BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2012

12 lata 5 miesiąc temu #244690 przez ewel7
Akciak co do pęcherza to ja mam dni, że co chwila biegam do łazienki ;) jeśli chodzi o bóle w krzyżu to też boli często, że nie wiem czasem jak się ułożyć wieczorem w łóżku. Także wiem o co chodzi :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #244691 przez madziula39432
Mi lekarz powiedzial ze nie mozna surowych jaj serow plesniowych fety no i absolutnie surowego miesa. A tak to mozna wszystko;) Dziewczyny slyszalyscie o takim sprzecie jak detektor tetna plodu ( taki domowy doppler) zastanawiam sie czy sobie takiego nie kupic;) co o tym myslicie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #244708 przez aga2+1
Ja o takim nie słyszałam. A gdzie mozna to kupić?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #244832 przez ewel7
Co do detektora tętna płodu to też się tym interesowałam, myślałam nawet, że fajno byłoby coś takiego mieć by podsłuchiwać maluszka. Jednak po przeczytaniu kilku opinii nie do końca jestem pewna czy jest to faktycznie dobry wynalazek w tym momencie już tak powszechnie dostępny.
Odsyłam do pewnego artykułu na który natknęłam się na jednym forum czytając opinie, myślę, że warto przeczytać:

dziecko.onet.pl/37024,4,4,detektory_tetn...inusy,1,artykul.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #244993 przez ajłona
witam wszystkie mamusie majowe!!!
madziula trzymam kciukory coby wszystko z maleństwem było dobrze!!!!
Aga 2+1 nie można nic na bazie niepasteryzowanego mleka - zerknij tutaj może... www.ciazowy.pl/artykul,listerioza-w-ciazy,1435,1.html
pozdrawiam. tak czytam o Waszych rosnących brzuszkach, a ja mam wrażenie że jakoś za bardzo nie rośnie jeszczze i mimo że wiem ze z maleństwem wszystko pięknie to jakoś tak mały niepokój jest...no i czekam na ruchy bo u mnie zaczyna się 18 tydzień...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #244997 przez madziula39432
No nawet nie myslalam ze takie urzadzenie moze tak uspic czyjnosc. Ale jest w tym duzo prawdy. No to ja chyba sobie odpuszcze ten sprzet.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #245009 przez madziula39432
Ajlona ale masz fajnie ja tez juz bym bardzo chciala zeby u mnie byl 18 tydzien;) to pewnie na swieta juz bedziesz czula solidne kopniaczki od malenstwa :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #245015 przez Martita
niee,ja też takich rzeczy nie kupuję..:)Aguś na 100% nie wolno nam niepasteryzowanego mleka prosto od krów, więc takich przetworów z takiego mleka też nie..a wiem jak smakuje taki ser, więc można się jedynie oblizać :P
ja zamiast sera upiekłam pasztet!bo nie chciałam jeść tego z puszki :) i właśnie wstaliśmy i idziemy zrobić sobie śniadanko :) i oglądamy Tryumf miłości :) tylko rano możemy bo potem mąż dostaje szału jak to leci :)
Katiuszka z tymi terminami mam identycznie, raz 23 maj potem 29..a tak w ogóle to ciekawe ile z nas urodzi w tym samym dniu :)
Dziewuszki!Nie mogłam się powstrzymać..kupiłam 2 ręczniczki z kapturkiem,nożyczki i malusi obcinacz dla dzidziusiów,gryzaczek(bo był prześliczny) i dwa pajacyki..myślicie, że na ustawianie mebelków jest za wcześnie?Bo ja już mam na o taką ochotę..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #245031 przez Martita
Madziulka..nieraz czuje przeróżne bóle,raz ciągnące, raz miałam wrażenie, że mi jajnik wybuchnie, dzisiaj nawet mnie biegunka złapała i też bolało (nie wiem czy to dobrze) ale mowia ze takie bóle w ciąży są..ale nie przypominam sobie żeby mnie pochwa bolała..a cibie jeszcze boli??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #245114 przez ewel7
ajłona co do brzuszka to myślę, że nie masz się co martwić skoro z dzidzią wszystko dobrze. Wydaje mi się, że to kwestia indywidualna są przecież kobiety po których nie widać ciąży za szybko. U mnie też nie rośnie nie wiem w jakim zawrotnym tempie i nie przybywam póki co na wadze. Ostatnio gin mi powiedział, że nie mam się co martwić bo do 16 tygodnia może nawet nastąpić spadek wagi do 3 kg, zwłaszcza jeśli kobieta ma mdłości i wymioty na początku, przez co i brak apetytu. Jesteś pod opieką lekarza więc nie zamartwiaj się tym.
Martita smacznego śniadania :) co do seriali wieczorkiem to mam ten sam problem z mężem :silly: choć póki co przewagą liczebną z Dzidzią wygrywamy ;) co do pokoju dziecka to ja jeszcze troszkę zaczekam choć pewno zacznę planować już wkrótce :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #245117 przez aga2+1
Martita mnie już też korci , zeby kupić coś dzidziusiowi, ale poczekam jeszcze troszkę. Co do mebelków to w sumie mozesz szafkę już przygotować - gdzies trzeba trzymać te wszystkie słodkie rzeczy dzidziusiowe:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #245124 przez HappyMummy
Witam wszystkie majowe Mamusie!
Jest mi niezmiernie miło dołączyć do Waszego forum, nie ukrywam to mój pierwszy raz.
Jestem w 18 tygodniu (podobnie jak ajłona) i termin porodu mam na 2.05. Od 13 t.c. wiem że spodziewamy się synka, ostatnie usg potwierdziło płeć więc powoli szykuje wyprawkę.
Widziałam że macie różne opinie odnośnie zakupów dla naszych dzieciątek jednak mnie zmobilizowała podwyżka VAT od 01.01.2012 na ubranka dziecięce z 8% na 23%. Co o tym sądzicie? Myślę że warto szykować się do zakupów zwłaszcza, że zaraz po Świętach pojawią się w sklepach przeceny(mieszkam w Warszawie).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #245139 przez gorla
HappyMum mówisz że vat wzrosnie?? nooo to warto juz zakupic cos. Do szpitala chce białe kupić, takze płec znaczenia nie ma, przy Oliwce w 16 tc wiedzialam , ze dziewczynka , ale nie wierzyłam :silly: i kupowałam zielone żółte ciuszki :lol:

A propo pierwszych ruchów to ja poczułam w 15 tc, wtedy byłam już pewna że too dzidziuś, ciężko uwierzyc ale 2 tyg. wczesniej coś mnie łaskotało ale nie skojarzyłam z ruchami. Wszędzie pisze , ze pierworódki najszybciej w 18 tc. Nie wiem, moze przez to że taka chuda jestem?? jak mnie cos boli, to nie muszę sie zatanawiać co boli ino bluzkę podniose i już widze co spuchnięte :laugh: :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #245148 przez akciak84
mnie dziś zaczęło coś w gardle drapać :( z rana wypiłam miód z cytryną i na razie przestało...czy wiecie czy można pic wapno z witaminą c? Niby na pudełku napisane, ze wskazane w ciąży.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #245149 przez aga2+1
Witaj Happy Mummy:)
Fajnie, ze nasze grono się powiększa:) Czy czujesz już ruchy maleństwa?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl