BezpiecznaCiaza112023

opony bieżnikowane na zimę ?

8 lata 4 miesiąc temu #1017669 przez zwika
Ekologia to bardzo ważna rzecz. Zastanawiam się więc czy nie powinno się promować kupowania opon bieżnikowanych. Opony bieżnikowane do samochodów osobowych to temat budzący wiele kontrowersji i dzielący środowisko kierowców. Wielu z nich ma przykre doświadczenia z tanimi oponami z odzysku.
Z kolei równie liczna grupa chwali opony bieżnikowane jako tańszą alternatywę dla opon nowych. Jak wygląda prawda?
Z tego co wyczytałam bieżnikowanie opon to całkowicie naturalny i wręcz zalecany proces w przypadku opon ciężarowych. W USA istnieje nawet specjalne rozporządzenie nakazujące instytucjom rządowym bieżnikowanie opon w samochodach służbowych, a nawet w... autobusach szkolnych. Widać więc, że wbrew opinii wielu kierowców opona bieżnikowana nie jest złem wcielonym.
Należy jednak podkreślić, że w przypadku opon do samochodów osobowych, sprawa nie jest już jednoznaczna. Więcej jest przychylnych opinii na temat opon zimowych.Przykładowo opony do samochodów terenowych to wydatek ponad 1000 zł za sztukę, a bieżnikowane są niemal równie dobre na zimę.
Bieżnikowaniem opon w Polsce od 1984 roku zajmuje się firma PROFIL. Obowiązuje tam rygorystyczna kontrola jakości oraz szereg testów przed i po wytworzeniu sprawia. Dzięki temu do magazynu trafiają zawsze opony wysokiej jakości, sprawdzone i udzielana jest na nie gwarancja taka sama jak na nowe opony. Opony bieżnikowane jak i nowe dostać można w sklepach internetowych. Ja najczęściej korzystam z Moto Integratora , głównie dlatego, że współpracują oni z zakładami wulkanizacyjnymi w całej Polsce.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 2 miesiąc temu #1026434 przez karin
Jednak kwestie bezpieczeństwa są kluczowe przy wyborze opon. A jeżeli chodzi o USA, to nie wszystko, co stamtąd pochodzi jest dobre :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu - 8 lata 1 miesiąc temu #1031829 przez weronikaklosok
Ja zazwyczaj kupuje nowe. Staram się też pamiętać o wymianie olei czy filtrów. Niestety zazwyczaj mam z tym problem.
Zazwyczaj staram się wcześniej zorganizować taki olej silnikowy - eport2000.pl , ale niestety odstawieniem samochodu do mechanika to już inna sprawa :/
Ja bez samochodu- "ani rusz".

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

1 rok 2 miesiąc temu #1071808 przez KarolineCZ
No właśnie - a co z oponami? Warto znaleźć dobry serwis, który oferuje usługi związane z wulkanizacją. W moim przypadku jest to wulkanizacja Kraków Euro-Wulkan: https://euro-wulkan.pl/ . Polecam serdecznie usługi tej firmy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl