BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2012

11 lata 10 miesiąc temu #386761 przez Martita
Cześć kochane,przepraszam, że tak rzadko do Was zaglądam..ale muszę wam powiedzieć, że mój maluszek (chyba najmłodszy) skończył 3 tygodnie i już tak się do niego przyzwyczaiłam, że żyć bez niego nie mogę!

Co do bekania, ja też muszę czekać bo u nas grozi to "zarzyganiem się"..nie raz muszę nosić go nawet pół godziny..ale warto, bo zawsze odbije.

MartiO ja też zrezygnowałam z klinka bo mały nie umie na nim spać i zawsze mi zjeżdżał i zwijał się w literkę C..może jak będzie starszy to mu włożę z powrotem.

Mam do was pytanie, bo chyba najpóźniej z was urodziłam..jestem 3 tyg. po porodzie i mam jeszcze krwawienie,kiedy u was się skończyło?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #386765 przez Martita
a jeszcze ból brzuszka i kolki nas też dotyczy, choć ja karmię butelką..bardzo mojemu Marcelkowi pomaga masaż brzuszka na przemian z ćwiczeniem, uginaniem nóżek ale chyba najbardziej kropelki SAB SIMPLEX. Niestety nie do kupienia w naszych aptekach bo są Niemieckie ale w razie jak byście chciały to mam numer do pani, która je wysyła. Nasze polskie się chowają :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #386772 przez Martita
Ajłona ja podawałam Enfamil ale po nim było źle..przeszłam na najtańsze Bebiko i jest ok. Są kupki piardki ale kolki to po każdym mleku będą..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #386791 przez marzenieeee
Martita napisał:

Ajłona ja podawałam Enfamil ale po nim było źle..przeszłam na najtańsze Bebiko i jest ok. Są kupki piardki ale kolki to po każdym mleku będą..


U nas też coś po enfamilu zaczęły się wymiotki i przeszłam teraz na Nan-a ... raz też zakupiłam to mleko rossmanowe Babydream, fajna ma cene bo 600g za 15.99 ale mi pediatra nie pozwala go podawać ze względu na to że moja to wcześniak ... Bebilon comfort jest dla niemowląt z tendencją do kolek i zaparć ciekawe czy pomaga


mama 3 aniołków 08.09 5tc, 03.10 9tc, 15.05.11 Lenka 21tc [*],

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #386812 przez Dotka
widzę że dyskusja o karmieniu była duża ja kamie piersią i oby jak najdłużej bo to wygodne jest :) co do tegdopajania to też w kółko ktoś mi sugeruje że powinnam.
Ostatnio z samochodu zabieraliśmy Ale do domu w nosidełku i bbka zwrociła uwage mojemu facetowi żeby dziecko przodem wziął a nie tyłem bo moze pies sie rzucić na dziecko coza bzdura to miał dziecko przodem do słońca i wiatru nieść (a z tylu szlam ja i patrzyłam na małą. Ci ludzie to mnie coraz bardziej irytują w ciązy czułam sie jak kosmita a teraz co chwile jakies dziwne uwagi i zajebiste rady :dry:

My wróciliśmy do domku :) i teraz juz jest dobrze :D

ale boje się tych szczepień małej teraz :( ja tak nie lubię jak ona płacze dziewczyny wasze dzieci mocno płakały przy szczepieniach??


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
:P a co do okresu to nie malam i mam nadzieje że długo nie będzie.

Mina te wzdęcia widze że tez pomaga to ze jak niunia je to beknie później dalej jemy i znowu beknie i wtedy mam mniejsze problemy z brzuszkiem

co do klina moja tez zjeżdża z niego nie rozumiem tego póki co kładę ja i poprawiam co jakiś czas.

Alicja zaczeła mi robic zielonawe kupki czy to cos złego ?? wasze szkraby tez robia takie? oczywiscie żółte tez są ale ta zielen mnie zastanawia a do lekarza dopiero w czwartek.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #386817 przez akciak84
o właśnie dotka poruszyła temat szczepień. Jak szczepicie dzieciaczki? Bo niby zamiast 3 ukuć można płatnie jedno wziąć tylko kosztuje około 180 zł.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #386837 przez Martita
marzeniee mi lekarz też poradził Bebilon Comfort ale narazie nie zmieniam, bo te bebiko jest ok.

Akciak ja też się zastanawiam nad tymi szczepionkami..szczerze to strasznie się boję tego ale szczepic małego będę..na rotawirusa, pneumokoki chyba też. Zobaczę jeszcze co mi lekarz powie
Dotka ja robie tak samo..karmienie przerwa na bek, i dalej jedzonko..ale kolki wraz są :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #386860 przez labelo
My dzis w klinice hematologii bylysmy, Malutka miala wszystkie badania swiata,ale biedna,pokuta:(,jejku... w czwartek na wizycie beda wyniki, wiec w czwartek sie dowiemy, co tez NAszej Slicznej jest tak naprawde.

dziewczyny, jak dochodzicie do siebie po porodzie?
u mnie dzis mija 7 tygodni, wszystko bylo ok,az do wczoraj, znow boli krocze,jak po porodzie bezposrednio,ledwo siadam:(, mozliwe,ze to od dzwigania?mam 6 schodow , z ktorych codziennie dzwigam wozek:(
albo moze od tego,ze wczoraj pierwszy raz nie zalozylam podpaski od tych 7 tygodni i sie otarlo,jejku, nie wiem. Tydzien temu bylam na kontroli i bylo ok....


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #386894 przez Brzuszek
Labelo na pewno wszystko będzie dobrze!
Dotka zielona kupka może świadczyć o chorobie, albo zwyczajnie Mała się wychłodziła, pewnie są też inne przyczyny.
Jeżeli chodzi o szczepienia, to my zdecydowaliśmy się na 5w1 ale nadal się zastanawiam nad szczepieniami dodatkowymi i sama nie wiem co robić.
Dziewczyny dokarmiające maluchy butlą podajecie dodatkowo witaminę K, bo niby podaje się ją przy wyłącznym karmieniu piersią.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #386904 przez katiuszka
Witajcie dziewczynki po ponad tygodniowej przerwie w pisaniu, miałam kupę spraw do pozałatwiania i te egzaminy. Ale wszystkie zdane i mam juz wakacje;)Posty nadrobiłam choć było ciężko bo czytane oczywiście na raty.
Kami cieszę sie że z bioderkami Maksia w porządku:)
Labelo trzymam kciuki za Twoją niunie!
Aga to odważna jesteś z tym "pierwszym razem"... Mój też robi do mnie podchody ale ja nie czuję się jeszcze na siłach a poza tym boje się czy tam wszystko się juz "naprawiło":) poczekam raczej do tych 6-ciu tygodni.
Co do karmienia u mnie to narazie tylko pierś, choć mam za sobą 3 zapalenia w przeciągu 2 tygodni:( kapusta, ciepłe okłady i paracetamol pomogło. Oby już nie wróciło:( Bo miałam coraz większą chęć sięgnięcia po butelkę, taki ból...
No ale póki co przeszło i dajemy radę:)
Ja też szczepię szczepionka skojarzona i dodatkowe szczepienia na pneumokoki i rota wirusa też zakupię. Mam jeszcze dwie starsze córeczki i one mogą ze szkoły coś przynieść. Zasugerowała mi to lekarka i za jej rada pójdę.
Dzisiaj jestem sama, mąż pojechał z teściem do swojego dziadka na pępkowe i wracają dopiero jutro po południu. Zaraz się zbieram z malutka i idę na spacerek do mojej mamci:) Oby nas tylko nie zmoczyło po drodze bo pogoda jakaś taka niepewna.
Buziaki:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #386954 przez Dotka
co do szczepień to my bierzemy 5w1 120zł kosztują

labelo my tez trzymamy kciuki za was

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #386963 przez akciak84
labelo
trzymam kciuki aby wszystko było dobrze


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #386965 przez akciak84
Dotka
my się nad tym zastanawiamy, ale chyba jak już płacić to 6 w 1

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #386970 przez Brzuszek
akciak84 napisał:

Dotka
my się nad tym zastanawiamy, ale chyba jak już płacić to 6 w 1

W programie na 6-tkę są tylko 2 wkłucia mniej, a jednak różnica cenowa jest spora, bo ok 60-80 zł za dawkę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu - 11 lata 10 miesiąc temu #386997 przez misia88

Brzuszek napisał:

Dotka zielona kupka może świadczyć o chorobie, albo zwyczajnie Mała się wychłodziła, pewnie są też inne przyczyny.

Bzdura. Zielona kupka jest jak najbardziej normalna, o ile nie ma biegunki. Kupa niemowlaka może mieć różne kolory w zależności od tego co mama je.


Jeśli chodzi o szczepienia to my braliśmy 5w1, kosztują ok. 120zł za dawkę. Natomiast 6w1 kosztują 190zł,więc przy kolejnym szczepieniu też trzeba płacić 190zł. My szczepiliśmy też na rota i pneumokoki, bo planujemy wyjazd za granicę. Koszt jednej dawki to 550zł w najtańszej aptece w Wawie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl