BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2012

12 lata 4 miesiąc temu #277609 przez ewel7
hej Kochane my po 3D malusi znów leżał z główką do dołu więc ciężko było go podejrzeć, ale pokazał na chwilę swoją buźkę. Waży 453 g. Na płytce mam filmik, mogłabym ciągle oglądać ;) Stópki też dość duże. Jedną rączkę trzymał na główce, jakby miał jakieś zmartwienie ;) Generalnie cudownie było i jestem bardzo szczęśliwa bo zdrowiutki co najważniejsze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #277684 przez dominika1981
Siemanko Dziewczynki.

Jestem tu nowa i mam nadzieję, że pozwolicie mi zostać na dłużej,

Mamy już córeczkę a teraz staramy się o drugie maleństwo.

Marti... przepiękny wózeczek i buteleczki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #277686 przez misia88
Jeśli chodzi o mebelki to mam tylko regał na zabawki, bo wygrałam w konkursie. W przeciwnym razie nie miałabym nic, bo szkoda by mi było kasy na taki regał :P

Wózek, fotelik i łóżeczko kupimy w marcu. Wózek mamy wybrany: X-lander XQ + gondola. Fotelik to albo Maxi Cosi Cabrio, albo Cybex Aton. Są w podobnej cenie (nie tak jak pisała Martita, ale Cybex jest mniejszy i dlatego trzeba się jeszcze zastanowić.

Śpiworki są śliczne, ale na razie się wstrzymam z ich kupnem... Moim zdaniem wystarczy jak dziecko śpi w śpiochach pod kocykiem latem...

Poduszkę do karmienia mam z MOtherhood (dostałam od mamy pod choinkę). Jest duuuża, super materiał, poszewka zdejmowana, więc łatwo wyprać. Będzie do karmienia i jako kojec dla dziecka :)

Butelki kupię ewentualnie po porodzie. Mam nadzieję, że nie będą mi potrzebne i będę karmić piersią. Jak coś to później się kupi. :)

Jeśli chodzi o wagę to do tej pory przytyłam 4kg... Z kalkulatora wynika, że idealnie :P Lekarz też mówił, że jest ok. Zobaczymy jak dalej będzie.

Bardzo się cieszę, że synuś jest zdrowiutki! Kawał już z niego chłopa :D
dominika To jest wątek o mamach majowych. Jeśli masz ochotę to też jest o staraczkach :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #277688 przez dominika1981
Moim zdaniem śpiworki są nie praktyczne. Zależy jeszcze czy w mieszkaniu zimno czy ciepło. U mnie dość ciepło i w zupełności wystarczyły śpioszki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #277693 przez dominika1981
zgadza się w sumie racja.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #277730 przez Paula88
ewel7 gratulacje:):) najważniejsze, że Twój synek ma się dobrze :) Imię już wybrane?



Nothing's gonna change my love for you :*
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32211

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #277799 przez ewel7
myślimy nad imieniem... mam nadzieję, że szybciutko uda nam się podjąć decyzję :)
u nas ponad 5 kilo na plusie :silly: ostatnio przybieramy w zawrotnym tempie.
co myślicie o sesjach ciążowych? ja myślę nad tym... tylko w sumie nie wiem kiedy najlepszy moment bo brzusio już w sumie duży, ale może mógłby być większy :silly: z drugiej strony nie wiadomo jak później będzie się wyglądać... na razie nie mam rozstępów i balsamuje się co dzień by zapobiec, ale czy to wystarczy (mam nadzieję) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #277876 przez beadka7
Macie racje dziewczyny- kalkulator napewno wylicza książkowe standardy, ale nie zmienia to faktu, że miło by było się w nich zmieścić hehehe :D

Ja tam już sobie obiecałam, że jak tylko będę mogła to od razu na diete, aerobik i zrzucę to co przybrałam :)


ewel7 najważeniejsze, że synuś zdrowy!!! :D
ja też codziennie się smaruję, czasem jak mi się przypomni to 2-3 razy dziennie :) żeby nie mieć przede wszystkim rozstępów, dodatkowo kąpie się w oliwce dla dzieci, skóra jest potem super nawilżona i gładziutka:)

A poropos imienia też ciągle się zastanawiamy, jednak mam wrażenie, że dla dziewczynki to jakoś łatwiej wybrać :)


Pozdrawiam :)


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #277900 przez Brzuszek
beadka7 masz rację, dla dziewczynki zdecydowanie łatwiej jest wybrać imię. Mimo, iż jeszcze nie znam płci dzidziusia, to dla córci mam od dawna wybrane imię, a dla synka nie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #277918 przez beadka7
Ja dokładnie to samo- dla córci miałam od razu, a dla synka nie mogę się zdecydować :P Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale każde imie kojarzy mi się np z kimś znajomym przez co rezygnuję z danego imienia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #277920 przez Martita
Misia a co z Cybexem jest nie tak? Ja w sklepie patrzyłam i oglądałam z każdej strony dwa foteliki i maxi cosi i cybex i nie widziałam żadnej różnicy w wielkości, oba od 0 do 13kg i Maxi nie był większy..jedyna różnica to taka, że Maxi-cosi kosztował 430zł a Cybex 350zł..no i chodzi mi tu oczywiście o fotelik Maxi-Cosi model CITY a nie CABRIO,model City nie ma możliwości wpięcia bazy ISOFIX, natomiast CABRIO owszem, ma. A że ja nie mam dostosowanego samochodu do Isofixu to nie zwracałam uwagi na M-C Cabrio a zastanawiałam się nad Maxi-cosi City ale z powodu ceny wybrałam Cybex Aton Basic (bez bazy Isofix) a nie ten Cybex Aton z Isofixem. Ja tylko doradzam, oczywiście każdy wybierze co dla niego odpowiednie :) więc nie ma co krytykować :)
A co do śpiworków,owszem, są jak najbardziej praktyczne..nie chodzi o ciepło ale o to aby się dzidzia nie nakryła kocem/kołdrą i się nie udusiła..one są dość drogie,nowe ok 80zł ale że były w ciucholandzie za 5zł to dlaczego nie?:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #277928 przez Martita
Ewel taka sesja jest super, i te niezapomniane chwile uwiecznione przez profesjonalną osobę,przyznam się, że ja też o tym myślałam i nawet u siebie u fotografa upatrzyłam taki fajny kalendarz na cały rok ze zdjęciami właśnie z brzuszkiem :) super sprawa :)
Ja też się smaruję tymi kremami ale zobaczymy co z tego wyjdzie :)
Beadka a ja z kolei na odwrót..dla chłopca od razu miałam imię,natomiast dziewczynki nie mam pojęcia jak nazwiemy :) Ale liczymy na chłopczyka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #277930 przez beadka7
Ojj tak co do śpiworków jak najbardziej zgadzam się z Martitą :)


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #277937 przez beadka7
Martita to pochwal się jakie dla chłopca wybrałaś :) Ja dla dziewczynki wybrałam Paulinka, ale może przy kolejnym dziecku się przyda, bo teraz będzie synek :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #277950 przez ewel7
beadka mam te same odczucia, dla dziewczynki jakoś tak łatwiej i więcej imion mi się podoba... no, ale mam nadzieję, że wkrótce coś wybierzemy dla synusia :)

ja myje się mydełkiem dla niemowląt i też tych kremów mam cały zestawik ;) muszę spróbować tej oliwki.
Właśnie mi siostra pisała, że jej znajoma, która mogłaby nam zrobić sesję stwierdziła, że najlepiej to ok 32 tygodnia więc jeszcze troszkę do tego czasu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl