BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE LIPIEC 2012:)

10 lata 2 miesiąc temu #871861 przez mama89muminka
Daria specjalnie dla ciebie :) Podaje ci przepis na mala tortownica, bo na taka robilam, ale mozesz zwiekszyc proporcje jak na wieksza blache chcesz robic :)

Biszkopt: 2 jajka, 1/3 szklanki cukru, 50g maki pszennej (ok. 5 lyzek). W przepisie byly jeszcze 2 lyzki maki ziemniaczanej, ale ja nie dalam.
Bialka ubic, stopniowo dodawac cukier, zoltka i make. Piec 20-25minut w 170stopniach.

Mus jablkowy 1kg jablek, 1/4szklanki wody, cukier (do smaku), 20g zelatyny rozpuszczonej w 1/3 szzklanki goracej wody (tutaj ja dalam galaretke dr.Oetkera agrestowa.
Jabkla obrac, pokroic w cwiartki, wrzucic do garnka i zalac woda. Dosypac cukier i gotowac na malym ogniu, az beda miekkie (podobna papke jak na zlota rose). Zdjac z ognia, zmiksowac resztki, dodac zelatyne (lub galaretke, dla urozmaicenia kolorow). Wystudzic troszke przed wylozeniem, mozesz polozyc lekko ciepla na biszkopt, zeby troche nasiakl, ale wtedy podstaw cos pod tortownice, o bedzie kapac :)

Bita smietana sniezka na 200ml mleka, 15g rozpuszczonej zelatyny w 1/4 szklance wody, barwnik spozywczy.
Sniezke ubic, dodac barwnik, zelatyne lekko schlodzic. Zmiksowac zelatyne ze smietana i wylozyc na wystudzony mus jablkowy.
Zostaw na noc w lodowce :)

Daj znac jak wyszlo

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #871929 przez daners
aaaa Bidol Olga to co nic sie nie odzywaja ;-p smialo panie hahaha
bo Was widze ;-p
m89m smakowicie wyglada szczegolnie gorna warstwa <mniam> P:):))



http://s2.pierwszezabki.pl/050/0502489a0.png?9973

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #871957 przez Olga
daners jestem,podczytuję,ale jakoś nie mam siły na pisanie :( ale muszę się pochwalić-dzisiaj miałam pierwszą od dawna wypłatę ha ha :blink: nie dużo tego,ale na coś zawsze jest :lol: bardzo mnie to cieszy :blink:

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32601http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32603

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #872094 przez AniaiFilip
Hej dziewczyny

Ja dzis na 12 do pracy...

U nas piękne slonko az szkoda:(

M89m- Pysznie to ciasto wyglada a na te rolady tez mi ochoty narobilas ;) oj bede męczyć mamę o biszkopta :laugh:

Olga- Ale masz fajnie mozesz teraz iść i zaszaleć w sklepach...
Tylko nie wydaj wszystkiego jednego dnia :laugh:

Daners- No wlasnie jakos sie wyludnilo teraz. Jak kazdy wchodzi I patrzy tylko czy ktos cos napisal to czasem posta przez caly dzien nie ma.
Moze zrobmy zasade zeby chociaz sie przywitac?

A gdzie Majowka?krecik? I reszta?

Bidol- Bo zapomnialam odpisać. Tu jest inna odczuwalnosc temp. Teraz jest 15 st ale nie jest za ciepło bo zimny wiatr ale latem przy 17-18 st jest wręcz upalnie a czasami najcieplej na wieczor 5-6 bo wtedy zazwyczaj sie wypogadza:)

A jak u Was teraz z pogoda?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #872106 przez Olga
Hej.

To i ja się przywitam :blink: pewnie się coś tu ruszy,jak mnie już nie będzie,a i wieczorami teraz pustki,więc co tu pisać :blink:

majówka co z Tobą :unsure: daj znać jak tam chłopaki :silly:

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32601http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32603

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #872236 przez bidol
hej żabki :kiss:

Ja mam zły nastrój - jednak mi jeszcze nie przeszło :dry:
Seba sie do tego dołożył - hmmm - powycinał sobie we włosach takie łyse placki :angry: :angry: :angry: co mu odwaliło nie wiem - ale poszłam z nim do fryzjera - żeby może jakoś uratowała jego włosy - niestety musiała obgolić go maszynką na 8mm - wygląda tragicznie - jak dziecko z majdanka :ohmy: a zaraz swięta - wiem wiem - odrosną - ale i tak zła jestem :dry:

M89M - ale super ciacho - ale mi smaka zrobiłaś :ohmy: :ohmy: :ohmy: :S

Daria - łóżeczko super - bardzo fajnie się wpasowuje w pokoik :lol: :lol: :lol:

KM - hahaha - Kama tez przy drzwiach czatuje kopie i krzyczy ajciu -- ( na dwór)
super że jest tyle na dworze :)

Daners - hmm - jednym słowem ?? POCIESZNA :woohoo:
jednym słowem no nie da sie nie lubić - nie chodzi o to że sie chwalę - ale ludzie bardzo pozytywnie na nia wszędzie reaguja :)
czy płacze czy piszczy czy się śmieje - robi to w nieprzeciętnie uroczy sposób :blush: :cheer:

AF
- u Nas pogoda pod psem :( ale mam nadzieję że się rozpogodzi :lol: i tez mamy ten zimy wiatr - bryyy :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #872237 przez słoneczko
czesc dziewczyny i ja sie przywitam nieodzywalam bo kiepsko sie czuje i niemialam zbytnio humoru:/

unas brzydka pogoda wiatr,zimno i co chwile pada wczoraj tez tak sama pogoda:/

wzielam sie za Pawelka co do nocnika oj cos kiepsko mi idzie, zakladam mu majteczki i tlumacze ze jak bedzie chcial siusiu to ma zawolac a Pawcio za kazdym razem placze jak siusiu mu poleci po nozkach i niewola, co mam robic dziewczyny Pawelek nieumie zasygnalizowac mi ze chce siusiu mam jeszcze poczekac ? doradzcie cos?

Bidol widzialam w 5 10 15 fajne czapeczki wiosenne

M89m piekne ciacho az bym zjadla, moze jakis przepis na jablecznik znasz?

Olga tylko nieszalej z wyplata za mocno ;) bysmy mogly w jakis week sie spotkac, moze bys przyjechala z Ignasiem i mezusiem do nas? na kawke i ciasteczko?

Majowka jak chlopaki? zdrowi?

Daners ty to masz dziecko aniolka ;) jak po wyrwaniu zeba?

AiF jak Filipek?

wiecej niepamietam wybaczcie;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #872642 przez Majowka
czesc dziewczyny,

przepraszam ze tak zniknelam, ehh, jakos tak mi sie wydaje ze za czesto pisze...
u nas tak:

Chlopcy zdrowi. Sytuacja bez zmian, czyli Salvadorek caly czas aniolkuje, spi i je...zlote dziecko. Mogla bym miec takich trojke. Nocki spokojne, bo Lucas juz przesypia cale noce, spi do 9-10h, a Sal budzi sie co 3-4godz na jedzenie, wiec jak maz da mu butle okolo polnocy-1:00 to moja dzialka o 3-4h i pozniej juz nad ranem: 6-7h
w 30 min go obrabiam, czyli butla odbicie i odkladam do wozka, obije zasypiamy momentalnie
Godziny czuwania wydluzaja sie, ale jak tu sie nie cieszyc, jak Sal lezy i obserwuje swiat nikomu w niczym nie przeszkadzajac! :laugh:

U nas cudna pogoda, powyzej 20st, wiec spacerujemy calymi dniami!!!!
Jezdze z chlopcami nad rzeke, wozek blizniaczy jest niezastapiony!

Lucas bega za pika a Sal w cieniu spi w wozeczku! Zyc nie umierac!

pokaze Wam troche fotek, ktore ostatnio uporczywie pstrykam:

Salusiowi jasnieja wloski! no i duzy chlopczyk juz niego!!!


nasze spacerki:



udekorowalismy juz mieszkanie na Swieta


tak sie kochamy:


a jeszcze filmik z odwiedzin kolezanki z coreczka w poniedzialek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #872666 przez Olga
Hej wieczorkiem :) nasze forum pada małymi kroczkami

słoneczko właśnie tak pomyślałam,że jak Marika odbierze prawko i będzie już pewnie jeździła,to Cię z córkami i Ignasiem odwiedzę,umówimy się na jakiś placyk czy gdzieś,bo z moim Rafałem,to w gości nie lubię jeździć,bo on to się nic nie odzywa-taki mruk z niego on najlepiej czuje się w domku :blink:

majówka ,ale masz ślicznych synków :) Lukasek ma taki uśmiech małego rozrabiaki,a na filmiku się uśmiałam,lubię jak dzieci się prawie do śmiechu przymuszają,aż mu rączki się tak fajnie prostowały,jak koleżanka robiła bam-a on później to z rozpędu nawet się rzucał ha ha :silly:

bidol ha ha,może Sebciowi nie odpowiadała fryzura,na jaką mamusia go obcina :ohmy: moja siostra też kiedyś z koleżanką bawiły się we fryzjera i na sam pogrzeb mojej mamy brata,miała tak wyciętą grzywkę,że tylko przy skórze końcówki włosów było widać :blink: mama też jak opowiada,to myślała,że wyjdzie z siebie :lol:

Daria jak tam-macie już pieska :unsure: oj jak ja współczuję wam tych nocek :( ale może to niedługo minie :blink: a łóżeczko cudnie wygląda :)


AiF,ale żart z tymi moimi zakupami-co można za taką kwotę kupić :( ale zawsze coś :blink: a w tym czasie,bym siedziała na kompie i nic nie robiła :silly:

m89m,ale zdolniacha z Ciebie,takie cuda robisz :ohmy: ja tam poszłam na łatwiznę i już zamówiłąm na przyszły piątek pysznego torcika od takiej kucharki-oj jakie ona cuda robi,już mi ślinka leci :lol:

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32601http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32603

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #872951 przez AniaiFilip
Hej mamuski

Ja w pracy do 14 a potem umowilam sie na Skype z moja dawna przyjaciolka z pl wieku sie niewidzialysmy bo ona w USA mieszka.

U nas tez lands pogoda dosyc, mama ciagle spaceruje z Filipkiem I narazie wszystko gra :)

Olga- Rzeczywiscie jak teraz lato przejdzie I urlopy to pewnie wogole pusto sie zrobi :( a szkoda.

M89m- Ja zazdroszcze talentu do pieczenia. Ja to nawet checi nie mam jakos ale zjesc owszem :laugh:

Sloneczko- to pewnie przez pogode gorsze samopoczucie, Sloneczko wyjzy do zyc sie chce :)
Co do nocnika nie pomoge bo my nie mamy jeszcze :huh:
Moze Pawelek nie jest po prostu gotowy. Nic na sile.

A Filipkowi trojka ostatnia chyba dzis sie przeboje w koncu bo maruda jest. Rano tez marudny I plakal jak chcialam zmieniac mu pieluszke.
A tak zamecza babcie czyt dniem bajek,

Bidol- Rany az strach pomyslec jakie dxieciaki pomysly maja. Ja tylko lalki oszpecalam na szczescie:)
Na dwor I tak jakas czapka wiec dacie rade te kilka tyg ;)
Do zdjec tez mozesz mu czapke zalozyc :silly:

Majowka- Brakuje Cie tutaj. Tobie czas pewnie szybko mija teraz przy dwojce ale zaniedbujesz nas troche :silly: :( :)
Zdjecia piekne Salvi jak ta laleczka z magazinu dla baby boy :)
Fajnie macie I zazdroszcze pogody.

Lukasek tez wydoroslal a grzecznieje czy dalej charakterek ma? ;)

Jak przygotowania do 2 slubu?

A gdzie Lusia ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #872959 przez AniaiFilip
Km- Moj Filipek to wymusza na raczki, troche pochodzi a potem wyciaga rece I wola " opa"
Tez lubi wszystkie jezdziki I mi tez kaze na nich siadac I jezdzic z nim I sie smieje ze ja taka pokraczna jestem :)

Daria- Zapomnialam chyba napisac ze sliczne lozeczko I kolderka.
A Tymek nie obija sie o sciany? Filopek ciagle glowa walil wiec wrocilam do ochraniacza jakos go przymocowalam I jest lepiej.

No nic wracam do obowiazkow

Meldujcie sie ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #873288 przez lusiamamanikosia
Hej Mamcie ... nie pisałam bo jakoś weny nie ma ... ta pogoda jakaś ostatnio eh że szkoda gadać i coś mulił mi się laptop i to wszystko tak po woli chodzi że się odechciewa a na moim tel to tylko poczytać was mogę ...
AniaiFilip - dziękuje miło że o mnie pamiętasz :)
Pozatym mąż mi kupił bilet na 3 miechy na komunikację , załatwiłam sobie taniej :P to teraz jezdze ile się da :P
No i łóżko malowałam ale jeszcze trochę trzeba poprawek dać i inne szafki komody pomalować ...

Co do nocnika Niki się właśnie na niego obraził :P

Daria - łóżeczko super a pościel wow mega fajna , my ehh mamy jedną pościel po jednym Maluszku od rodziny Maksa i on tylko ją lubi aż dziury się porobiły bo on jak zasypia to rogi gryzie i ta jego kołderka i podusia tylko jego my nie możemy się na niej położyć bo jest awantura on z nią chodzi po całym domu jak śpiący jest a rano do nas przychodzi jak wstanie z jasiem i kołderką a jak się zmieni na inną pościel to wcale nie chce z nią spać i wyrzuca za łóżko :( nie wiem jak go przekonać do innej ...

Majówka - dzieci masz przecudne , prześlicznie na zdjęciach wychodzą , tylko pozazdrościć !!!!

Ja ostatnio zrezygnowałam ze spacerów na plac zabaw bo Niki tylko chodził i szukał patyków i kamyków , więc teraz chodzimy do lasku bo mam koło domu i tam czuje się jak w raju ... pochodzimy z godzinę on sobie po mału drepta to potem siły nie ma na nic :P

Bidolku to miałaś ciekawe teraz z synkiem ... no na święta to nie fajnie ale może ładnie mu ??

Słoneczko - głowa do góry :*

A jutro ide z mężem i znajomymi na miasto najpierw coś zjeść a potem gdzieś do klubu potanczyc wyluzowac sie i troche zabawic a Niko pojedzie do Babci na noc :)

przepraszam że więcej nie odpisałam jak pominęłam kogoś przepraszam bardzo :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #873290 przez Olga
Hej mamusie.

Dzisiaj też tu pustki :( :( :( szkoda :(

Zobaczcie na jaki artykuł wpadłam :blink:
dzieci.pl/kat,1024253,title,Dwa-slowa-na...l?smgputicaid=612886

a ja się dziwiłam ostatnio znajomej,że chodzi z synkiem 3 tyg starszym od Ignasia do logopedy :ohmy: mówię,co ona z nim ćwiczy-jak się dogada,jak on nic nie mówi,a jednak jakieś ćwiczenia tam wykonują :blink:

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32601http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32603

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #873300 przez AniaiFilip
Hej

Lusia- Serio tylko patyki zbiera na placu zabaw? Filip nigdy sie nie interesowal patykami czy kamykami w domu tez jakos nie zbieral z dywanow :)
Spacery po lesie na pewno zdrowsze. Wazne ze na powietrzu prawda.

Udanej impezki jutro ;)

Olga- No cos Ty? W szoku jestem zeby zaraz autyzmu sie doszukiwac bo dziecko nie mowi?
Ja tam lekarzem nie jestem ale dzieci rozwija ja sie w roznym tempie I nie wszystkie zaczynaja mowic jednakowo.

Ten artykul to taki straszak troche na rodzicow zeby nie lekcewazyli ale bez przesady.

Az sie sama wystraszy lam,Filipek chyba 300 słów nie zna jeszcze.

Powtarza juz ladnie ale tylko jak chce.

Dzis spytalam: chcesz troszke zupki mamy spróbować? A on na to : Chce! poerwszy raz powiedział ze cos chce i sie ucieszyłam i chcialam zeby powtórzył a on widział ze mi zalezy i nie powtórzył:(

Mowi mało słów dziennie ale juz bardzo duzo potrafi powtórzyć tylko zadko ich używa narazie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #873304 przez Olga
Z jednej strony to może i dobrze,że jest jakaś tam akcja,bo sporo rodziców nie zdaje sobie sprawy,że coś jest nie tak,a większość dzieci tak jak tam pisze,pewnie po kolejny skoku rozwojowym po 24 mies zacznie mówić i to może całymi zdaniami :blink: Ja tam się nie boję,bo czasami to serio,mamy dosyć jak Ignaś nadaje,on odkąd nie ciągnie gajdka,to gada non stop i chyba powtórzy już każdy wyraz,jeden idealnie,inny mniej,jeszcze inny tak,że tylko ja zrozumiem :silly: ale jak widzę zachowanie synka koleżanki ( jutro idziemy do niego na 2 latka ) to ja już bym się martwiał,a na pewno pytała bym już np.pediatrę,czy to normalne :( on nie mówi nic,tylko stęka jakoś,mama czasem powie,nawet na babcię czy tatę mówi mama :( Pewnie,że każde dziecko rozwija się swoim tempem,ale jest wielu rodziców,którzy nie widzą problemu,a później w szkole nie wiadomo skąd dziecko ma kłopoty :( jak dla mnie 4 latek nie mówiący.to bardzo dziwne :(

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32601http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32603

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl