BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2012

12 lata 4 miesiąc temu #278375 przez katiuszka
Aga Niestety nie byłam jeszcze i chyba nie pójdę bo pewnie chciałabym zaraz kupić a wyszły mi dodatkowe wydatki w tym miesiącu i byłoby ciężko:( Widzę, że wyprzedaże powoli dobiegają końca... Kiedy będą kolejne?
Na szczęście pod koniec roku zrobiłam małe zakupki i troszkę już mam. Poza tym kuzynka obiecała, że cosik tam dla mnie odłoży więc może nie będzie tak źle.
Moja na drugie dostanie imię po babci (teściowej) Małgosia. Nie bardzo mi się podoba ale wiem że mojemu bardzo zależy i jakoś nie mam serca mu odmówić.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #278383 przez Paula88
Jeżeli chodzi o leukocyty, to ja w 2 miesiącu miałam złe wyniki moczu, a właściwie leukocytów, miałam ich w osadzie 70-100. Masakra była, moja ginekolog szybko zareagowała i dała mi leki które po tygodniu pomogły :) Ale strachu co się najadłam razem z mężem to nasze...



Nothing's gonna change my love for you :*
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32211

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #278414 przez beadka7
dziewczyna gratulacje synka :)


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #278442 przez Dotka
Witam Mamuśki :)
Byłam i ja w tym sklepie powiem że ciuszki tanio naprawdę ale trzeba sie spieszyć bo duzo rozmiarów już brak :( Obsługa w tym sklepie profeska :) pani wszystko tłumaczy podpowiada chodzi pomaga pokazuje nie śpieszy się opowiada o róznych produktach więc pomoc dla przyszłej mamy ok tym bardziej że pierwszy raz byłam w tym sklepie i niczego nie musiałam szukać pytałam bylam prowadzona bezpośrednio do danej rzeczy. powiem że po wielu godzinach spędzonych przy komputerze i czytaniu mnóstwa artykułów takie spotkanie z osoba która ma styczność z tym pomogła rozwiać pewne wątpliwość. Dodatkowo kobiety tam robiace zakupy z maluszkami tez podpowiadają ze pewne rzeczy zbędne :) tak samo jak sprzedawczyni nie naciągała tylko opowiadała szczerze o produktach rożnych firm :) Miła wycieczka :D

Co do samych zakupów to kupiłam tylko spodenki dwie pary ,skarpetki tak jak miałam rękawiczki , czapeczki i smoczek niestety z ubranek dużo juz przebrane i brak rozmiarów poza tym troszke mam dostać ubrań wiec nie chce za duzo kupować :) ale sa fajne okazje dla mam tez ja sobie kupilam figi 5par za 29zł fajna bawełna i bluzkę za 30zł :) więc na ten dział tez warto zajrzeć zdradze tajemnice że teraz chyba w piątek ceny lecą jeszcze niżej :) to co było 30% bedzie 50% a to co nie było to bedzie na 30% w dół :P

Ja wózek juz kupiłam mam bebecara :)

Beadka Ja tez nie mam odlozonych pieniążków dlatego wszystko stopniowo kupuje wózek juz byl dawno teraz bylo troszkę ciuszków dziś jakies drobniejsze rzeczy jak tata wróci to pojedziemy butelki moze pościel i takie pierdy kupić później łózeczko i wanienke chyba że teraz wanienkę kupie bo w tez są obnizone ceny :) co do trzymania rzeczy to ja wybitnie nie mam miejsca mieszkam póki co w kawalerce i jest nam mega ciasno ale wiem ze musze powoli kupowac wszystko i swoja pomysłowością chować gdzie sie da :dry:

MartiO co do wynikow to u mnie hemoglobina jest na poziomie 12,7 zobaczymy jak teraz po kolejnym badaniu bedzie.

Martita wózeczek naprawdę śliczny taki zgrabny :) wygląda ze solidnie wykonany jest :)

ruzyczka18 z tym kalkulatorem to mnie akurat pocieszyłaś bo myślałam że za dużo mi poszło ale cały czas w normie jestem :) a przytyłam 7 kg

dominika1981 Witaj :)

ewel7 Nio to słodkie nagranie musisz mieć :) Moja mała ważyła 506g w poniedziałek :)co do sesji jestem za nie wie jak twój brzuszek duzy teraz jest może jeszcze chwile poczekaj ja myślę żeby tak około 30tc zrobić zdjecia :) fajna pamiątka :)

akciak84 no popieram spotkanie sie na żywo :)
co do leukocytów to miałam w poprzednim badaniu za dużo lekarz dał mi globulki dopochwowe i teraz jest już ok białka ujemny za każdym razem. a co do szkoly to chyba sie spotkamy :) jestem na ten sam termin zapisana :) mam nadżerkę więc często mam w sumie cały czas mam stany zapalne póki nie urodzę nic z nią nie zrobią :/

dziewczyna84 Gratuluje chłopca :)

Uffff.. udało się napisać :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #278488 przez dominika1981
AKCIAK A gdzie zamierzasz rodzić?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #278541 przez beadka7
Laski czy któraś z Was jest z Gdańska ??


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #278665 przez misia88
Martita napisał:

Beadka dla chłopczyka najpierw było Filip ale przeważył Marcel :) a dla niuni nie wiem..może Laura,Blanka i dużo ruskich mi się podoba jak Tatianka, Nataszka czy Tamara ale mojemu mężowi nie więc odpadają niestety :(
Dla chłopca podobało mi się też Błażejek lub Borysek :)

Nad Blanką też się zastanawialiśmy :)

ewel7 napisał:

co myślicie o sesjach ciążowych? ja myślę nad tym... tylko w sumie nie wiem kiedy najlepszy moment bo brzusio już w sumie duży, ale może mógłby być większy :silly: z drugiej strony nie wiadomo jak później będzie się wyglądać... na razie nie mam rozstępów i balsamuje się co dzień by zapobiec, ale czy to wystarczy (mam nadzieję) :)

My na pewno zrobimy sobie taką małą sesję u znajomego fotografa, tylko nie wiem jeszcze kiedy, bo on mieszka 200km od nas... :P
A co do rozstępów to chyba bardzo delikatne pojawiają mi się na biuście... :( Stosuję balsamy codziennie to może już dalej nie pójdzie, ale piersi mi urosły... :(

Martita napisał:

Misia a co z Cybexem jest nie tak? Ja w sklepie patrzyłam i oglądałam z każdej strony dwa foteliki i maxi cosi i cybex i nie widziałam żadnej różnicy w wielkości, oba od 0 do 13kg i Maxi nie był większy..jedyna różnica to taka, że Maxi-cosi kosztował 430zł a Cybex 350zł..no i chodzi mi tu oczywiście o fotelik Maxi-Cosi model CITY a nie CABRIO,model City nie ma możliwości wpięcia bazy ISOFIX, natomiast CABRIO owszem, ma. A że ja nie mam dostosowanego samochodu do Isofixu to nie zwracałam uwagi na M-C Cabrio a zastanawiałam się nad Maxi-cosi City ale z powodu ceny wybrałam Cybex Aton Basic (bez bazy Isofix) a nie ten Cybex Aton z Isofixem. Ja tylko doradzam, oczywiście każdy wybierze co dla niego odpowiednie :) więc nie ma co krytykować :)

Ja na żywo jeszcze nie widziałam Cybexa, dlatego ciężko mi jest powiedzieć, ale koleżanka go kupiła i właśnie mówiła mi, że jego wadą jest to, że jest troszkę mniejszy od Maxi Cosi... Jak obejrzę na żywo to się wypowiem. :)

A co do śpiworków,owszem, są jak najbardziej praktyczne..nie chodzi o ciepło ale o to aby się dzidzia nie nakryła kocem/kołdrą i się nie udusiła..one są dość drogie,nowe ok 80zł ale że były w ciucholandzie za 5zł to dlaczego nie?:)

Praktyczne, zależy dla kogo... Tak jak dla wielu łóżeczko turystyczne jest bardziej praktyczne, a dla innych nie... Ja uważam, że dziecko się przegrzewa w takim śpiworku, bo ma już śpiochy na sobie + śpiworek = za dużo. Latem, gdy jest ciepło wystarczy przykryć malucha kocykiem, bo w przeciwnym razie czekają nas problemy ze skórą malca...

akciak Ja mam dużo wolnego, więc się dostosuję :) Super rzeczy kupiłaś. Czapeczka jest genialna :D No i majątek to kosztowało :P
Co do wyników to się nie wypowiem, bo będę robić na początku lutego... Czeka mnie badanie na cukrzycę z obciążeniem... bleee...

dziewczyna84 Gratuluję chłopczyka! :)

patrysiuniusia Szkoły rodzenia zaczynają się po 24-25 tygodniu. Najlepiej podzwonić i się dowiedzieć.

Wczoraj zrobiłam też zakupu wyprawkowe na allegro. U jednego sprzedawcy kurier 13 zł, a zakupy ok. 150. Zamówiłam takie rzeczy:
Pieluszki flanelowe grube 3 szt.
Płatki kosmetyczne dla niemowląt 60szt.
Patyczki do uszu 56 szt.
Wkłady poporodowe
Podkłady do przewijania 5szt.
Prześcieradełko frotte z gumką 2szt.
Pieluszki tetrowe 10 szt.
Ochraniacz na materac pod prześcieradło
Pieluszki flanelowe mini 2 szt.
Zestaw do paznokci
Majtki poporodowe Seni rozm.L - czytałam opinie, że są ok, zobaczymy...
Pielucho-ceratki 1 szt. - wypróbujemy, tylko 5zł :P
Śliniak frotte 3,50 zł :P
Czapeczka smerfetka 2 zł :P
Wkładki laktacyjne 84 szt. - kupiłam też opakowanie w Superpharmie, bo już mi siara tak leci, że wszystkie koszule nocne brudne...
Prześcieradło do wózka
Rożek

W tym miesiącu koniec z zakupami wyprawkowymi :P Następne w lutym :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #278696 przez marzenieeee
misia88 no zaszalałaś z zakupami ciekawi mnie ta czapeczka smerfetka


mama 3 aniołków 08.09 5tc, 03.10 9tc, 15.05.11 Lenka 21tc [*],

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #278700 przez misia88
Czapeczka wygląda po prostu tak:
http://img05.allegroimg.pl/photos/oryginal/20/40/14/57/2040145754

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #278815 przez Martita
Misia czapeczki śliczne mam jedną taką białą :) a te śpiworki to masz też rację, tylko te co ja kupiłam są takie cieniusie jak kocyk, w sam raz na wiosnę, o lecie już nie myślałam :)
Ja też już zrobiłam część wyprakwowych zakupów, a ile takich wkładów poporodowych będziemy potrzebować i ile majciochów?ja kupiłam narazie po jednej paczce. Majtki pani w sklepie mi doradziła jakieś siateczkowe co można oddychać i je prać, i 2 szt. kosztowały 7 zl,zła byłam bo sobie wybrałam tańsze 5 szt po 5zł ale ponoć skóra nie oddycha i jak mi tamte przyniosła to głupio mi było odmówić... :dry: A i tak wcale nie zamierzam ich prać tylko wyrzucić..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #278820 przez Martita
Aga pamiętasz kiedyś wspominałaś o tym, że nastawiasz się na NIVEA, ja też..a jak dziecku będzie się działo coś ze skórą,bo nie wiem, niemowlaki często mają krosteczki czy skórka im schodzi, to też NIVEA czy jakiś inny?Słyszałam, że EMOLIUM pomaga?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #278878 przez aga2+1
Martita po Nivea nie powinno być niespodzianek, ale gdyby coś się działo to ja kąpałam w Balneum allegro.pl/balneum-baby-basic-olejek-do-...ier-i2034459038.html i wszystko ładnie schodziło. Poza tym używałam kosmetyków Bambino, bo po Johnsonie dzieciaki miały uczulenie niestety szczególnie po oliwce. Nivea jest łagodnym kosmetykiem i nie powinno wywoływać uczulenia. Do pupci na odparzenia polecam sudocrem:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #278948 przez ewel7
hej Kochane :)
jeśli chodzi o spotkanie to ja też mam dużo wolnego bo jestem na zwolnieniu.
Wczoraj byłam u gin z ciążą ok, tylko pani doktor stwierdziła, ze moje kamienie się odzywają prawdopodobnie :( (stąd te złe wyniki moczu) powiedziała mi, że za mało pije i zaleciła co najmniej 3 L wody dziennie i to najlepiej mineralki, a nie w postaci herbaty czy innej... także się śmieje teraz, że w ogóle nie będę głodna bo przy takiej ilości wody to zapije każdy głód. Co do zgagi powiedziała żeby tylko lekko-strawnie jeść i absolutnie unikać smażonego. Stwierdziła, że nieprawidłowa dieta nie tylko może nasilać zgagę, ale też powodować zaparcia.
Fajniusie Wasze zakupy :) maluszki na pewno będą słodko się w nich prezentować :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #278973 przez Paula88
Jeżeli chodzi o zgagę, to ja polecam jogurt naturalny, po zjedzeniu kilku łyżeczek przechodzi przynajmniej mi :) Lekarka też mi podpowiedziała, jadła kisiel ( szklankę dziennie po łyżce) :)



Nothing's gonna change my love for you :*
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32211

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #278982 przez akciak84
misia

ja też z początkiem stycznia będę miała obciążenie glukozą

Dziewczyny z wawy

w poniedziałek już może się spotkamy?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl