BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE LISTOPAD 2011 - GORĄCO ZAPRASZAM :)

12 lata 3 miesiąc temu #289291 przez Aleksandra
Hej dziewczynki :)

Jakoś ostatnio was zaniedbuję ale musicie mi to wybaczyc :)

Witam nową mamusię na wątku :lol: Zapraszamy zapraszamy....Niby wątek październikowy jest odbudowany ale wiele dziewczyn "zaginęło"

Ostatnio Natalcia na noc lubi usypiac na rękach. Jak tylko przysypia to kładę ją do łóżeczka, nawet bajki nie chce bo trzeba z nią chodzic (a kręgosłup sie odzywa ;) )

Biorę sie za prasowanie ;)

W końcu nie byliśmy w piątek na rehabilitacji bo się lekarka rozchorowała. Idziemy w ten a w sobote do neurologa.
Temat został zablokowany.
12 lata 3 miesiąc temu #289297 przez Batmanik
Witamy nowa mamusie:)
ja tez Igorwoi podawalam od 3go miesiaca zupki napaczatek pare razy sloiczki a pozneij sama gortowalam marchewke , ziemniaka buraka por seler i cebule z dodatkiem maselka i mikosowalam i bylo git:) i juz sie nie moge do\czekac kiedy mojej ksiezniczce bede gotowac:)
ach odechcialo mi sie gdziekolwiek isc:( ale taka okazja szybko sie nie powtorzy;)
a co do jedzenia to mam nadzieje zeniunia bedzie jadla tak ladnie jak igor- on sie nigdy nie krztusil i nie mialam wogole z nim problemu
Temat został zablokowany.
12 lata 3 miesiąc temu #289300 przez Asiekk
Witam witam :)
A jak u Was z podnoszeniem glowki u maluchow?
Bo moj piotrek sie wscieka;/ i lepiej mi ja podnosi jak mam go na kolanach badz na samolota jak moj maz go trzyma takto na lozku sie wscieka i pluje parska placze i ehh ;/
wgl to przez moja wine tez nie trzyma glowki bo raz spal non stop i przez tydzien go nie kladlam na brzuszek i mam wyrzuty sumienia bo na poczatku jak mial miesiac niecaly to tak podnosil ta glowe ze myslalam ze ja wylamie sobie TYLE sily! ale w pionie jak do odbicia go trzymam to pieknie sztywno trzyma glowke .. to ja juz nie wiem moze moje dziecie jest leniwe :P
Temat został zablokowany.
12 lata 3 miesiąc temu #289311 przez Róża
Ale naskrobałyście!!!
Znowu jestem kilka stron do tyłu, może potem Was nadrobię :)

Witaj Asiekk :) Piotruś to piękne imię, moje ulubione (mój brat to Piotruś ;)) i mój Szymcio ma tak na drugie ;) Pewnie synek jest leniuszek, jak chce to potrafi, ale po co się wysilać ? ;) mój malec podnosi i trzyma czasem bardzo długo, ale tylko wtedy kiedy humor mu dopisuje, jak jest marudny i położę go na brzuszek to jest wrzask, że ho ho :)

U mnie w ciąży prawie 10 na plusie, teraz 12,5 na minusie ;)

Dziewczynki zdradzcie słodkie tajemnice co robicie, że Wasze dzieciaczki śpią w nocy ?!?!? Wczoraj specjalnie na śpiąco nakarmiłam Szymka o północyu, i cio? 3:40 pobudka, karmienie, a potem płacz do rana, no i o 7 wstaliśmy, ten brzuszek męczy głównie w nocy, rankiem mija razem z kupą, ale w nocy nie wiem czemu nie udaje się jej "sprowokować" :( a teraz mój Susełek śpi od 15 ... i znowu będzie to samo, a tak planowałam, że go tak zajmę żeby nie spał wieczorem to będzie bardziej śpiący w nocy, i figa, zaraz go obudze, mycie , jedzonko, pójdzie spać i znowu po 3 będzie wyspany ... ;]

A jutro mamy gości, zamiast się wziąć za sprzątanie dzisiaj to jakiś innych zajęć szukam na siłę ...
Temat został zablokowany.
12 lata 3 miesiąc temu #289324 przez vestusia
anakol napisał:

Iva - chudzielcu!!! Masz zakaz pisania o swojej wadze ;)

vestusia napisał:

Dla sprostowania Kochane :)

Nikt ze mną nie wygra - przytyłam 22 kg w ciąży :P Ważyłam w końcowej fazie 80kg (o ja pierdzielę :P)

Więc koniec tej licytacji, bo żadna mnie nie przebije :P

Vestusiu, to mamy bardzo podobnie - obliczyłam, że startowałaś z 58, to tak jak ja, a przed porodem stuknęło mi 79 :ohmy: Teraz ważę 66 więc coś mi wolniej schodzi niż Tobie. Ja bym chciała dojść do 55 kg.


Dorotka :D To ja się w takim razie cieszę (choć nie powinnam przecież), że nie byłam sama. Też mi się wydaje, że ważyłam 79kg, bo tyle było na ostatnim pomiarze u gina. Tyle, że później w szpitalu byłam przez 5 dni zanim urodziłam, ale dieta szpitalna może nie spowodowała, że moja waga dobiła do tych magicznych 80kg. Ale i tak ważąc tyle czułam się koszmarnie.
Ja rano ważę 61,5 a wieczorem jakieś 62,6 he, he, he więc sugeruję się wagą poranną :D

Dorcia - Piotrek mówi, że ten mały Miś Jogi nazywa się Bubu :) Ja nie wiedziałam, ale on mówi, że tak jest :)

Anakol - wszystkiego Najlepszego z okazji urodzinek. Spóźnione życzonka, ale szczere :)

Asiek witamy Cię :) Ja też byłam chwilę na październikówkach, ale jakoś zostałam na swoim wątku. Po porodzie nie miałam już nawet czasu tam zaglądać i z ledwością nadrabiałam tutejsze Dziewczyny :)
Wszystkiego Najlepszego dla Piotrusia z okazji ukończonych 3 m-cy :)

Zuzia dziś zasnęła na całe 30 min. SAMA na narożniku. Toż to szok :)

Mnie cycki zaraz eksplodują, więc muszę je opróżnić. Ale i tak jest lipa, bo nawet nie mam kiedy odciągać pokarmu, więc jest go coraz mniej. Rano odciągnęłam jakieś 110 ml, potem nie karmiłam cycem i teraz też muszę coś ściągnąć...

Jak odciągnę pokarm, to postaram się bardziej Was nadrobić. Najwyżej mnie udusicie za te moje posty :D
Temat został zablokowany.
12 lata 3 miesiąc temu #289340 przez katka
Asiek witamy
No dziewczyny dobijacie mnie wychodzi na to że ja jestem najstarsza i najgrubsza :( I jak wy tak szybko chudniecie ja dopiero 9 kg zrzuciłam
Asiek moja Olinka też jest leniuch. Jak jej sie chce to bardzo ładnie trzyma główke ale przeważnie to jest ryk :silly:
i znowu nie wiem co miałam wam napisac normalnie zaczne robić notatki w trakcie czytania ;)
Temat został zablokowany.
12 lata 3 miesiąc temu #289350 przez Aleksandra
Róża u mnie jest kilka czynników:
1. W ciągu dnia Natalcia drzemie poza łóżeczkiem, w ogóle cały dzień jest poza i wie że łóżeczko jest do spania w nocy. Ma w nim tylko dwie zabawki po bokach i karuzele z pozytywką którą jej włączam jak usypia
2. Kąpiel robię jakieś pół godziny przed "kolacją" czyli między 18-19-tą, zależy o której wcześniej jadła. Nie zawsze zjada po kąpieli, czasami kimnie się godzinkę i dopiero wpałaszuje butlę
3. Kupiłam pieluszki sleep&play ale to chyba nie jest duży wyznacznika ale faktycznie są mega chłonne i długo śpi i jej siku nie przeszkadza ani się nie odparza pupalek
4. Codziennie jesteśmy na spacerku. Natalcia śpi na tarasie ok 30 min albo idziemy na godzinny spacer jak jest ładna pogoda

Nie zawsze jest tak ładnie ze spaniem ale odpukac od jakiś dwóch tygodni Nacia przesypia całe noce :)

Ja w ciąży przytyłam jakieś 16kg, przed porodem mnie nie ważyli ale obstawiam że do 84 doszłam :)
Temat został zablokowany.
12 lata 3 miesiąc temu #289365 przez Asiekk
A moj Piotrek kąpe go daje butle klade do lozka i wie ze ma spac :)
a w dzien to hmm jak jest zmeczony i chce spac to marudzi wezme go na chwile ponosze jak do odbicia lub na poduche i kolana pobujam i spi i odkladam go :) niekiedy zdaza sie ze tylko by chcial u mnie na kolanach drzemac po poludniu ale raczej spi w lozku z nami :D hehe.
Temat został zablokowany.
12 lata 3 miesiąc temu #289369 przez Asiekk
Aleksanda ja tez kupuje Sleep and Play te pieluchy sa super :)

Activ baby tez fajne bo chlona do 12 godz a tamte S&P rzekomo do 9h ale wole te sleep and play ladnie pachna NIE SĄ DROGIE w porownaniu do innych pampersow ;]
Temat został zablokowany.
12 lata 3 miesiąc temu #289377 przez Aleksandra
Ja jeszcze kupuję te pampersy w białym opakowaniu, nie pamiętam jak się nazywają. Ogólnie jestem za pampersami, inne jakoś do mnie nie przemawiają. Miałam tez na początku Dada, ale one chyba tylko w Biedronce są a u nas nie wiem czy i gdzie jest w okolicy (dostałam je od siostry bo Mikołaj szybko z nich wyrósł)
Temat został zablokowany.
12 lata 3 miesiąc temu #289382 przez katka
My najczęsciej kupujemy Haapy bo sa najlepsze na bioderka. Ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia bo Robert miał lekki problem z bioderkami i tak nam kazał ortopeda i pewnie sie przyzwyczailiśmy
Temat został zablokowany.
12 lata 3 miesiąc temu #289389 przez iva 20
Witam :*

Anakol zaden chudzielec wygladam tak w miare ale nie dokonca hehe jak to baby zawsze znajda swoj mankament :laugh:


Batmanik fajnie ze mozesz zawiez Igora do rodzicow _Tobie wtedy tez lzej :) a z porzadkami to szalejesz :O


Witamy Asiek na forum super ze dolaczylas do nas im wiecej tym ciekawiej hehe tylko to nie jest forum tylko redakcja niekied nie nadazysz za nami :lol: :lol: Witamy takze twojego Piotrusia przesylamy buziaczki z Nadia :kiss:

Ola zagladaj do nas czesciej tutaj a nie obijasz sie :silly:


Katka nie jestes gruba tutaj sa same piekne i super mamusie:)wszystko w swoim czasie jedne szybko druge wolno traca wage ale spokojnie pomalutku :)

a ja bylam z M na zakupach i juz lodowa pelna hehe bede sie obzerac :P wiec waga pojdzie w gore hihi :P teraz usypiam mala i czekam na M bo poszedl z tata odstawic auto :) oki jak wiecej nie wejde to kolorowych przespanych nocy :kiss:
Temat został zablokowany.
12 lata 3 miesiąc temu #289393 przez emkapl84
co do zasypiania to oto sposob na moje dziecko: rozmawiam z Asiekk na gg ..Natalka siedzi na kolanach bawi sie zabawką i nagle nie wiem jakim cudem ale zasypia :lol: :lol: ...tak sie wlasnie dzis mi zdarzylo...a tak serio to od kilku dni jest ciagle tak samo niewazne czy najedzona czy nie ale godz 19 a natalka zasypia...o 22 daje jej na spiaco butle i do 3 daje rade :) nie wiem czy to ma znaczenie ale ostatnio zaczelam w ciagu dnia ubierac ja w sukieneczki itp a na noc zakladam spiochy i nie wiem czy ona czuje te roznice i dlatego prawie od razu po zalozeniu pizamki zasypia...(wczesniej chodzila caly dzien w spiochach spala w nich a rano zmienialam na czyste...)
M zaraz pojedzie po opony do wozka!!oby kupil wlasciwe bo jeden dzien bez spacerow zdecydowanie wystarczy..
a co do pampkow to uzywam simply dry-nie wiem czy w polsce tez takie sa ale sa super chlonne i jak mala w nocy nie zrobi kupki to pieluszki nie zmieniam
Temat został zablokowany.
12 lata 3 miesiąc temu #289402 przez katka
Dobra ja uciekam do wanny
Przespanej nocki
Temat został zablokowany.
12 lata 3 miesiąc temu #289403 przez Aleksandra
Ja Natalcię na dzień ubieram w same bodziaki z kr rękawkiem albo bez i skarpeciochy a na noc ma spodenki i bodziaki kr/dł rękaw albo pajacyki.

Iva oj jak chciałabym poleniuchowac :) Perspektywa tego, że za miesiąc możemy się wprowadzic do siebie sprawia, że prawie cały dzień albo pól dnia jestem u nas w domku i pomagam Zbyszkowi a Natalcia ładnie śpi wtedy i możemy działac!
Temat został zablokowany.
Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl