BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2012

12 lata 3 miesiąc temu #293615 przez aga2+1
beadka dieta dla cukrzyków to przede wszystkim odstawienie cukru oraz pszennego pieczywa (bardzo podnosi cukier). Taka dietę zawsze można stosować ,bo nie zaszkodzi, a jeszcze pomoże:) Ja po badaniu glukozy musiałam odstawić cukier i powiem szczerze, że o wiele lepiej się czuję:) Wiadomo, że czasami kusi ciasteczko, ale stwierdziłam, że te 3 miesiące jakoś wytrzymam dla dobra dzidzi no i swojego:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #293618 przez marzenieeee
Martita no rzeczywiście nazbierało ci się tych butelek


mama 3 aniołków 08.09 5tc, 03.10 9tc, 15.05.11 Lenka 21tc [*],

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #293619 przez Martita
Aga czyli czego dokładnie nie wolno jeść?Ja nie wiem czy mam podwyższony cukier ale bardziej chodzi mi o nieprzybieranie na wadze w takim tempie bo się roztyje do 20kg..zero cukru,pieczywa pszennego..ok A owoce?Bo też mają cukier..a jakie pieczywo można jeść?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #293621 przez marzenieeee
Martita owoce góra do 18 ale odpadają banany ... pieczywo każde ciemne, do tego 6 posiłków dziennie dużo warzyw najlepiej wszystko gotowane, chude wędliny i mięso


mama 3 aniołków 08.09 5tc, 03.10 9tc, 15.05.11 Lenka 21tc [*],

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #293633 przez aga2+1
Marita tak jak napisała marzenieee owoce do 18, ale nie wolno bananów, winogrona, pieczywo najlepiej żytnie. Makarony ugotowane aldente najlepiej pełnoziarniste. Oprócz tego trzeba unikać gotowych sosów, ketchupu oraz serków topionych, almette, jogurtów z cukrem. Ja dzisiaj własnie jestem po zakupach i znalazłam jogurty owocowe z Bakomy bez cukru, dżem słodzony fruktozą, makaron z Lubelli pełnoziarnisty. Trzeba przestawić się na oliwę z oliwek, kotlety bez panierki najlepiej mięso wypiec w piekarniku lub ugotować do tego warzywa:)
Na pieczywo ciemne tez trzeba zwrócić uwagę, bo np. bułeczki z Lidla te ciemne z ziarnami mają dodawany cukier ( mierzyłam glukometrem poziom cukru właśnie po takiej bułeczce i powiem szczerze, że po 2 godzinach miałam ponad 140). Najlepiej jak pieczywo jest tylko z mąki ciemnej a nie mieszanej. W niektórych piekarniach można kupić chleb dla diabetyków z niskim ig:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #293640 przez Martita
A ziemnieczki i rzeczy smażone?Można z tego co zrozumiałam ale na oliwie, tak?To jeszcze nie taka dieta okrutna,tyle, że bez słodyczy..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #293641 przez marzenieeee
aga2+1 ja to mam parowar i wszystko w nim robię ... teraz gorzej bo gotuje tata więc raczej kotlet smażony ale może być z patelni grillowej ale bez tłuszczu i panierki. Ja np kupuje makaron ryżowy


mama 3 aniołków 08.09 5tc, 03.10 9tc, 15.05.11 Lenka 21tc [*],

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #293645 przez marzenieeee
ziemniak można tak jak inne warzywa ale frytki odpadają chyba że z piekarnika, ogólnie wszystko smażone w głębokim tłuszczu tak samo fast foody odpadają


mama 3 aniołków 08.09 5tc, 03.10 9tc, 15.05.11 Lenka 21tc [*],

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #293672 przez beadka7
Marzeniee, Aga dzięki za info, chyba się rzeczywiście przerzucę na tą dietę, bo tak samo boję się, że przytyję zbyt dużo i później tego nie będę mogła zgubić. Poszukałam troche w necie i chyba spiszę sobie dokłądny jadłospis na cały tydzień i będę się go trzymać.

Jutro mam kolejną wizytę u gino także zapytam go o zdanie.

Aha.. pisałam Wam wcześniej, że boli mnie w okolicy nerek- dzisiaj byłam na usg jamy brzusznej pod tym kątem i podobno jest wszystko ok, lekko rozszerzone "kielichy nerkowe prawe" cokolwiek to znaczy :?, ale jak mi powiedziano- tak się w ciąży zdarza. Ogółem nie mam się o co martwić, bo to nie kamień na nerkach (ufff), a jak będzie bolało to paracetamol i przetrzymać.

A ja dostałam dzisiaj 3 siaty ubrań od siorki po jej synku, w tym rożki, czapeczki, śliniaczki itp :) muszę to teraz przejrzeć, żeby potem nie kupować niepotrzebnie. Ale nie mam jeszcze żadnej butelki :) za to dostałam już 4 smoczki :)

Pozdrawiam Was serdecznie.





http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=33160

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #293734 przez aga2+1
Smażonw ziemniaczki odpadają:) Mozna jeść ziemniaki gotowane i można też gniecione z jogurtem ale bez mała, bo masło i margaryna podnoszą cukier.
Ja mam tylko 1 butelkę Avent - dostałam ostatnio u gina reklamówkę z gazetkami oraz różnymi próbkami no i butelką:) Dzisiaj dostałam reklamówkę ciuszków od kolezanki:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #293777 przez akciak84
my mamy już wyniki obciążenia glukozą:)na szczęście cukier 99, a norma do 106...ufff...synek też się pewnie cieszy, bo lubi czasami czekoladkę z mamusią pojeść.

Nie muszę być na diecie :) ale ostatnio dużo jem pieczonego i gotowanego i dobre mam wyniki :) dobrze się po takim jedzeniu czuję. odkryłam jak łatwo jest zrobić pieczeń ze schabu, karkówki czy wołowiny z pieczonymi ziemniaczkami. I jak szybko się to przyrządza! Kiedyś fakt nie było na to czasu..Po ciąży na pewno nabiorę nowego nawyku i tak mi zostanie zdrowsze odżywianie. Jestem bardziej świadoma co jem :)

tylko bez bananów bym nie dała rady. Bo dzień bez banana to dzień stracony:(

Aga
tak na chlebek też trzeba uważać. Ja np. pod kontem konserwantów ostatnio się przeraziłam takim niby zdrowym ciemnym chlebem z reala (musli, czy jakoś). Nigdy nie czytałam tych nalepek, ale ostatnio mnie coś tknęło B) to się załamałam jaka tam litania E sre.....

dziś kupiłam zwykły biały i też miał tam litanię ale już normalną, że mąka i drożdże i tyle.

Jestem przerażona, że to pieczywo ma tyle świństwa...gdyby nie ciąża nie zastanawiałabym się nad tym.

a jeśli chodzi o jogurty. Ostatnio wchodzą mi zwykłe naturalne :) jak się chce coś słotkiego to biorę boskiego banana, pomarańczę, jabłko, gruszkę zalewam jogurtem i zajebioza. Codziennie jem taką porcję. Już żyć bez niej nie mogę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #293907 przez ruzyczka18
Ja to bym się narazie tak na waszym miejscu nie przejmowała bardzo jedzeniem bo jak urodzicie i będziecie chciały karmić to i tak smażonego nie będziecie jeść bo nie można więc dieta będzie a jak już teraz zaczniecie to ciężko będzie potem tyle wytrzymać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #293908 przez ruzyczka18
oczywiście jeśli lekarz nie kazał diety wprowadzić :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #293941 przez KAMI
Witam Mamusie Dzień dobry mroźny :)

akciak - w pełni Cię popieram, rewelacyjne podejście do jedzenia, kieruję się tym samym i też w ciąży wzrosła moja świadomość na temat tego co jem :) zresztą ja jestem namiętnym ogladaczem KuchniaTV i stamtąd też dużo czerpię, wystarczy spojrzeć na Jamiego Oliviera aby zrozumieć, że czasem tak niewiele czasu daje nam pełnowartościowy i zdrowy posiłek. mniaaam dzisiaj gulasz z wołowinki z kaszą będzie na obiadek :)
Podobało mi się też podejście mojego gina do tematu -" dopóki wyniki są dobre proszę jeść co Pani chce, jak Pani sprawi to radość to dzidzia też będzie zadowolona". Może też dlatego cały czas wszystkie wyniki OK ( glukoza 98 po 2h) i tylko 3 kg +

Buziaki i smacznego Brzuszki :)

PS. mam parę nowych ciuszków dla Młodego :) śmieszna jestem bo je tulę i oglądam co chwilę - ale radocha :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #294030 przez aga2+1
Hej Dziewczynki:)
Mój mąż śmieje się ze mnie, że chodzę po domu i głaszczę się po brzuchu:)
Idę na 14 do gina więc będzie fotka w 3d :lol: Wieczorkiem wstawię:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl