BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2012

12 lata 3 miesiąc temu #294060 przez marzenieeee
Ale ci dobrze że głaszczesz sobie brzuszek ... ja tam nie mogę :(


mama 3 aniołków 08.09 5tc, 03.10 9tc, 15.05.11 Lenka 21tc [*],

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #294065 przez Martita
Aga i Marzeniee dziękuję również za te informacje, przejdę sobie na taką dietę. KAMI i Akciak wam fajnie, możecie jeść co chcecie bo macie tam zaledwie parę kilo na plusie, ja już mam 9kg więcej i zaczynam się załamywać :( W sumie trochę zaokrągliły mi się biodra i uda, nie dużo..za to mam wielki brzuch i spore piersi ale jak dalej będę jadła słodycze i białe pieczywo i smażone rzeczy to zacznę wątpić w "seksowność" w ciąży :) A potem będzie ciężko to zrzucić..
Aga czekam na zdjęcie!
A tak poza tym to Kami narobiłaś mi okropnej ochoty na gulasz z kaszą!Chyba dzisiaj też zrobię..tylko wieprzowy bo to mam w zamrażarce :)
Beadka to dobrze, że nie masz kamieni, cieszę się :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #294067 przez Martita
Marzeniee nie możesz?A dlaczego?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #294114 przez marzenieeee
Martita bo głaskanie brzucha powoduje skurcze macicy które źle wpływają na moją szyjkę, co w moim przypadku jest bardzo niebezpieczne ... więc gin nie pozwala mi dotykać brzuszka


mama 3 aniołków 08.09 5tc, 03.10 9tc, 15.05.11 Lenka 21tc [*],

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #294142 przez Martita
Marzeniee nie martw się, już bliżej niż dalej..zaraz wygłaszczesz nie brzuch tylko własne maleństwo a to lepsze niż głaskanie brzuszka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #294144 przez aga2+1
Marzenieee bidulko jeszcze troszkę i będziesz tulić swoje maleństwo:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #294148 przez marzenieeee
pewnie wycałuję i wyściskam moja Oleńkę :)


mama 3 aniołków 08.09 5tc, 03.10 9tc, 15.05.11 Lenka 21tc [*],

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #294212 przez ewel7
witajcie Brzuszki :)
Miałam trochę zaległości więc musiałam poświęcić czasu by poczytać posty. Co do diety to ja staram się jeść rozsądnie, ale diet żadnych nie stosuję. Jestem jeszcze przed badaniem na cukrzycę, także jeszcze wszystko się może zdarzyć, ale zobaczymy jak będę po.

Co do wagi to wg poradnika "W oczekiwaniu na dziecko" zalecany przyrost masy ciała u kobiet(o prawidłowym BMI przed ciążą)powinien plasować się od 11 do 16 kilo, tylko u osób cierpiących na otyłość nie zalecany jest przyrost większy niż 9 kilogramów, znowu u kobiet z wcześniejszą niedowagą przyrost powinien być większy od 13 do 18 kilo. Najlepsza jest więc sytuacja gdzie nie ma przegięcia ani w jedną ani drugą stronę, u mnie ok 7 kg na plusie, lekarz póki co nie krzyczy więc chyba jest ok :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #294389 przez akciak84
cześć ewel co tam u was? dlaczego się nie odzywacie?

marzenieee i aga
co do masowania brzuszka rzeczywiście trzeba z tym uważać, bo można wywołać przedwczesny poród ( informacja z ostatniej lekcji w szkole rodzenia instytutu matki i dziecka). Ja dotykam, okalam rączkami. Specjalistka mówiła aby nie masować tylko dotykać, kłaść rękę aby dzidzia czuła się bezpiecznie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #294422 przez ruzyczka18
Tak trzeba uważać ale przy ciąży zagrożonej wcześniejszym porodem nie normalnej. Mnie mąż głaszcze codziennie wieczorem albo i częściej i pani doktor nie ma przeciwwskazań jest wszystko w jak najlepszym porządku (oczywiście lekkie głaskanie a nie jakiś masaż)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #294448 przez Martita
Cześć Ewel gdzie się podziewałaś :)
przed ciążą nie byłam otyła,nie miałam też niedowagi..więc wg. tego wzoru mogę przytyć do 16kg..dlatego teraz mam 9 na + więc jeszcze mogę 7..hmm..oby tak było,więc będę się pilnować..też jestem przed glukozą,więc zobaczymy jak to będzie..
Dzisiaj nie zjadłam nic słodkiego.. :) no oprócz mandarynek, ale owoce można :)
Ja swój brzuszek też głaszczę, w końcu muszę jakoś wcierać te kremy na rozstępy..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #294452 przez Martita
Akciak ja właśnie robię jak piszesz..okalam,łapię zwłaszcza wtedy jak kopnie..a jest jakiś specjalny sposób na wcieranie kremów na rozstępy?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #294555 przez martynka790
I u mnie wyniki w normie :)
Glukoza po godzinie 95 a norma poniżej 140 więc super!!
Cieszę, się, że obejdzie sie bez żadnej diety :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #294667 przez Majorka
Jutro idę na USG, może w końcu dowiem się jak mam mówić do swojego dziecka bo trochę tak głupio mówić bezosobowo.
Mój mąż ściągnął e-booki z bajkami po angielsku i ma zamiar nasze biedne dziecko już w brzuchu dręczyć. Tak w ogóle to wszyscy mówią do mojego brzucha (czuje się zignorowana :silly: )mój brat leżał przez godzinę przy moim brzuchu i sobie gadał z bąblem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #294682 przez katiuszka
Cześć dziewczynki, cieszę się bardzo z Waszych dobrych wyników:)
Marzenie trzymaj się kochana, tak jak dziewczynki piszą, jeszcze troszeczkę:*
Aga ja tez raczej na Kamieńskiego będę rodziła, przekonała mnie koleżanka która ostatnio tam rodziła. Boję się jednak, ze jak przeterminuję ciąże a miałam tak w poprzednich dwóch to będę musiała zgłosić się do rejonu. Co innego jeśli, przyjadę już ze skurczami i rozwarciem wtedy nie będą odsyłać ale w innym przypadku może być problem:(
Czy wiecie może jak sprawdzić rejonizację do którego szpitala w razie "Wu" musiałabym się zgłosić zgodnie z adresem meldunku?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl