 15-sty :laugh: :laugh: :laugh:
wszystko jedno, byle do przodu! :laugh:


Lekarze, u których byłam, liczą tak jak twój mąż, więc pytam, bo myślałam, że masz inny sposób liczenia :)

Chłopek - też fajny ten mikado, za dużo tych wózków ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #317929 przez chłopek
an tam jest lista gdzie sa dostępne te wózki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #317933 przez An83
chłopek napisał:

an jest jeszcze cos takiego opieka nad żoną po urodzeniu dziecka


Chłopek, dobrze wiedzieć :) ja miałam taą cicha nadzieję, że jak już przyjdzie ten czas to mąż poprostu zapyta czy daliby mu te kilka dni wolnego (oprócz wolnego na poród, choć nie będzie mi towarzyszył na sali no ale zeby byl.. i na moje wyjście ze szpitala) - tak nie płatnie nawet. Tyle, że w lecie mają strasznie dużo pracy ale myślę, że na ta okazję sie zgodzą :)
Ta "opieka nad żoną" to też ma jakieś podstawy prawne? Poszukam w takim razie info, dzięki :) :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl