BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2012

12 lata 5 miesiąc temu #243785 przez ewel7
Akciak najważniejsze, że jesteś zadowolona z wizyty i że dzidziuś rośnie zdrowo :) oby każda z nas dostała od Mikołaja ten wymarzony prezent na święta w postaci ruchu Bąbelka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #244065 przez misia88
akciak, a do jakiej przychodni chodzisz do tego Maciejewskiego? Przypadkiem do Septimamed? :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #244135 przez katiuszka
Marita ja mam termin na 31 maja:) a jak byłam na usg w państwowej przychodni to powiedział,że 23 maja:) Tak czy siak wg ostatniej miesiączki właśnie ten odleglejszy czyli 31.
A co moje malutkie słoneczko na to? samo dobierze odpowiednią datę:)
Ciekawa jestem ile z nas urodzi we wskazanym terminie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #244175 przez madziula39432
Ja caly czas siedze jak na szpilkach:( lekarz powiedzial ze mam sie pilnowac bo moze mi sie szyjka skracac. A ja nawet nie wiem jak ja sama moge tego pilnowac:( co chwile cos:( bnie bylo jeszcze takiego dnia zebym sie nie martwila:( wczoraj mialam jeszcze takie dziwne bole w pochwie. Czy wy dziewczyny mialyscie cos takiego?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #244180 przez eash
czesc dziewczynki, za rzadko tu do was zagladam, pewnie dlatego, ze jestem uzależniona od staraczek ;) ja mam termin na 3 maja i jak urodze wlasnie tego dnia, to bede miec juz drugie świąteczne dziecko :) (pierwsze - 26 grudnia ubiegłego roku) ale znajac moj temperament i nerwowe usposobienie, to pewno znow urodze przed czasem ;)

madziula39432, ja takich bóli nie mam, ale dość często, zwłaszcza popołudniami i wieczorami mam takie uczucie jakby mi pochwa i ogólnie - krocze - puchło. w pierwszej ciąży miałam podobnie, takie uczucie obrzmienia od czasu do czasu, nie wiem, czy to normalne, ale chyba tak, skoro już przy drugiej ciąży tak mam, mimo ogólnie dobrych wyników badań i świetnego samopoczucia :)

bardzo rzadko miewam też takie "kłucia" w dole brzucha - rozciąganie więzadeł, normalka, w pierwszej ciąży było to silniejsze i częściej.

zdarzyło mi sie też parę razy czuć lekkie ciągnięcie w okolicy blizny (11 miesięcy temu miałam cesarkę), ale to niebolesne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #244220 przez gorla
eash cos w tym jest , w pierwszej ciązy brzuch bolał i kuło a teraz nic i czuje sie świetnie. Ale podobno w kolejnych ciążach brzuch szybciej widac i po po porodzie skurcze macicy silniejsze :unsure: :unsure: :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #244304 przez akciak84
misia

chodzę do doktora do prywatnego gabinetu, to nie jest przychodnia. z resztą opowiem Ci jutro :)

eash, madziula39432

dziewczyny mnie wieczorami cały brzuch ciągnie, jest napięty...tylko czekam kiedy wystrzeli :laugh: wczoraj na wizycie lekarz mnie poinformował, że takie ciągnięcia na brzuchu i od pochwy są normalne. Niepokojace są plamienia. A i oczywiście jeśli to "ciągniecie" tu i tam jest mocnym bólem.

a termin wg ostatniej miesiaczki mam na 20.05.2012

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #244320 przez ewel7
My dopiero się obudziliśmy :silly: , nie wiem co się dzieje, ale ostatnio taka senna jestem ze ciągle bym spała. W każdym razie głodzio obudził więc pora na jakieś śniadanio.
Co do ruchów dzidzi to wczoraj wyczytałam, że w 16 tygodniu można poczuć coś na kształt dotknięcia ogonka ryby. Takie smyrnięcie, łaskotanie od środka :) tu mogą najlepiej wypowiedzieć się te z Was, dla których to kolejna ciąża :) bo ja nie mam pojęcia ile w tym prawdy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #244329 przez akciak84
też tak słyszałam, ale pierworódki nie mają na co liczyć :( chociaż moja kuzynka pierworódka niby poczuła w 16, więc kto wie :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #244405 przez patrysiuniusia
Hej mamusie, to pierwsze forum na jakim urzęduję i bardzo się cieszę że takie forum jest :lol: Jestem z Warszawy i bylabym przeszczesliwa gdyby któraś z was też stąd była to można zawsze sie spotkać a później wspierać informacjami o naszych maluszkach :) Moj e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel 503462204 Mój ma 13 tygodni i termin na 23 maja, i podobno dziewczynka :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #244486 przez madziula39432
teraz juz czuje sie lepiej i nie boli tak jak wczoraj. Ale moj lekarz jak do niego dzwonilam powiedzial ze jezeli nie przejdzie mam jechac do szpitala. Mam nie wstawac z lozka.:( kurcze moge nawet tak lezec do maja ;) tylko zeby z maluszkiem bylo wszystko ok. Tak bardzo sie boje

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #244634 przez patrysiuniusia
Madziula nie martw się, ja też miałam bóle w pochwie i podbrzusza plus jeszcze źle ułożone maleństwo, musiałam leżeć przez dwa tygodnie prawie non stop, i wszystko wróciło do normy, moja koleżanka tez miala bóle ale jej lekarz powiedzial ze to normalne i moze normalnie pracowac itd, kilka dni pozniej poroniła... :( więc lepiej leżeć :) Słuchaj lekarza a na pewno będzie wszystko dobrze :) I pamiętaj o regularnym braniu tabletek, ja w momentach kiedy mnie boli musze brać podwójnie i jak narazie to pomaga, bóle i zagrożenie mineły :) Powodzenia, trzymaj sie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #244668 przez ewel7
madziula39432 na pewno wszystko będzie dobrze, musisz tylko na siebie uważać
ja mam dzisiaj dzień śpiocha, ciągle drzemie :silly: a jak tam u Was mija popołudnie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #244683 przez akciak84
ja to mam dziś poczucie, ze weszłam w jakąś nową erę! Brzuch rośnie w oczach...ciągnie mnie jak nie wiem co i w krzyżu łupie jak staruszkę :( II trymestr pełną parą.

Też dziś spałam po południu z godzinkę, ale wstałam z pełnym pęcherzem, że aż bolał. A po pół godzinie znów miałam wielkie parcie. W ogóle zaczęłam mieć jakąś dziwną kolkę i się zestresowałam. Na szczęście mąż wrócił z pracy i mnie przebudził :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #244689 przez aga2+1
Hej dziewczyny:)
Czy wiecie może coś o listeriozie? Czy można jeść ser biały wiejski (własnej roboty z niepasteryzowanego mleka)? Wiem, że nie mozna serów plesniowych i surowego mięsa, surowych jaj. Jeżeli coś wiecie na ten temat to dajcie znać

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl