BezpiecznaCiaza112023

Bóle w krzyżu, biodrze

12 lata 10 miesiąc temu - 12 lata 10 miesiąc temu #141178 przez AnnJust
Witam,

mam pytanie, nie potrafię sobie poradzić z bólami w biodrze i krzyżu, rano ten ból jest ledwo wyczuwalny ale wieczorem nie umiem wstawać chodzić a wieczorem nawet leżeć.
Wczoraj pomogła poduszka elektryczna na krzyżu i to ustępuje dopiero po śnie czyli zupełnym rozluźnieniu.
Wiem, że nie mogę stosować żadnych maści znieczulających ale może coś wiecie na ten temat?
Jestem na początku 3-go miesiąca.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #141252 przez krzymina
witaj,mam podobnie ...
jestem w 13 tygodniu i mam duże tyłozgięcie macicy przez co mam ucisk na dolne kręgi kręgosłupa,ból jest tak koszmarny że promieniuje mi na prawą nogę,jutro mam wizytę kontrolną,zapytam co z tym robić,czy można to masować czy nie...i napiszę
zależy jeszcze czym jest u Ciebie spowodowany tak duży ból kręgosłupa bo jeśli tak jak u mnie uciskiem macicy to znaczy że mamy podobnie i wtedy może rada mojego lekarza pomoże i Tobie...
Fajnie jakby ktoś jeszcze odezwał się w tym wątku kto przechodził przez taką dolegliwość jak ból kręgosłupa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #141258 przez AnnJust
Hmm.. mnie nic nie mówił o tyłozgięciu a bałam się o to bo często chodziłam na wysokich obcasach ( jak się ma 159cm i męża prawie 190cm to chyba logiczne:) )ale z tego co wiem to wtedy dobrze spać na brzuchu.
Czytałam też o poluźnianiu więzadeł ale tu objawy są troch inne i spanie z np poduszką między nogami pomaga a mi niestety nie:/
Ja z moim lekarzem widzę się dopiero 6-go ale też go dopytam o to tyło zgięcie.
U mnie wykrył tylko ten wredny ciągle napięty mięsień dźwigacza odbytu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #142898 przez krzymina
Tyłozgięcie to nie choroba,u mnie wszystkie kobiety w rodzinie mają tyłozgięcie i nie miały problemów z ciążą (gorzej z porodami ale to już inna historia),wszystko zależy od tego jaka jest przyczyna Twoich bóli kręgosłupa,wypytaj o to dokładnie czy chodzi tylko o ten mięsień czy coś jeszcze.
Z tego co wiem tyłozgięcia nie można nabawić się poprzez noszenie wysokich obcasów.

Ja jestem już po wizycie,powiedział mi żeby nie stać długo,nie siedzieć długo,często zmieniać pozycje,można masować,robić lekką gimnastykę np.koci grzbiet i kręcenie biodrami (powoli) i naprzemienne zimno ciepłe okłady 15 minut lód owinięty ręcznikiem a potem 15 minut termofor w ręczniku i tak na zmianę i masaż ciepłym (nie gorącym) prysznicem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl