BezpiecznaCiaza112023

Co mam zrobić?

12 lata 6 miesiąc temu #189369 przez slonce112
Cześć dziewczyny! Mam taką małą troskę. Mój synek ma 7 miesiecy. Od początku dostawał smoczek i lubil go ssac. Kiedy mial jakies 4 miesiace zaczal go coraz czesciej wypluwac wiec przestalam mu go podawac na poczatku tylko w ciagu dnia a potem takze w czasie drzemek, bo wydawalo mi sie ze skoro go wypluwa to juz go nie potrzebuje. I własnie wtedy gdzies w miedzyczasie zaczal ssac kciuk. Działałam od poczatku i staralam sie go tego oduczyc. Ostatnio mu sie to nasililo i wrocilam z powrotem do smoczka ale maly cwaniak smoka possie chwile po czym wypluwa i bierze kciuka. Zawsze tak jest jak klade go czy to na drzemke czy do snu nocnego. W ciagu dnia nie podaje mu smoka bo interesuja go inne rzeczy. Nie wiem gdzie popelnilam blad w wychowaniu i co zrobiłam zle ale nie mam juz sily z tym wlaczyc. Mam wrazenie ze dzieciak robi mi w ten sposob na zlosc... Jak go oduczyc tego ssania kciuka? Albo chocby zeby sie na smoczka z powrotem przestawil? Pomóżcie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #189473 przez natmur11
jak dziecko chce ssac kciuk to ciezko go oduczyc. moja chrzesniaczka tak ssie kciuk ze az ma rany na paluszkach a moja bratowa ssala kciuk do 10 roku zycia:D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #189522 przez chłopek
mojej znajomej córeczka tez tak robi i ma takie zgrubienia na palcach, moze lekarz rodzinny cos poradzi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #189762 przez slonce112
Ja osiwieję jak mi tak długo będzie z tym placem w buźce paradował... Nie znacie może jakichś sposobów na to? Mi radzili żeby mu cytryną, pieprzem albo solą smarować (tudzież zanurzać) ale wiecie jak to jest z babcinymi radami... Ja myślałam, że może pomogą skarpetki zakładane na rączki i coś tam może dały bo bezpośredniego dostępu do palca nie miał i cumlał skarpetkę no ale sama nie wiem... Do lekarza to mi tak dziwnie iść z tym bo przypuszczam, że mi powie że jest jeszcze mały, że mu przejdzie, że przeczekać, że niektóre dzieci tak mają i bla, bla, bla, bla... nie podoba mi się pomysł, że mam czekać i patrzeć i nic z tym nie robić bo jak później będzie miał krzywy zgryz to może mieć do mnie pretensje, że nie zapobiegłam temu i wygląda jak wygląda (choć może chłopak aż tak się wyglądem przejmować nie będzie no ale różnie może być)... :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #189951 przez taakamama
Wiesz nie wiem czy twoje dziecko nie jest jeszcze za male ale ja Martynie smarowalam paluszka takim plynem na obgryzanie paznokci, no ale ona miala wtedy 1,5 roku. Mozesz zapytac w aptece.

A w jakich sytuacjach zaczyna ssac kciuka?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #190170 przez slonce112
Jak kładę go czy to na drzemke czy wieczorem to dostaje smoczek possie chwile po czym wypluwa i bierze sie za palucha i każdorazowo jak sie obudzi i przychodze do niego rano to zastaje go za palcem w buzi, dostaje sniadanie, potem smoczka zeby sobie jeszcze troche polezal i jest to samo - ssie chwile, po czym slysze charakterystyczne "pyk" i smok wylatuje z buzi jak z procy i nie mija 5 minut i slysze "cum, cum, cum" co oznacza ze ma "randke" z kciukiem. Tak sie juz nauczyl ze jak ja wchodze to szybko wyciaga palec ze niby nie ssie ale wiem ze to robi bo slysze jak go wyciaga no i jest mokry ze sliny. Naprawde juz nie wiem co robic... :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #190254 przez chłopek
slonce spróbuj z pielucha wiem ze to tez moze pozniej byc uciążliwe ale daj mu pieluche do ssania. z moja sisotrzenica tak robili ale do usypiania i caly czas ma pieluche przy sobie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #190262 przez natmur11
oj pieluchy to bym sie chyba bala dac dziecku. Klaudii jak zabki wychodzily to tak wszystko gryzla ze balabym sie ze poprzegryza ta pieluche i sie udlawi albo okreci ja sobie przy szyji a przeciez nie sposob klasc malucha spac i ciagle patrzec czy jest ok. troche malo bezpieczne. Wiesz co a sprobuj nacierac produktami spozywczymi np cytryna, albo powinny byc jakies preparaty wlasnie na "zniechecenie" Uwazam ze to nie twoja wina ale czasem dzieci juz tak maja.
a moze postaraj sie podejsc tu z innej strony. moze ta dziaselka mu daja w kosc a paluszki wtedy najbardziej pomagaja wiec moze kup zel na dziasla dentinox albo bobodent?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #190458 przez bombel779
Zgadzam się z natmur,mojemu synowi wyrzynają się teraz ząbki i też ciągle ssie kciuka..więc może wypróbuj jakiś żel na dziąsła ? :)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #191088 przez Moniq
niektóre dzieci mają tendencję do ssanie kciuka, podobno jest to dziedziczne, mój mąż ciągał kciuka i córka robi to samo, od początku nie chciała smoka, co mnie nawet cieszyło do momentu, kiedy odkryła kciuka. ciężko coś doradzić, spróbuj smarować czymś kwaśnym lub niesmacznym, ja próbowała praktycznie wszystkiego, skutkuje na kilka chwil,bo odkryła że jak zliże niesmaczne to potem jest ok; teraz ma tak, że przez kilka dni nie ciąga go wcale, takie że tylko do zasypiania a czasami przez pół dnia chodzi z palcem w buzi :/ masakra

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #191095 przez bombel779
Moniq napisał:

niektóre dzieci mają tendencję do ssanie kciuka, podobno jest to dziedziczne

Też o tym słyszałam :) Ja ssałam kciuka i mój Jaś też :P


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #191132 przez masuska
Moj synek ma 2 miesiące i już sobie potrafi sam kciuk wcisnąć do dziobka, ale wtedy podmieniam mu na smoka. Ja kciuka nie ssałam, ale za to Mąż ponoć dawał i to ostro:P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl